Pasvaliečius sustabdęs „Neptūnas“ išsaugojo viltis pagerinti poziciją

2022-04-24 19:08
Nuotr.: M.Baranauskas

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nutrūko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (9-20) keturių pergalių serija.

Pasvaliečius sustabdė Deivido Gailiaus vedamas Klaipėdos „Neptūnas“ (13-16). Uostamiesčio klubas Pasvalyje 82:69 (27:11, 12:18, 18:28, 25:12) palaužė „Pieno žvaigždes“.

Svečiai į priekį šovė jau rungtynių pradžioje ir po pirmo ketvirčio turėjo 16 taškų pranašumą (27:11), tačiau pasvaliečiai niekur trauktis neketino ir sėkmingas trečias kėlinys grąžino juos į kovą – 57:57.

Ketvirtajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką, bet „Neptūnas“ buvo viena koja priekyje ir likus mažiau nei 3 minutėms pirmavo 4 taškais – 71:67.

Lemiamą spurtą pradėjo rengti puikiai žaidęs Gailius, pelnęs keturis taškus be atsako, Julius Jucikas su Žygimantu Janavičiumi pridėjo po du taškus, o galutinį dūrį iš toli smeigė tas pats Gailius – 82:69.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė spindėjęs Gailius, per 28 minutes pelnęs 24 taškus (3/6 dvit., 5/8 trit., 3/5 baud.), atkovojęs 10 kamuolių bei surinkęs 27 naudingumo balus.

Šios rungtynės išsaugojo klaipėdiečių šansus pakilti iš 7-osios pozicijos LKL turnyrinėje lentelėje. Jie pergalių skaičiumi susilygino su „Šiauliais-7bet“, kuriems liko sužaisti dvejas rungtynes. „Neptūnas“ paskutinėse reg. sezono rungtynėse namuose priims Vilniaus „Rytą“, kuris jau užsitikrino pirmąją vietą.

Pasvalio komandai Dmytro Skapincevas per 27 minutes pelnė 11 taškų (5/10 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 18 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“: Markellis Johnsonas 13, Randy Culpepperis 12 (3/12 dvit., 6/6 baud., 4 kld.), Žygimantas Skučas (1/7 trit.) ir Dmytro Skapincevas (5/10 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.) po 11, Arnas Beručka ir Paulius Petrilevičius (5/6 baud.) po 7.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 24 (5/8 trit., 10 atk. kam., 27 naud.), Edgaras Želionis 14 (4/5 dvit., 2/4 trit., 7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 12 (3/7 dvit., 7 rez. perd.), Martynas Mažeika 10 (4/6 dvit.), Julius Jucikas 9 (5/8 baud., 6 atk. kam., 2 blok.).