Tarp rezultatyviausių buvęs Valančiūnas sustiprino „Pelicans“ įkrintamųjų šansus

2022-03-19 07:52
Nuotr.: USA Today – Scanpix

Jonas Valančiūnas surinko dvigubą dublį, o jo vedama Naujojo Orleano „Pelicans“ (29-41) iškovojo svarbią pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) kovoje dėl įkrintamųjų.

Naujojo Orleano klubas išvykoje 124:91 (35:10, 29:23, 31:24, 29:34) įveikė tiesioginį konkurentą San Antonijaus „Spurs“ (27-44).

Valančiūnas nugalėtojams pelnė 16 taškų (6/10 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus prasižengė.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Svečiai rungtynes pradėjo 14:4, o JV per šią atkarpą įmetė 9 taškus. Lietuvio užkurta „Pelicans“ tiesiog dominavo pirmajame kėlinyje ir jį laimėjo 35:10.

Bandydamas pažadinti savo komandą Greggas Popovichius antrojo kėlinio pradžioje užsidirbo techninę pražangą, o netrukus rungtynių arbitras nepamatęs trenerio su ranka rodydamas judesį sudavė pastarajam per veidą.

Popovichius tuomet užsipuolė rungtynių arbitrą ir buvo išvarytas iš aikštės, iš jos išeidamas dar prieš tai mirktelėjęs savo auklėtiniams.

Vis dėlto toks trenerio emocijų pliūpsnis teigiamo impulso auklėtiniams nedavė, o trečiojo kėlinio viduryje komandas skyrė 40 taškų – 81:41.

Tai buvo vos antra „Pelicans“ pergalė per pastarąsias septynerias rungtynes, bet dabar juos nuo 11-oje vietoje Vakaruose žengiančios „Spurs“ skiria 2,5 laimėjimo.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo C.J. McCollumas, per 28 minutes pelnęs 20 taškų (7/14 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud.). Jis taip pat atkovojo 4 bei perėmė 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

San Antonijaus komandai Dejounte Murray per 34 minutes pelnė 17 taškų (4/10 dvit., 3/8 trit., 0/1 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei suklydo 5 sykius.

„Spurs“: Devinas Vassellas 18 (3/7 trit.), Dejounte Murray 17 (4/10 dvit., 3/8 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), Keldonas Johnsonas (2/8 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Joe Wieskampas (3/5 trit.) po 11, Joshua Primo 9 (5/5 baud.), Tre Jonesas ir Jockas Landale'as (7 atk. kam.) po 8, Jakobas Poeltlas 7 (3/7 dvit., 8 atk. kam.).

„Pelicans“: C.J. McCollumas 20 (7/14 dvit., 1/5 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Naji Marshallas 18 (6/12 dvit., 2/4 trit., 7 atk. kam.), Jaxsonas Hayesas (3/4 trit., 8 atk. kam., 3 blok.) ir Jonas Valančiūnas (6/10 dvit., 12 atk. kam.) po 16, Herbertas Jonesas 13 (4/4 dvit., 7 atk. kam.), Guillermo Hernangomezas 11 (4/7 dvit., 9 atk. kam.), Devonte Grahamas 9 (3/6 trit.), Jose Alvarado 8 (4/6 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Trey Murphy 7.