Įvertinimai žalgiriečiams: reikalinga Ulanovo konsultacija latviui ir laikrodį atsukęs Jankūnas

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas
2022-03-24 02:27

Kauno „Žalgiriui“ namuose nepavyko įveikti Vilerbano ASVEL (68:72), kuris nutraukė aštuonių pralaimėjimų seriją ir 2022-aisiais iškovojo antrąją pergalę.

Lietuvos čempionai ketvirtajame kėlinyje nesustabdė Elie Okobo, kuris smeigė tris tritaškius paeiliui, o iš viso mačą baigė su 21 tašku ir 26 naudingumo balais.

Kauniečių gretose, kaip jau tampa įprasta, naudingiausias buvo Edgaras Ulanovas. Puolėjas per 34 minutes įmetė 15 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Fotogalerija

Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žalgiriečių pasirodymą su Prancūzijos klubu.

Edgaras Ulanovas – 9 balai
34 min., 15 tšk. (6/8 dvit., 1/2 trit.), 5 rez. perd., 2 blk., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Stabiliausiu „Žalgirio“ žaidėju tapęs Ulanovas sužaidė dar vieną solidų mačą ir 12-tą kartą per pastarąsias 13 rungtynių surinko dviženklį naudingumo balų skaičių. Edgaras daug buvo naudojamas nugara į krepšį ir gerai išnaudojo savo pranašumus tiek pats pelnydamas taškus, tiek nusimesdamas kamuolį į perimetrą.

Lukas Lekavičius – 8 balai
29 min., 10 tšk. (2/3 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), 5 rez. perd., 2 kld., 2 per. kam., 6 išpr. praž., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Rungtynėse išvydome gerą Luko agresyvumą, bet šį kartą trūko užtikrintumo įmetant perdavimus į baudos aikštelę. Vis dėlto tai galima paaiškinti varžovų priekinės linijos dydžiu. Lekavičiui nebuvo parankus oponentas Chrisas Jonesas, kuris triskart sėkmingai sužaidė nugara į krepšį.

Artūras Milaknis – 7,5 balo
23 min., 11 tšk. (1/1 dvit., 3/8 trit., 0/1 baud.), 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Milaknio trys tritaškiai trečiajame kėlinyje atgaivino „Žalgirį“, o vėliau varžovai jam skyrė milžinišką dėmesį gynyboje. Veteranas toliau sunkiai dirbo be kamuolio ir turėjo daugiau gerų progų pasižymėti, tačiau galbūt nuovargis darė savo. Gynyboje jam oponentai nebuvo parankūs, o įsimintinesnis blogas epizodas – pražanga bonuse.

Paulius Jankūnas – 7 balai
13 min., 10 tšk. (2/3 dvit., 2/2 trit.), 2 atk. kam., 3 kld., 4 išpr. praž., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

Artėja Kauno legendos pabaiga Eurolygoje, tačiau toks pasirodymas įrodo, kad Jankūnas parako dar tikrai turi. Priešpaskutinį namų mačą Eurolygoje žaidęs Paulius po daugiau nei metų pertraukos pasiekė dviženklį taškų skaičių, o trečiojo kėlinio pabaigoje pakėlė visus į viršų, atsukdamas laikrodį kelis metus atgal ir kraudamas kamuolį iš viršaus. Veteranas išsitraukė ginklą, kuris ilgą laiką buvo išsigalandęs – tritaškius metimus. Jankis pataikė 5 paskutinius tolimus metimus Eurolygoje.

Joshas Nebo – 6 balai
21 min., 4 tšk. (2/5 dvit.), 6 atk. kam., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Nebo buvo pagrindinis kauniečių centras prieš ASVEL milžinus, bet arčiau krepšio jam kažką sukurti buvo sunku. Tokios rungtynės išryškina, kad be krepšinio supratimo Joshas privalo pagerinti savo metimą iš distancijos, kuris vien technikos prasme neatrodo gerai, o paskui ją seka ir prasta realizacija.

Tyleris Cavanaugh – 5 balai
30 min., 8 tšk. (1/2 dvit., 2/7 trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 4 praž., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Cavanaugh rungtynėse skaldė lentą ir visus savo taškus surinko tik ketvirtajame kėlinyje. Tylerio metimų trūko anksčiau, juolab, kad dauguma jų buvo išmesti iš gerų padėčių. Gynyboje amerikiečiui nebuvo lengva atsitverti augalotus varžovus, ypatingai žaidžiant penktoje pozicijoje.

Karolis Lukošiūnas – 4,5 balo
9 min., 3 tšk. (1/1 trit.), 1 atk. kam., 2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Dvikovą Lukošiūnas pradėjo starto penkete ir neleido Okobo pajusti žaidimo ritmo, pataikė tritaškį, bet greitai užsidirbo dvi pražangas. Vėliau snaiperis ilgą laiką sėdėjo ant suolelio ir buvo keista, kuomet jis buvo grąžintas į kovą ketvirtajame kėlinyje. Praleistas Okobo tritaškis jau buvo dėl pačio prancūzo individualaus meistriškumo.

Nielsas Giffey – 3 balai
11 min., 5 tšk. (2/5 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 3 kld., -2 naud. balai.

Nuotr. BasketNews/D.Repečka

Vokiečio žaidimas toliau banguoja, šį kartą jis buvo prastas, o labiausiai stebino situacijų skaitymas. Jure Zdovcas nuolat puolime ieškojo Giffey ir nors jo tiesioginis oponentas būdavo žemesnis, varžovai ateidavo į geras pagalbas. Poros pamokų Nielsui nepakako ir jis per 11 minučių sugebėjo gauti 3 blokus ir dar prarasti 3 kamuolius.

Joffrey Lauvergne'as – 3 balai
8 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/1 baud.), 1 kld., -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Lauvergne'as susitiko su savo šalies klubu, bet šįkart jo pasirodymas buvo blankus. Tam daugiau įtakos turėjo ne varžovai, kurie irgi nėra parankūs Joffrey, bet žaidėjo būklė. Būtent dėl jos prancūzas aikštėje buvo tik trumpą laiką.

Janis Strelnieks – 1 balas
12 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 2 kld., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Savaitė nauja – Strelnieks toks pat. Latvio žaidimas pastaruoju metu yra tikras košmaras – jis per paskutinius 4 mačus įmetė 2 taškus ir surinko -14 (!!!) naudingumo balų. Žiūrint į aikštę ir matant „Žalgirio“ perimetre Strelnieką su Tai Websteriu, o kitoje pusėje Okobo su Jonesu, norisi tiesiog užsimerkti ir negalvoti, jog mūsiškių perimetro duetas bendrai net yra brangesnis. Apskritai, matosi, jog Janis yra papuolęs į psichologinę smegduobę ir jam reiktų užsirašyti pas Ulanovą į konsultaciją, kuris sugebėjo išlipti iš košmaro, kurį išgyveno sezono starte.