Po pertraukos atsibudęs „Rytas“ galingu spurtu nubloškė Jonavos klubą

2022-03-20 16:20
Nuotr.: LKL

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Vilniaus „Rytas“ (20-3).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 91:67 (18:18, 23:23, 20:16, 30:10) įveikė Jonavos „CBet“ (10-3) krepšininkus ir iškovojo penktąją pergalę paeiliui.

Vilniečiams negalėjo padėti koronavirusu sergantis Evaldas Kairys. Tuo metu Virginijus Šeškus rotacijoje neturėjo komandos kapitono Laimono Kisieliaus, kuris gydosi čiurnos traumą.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos žengė koja kojon. Jonaviečius į priekį traukė Manu Lecomte’as, surinkęs 10 taškų, o „Rytą“ – Ivanas Buva, kuris atseikėjo 9 taškus. Tiek po pirmojo kėlinio (18:18), tiek po antrojo (41:41), švieslentėje degė lygus rezultatas, o į rūbinę komandas palydėjo Evaldo Šaulio dvitaškis.

Po pertraukos vilniečiai spurtavo 18:5 ir po Gyčio Radzevičiaus tritaškio įgijo 13 taškų pranašumą (59:46). Visgi šeimininkai nepasidavė: atsakė atkarpa 11:2, o Lachlanas Andersonas dėjimu prieš lemiamą ketvirtį nukirpo deficitą iki 4 taškų (57:61).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti jonaviečiams. Devyniese žaidę „CBet“ pradėjo rodyti nuovargio ženklus, o „Rytas“ galingu spurtu 25:4 nubloškė varžovus ir likus 3 minutėms įgijo 25 taškų pranašumą (86:61).

Po mačo Žibėnas buvo patenkintas savo auklėtinių pasirodymu.

„Su gera energija šiandien įėjome į rungtynes, su gerais veidais, su geru susitelkimu gynyboje, geromis rankomis. Tris kėlinius Jonava žaidė tikrai gerai. Mažytę klaidelę kažkur padarydavome ir mus nubausdavo. Antroje rungtynių pusėje jie įmetė tik 26 taškus. Tai buvo raktas į pergalę. Mes iš žaidimo išėmėme Lecomte'ą, išėmėme Šeškaus centravimą, jų snaiperius, atjungėme Palacioso pikenpopą ir dėl to yra pelnyta pergalė“, – pasakojo Žibėnas.

Nesulaikomai šiame mače žaidė Ivanas Buva, kuris per 23 minutes surinko 22 taškus (7/10 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud.), 7 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 5 išprovokuotas pražangas ir 30 naudingumo balų.

Jonavos klubo gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Juanas Palaciosas, kuris pelnė 14 taškų (7/12 dvit., 0/2 trit., 0/1 baud.), atkovojo bei perėmė 3 kamuolius, 3 sykius suklydo, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 16 naudingumo balų.

Tuo metu „CBet“ strategas Virginijus Šeškus po pralaimėjimo priekaištavo savo atsarginiams žaidėjams.

„Šį mėnesį rungtynes žaidėme praktiškai su pirmojo ketverto komandomis: „Šiauliai“, „Žalgiris“, „Rytas“, „Lietkabelis“. Su Panevėžio komanda mes paleidome mačą, o visos kitos rungtynės – tokios pačios. Galima daryti išvadas. Pirma, mūsų atsarginiai mums nieko neduoda. Jie gal 5 taškus šiandien įmetė, o varžovų atsarginiai – 33. Kitas dalykas, mes išsimetame po 30 tritaškių ir jų procentas nesiekia 30 procentų. Laisvi metame. Šiandien gal tris tritaškius išsimetėme tokius sudėtingesnius. Visi metėme laisvi, reikia pataikyti. Tada iškart kitoks kvėpavimas.

Žaidžia 6-7 krepšininkai ir visi su tokiomis mini traumelėmis. Kitą dieną tas labai jaučiasi, kai ateini į treniruotę. Vyrams nuėjęs sakiau, kad tikrai neblogai žaidėme tris kėlinius. Tikrai gerai, bet per kelias minutes subyrėjome“, – pasakojo treneris.

„CBet“: Juanas Palaciosas 14 (7/12 dvit., 8 atk. kam., 3 per. kam.), Edvinas Šeškus (2/7 trit.) ir Manu Lecomte'as (2/5 trit., 5 rez. perd.) po 12, Evaldas Šaulys (5/7 baud., 3 per. kam.) ir Vitalijus Kozys (3/7 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 11, Lachlanas Andersonas 7 (1/6 trit.).

„Rytas“: Ivanas Buva 22 (7/10 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 30 naud.), Kennethas Smithas 15 (2/4 trit., 6 rez. perd.), Margiris Normantas (4/6 dvit., 6 atk. kam.) ir Jarvisas Williamsas (4/6 dvit., 7 atk. kam.) po 11, Arnas Butkevičius 10 (2/3 trit.), Gytis Radzevičius (5 atk. kam.) ir Tanneris Leissneris (4 rez. perd.) po 7.