Eurolygos reguliarusis sezonas pasitinka finišo tiesiąją, o ne mažiau intrigos ir MVP lenktynėse.
Atkrintamųjų vietos jau yra užimtos. Ketvirtfinalyje dalyvaus „Barcelona“, Madrido „Real“, Pirėjo „Olympiakos“, Milano „Armani Exchange“, Tel Avivo „Maccabi“, Stambulo „Anadolu Efes“, „Monaco“ ir Miuncheno „Bayern“.
Įdomių ir puikią statistiką fiksavusių žaidėjų galima ieškoti ir žemiau nei aštuntoji vieta, bet geriausiojo apdovanojimas, ko gero, priklausys laiminčios ekipos atstovui.
Nikola Mirotic
Komanda: |
Barselonos FC Barcelona |
Pozicija: | PF, SF |
Amžius: | 31 |
Ūgis: | 208 cm |
Svoris: | 102 kg |
Gimimo vieta: | Podgorica, Juodkalnija |
Tinklalapyje BasketNews pateikiami penki realiausi kandidatai susižerti asmeninį apdovanojimą.
Nikola Mirotičius („Barcelona“)
Juodkalnijos ir Ispanijos pilietybes turintis puolėjas, ko gero, yra realiausias pretendentas atsiimti MVP statulėlę. Mirotičius yra geriausias žaidėjas geriausioje reguliariojo sezono komandoje, o tai – labai rimtas argumentas.
Mirotičiaus vidurkiai siekia 16,8 taško (46,5 proc. trit.), 5,2 atkovoto kamuolio, 1,3 rezultatyvaus perdavimo ir 20 naudingumo balų. Devyniuose mačuose „Barcos“ lyderis pelnė 20 arba daugiau taškų. Gruodžio mėnesį vykusiame „El Clasico“ jis pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą – 31 taškas.
Per visą reguliarųjį sezoną Mirotičius vos tris kartus nepasiekė dviženklio rezultatyvumo. Puolime jis yra visiškas košmaras varžovams, bet ir gynyboje nėra skylė.
Visa pažangesnė gynybos statistika yra tikrai gera. Puolėjas atremia 59 proc. atakų per mačą ir tai – vienas geriausių rodiklių visoje lygoje. Labai aukštame lygyje yra ir atkovoti komandos kamuoliai gynyboje (21 proc.).
Jei ieškote labiausiai tikėtino MVP – nereikėtų žvalgytis toliau nei Mirotičius.
Shane'as Larkinas (Stambulo „Anadolu Efes“)
„Anadolu Efes“ visą sezoną važinėjosi amerikietiškais kalneliais, bet galop pateko į atkrintamąsias ir vėl yra tarp favoritų apginti titulą.
Tačiau Stambulo komanda šį sezoną yra labai priklausoma nuo Larkino pasirodymų. Amerikietis fiksuoja 14,4 taško (41 proc. trit.), 5,4 rezultatyvaus perdavimo, 3,1 atkovoto kamuolio ir 1,4 perimto kamuolio statistiką.
Larkino svarba kartais ir neatsispindi statistikos eilutėse. Jei „Anadolu Efes“ prireikdavo gelbėti rungtynes, dažniausiu pasirinkimu tapdavo šis vijurkas.
Su 18,4 naudingumo balo vidurkiu Larkinas yra trečias lygoje. Aukštesnį štampuoja tik Mirotičius ir Walteris Tavaresas. Taip pat Larkinas neseniai turėjo geriausią sezono pasirodymą, kai 28 taškais, 8 rezultatyviais perdavimais bei 5 atkovotais kamuoliais mače su ALBA garantavo savo komandai vietą ketvirtfinalyje.
Kitas „Anadolu Efes“ vedlys ir praėjusio sezono MVP Vasilije Micičius renka daugiau taškų, bet Larkino įtaka čempionų žaidimui, ko gero, buvo svarbesnė. Kaip bebūtų, abu gynėjai bus kertiniais, jei Turkijos ekipa nori dar kartą atsidurti finalo ketverte.
Walteris Tavaresas (Madrido „Real“)
Iš Žaliojo Kyšulio salų kilęs aukštaūgis dar sykį įrodė, kad yra vienas geriausių lanko saugotojų turnyre.
Tavaresas pagal naudingumą yra antras lygoje (vid. 19,6 bal.) bei demonstruoja 11,5 taško, 8 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvaus perdavimo ir 1,7 bloko vidurkius.
Įspūdinga ir gynybos statistika: 74,2 proc. apsigynimų, 22,5 proc. gynyboje atkovotų komandos kamuolių ir 4,2 proc. blokuotų metimų per rungtynes.
Tavaresas nėra rimtai svarstytinas MVP kandidatas dėl savo didesnių pliusų gynyboje nei puolime. Tačiau vien jo buvimas po krepšiu yra visiškai rungtynes keičiantis veiksnys.
Saša Vezenkovas (Pirėjo „Olympiakos“)
Vezenkovas į „Olympiakos“ atvyko 2018 m. ir nuo to laiko mažais žingsniais rodė progresą. Šį sezoną galėtume ginčytis, kas buvo svarbesnis – jis ar Kostas Sloukas.
Bulgaro vidurkiai yra geriausi karjeroje – 13,8 taško (38 proc. trit.), 5,6 atkovoto kamuolio, 1,5 rezultatyvaus perdavimo, 1,1 perimto kamuolio.
Su 17,8 naudingumo balo per rungtynes jis yra ketvirtas lygoje ir turi vieną aukščiausių puolimo reitingų Eurolygoje (134,3).
Didžiausia Vezenkovo sėkmės priežastis yra tai, kad jis gali lygiai taip pat sėkmingai žaisti tiek po krepšiu, tiek perimetre. Treneris Georgios Bartzokas už tokį universalumą padėkoja minutėmis, o galiausiai tai virsta pergalėmis.
MVP apdovanojimas būtų vyšnaitė ant torto visai „Olympiakos“ organizacijai, kuri po kelių nesėkmingų metų sugrįžo į Eurolygos elitą ir finišavo ketvertuke. Vezenkovas atspindi alinančiu darbu grįstą Pirėjo klubo veidą.
Mike'as Jamesas („Monaco“)
Iš aukščiau vardintų ekipų pretendentai buvo daugiau ar mažiau aiškūs, bet Mike'o Jameso atvejis yra unikaliausias.
„Monaco“ kurį laiką buvo net praradusi viltis kautis dėl atkrintamųjų, bet viską pakeitė atvykęs Saša Obradovičius, kurio schemos kur kas labiau tinka 2019 m. Alphonso Fordo apdovanojimą susižėrusiam Jamesui.
„Monaco“ sugebėjo prasibrauti į atkrintamąsias, o Jameso lyderystė šioje komandoje yra akivaizdi. Per rungtynes jis renka po 16,5 taško, 6 rezultatyvius perdavimus, 1,3 perimto kamuolio. Pagal rezultatyvumą jis yra trečias Eurolygoje, nusileisdamas Micičiui ir Mirotičiui.
Taip pat pagal išskirstytus perdavimus jis yra trečias, pagal naudingumą (vid. 17,7 bal.) – penktas turnyre.
Šį sezoną Jamesas pagerino ir karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą – mače su „Žalgiriu“ jų padarė net 14. Neseniai buvęs Eurolygos žaidėjas Keithas Langfordas teigė, kad MVP skirtų būtent „Monaco“ vedliui.
Pats Jamesas tviteryje teigė, kad labiau MVP vertas yra Mirotičius, bet tokį „Monaco“ lyderio pasirodymą vis tiek reikės apsvarstyti. Be Jameso „Monaco, turbūt, nė neturėtų šansų pakliūti į ketvirtfinalį.
„BasketNews.lt podkastas“:
Patinka, ką darome? Padėkoti galite čia.