Murausko traukiamas „Žalgirio“ jaunimas pusšimčiu taškų nušlavė lenkus

2022-04-15 18:35
Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr. D.Lukšta

Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečių ekipa (1-0) pradėjo su įspūdinga pergale.

Vytauto Pliaugos auklėtiniai Liublianoje 103:52 (29:10, 20:8, 27:18, 27:16) be didesnio vargo susitvarkė su Gdynės „GAK Basketball Academy“ jaunuoliais (0-1).

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ komandoje rungtyniavo Paulius Murauskas. Jis per 22 minutes pelnė 22 taškus (8/9 dvit., 2/6 trit.), atkovojo 17 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dusyk suklydo bei surinko 33 naudingumo balus.

Daugiausia pelno: Motiejus Krivas

Solidų pasirodymą surengė ir Motiejus Krivas, kuris per 22 minutes pelnė 11 taškų (5/9 dvit., 0/2 trit., 1/2 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, padarė 4 klaidas, blokavo metimą bei surinko 18 naudingumo balų.

Gdynės ekipai tragiškai nekrito tritaškiai – jie pataikė vos 1 tolimą metimą iš 24. Tuo metu žalgiriečiai atseikėjo 11 iš 28 (39 proc. pataikymas).

Nuo pat rungtynių pradžios žalgiriečiai demonstravo nuostabų puolimą ir gynybą, tad po pirmojo kėlinio susikrovė 19 taškų persvarą (29:10).

Antrajame kėlinyje Kauno komanda dar labiau supančiojo lenkus gynybos gniaužtuose, leisdami varžovams pelnyti vos 8 taškus (49:18).

Po ilgosios pertraukos situacija aikštėje nesikeitė – po trečiojo kėlinio „Žalgirio“ pranašumas siekė 40 taškų (76:36), o likęs rungtynių laikas buvo tik formalumas.

Lenkijos komandą bandė tempti Jakubas Andrzejewski. Jis per 28 minutes pelnė 16 taškų (8/12 dvit., 0/4 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir perėmė 4 kamuolius.

Jaunieji žalgiriečiai šiame turnyre turėjo varžytis dar sausį Miunchene, tačiau tada dėl su koronavirusu susijusių ribojimų Vokietijoje turnyras buvo pavėlintas ir perkeltas į kitą šalį.

Norėdami žengti į atrankos turnyro finalą Pliaugos auklėtiniai grupėje, kurioje be žalgiriečių varžosi dar trys komandos, turės užimti pirmą vietą.

„Žalgiris“: Paulius Murauskas 22, Joshua Bonga 11 (3/6 trit., 7 atkv. kam., 10 naud. bal.), Motiejus Krivas 11, Petras Padegimas 10 (3/6 dvit., 4 atkv. kam., 11 naud. bal.), Emilis Bartininkas 9 (3/6 dvit., 5 atkv. kam.).

„GAK Basketball Academy“: Jakubas Andrzejewski 16 (8/12 dvit., 4 per. kam., 15 naud. bal.), Antoni Siewruk 9 (4/5 dvit.), Maksymilianas Wilczek 7 (6 atkv. kam.).