Žvilgsnis į „Žalgirio“ ateitį: garantuotas sutartis turi trečdalis žaidėjų

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas
2022-04-13 15:05
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr. zalgiris.lt

Kauno „Žalgiris“ pradėjo ankstyvuosius komplektavimo darbus ilgam išsaugodamas spindėjusius Lietuvos krepšininkus.

Lietuvos čempionai susisiejo su Edgaru Ulanovu iki 2024 m., o su Luku Lekavičiumi – net iki 2025 m. 

Ulanovo kontraktas būtų baigęsis artėjančią vasarą. Tuo metu senoje Lekavičiaus sutartyje dar buvo numatytas pliusas dėl 2022-2023 m. sezono.

Dabartinis Lekavičiaus kontraktas – ilgiausiai galiosiantis komandoje. Su naujai paskirtu vyr. treneriu Kaziu Maksvyčiu pasirašyta garantuota sutartis iki 2024 metų, joje numatyta pliuso teisė spręsti dėl 2024-2025 m. sezono.

„Žalgiryje“ garantuotus kontraktus šiuo metu oficialiai turi iš viso penki krepšininkai, įskaitant Lekavičių ir Ulanovą. Manto Kalniečio, Karolio Lukošiūno ir Tylerio Cavanaugh sutartys galios iki 2023 metų vasaros.

Amerikiečio kontrakte įrašyta galimybė pratęsti kontraktą iki 2023-2024 m. sezono pabaigos.

Lukošiūnas į Kauną persikėlė 2019 metais, kai padėjo parašą ant sutarties pagal formulę 2+2. Praėjusį tarpsezonį „Žalgiris“ aktyvavo pliusą ir bendradarbiavimas prasitęsė iki 2022-2023 m. sezono pabaigos.

Čiurnos traumą besigydantis 35-erių Kalnietis sugrįžęs į aikštę vertins savo galimybes dėl karjeros pratęsimo kitąmet.

Kartu su Maksvyčio prisijungimu trenerių štabą papildė ilgametis žalgirietis Gintaras Krapikas. Jame toliau darbuosis Tautvydas Sabonis ir Evaldas Beržininkaitis.

Pliusai

Sutarties pratęsimo dar metams sąlygos po šio sezono numatytos keturių krepšininkų kontraktuose, trys iš jų – vidurio puolėjai: Marekas Blaževičius, Joshas Nebo ir Joffrey Lauvergne'as.

Likęs žaidėjas – Nielsas Giffey, pernai atvykęs iš Berlyno ALBA. 

Solidžiai „Žalgiryje“ debiutavęs Nebo dar nesibaigus sezonui ruošiasi vasaros ėjimams. 

Antrąjį profesionalo sezoną žaidžiantis amerikietis pakeitė savo atstovus. Nuo šiol jam atstovauja vienas įtakingiausių Senojo žemyno agentų Miško Ražnatovičius, „BeoBasket“ agentūros vadovas.

20-metis Blaževičius Kaune žaidžia nuo 2020-ųjų, kai persikėlęs iš Vilniaus „Ryto“ sudarė trejų metų kontraktą. 2022 m. vasarą žaidėjui priklauso galimybė spręsti dėl sutarties pratęsimo metams arba jos nutraukimo už kompensaciją.

„Žalgiris“ pernai sausio pabaigoje pratęsė kontraktą su Lauvergne'u ir jame buvo įtrauktas pliusas dėl 2022-2023 m. sezono.

Besibaigiančios sutartys

37-erių Paulius Jankūnas pasitinka paskutinius profesionalios karjeros mėnesius. Trankiai atsisveikinęs su Eurolyga, „Žalgirio“ kapitonas sieks LKL durimis trinktelėti net 16-u čempiono žiedu.

2022 m. vasarą pasibaigus krepšininko įsipareigojimams, Jankūnas imsis atsakomybių administracijoje.

Paskutinius mėnesius Kaune skaičiuoja 32-ejų Janis Strelnieks, kurio metus „Žalgiryje“ apsunkino sveikatos problemos.

Sezono įvykių sūkuryje pasikviestų Regimanto Minioto ir Tai Websterio kontraktai taip pat baigs galioti sulig LKL sezono pabaiga.

35-erių Artūras Milaknis užpernai susitarė su „Žalgiriui“ dėl garantuotos dvejų metų sutarties. Dvylika sezonų su Kauno ekipa žaidęs snaiperis pretenduoja vasarą tapti laisvuoju agentu.

„Žalgirio“ žaidėjų situacija:

Garantuotos sutartys
Pozicija Krepšininkas Trukmė
PG Lukas Lekavičius iki 2025 m.
PG Mantas Kalnietis iki 2023 m.
SG Karolis Lukošiūnas iki 2023 m.
SF Edgaras Ulanovas iki 2024 m.
PF Tyleris Cavanaugh iki 2023 m. (+1)
Pliusai sutartyse
SF Nielsas Giffey +1
C Marekas Blaževičius +1
C Joshas Nebo +1
C Joffrey Lauvergne'as +1
Besibaigiančios sutartys
PG/SG Tai Websteris iki 2022 m.
SG Janis Strelnieks iki 2022 m.
SG/SF Artūras Milaknis iki 2022 m.
PF Paulius Jankūnas iki 2022 m.
C/PF Regimantas Miniotas iki 2022 m.


Rodyti komentarus

kalnieti butina atkabint, toki inkara zalgiriui per didele prabanga tempti. del tyler irgi klaustukas sakyciau, netempia jis ant starto ir klausimas ar jis zymiai geresnis uz n kartu pigesni miniota. lukosiunas gal ir gali pataikyt is toli, bet per tiek laiko taip ir neirode kad gali but patikimas zaidejas. su marek reikia arba pasirasinet nauja ilgalaiki, arba pripazint kad gavosi fail ir paleist. prancuzas aisku neblogas, bet jei ziuret kainos ir kokybes santyki manau per brangus zalgiriui. nebo panasu kad kels sparnus, todel aklai permusinet kitu komandu pasiulymus ner prasmes kadangi jo arsenalas labai ribotas. vokietukas per metus irgi nieko neirode todel mandagiai padekot ir paleist, uz tokius pinigus tikrai galima rast padoru amerikieti
2022-04-13
-11
Atsakyti
na tyler tai mane nustebino antroje sezono puseje.
2022-04-13
+19
Atsakyti
Dažnai būna sezonų,kai Žalgiryje trūksta snaiperių,o dabar jų turime tikrus du.Milaknis jau nueinantis,tačiau kitą sezoną dar savo dešimt minučių atlakstytų,o jo taiklumas vis dar išlieka elitinis.Tuo tarpu Lukošiūnas yra augantis snaiperis,kurio kelias primena to pačio Milo.Abu turi savo trūkumų,bet abu taip pat turi vieną elitinį dalyką.Lukošiūnui tik stabilumo reikia dadėti,tačiau aš juos abu pasilikčiau,nes turėti tokius du išreikštus snaiperius šiais laikais yra labai didelis pliusas.
2022-04-13
-15
Atsakyti
Kalnas, Lukosiunas tikriausiai visos Eurolygos komandos svajoja pazaisti pries toki "ginybini" dueta.
2022-04-13
+36
Atsakyti
gynybinį*
2022-04-14
+2
Atsakyti
Paskaičiavau, kad 7 žaidėjus reik paleisti.
2022-04-13
+32
Atsakyti
Gag
Be tų 5 su kontroktais tikiuosi liks Lavernas, Blaževičius ir Miniotas, visiems kitiems norėčiau padėkoti, kad žaidė Žalgiryje. :)
2022-04-13
-35
Atsakyti
Blažiewicz ir Minioto nereikia, o laverną palikti jei pažadės nesimuliuoti.🤔
2022-04-13
+11
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.