Sunkus mačas Valančiūnui: ankstyvų pražangų virtinė ir sezono antirekordas

2022-04-10 07:47
Nuotr.: RS - Scanpix

Anksti pražangų prisirinkęs Jonas Valančiūnas ilgai sėdėjo ant suolo, o tuo pasinaudoję Memfio „Grizzlies“ (56-25) iškovojo užtikrintą pergalę NBA.

Ja Moranto sugrįžimo mače Memfio klubas savo aikštėje 141:114 (30:18, 34:29, 55:33, 22:34) pranoko Naujojo Orleano „Pelicans“ (36-45).

Mažiausiai minučių šiame sezone ant parketo praleidęs Valančiūnas žaidė viso labo 5 minutes, nes anksti susirinko 5 pražangas. Per šį laiką jis spėjo pelnyti 8 taškus (3/3 dvit., 2/2 baudų), atkovoti 1 kamuolį ir dukart suklysti.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Per pirmąsias 2 rungtynių minutes lietuvis susirinko dvi pražangas, antrajame kėlinyje – pridėjo dar dvi, o po ilgosios pertraukos iškart užsidirbo ir penktą. Nuo to laiko Valančiūnas ir nebepakilo nuo suolo.

Po traumos sugrįžęs Morantas per 26 minutes pelnė 21 tašką (5/11 dvit., 2/3 trit., 5/7 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, padarė 4 klaidas ir blokavo metimą.

Morantas dėl traumos nerungtyniavo nuo kovo 19 dienos.

Iki ilgosios pertraukos „Grizzlies“ susikrovė 17 taškų pranašumą (64:47), o per trečiąjį kėlinį pataikė beveik viską – 7 tritaškius iš 10 ir 13 dvitaškių iš 16 – pelnė 55 taškus bei įgijo 39 taškų persvarą (119:80).

Ketvirtajame kėlinyje „Pelicans“ vienu metu atsiliko 43 taškų deficitu (90:133), todėl likęs laikas buvo tik formalumas.

Memfio komandai Brandonas Clarke'as per 17 minučių pelnė 20 taškų (10/10 dvit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir perėmė kamuolį.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Dillonas Brooksas, per 23 minutes pelnęs 23 taškus (6/11 dvit., 3/5 trit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir dukart prasižengė.

Naujojo Orleano ekipos gretose išsiskyrė Guillermo Hernangomezas, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 15 taškų (5/10 dvit., 0/1 trit., 5/7 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 1 klaida.

Įkrintamųjų etape lietuvio klubas susitiks su San Antonijaus „Spurs“.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 23 (6/11 dvit., 3/5 trit., 5 rez. perd.), Ja Morantas 21 (5/11 dvit., 2/3 trit., 5/7 baud., 9 rez. perd., 4 kld.), Brandonas Clarke'as 20 (10/10 dvit., 5 atk. kam.), Ziaire Williamsas 19 (4/7 trit.), Desmondas Bane'as 18 (4/4 trit.), Jarenas Jacksonas (7/7 baud., 9 atk. kam., 4 blok.) ir De'Anthony Meltonas (2/6 trit.) po 12, Kyle'as Andersonas 7 (4 rez. perd.).

„Pelicans“: C.J. McCollumas 16 (4/11 dvit., 2/6 trit., 4 rez. perd.), Guillermo Hernangomezas 15 (5/10 dvit., 5/7 baud., 10 atk. kam., 4 rez. perd.), Jaxsonas Hayesas 13 (5/8 dvit., 5 atk. kam.), Jaredas Harperis (4/5 dvit., 3 per. kam.) ir Jose Alvarado (5/6 dvit., 5 rez. perd.) po 12, Devonte Grahamas 9 (4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas ir Trey Murphy (5/5 baud.) po 8, Tony Snellas 7.

Išprotėjo visai grizliai.Su tokiu taiklumu juos įveikti šansų bet kam mažai,puolimas tobulai funkcionuoja.Ir dar per kėlinį pusšimtį taškų sumeta,čia išvis nesuvokiama,rekordas kažoks turėtų būti.EL komandos per du kėlinius tiek nesumeta,o čia ramiai per kėlinuką pusšimtį taškų,neįtikėtina.