Įsimintinas vakaras Kaune: Jankūnas atsisveikinimo mače ištraukė „Žalgirį“

2022-04-03 18:00

Paulius Jankūnas pratęsime rungtyniavo it geriausiais savo laikais, o Kauno „Žalgiris“ (8-20) pergale išlydėjo kapitoną iš Eurolygos.

Jure Zdovco auklėtiniai namuose per pratęsimą 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 14:10) įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (12-15).

Jankūnas prisiminė jaunystę pratęsime. „Crvena Zvezda“ daugiau užsiiminėjo ginčais su teisėjais, o kapitonas įmetė baudą, vėliau pridėjo tritaškį ir „Žalgiris“ pabėgo (94:90).

Likus pusantros minutės dar vieną tolimą metimą smeigė Edgaras Ulanovas (97:90), o dėl pražangų Luka Mitrovičiaus ir Dejano Davidovaco netekę varžovai liko nuleidę galvas – „Žalgiris“ triumfavo.

Simboliška, bet Jankūnas savo atsisveikinimo mače pelnė lygiai tiek taškų, kiek yra parašyta ant jo marškinėlių – 13 (1/4 dvit., 2/3 trit., 5/6 baudų). Puolėjas pridėjo 7 atkovotus kamuolius ir sukaupė 17 naudingumo balų.

Po šio sezono profesionalo karjerą baigiančiam Jankūnui prieš žaidėjų pristatymą skirtas jautrus vaizdo įrašas „Žalgirio“ arenos kube. Aistruoliai šiltais aplodismentais pasitiko komandos kapitoną.

„Vienu momentu atrodė, kad pralaimėsime, nes nežaidėme gerai, „Crvena Zvezda“ buvo pagavusi bangą, – spaudos konferencijoje sakė Jankūnas. – Atrodė, jog pabaiga gali būti nekokia. Ir atrodė, kad galbūt nebeisiu į aikštę, arba paskutinę minutę, kai viskas bus aišku. Bet išleido susiklosčius tam tikromis aplinkybėmis, buvau pasiruošęs. Iš tikro nesitikėjau, kad bus toks ažiotažas.

Aišku, ačiū visiems. Galvojau, kad gal per LKL bus didesnis dėmesys. Karjera dar kaip ir nesibaigė, reikia žaisti ir stengtis laimėti Lietuvos čempionatą. Sulaukiau daug sveikinimų, daug palinkėjimų, bet stengiausi daug neskaityti, neatsakinėti. Norėjau būti susikaupęs. Dariau viską įprastai, kad neišsimuščiau. Kai emocijų yra daug, labai lengvai išsimušti.“

Aikštėje 37-erių puolėjas pasirodė pirmojo kėlinio viduryje. Netrukus arena gavo progą pasidžiaugti, kai jis įmetė baudų metimus. Taip pat Jankūnas dar iki pertraukos surinko 4 atkovotus kamuolius, pagal kuriuos per karjerą užlipo į aukščiausią vietą Eurolygoje.

Antrajame kėlinyje ant suolo atsisėdęs Jankūnas nuo jo pakilo iki mačo pabaigos likus 5 minutėms. Tada žalgiriečiai atsilikinėjo 73:75. Po Ognjeno Dobričiaus tritaškio „Žalgiris“ vijosi, bet Jankūnas tritaškiu išlygino rungtynes (78:78).

Vis tik likus 2 minutėms Stefanas Markovičius vėl grąžino persvarą serbams (80:83). Už minutės Nikola Kaliničius galingu dėjimu padidino svečių pranašumą (80:85). „Žalgiris“ nepasidavė ir gavo šansą tritaškiu išplėšti pratęsimą. Kaunas gaudė iš pasitenkinimo, kai Tyleris Cavanaugh tolimu metimu išplėšė papildomas 5 minutes (88:88).

„Vis tik paskutinės rungtynės, todėl žinojome, kad jeigu jis žais, tai duosime jam (aut. past. Jankūnui) kamuolį, jis to nusipelnė, – po mačo kalbėjo Ulanovas. – Šiandien buvo jo rungtynės, jis turėjo žaisti ir darytis rezultatą. Išėjo ir patraukė, ir pražangas išprovokavo, varžovai nesuprato, kas darosi.

Paulius protingai (kaip) veteranas išprovokuoja pražangas, pasistato kūną. Tas išėjimas buvo fantastinis. Jeigu mums, kurie žaidėme daug, jėgos ėjo į apačią, tai Paulius kaip jaunas žaidėjas, kuris turi duoti energijos, išėjo į pratęsimą ir davė mums naujo gūsio. Jis buvo velniškai didelė šios pergalės priežastis.“

Mače netrūko ir šių dienų aktualijomis perpintų momentų. Serbija viešai reiškia palaikymą Rusijai, kuri niokoja Ukrainą, o „Crvena Zvezda“ visas rungtynes buvo nušvilpinėjama už savo poelgį prieš rungtynes „Žalgirio“ arenoje.

Žalgiriečiai tradiciškai pakėlė „Stop the war“ plakatą, bet serbai nesutiko daryti to pačio. Varžovų penketą sudarė amerikiečiai Nate’as Woltersas ir Aaronas White’as bei serbai Nikola Kaliničius, Ognjenas Kuzmičius ir Ognjenas Dobričius.

Žalgiriečiai kibo į darbus nuo pat pirmojo švilpuko, kai po Josho Nebo įspūdingų epizodų susikrovė solidų pranašumą (11:2). Svečių puolimas pamažu įsivažiavo, bet 9 taškų persvara iki kėlinio pabaigos liko nepaliesta (23:14).

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ apsukas dar labiau padidino Lukas Lekavičius, o Karolio Lukošiūno tritaškis buvo pakėlęs persvarą iki rekordinės (45:30). Varžovai iki pertraukos nežymiai priartėjo (45:32).

Per trečiojo kėlinio pirmąją pusę žalgiriečiai iššvaistė visą turėtą pranašumą. Dobričius surinko 7 iš 17 varžovų atkarpos taškų ir šeimininkų pranašumas ištirpo iki minimumo (52:51). Įsiplieskęs Dejanas Davidovacas netrukus leido svečiams įgyti pranašumą, o iki lemiamo ketvirčio jis išaugo iki 7 taškų (67:60).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai ilgai atsilikinėjo, bet išsikapstė pabaigoje. Galiausiai pratęsime pavyko įrodyti savo pranašumą.

„Sunkios rungtynės ir dvi skirtingos pusės, – spaudos konferencijoje sakė Zdovcas. – Pirmoje žaidėme labai gerai, bet po pertraukos jie buvo žymiai stipresni. Įtariu dėl to, kas vyko šalia aikštelės (šypsosi). Pastaruoju metu jie keitė savo žaidimo stilių, bet mes vis tiek nebuvome pakankamai geri keitimosi gynyboje.

Jie pradėjo bausti mus, turėjome tikrai sunkių momentų. Pabaigoje kažkaip įmetėme, šiek tiek pasisekė. Manau, kad to nusipelnėme po sunkaus sezono. Pratęsime buvome pagavę momentą, įgavome pranašumą ir nugalėjome.

Sveikinimai žaidėjams, fanams ir didžiausias „ačiū“ keliauja Jankūnui. Tai buvo tarsi pasaka: pergalė, taškai... neįtikėtinas vakaras jam.“

Kauno komandai Lukas Lekavičius per 36 minutes pelnė 17 taškų (4/8 dvit., 1/3 trit., 6/6 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Edgaras Ulanovas, per 38 minutes pelnęs 18 taškų (5/8 dvit., 2/4 trit., 2/2 baudų) Jis taip pat atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Belgrado ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Dobričius, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 21 taškas (4/10 dvit., 3/7 trit., 4/6 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (5/8 dvit., 2/4 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Lukas Lekavičius 17 (4/8 dvit., 6/6 baud., 7 rez. perd., 4 kld., 26 naud.), Joshas Nebo 16 (8/10 dvit.), Paulius Jankūnas 13 (2/3 trit., 5/6 baud., 7 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 12 (5 atk. kam.), Artūras Milaknis 7.

„Crvena Zvezda“: Ognjenas Dobričius 21 (4/10 dvit., 3/7 trit., 3 per. kam.), Dejanas Davidovacas 18 (3/4 trit.), Stefanas Markovičius 14 (4/8 trit., 4 rez. perd.), Nikola Kaliničius 12 (4/8 dvit., 1/5 trit., 7 atk. kam.), Aaronas White'as 11 (3/5 trit.), Luka Mitrovičius 9 (4/6 dvit.).