Dėl finalo ketverto Belgrade pasisakiusiam Motiejūnui – karštas atsakas iš Serbijos

2022-04-16 14:05
Nuotr.: AFP - Scanpix, BNS
Nuotr. AFP - Scanpix, BNS

Pauliaus Motiejūno pasisakymas dėl Eurolygos finalo ketverto rengimo Belgrade pasiekė turnyro organizatorių galvas. 

Kauno „Žalgirio“ vadovas ketvirtadienį rengtoje spaudos konferencijoje samprotavo, jog dėl Serbijos pozicijos karą Ukrainoje vykdančios Rusijos atžvilgiu Belgradas šiuo metu nėra tinkama vieta tokiam turnyrui.

„Būnant lietuviu, žiūrint karo vaizdus, tai yra netinkama vieta vykti renginiui, netinkamas laikas ten važiuoti, bet sprendimas buvo anksčiau priimtas ir jo pakeisti nėra kaip“, – sakė Motiejūnas.

Belgrado finalo ketverto organizacinio komiteto prezidentas Goranas Šašičius sureagavo į Kauno „Žalgirio“ vadovo žodžius ir išplatino didžiulį viešą atsakymą.

Jame Šašičius apeliavo į „Žalgirio“ klubo poziciją, pasisakymus ir istoriją. Kiekvienas pareiškimas pradėtas pabrėžtina pradžia.

Pateikiame laiško vertimą:

„Atviras laiškas mano draugui Pauliui Motiejūnui,

kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, kurį, priešingai nei jūs, mes, serbai, matėme ir tikiuosi, kad jums to neteks, norėčiau pateikti keletą atsakymų. 

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, aš į Vytauto Didžiojo universitetą atvežiau Eurolygos magistrantūros studijų programą.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, dirbdamas Eurolygoje visuomet kėliau klausimą, kada Eurolygos finalo ketvertas bus surengtas jūsų „Žalgirio“ arenoje.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, pastebiu, jog nepavykusį sezoną pavertėte politine kampanija.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, visada buvau prieš politikos maišymą su sportu, kadangi politika skaldo, o sportas vienija.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, neprisimenu, jog jūs būtumėte rodę tokį solidarumą, kai mano šalis 1999 metais buvo bombarduojama NATO ar kai NATO įsiveržė į Libiją, Iraką, Afganistaną ir dar kelias dešimtis šalių.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, mes žinome, ką reiškia sankcijos, hiperinfliacija, milijonai pabėgėlių ir karo destrukcija.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, nesuprantu jūsų veidmainystės, kai rungtynėse su Serbijos klubu demonstruojate norą pasiųsti žinutę prieš karą, bet tuomet jūsų aktyvieji sirgaliai mojuoja NATO vėliava Serbijos komandai. Ar galėčiau paklausti, kokią žinutę norite pasiųsti – taikos ar karo?

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, mačiau, kaip jūs ir jūsų apsauga išvijote serbų sirgalius ne tik iš arenos, bet ir iš jūsų gražios šalies.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, prisimenu, jog jūsų „Žalgirio“ sirgaliai visuomet buvo pasitinkami su pagarba, kai tik atvykdavo stebėti komandos rungtynių Belgrade.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, galiu pasakyti, jog neseniai Belgrado „Štark“ arenoje surengėme lengvosios atletikos pasaulio čempionatą ir mūsų sirgaliai palaikė visus sportininkus, nepaisant jų tautybės.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, prisimenu, kaip jūsų sirgaliai 2018 m. mėgavosi Belgrade vykusiu Eurolygos finalo ketvertu. Jeigu nepamenate, galiu atsiųsti jums daugybę vaizdo įrašų, įrodančių, jog esu teisus. 

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, nesutinku, jog Belgradas yra netinkama vieta Eurolygos finalo ketvertui. Mano tikėjimas – visiškai priešingas: visiems sirgaliams, ypatingai iš Lietuvos, turnyras patiks dar labiau, nes pagaliau vėl galės mėgautis atsidavimu aikštelėje, kai vienas iš paskutinių turnyrų neįvyko, o kitas buvo organizuotas be sirgalių. Jūs turėtumėte paklausti savęs, jaučiate atsidavimą ar jaučiate karą? Galop norėčiau pasakyti, kad žmonės, kurie nepatyrė karo, prašo jo, o tie, kurie regėjo karą, nebenori daugiau matyti jo.

Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, galiu pasakyti, kad mes, serbai, niekur nenorime regėti karo šioje planetoje. Gyvename dėl meilės, taikos ir laimės.

Su meile iš Belgrado.“

Eurolygos finalo ketvertas Belgrade planuojamas gegužės 19-21 dienomis.

Pauliaus Motiejūno ir Kazio Maksvyčio spaudos konferencija:Komentarai:

Kaip serbas, "matantis platesnį karo vaizdą". Eik na... su plakatais prieš NATO ( na ok dar NATO neva skriaudė vargšus, bet ir prieš ES(į kurią bandot įstoti), eik na... taikos balandį apsimestini
2022-04-17
Atsakyti
plakatas buvo STOP WAR. kara patyrusi salis turetu tai remti.. nebent jie moraliniai degradai
2022-04-17
+17
Atsakyti
serbai didesni gyvuliai uz Putina. tik jie mazi todel niekam neidomus
2022-04-17
+13
Atsakyti
BurtMacklin  ⭐ 
cia tokia ziauria dekonstrukcija sito teksto gali padaryti paimant beveik kiekviena sakini ir ji visiskai paneigiant. bet sitoje vietoje tiek zalgiris, tiek fanai turetu duoti durniui kelia. sitas aiskinimasis niekur neveda ir tu niekada neirodysi teroristui ir prievartautojui kad tai jis buvo neteisus kai gavo per kepure is big brother ir kad galbut nereikejo ten vaiku zudyti ir moteru prievartauti. tukstanciais. o jiem mat vargseliam karo destrukcija pajausti teko:D zodziu, sita tema reik uzdaryti:)
2022-04-16
+50
Atsakyti
Turiu blogu ziniu. Nesenai Pakistanas atakavo Afganistana, zuvo zmones, tarp ju vaikai. Kvieciu visus imtis sankciju pries pakistana, nevartoti pakistanietiskos produkcijos, sugult, prie ambasados, prisipirkt Afganistano veliaveliu ir issikabinet savo namus ir masinas. Taipogi, karui uzsitesus, priimti afganistaniecius i savo namus, bei pamaitinkti, aprengti, kaip tai padareme su karo pabegeliais is Ukrainos. Slaviiii Afganistan!
2022-04-16
-29
Atsakyti
tai vadonasi whataboutismas...
2022-04-17
Atsakyti
Daugelis Žalgirio fanų yra žemo lygio personos, užteko paklausyti skanduočių per paskutinį mačą šį sezoną Eurolygoje, buvo liūdna, maniau tik Ryto fanai tokie išpuve, bet pasirodo ir Žalgirio. Nežinau ir kur tas toks naglumas pas žmones akis kabinti ir patiems šventus vaidinti.
2022-04-16
-5
Atsakyti
Taboro jau ne pirmi metai nebėr, atsilikėli. Su savo vilijampolėm ir pan
2022-04-17
-3
Atsakyti
Kokie buki Kaune-žiūrėkite kuo pakeisite pensininkus milaknius,kalniečius-o ne auklėkite serbus,kaip žvelgti į pasaulį
2022-04-16
-12
Atsakyti
Tai gal jauni tegul žaidžia LKL,o ne pensininkai
2022-04-17
+1
Atsakyti
Serbas "pamiršo", kad jie irgi nėra tarp atkrintamųjų dalyvių. Taip, kad irgi nėra kuo pasigirti.
2022-04-16
+21
Atsakyti
Visiskai viskas teisingai serbo surasyta apie kara. Tik esme, kad Motiejunas buvo isprovokuotas politikuojanciu zurnalistiniu ziurkiu taip pasakyt, kaip pasake. Gal ir ne pati tinkamiausia vieta siuo metu Serbija final four, ta visi supranta, bet gi pas mus kaip ir del visko reikia garsiai pasisakyti. Bet nebutina iseit is patreon ;)
2022-04-16
-32
Atsakyti
Paskutinės vietos Eurolygoje atstovas moko,kaip serbai turi reaguoti į amerikonų,jankių bombardavimus Belgrade.Kai Kauną kas taip atakuos,gal supras Moliejūnas
2022-04-16
-45
Atsakyti
o serbu ten net nebus kitamet ;)
2022-04-17
Atsakyti
Na pagal viską sprendžiant serbai tos pačios lentynos suskiai kartu su maskoliais, tai visi šitie gerojo plačiai matančio serbo išvedžiojimai verti tos pačios krypties kuriuo nuplaukė rusų karinis laivas. O su jais ir pats išvedžiojomų autorius gali ten pat keliauti.
2022-04-16
+35
Atsakyti
Palaikau, kad serbija rengtu f4. O jus toliau melskites amerikai, nato ir banderai. Rusu nepalaikau,bet tikrai neturiu sizofremijos kaip daugelis lietuviu siuo metu. Nekiskim politikos sporte ir neprovokuokim su nato veliavom pirmi.
2022-04-16
-60
Atsakyti
O tu eik geriau pamoku ruost ;)
2022-04-16
+1
Atsakyti
"Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą, pastebiu, jog nepavykusį sezoną pavertėte politine kampanija", gerai igele Motiejui!😁
2022-04-16
-23
Atsakyti
Politiką čia mato tik driskiai, kuriems skauda, kad Ukraina nusuks sprandą maskoliams ir į istorijos šiukšlyną išmes jų imperines užgaidas.
2022-04-16
+42
Atsakyti
Sporte kiaushu nelabai rasite. 1936 hitleriui buvo leista organizuot Olimpines. Ziurekit i sias dienas, 2018 fifa vyko rusijoj, 2022 ziemos olimpines kinijoj, 2022 fifa fule katare kur nemazai vergu salygose dirbusiu statybininku turejo statyt stadikus. Autoritariniams rezimams px ju zmones, svarbu pushint propaganda per bet kur, kad ir sporta. Sporte butent kad visalaik buvo dalis politizavimo.
2022-04-16
+67
Atsakyti
Tik nereikia moralizuoti Goranai Šašičiau. Taigi sakomais Jūsų žodžiais. Kaip serbas aš, pamiršau mūsų vykdytas žudinės Srebrinicoje, kur buvo žudomi civiliai nuo kūdikių iki senolių. Kaip serbas aš, pamiršau, kad mes užpuolėme Kroatiją, Slovakiją ir žudėme visus kas pakliuvo po ranka. Todėl iš NATO gavote ko nusipelnėte.
2022-04-16
+117
Atsakyti
dar karta sakau. pabrausinkite apie srbrenica. tai yra 20 amziaus paskutinio desimtmecio Europos geda.
2022-04-16
+32
Atsakyti
Kaip serbas, žvelgdamas į platesnį karo vaizdą suprantu esame kacapai iki kaulų smegenų ir mums nėra vietos tarp civilizuotų žmonių
2022-04-16
+50
Atsakyti
Sakiniai turetu prasideti "Kaip serbas, budamas trumparegiu ir nematydamas tikro karo vaizdo.." Kaip galima taip uzmerkti akis, kai vyksta tokie siaubingi dalykai.. Cia paprasciausia arba tu esi zmogus, arba esi vienoje valtyje su kremliaus pakalikais. Aisku, kad nereikia maisyti sporto su politika, bet cia jau ne politika, cia fucking karas ir, kad palaikytum teroristus, turi buti kazkas negerai su psichika.
2022-04-16
+54
Atsakyti
Įdomus dalykai šiuo metu vyksta Serbijoje, netik kas liečia krepšinį. Panašu kad patys Serbai ruošiasi pulti Kosovą. Nežinau ar gera mintis rengti Serbijoje FINAL4. Daugiau info Delfije.
2022-04-16
+13
Atsakyti
Saunuolis Motiejunas, tegul toliau siuncia serbus ant triju raidziu. Tai yra provoslavinis ubagynas nereikalingas nei Europai nei tai paciai rusijai kurios sikna buciuoja serbiniai komuniagos. Serbus ir rusus palaiko tik gyvenime nieko nepasieke nevykeliai kurie nesupranta kodel jie nieko gyvenime nepasieke. Jei sportas ne politika tai reikua paklaust serbu komunisto kodel plakatu nekonfiskavo paskutinese zvezda rungtynese. Serbai atsilikeliai gyvena ten kur mes LT gyvenom 90aisiais kai gatvese siaute gaujos ir rinko duokles is saziningu zmoniu.
2022-04-16
+49
Atsakyti
dabar gauja sedi seime ir renka duokles is saziningu zmoniu
2022-04-16
-13
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.