Prožektorių šviesoje: svarbiausius taškus rinkęs Valančiūnas nurungė „Lakers“ žvaigždes

2022-04-02 08:09
Nuotr.: USA TODAY Sports-SCANPIX

Jonas Valančiūnas ir Naujojo Orleano „Pelicans“ (34-43) dar labiau pagerino savo poziciją kovoje dėl NBA įkrintamųjų.

Willie Greeno auklėtiniai svečiuose 114:111 (30:25, 20:25, 36:37, 28:24) nugalėjo tiesioginius konkurentus Los Andželo „Lakers“ (31-46).

Valančiūnas per 38 minutes įmetė 17 taškų (5/8 dvit., 1/2 trit., 4/5 baudų), atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po kamuolį, išrašė bloką bei penkis sykius prasižengė.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Likus 5 minutėms Valančiūnas dvitaškiu nukirpo deficitą iki 1 taško (103:104). Lietuvis nesustojo ir likus 3 minutėms tolimu metimu išlygino rezultatą (108:108). Netrukus Brandonas Ingramas dvitaškiu įteikė pranašumą svečiams (110:108).

Prasidėjus priešpaskutinei Valančiūnas baudomis didino „Pelicans“ persvarą (112:108). Likus 16 sekundžių Avery Bradley pataikė tritaškį ir „Lakers“ priartėjo (111:112). Po minutės pertraukėlės šeimininkai prasižengė prieš CJ McCollumą, kuris prie baudų linijos neklydo (114:111). Lemiamas LeBrono Jameso tritaškis tikslo nepasiekė ir „Pelicans“ šventė pergalę.

Po šio mačo „Pelicans“ pastatė „Lakers“ ant prarajos krašto. Likus 5 turams iki reguliariojo sezono pabaigos Kalifornijos klubas trim pergalėmis atsilieka nuo „Pelicans“, viena – nuo „Spurs“ (32-45).

Šiame mače į aikštę sugrįžo „Lakers“ lyderiai Jamesas ir Anthony Davisas. Pastarasis nerungtyniavo nuo vasario 17 d.

Jamesas per 39 minutes pelnė 38 taškus (10/15 dvit., 3/8 trit., 9/12 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Davisas per 37 minutes pridėjo 23 taškus (7/15 dvit., 1/2 trit., 6/9 baudų), 12 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvius perdavimus.

Naujojo Orleano ekipoje labiausiai išsiskyrė Ingramas, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 29 taškai (10/15 dvit., 0/2 trit., 9/9 baudų), 8 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo McCollumas, per 40 minučių pelnęs 32 taškus (8/15 dvit., 4/8 trit., 4/4 baudų). Jis taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 38 (10/15 dvit., 3/8 trit., 9/12 baud., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Anthony Davisas 23 (7/15 dvit., 6/9 baud., 12 atk. kam., 6 rez. perd.), Malikas Monkas 13 (2/5 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Russellas Westbrookas 12 (3/11 dvit., 2/4 trit., 5 rez. perd.), Avery Bradley 10 (2/2 trit., 3 per. kam.).

„Pelicans“: C.J. McCollumas 32 (8/15 dvit., 4/8 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Brandonas Ingramas 29 (10/15 dvit., 9/9 baud., 8 atk. kam., 7 rez. perd., 2 blok., 5 kld.), Jonas Valančiūnas 17 (5/8 dvit., 12 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud.), Herbertas Jonesas 12 (1/5 trit.), Naji Marshallas 7.