Galingas Valančiūno kėlinys įkvėpė „Pelicans“ pergalei

2022-03-21 06:26
Nuotr.: AP – Scanpix

Galingas Jono Valančiūno žaidimas ketvirtajame kėlinyje Atlantoje padėjo Naujojo Orleano „Pelicans“ (30-41) iškovoti pergalę.

Lietuvos rinktinės centras paskutiniame ketvirtyje įmetė 10 taškų ir atkovojo 4 kamuolius, „Pelicans“ per kėlinį pelnė 26 taškus ir komanda 117:112 (35:18, 25:32, 31:26, 26:36) pranoko vietos „Hawks“ (35-26).

29-erių JV per 33 minutes bendrai surinko 26 taškus (9/14 dvit., 1/2 trit., 5/6 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 3 asmenines pražangas.

Rezultatyvūs perdavimai 4

„Pelicans“ laimėjo paskutines trejas iš ketverių rungtynių žaisdama be rezultatyviausio žaidėjo Brandono Ingramo ir ketvirto rezultatyviausio krepšininko Devonte Grahamo. Abu sportininkai negalėjo padėti ekipai dėl traumos.

Naujojo Orleano ekipa Vakaruose susilygino su Los Andželo „Lakers“ (30-41) ir pakilo į devintąją vietą.

Trae Youngui pataikius tritaškį, „Hawks“ išlygino rezultatą – 108:108, o tada iniciatyvos ėmėsi Valančiūnas.

Lietuvis sugriebė kamuolį puolime ir išprovokavo Clinto Capelos pražangą. Pataikęs dvi baudas, JV kitoje atakoje pridėjo dar du taškus ir „Pelicans“ buvo priekyje – 112:110.

Jose Alvarado padidino svečių persvarą iki 114:110, bet tuomet Valančiūnas prasižengė prieš Youngą, kuris įmetė abu baudos metimus ir išsaugojo „Hawks“ šansus – 112:114.

Pražanga sustabdytas Alvarado neklydo nuo baudos metimų linijos (116:112), Danilo Gallinari prametė iš toli, Valančiūnas sugriebė kamuolį gynyboje ir išprovokavo pražangą.

Centras įmetė vieną baudą iš dviejų ir įtvirtino „Pelicans“ pergalę – 117:112.

„Valančiūnas žaidė puikiai, – kalbėjo Naujojo Orleano komandos vyr. treneris Willie Greenas. – Jis buvo kantrus puolime. Gynyboje atsidūrė reikiamose vietose. Jonas įprastai yra monstras kovojant dėl kamuolių kiekvienose rungtynėse. Jis padarė tikrai gerą darbą nustatydamas toną mūsų žaidėjams.“

„Pelicans“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 60-45. Dvigubus dublius taip pat surinko Willy Hernangomezas, per 15 minučių pelnęs 17 taškų ir sugriebęs 10 kamuolių, bei Jaxsonas Hayesas, kurio sąskaitoje – 12 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

C.J. McCollumas per 39 minutes įmetė 25 taškus (7/20 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir sugriebė 4 kamuolius.

Tiesioginis Valančiūno varžovas „Hawks“ centras Clintas Capela dvikovą užbaigė su 14 taškų (7/10 dvit., 0/2 baud.) ir 10 atkovotų kamuolių.

„Hawks“: Danilo Gallinari 27 (8/12 dvit., 3/9 trit., 5 atk. kam.), Trae Youngas (2/9 dvit., 3/5 trit., 8/8 baud., 5 atk. kam., 10 rez. perd., 7 kld.) ir Bogdanas Bogdanovičius (6/9 dvit., 2/9 trit.) po 21, Clintas Capela 14 (7/10 dvit., 10 atk. kam.), De'Andre Hunteris 11 (4/6 dvit.), Delonas Wrightas 8 (5 atk. kam.), Lou Williamsas 7.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 26 (9/14 dvit., 5/6 baud., 12 atk. kam., 4 rez. perd., 31 naud.), C.J. McCollumas 25 (7/20 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud., 8 rez. perd.), Guillermo Hernangomezas 17 (5/11 dvit., 7/7 baud., 10 atk. kam.), Jose Alvarado 15 (4/6 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Jaxsonas Hayesas 12 (4/10 dvit., 12 atk. kam.), Herbertas Jonesas 11 (4 per. kam.), Naji Marshallas 7 (6 atk. kam.).