Ulanovą žavi Jankūno pavyzdys: „Norėčiau pajusti, ką reiškia būti „Žalgirio“ kapitonu“

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas
2022-04-06 09:00
Nuotr.: BNS | BasketNews iliustracija/A.Zaikauskas
Nuotr. BNS | BasketNews iliustracija/A.Zaikauskas

Kauno „Žalgiris“ sužaidė prasčiausią sezoną naujojo formato Eurolygoje, tačiau praėjusią vasarą į gimtinę rungtyniauti sugrįžusiam Edgarui Ulanovui tai buvo statistiškai geriausi metai karjeroje.

30-metis sezoną užbaigė fiksuodamas 8,1 taško, 4,3 atkovoto kamuolio, 2 rezultatyvių perdavimų ir 11,2 naudingumo balo vidurkius, bet šie skaičiai galėjo būti gerokai solidesni, jei ne tie nelemti pirmieji mėnesiai.

„Žalgiris“ sezoną pradėjo 9 pralaimėjimais, o ši atkarpa buvo juodžiausia ir Ulanovo karjeroje – 3,3 taško ir 2,1 naudingumo balo vidurkiai. Per likusius 23 susitikimus puolėjas jau buvo senas geras Ulanovas – 10 taškų ir 14,8 naudingumo balo rodikliai.

Edgaras Ulanovas

Edgaras  Ulanovas
Komanda: Kauno Žalgiris
Pozicija: SF
Amžius: 30
Ūgis: 199 cm
Svoris: 99 kg
Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

„Antroje sezono pusėje spaudimo mažiau ir automatiškai žaisti pasidaro lengviau, – BasketNews savo geriausios karjeros atkarpos priežastis aiškino Ulanovas. – Vienintelis likęs noras buvo nebūti paskutiniais ir pabandyti daugiau pergalių iškovoti. Galima spėlioti, esi paskutinis, galbūt varžovas į tave kitaip žiūri, bet pavyko mėgautis ir žaisti savo žaidimą, kas man yra labai svarbu.

Džiaugiuosi, kad galėjau prisiminti, ką reiškia būti savimi. Dėl to džiugiausia, o statistikos nesureikšminu, pagrindinė statistika yra turnyrinė lentelė. Jeigu esi gale, mažai, ką reiškia, tie tavo skaičiai.“

Praėjusią vasarą Ulanovas į „Žalgirį“ sugrįžo po sezono svetur, Stambulo „Fenerbahče“ klube, ir jam šie metai pagrindinėje Lietuvos čempionų sudėtyje yra septinti.

Tikru žalgiriečiu jau laikomas Ulanovas vasarą spręs dėl savo ateities, bet jo karjera gali priminti paskutinį sezoną žaidžiančio Jankūno – Eurolygoje ilgametis „Žalgirio“ kapitonas praleido 19 sezonų, iš kurių tik vienas buvo užsienyje.

Ar Ulanovas įsivaizduoja, kad galėtų pratęsti Jankūno istoriją Kaune, likdamas „Žalgiryje“ iki karjeros pabaigos?

„100 procentų nepasakysiu, kad viskas, jau tikrai taip bus, bet nepasakysiu, kad ir ne. Sunku spėti, kaip susiklostys karjera, nespjaučiau dar išbandyti kažką kito, bet čia jautiesi gerai, patogiai, tai kodėl gi ne? – dėstė lietuvis. – Šansas būtų geras galbūt ateityje pabūti ir „Žalgirio“ kapitonu, būtų malonu ir norėčiau pajusti, ką tai reiškia. Priklausys, kaip viskas susidėlios, dabar tokie metai ir bus, jei pavyktų likti, smagu būtų bent kažkiek atstovėti Pauliaus vietą, būtų didelė garbė.“

Tinklalapis BasketNews pateikia pokalbį su Edgaru Ulanovu – apie psichologiškai sunkų sezoną, įsiminusius Šarūno Jasikevičiaus žodžius, Kazį Maksvytį „Žalgiryje“, jaučiamą grėsmę LKL bei Eurolygos favoritus.

– Baigėsi dar vienas Eurolygos sezonas, kuris atrodė kaip niekada sunkus, pirmiausia, psichologiškai. Kaip praėjus keliems metams prisiminsi 2021-2022 metų Eurolygos sezoną?
– Iššūkių kupinas sezonas, nebuvo tikrai lengva. Pralaimėjimai pilasi, nesimato šviesos tunelio gale, tvarkaraštis vis sunkesnis ir sunkesnis... Atrodo, reikia pergalės, bet ir matai, kad ji neartėja. Daug tokių momentų buvo sezone, bet prisiminsiu tai kaip gerą patirtį, visada yra daug, ko pasimokyti, iš tokių metų. Dažniausiai mokiniesi iš prastų rungtynių, bet čia buvo toks visas Eurolygos sezonas. Gera pamoka ateičiai.

– Ar prieš sezoną nujautėte, kad bus taip sunku kovoti Eurolygos lygyje ir ko labiausiai trūko, išlaikant stabilumą, nes jau antroje sezono pusėje buvo ir neblogų atkarpų?
– Pradžioje tikrai niekas neturėjo tokių minčių, kad taip viskas gali klostytis. Pirmos kelios rungtynės buvo pralaimėtos keliais taškais, kad ir su „Zenit“ namuose buvome šalia, kitos išvykos nebuvo irgi labai blogos. Bet vėliau absoliučiai sumažėjo rotacija, ypač gynėjų linijoje, kur trūko aukšto lygio kūrėjų, ir mums tai labai kišo koją. Rotacija, traumos, pokyčiai trenerių, žaidėjų, viskas susisuko į didelį gumulą, kuris ridenosi visą sezoną.

Nuotr. zalgiris.lt

– Paminėjai siaurą gynėjų rotaciją. Pagrindiniu kūrėju ir lyderiu turėjo būti Emmanuelis Mudiay, bet Kaune jis išbuvo tik iki lapkričio. Ko jam pritrūko, kad įsitvirtintų Eurolygoje?
– Emmanuelio charakteris tikrai geras ir viskas su juo, kaip su komandos draugu, buvo super. Jis klausydavosi patarimų ir niekada nerodydavo jokio ego. Nebuvo taip, kad jis čia nenorėtų žaisti, bet galiausiai buvo priimtas sprendimas abiejų pusių ir rastas kompromisas. Matėsi, kad jis nori, bet buvo ilgai nežaidęs, aš pats žinau, ką tai reiškia, o dar prisidėjo ir pirmoji patirtis Europoje. Viskas su juo tvarkoje, jam kišo koją kiti dalykai. Plius, be visų savo problemų, jis atsidūrė tokioje komandoje, kurioje – dar daugiau problemų. Jam tiesiog nebuvo tinkamas laikas čia atvykti.

Šarūnas Jasikevičius po rungtynių Kaune juokavo, kad tau algą reikėtų mokėti pusę sezono, nes, anot jo, visada pradedi žaisti prieš taurę, susirenki visus MVP, o tuomet ilsiesi iki kito sausio. Kaip priėmei tokią Jasikevičiaus mintį?
– Girdėjau tą frazę, man Šarūno nuomonė visada yra svarbi, nes jis daug prisidėjo prie mano tobulėjimo ir visada jam liksiu dėkingas. Visada įdomu klausyti, ką jis pasakys. Sutinku, kad kelis pastaruosius metus žaidimo lygį pavykdavo pakelti antroje sezono pusėje, nežinau, ar tai sutapimas, ar kas, specialiai kažko nedarau, bet taip gaunasi. Kaip aš suprantu, jei sezono galą pavyksta žaisti solidžiai, reiškia – gerai. Geriau žaisti pabaigoje, nei atvirkščiai, ir tikiuosi, kad žaidimą pavyks pakelti dar labiau per likusius sezono mėnesius LKL.

– Praėję metai „Fenerbahče“ tau buvo sunkūs, sezono pradžia „Žalgiryje“ – dar sudėtingesnė. Ar nebuvai pradėjęs galvoti, kad kažką darai ne taip?
– Gali prisigalvoti visko per sunkią atkarpą, bet sunku patikėti, kad taip viskas gali pasikeisti kardinaliai. Atrodė, žaidi tame lygyje, esi solidus, bet ateina toks momentas, kai daryk, ką nori, bet niekas nesigauna. Tuomet byri kaip asmenybė, kaip žaidėjas į šipuliukus, ir tada save renki iš naujo. Pavyko grįžti į save, minčių buvo visokių, nelengva, bet dar kartą pamačiau, kaip viskas greitai gali keistis, toks jau yra tas krepšinis.

– Praėjusią vasarą už ženkliai mažesnį atlyginimą nusprendei grįžti į „Žalgirį“. Matant, kaip viskas komandai susiklostė Eurolygoje, ar nesigaili dėl tokio sprendimo?
– Ne, tikrai nesigailiu. Kelis paskutinius mėnesius mėgaujuosi krepšiniu, vienintelis minusas buvo tai, kad trūko pergalių. Fiziškai nėra lengvas sezonas, ypatingai per dvigubas savaites tai pajusdavau, bet aš vėl buvau savimi ir tai yra svarbiausia. Be abejonės, labai džiaugiuosi praėjusią vasarą priimtu sprendimu sugrįžti.

– Niekam jau ne paslaptis, kad „Žalgirio“ vairą vasarą perims nuo tavo vaikystės pažįstamas treneris Kazys Maksvytis. Kaip vertini tokį klubo sprendimą ir ar kalbėjai apie tai su Maksvyčiu?
– Su Kaziu kalbėjau dar iki sužinant, kad jis taps „Žalgirio“ treneriu, o po to beliko tik pasveikinti. Džiaugiuosi už jį, jam buvo šansas po Šaro, tada neišėjo ir kartais, kai praleidi tokią galimybę, atrodo, jog tai ir nebepasikartos. Džiaugiuosi labai už jį, kad ratas apsisuko ir jis gavo šią galimybę. Bet, aišku, dvi karščiausios kėdės, krūvis bus milžiniškas. Norisi kuo geriausio ir tikėkimės, kad jo trenerio kreivė ir toliau eis tik į viršų.

Nuotr. Fotodiena/T.Lukšys

– O ar tai, kad puikiai pažįstamas treneris vadovaus „Žalgiriui“, darys įtaką tavo apsisprendimui vasarą? Galbūt jau vyksta kalbos su Kauno klubu?
– Jeigu ir ne Kazys treniruotų „Žalgirį“, mano noras būtų likti Kaune. Geriausi mano metai čia ir buvo, vienas sezonėlis kitur nesusiklostė, o ir šiaip, esu sakęs, kad gali ant rankų pirštų suskaičiuoti, kiek organizacijų Europoje lenkia „Žalgirį“. Viskas tuo ir pasakyta, ypač man, kai žaidžiu namuose. Viskas yra paprasta, „Žalgiris“ yra „Žalgiris“. Žinoma, pažįstamas treneris prisideda šioje situacijoje, bet, apskritai, noras yra ir jau kalbos vyksta apie tai, pažiūrėsime, kaip bus.

– Liko LKL reguliariojo sezono pabaiga ir atkrintamosios. Ar jaučiate, kad šiemet iškovoti titulą bus sunkiau nei pastaruosius kelis metus?
– Žinoma, kad bus sunkiau. Jau čia yra viskas aišku, visas sezonas parodė, kas yra kas, nebus nieko lengvo. Už kiekvieną mūsų žiūrėjimą pro pirštus esame baudžiami, šiemet jau yra tokia mūsų komanda – neturime didesnio talento, mums reikia patiems viską pasidaryti, ateiti į rungtynes 100 procentų. Mums reikia tokį mentalitetą atsinešti į atkrintamąsias, gerai užbaigiant reguliarųjį sezoną. Turime žiūrėti į save, gerinti žaidimą, bet kad bus sunkiau, aš net neabejoju. Visos komandos norės kibti į atlapus, viską puikiai matome.

– Turbūt vienintelis pliusas prasto Eurolygos sezono yra tai, jog motyvacijos vietiniame fronte trūkti neturėtų, kaip galbūt būdavo pastaraisiais metais.
– Žinome užsieniečius, kurie ilgiau nebuvę namie ir pradeda apie tai galvoti, tai – normalu, bet darysime viską, kad to būtų kuo mažiau. Dirbsime su rūbine ir netikiu, kad kažkoks atsipalaidavimas gali būti pas mus, žinant, kad Eurolygoje nebuvo sublizgėta. O LKL visada yra svarbus „Žalgiriui“ ir mūsų fanams. Reikia į tai žiūrėti maksimaliai.

Nuotr. ZUMAPRESS.com-SCANPIX

– Ir pabaigai, aiškūs visi Eurolygos atkrintamųjų dalyviai, ketvirtfinalių poros paaiškės per likusį turą. Kokį finalo ketvertą įsivaizduoji ir kas, tavo nuomone, yra favoritai laimėti Eurolygą?
– Aiškus favoritas yra „Barcelona“, matant jų stabilumą visą sezoną, ji tikrai bus finalo ketverte. Dar aiškių atkrintamųjų porų nėra, bet pagal pajėgumą sakyčiau ketverte turėtų žaisti „Barca“, „Anadolu Efes“, „Olympiakos“ ir „Real“.

Visos komandos banguoja, išskyrus „Barcą“, ir galvoju, kad vienintelis „Anadolu Efes“ klubas gali juos šiemet nugalėti. Taip pat slapta tikiuosi, kad sezono pabaigoje „Real“ parodys kitą veidą ir dar patriukšmaus šiemet.

„BasketNews.lt podkastas“:Rodyti komentarus

milaknis manau nusipelno pabut kapitonu viena sezona bent
2022-04-07
+1
Atsakyti
Aš tai manau, kad nusipelno užimti karšinčiaus poziciją t.y. P.J. vietą. 4 metų sutartis 1 mln. eurų.
2022-04-07
-1
Atsakyti
as tai noreciau kad kamuoly varytis ismoktum kada nors
2022-04-06
-8
Atsakyti
sdf
siaip tiesa sakai, baisu ziuret kaip SF varosi kamuoli suskuprines, galva nuleides greitam puolime, negi sunku vasara laiko skirti driblingui
2022-04-06
+4
Atsakyti
tai čia jau bus naujas kipotanas ar čia motiejunui zvajaka meta. kad nori būti?
2022-04-06
-2
Atsakyti
Ulanovas ner psichologiskai stiprus, pirma sezono puse tai parode. Jeigu jis liks kaip vedantis zaidejas, tai Zalgiriui bus batai. Ant pakeitimo tai jis zjbs, juolab kad lietuvis, bet startui nekazka...
2022-04-06
+5
Atsakyti
sdf
jau zavi :) pries pora metu sake nenoretu buti Jankio vietoje, noretu isbandyti uzsieni :)
2022-04-06
+12
Atsakyti
atsimenu,uzstrigo ir man ta jo fraze,kad nebusiu as cia kaip jankunas ir nezaisiu cia visa gyvenima :) bet matyt laikas pakeite nuomone
2022-04-07
+7
Atsakyti
Ulanovas privalo likti. Vidutiniokas ar ne, tačiau tikras žalgirietis.
2022-04-06
+17
Atsakyti
uz tokius pinigus visi galetu but tikrais zalgirieciais. niekaip karjeros nebaigiantis jankunas puikus pvz. va jei sutiktu lost uz maziau nei svetur (taip paliekant klubui daugiau pinigu geresniam legionieriui), tada sakyciau kad tikras zalgirietis. o dabar tiesiog naudojasi zalgiriu kaip melziama karve
2022-04-06
-10
Atsakyti
vidutiniokas kaip ir jankunas, nes jei butu geresnis, toliau zaistu uzsienyje. max 400k kontraktas 2+1,jei nepatinka, ieskok geriau
2022-04-06
-1
Atsakyti
400 t. čia reali vertė gal, bet už pasą dar +300 t.
2022-04-06
-7
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.