„Mavs“ šėlsmas: „Jazz“ triuškinęs Dončičius ir kompanija – per žingsnį nuo pusfinalio

2022-04-26 07:38
Nuotr.: USA Today Sports - Scanpix
Nuotr. USA Today Sports - Scanpix

Dalaso „Mavericks“ ekipa nepaliko varžovams jokių šansų ir atsidūrė per pergalę nuo Vakarų konferencijos pusfinalio.

Jasono Kiddo auklėtiniai ketvirtfinalyje savo aikštėje 102:77 (24:18, 28:18, 29:19, 21:22) sutriuškino „Jazz“ krepšininkus ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 3-2.

Šeštosios serijos rungtynės įvyks Solt Leik Sityje.

Rezultatyvūs perdavimai 5

„Mavericks“ dominavo nuo pat rungtynių pradžios (24:18), kuomet antrajame ketvirtyje spurtavo 28:14 ir po Doriano Finney-Smitho baudų metimų įgijo 20 taškų pranašumą (52:32).

Po pertraukos šeimininkai toliau siautėjo, o trečiojo kėlinio atkarpa 29:12 sukrovė Kiddo auklėtiniams rekordinę 33 taškų persvarą (81:48).

Dalaso komandoje nesulaikomas buvo Dončičius. Slovėnas per 32 minutes pelnė 33 taškus (8/12 dvit., 3/10 trit., 8/12 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei 5 sykius suklydo.

Per du mačus pastaruosius mačus, kuomet sugrįžo po traumos, Luka iš viso surinko 63 taškus.

„Pirmosios rungtynės buvo sunkokos, bet geras komandos žaidimas nėra susijęs tik su manimi. Ši komanda yra ypatinga, – po mačo kalbėjo Dončičius. – Mūsų gynyba buvo įspūdinga. Sužaidėme geriausias gynybines rungtynes šį sezoną. Tačiau niekas nėra baigta. Reikia laimėti dar vieną mačą.“

„Jazz“ ekipos gretose išsiskyrė Rudy Gobertas, kurio sąskaitoje per 26 minutes buvo 17 taškų (6/7 dvit., 5/7 baud.), 11 atkovotų kamuolių bei 5 asmeninės pražangos.

Dvikova pasižymėjo ir konfliktu. Likus 5,5 minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Dončičius bandė įdėti per Hassaną Whiteside'ą, tačiau nesėkmingai – „Jazz“ aukštaūgis slovėną sustabdė pražanga.

Netrukus Whiteside'ui į atlapus kibo Finney-Smithas, kuris nustūmė aukštaūgį. Netrukus į konfrontaciją įsijungė ir Dončičius.

Labiausiai šioje situacijoje nukentėjo Whiteside'as, kuris užsidirbo dvi technines pražangas ir buvo priverstas palikti aikštelę. Finney-Smithas ir Reggie Bullockas atsipirko po viena technine nuobauda.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (8/12 dvit., 3/10 trit., 8/12 baud., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), Jalenas Brunsonas 24 (8/13 dvit., 1/7 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 13 (3/7 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Reggie Bullockas (3/9 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam.) ir Spenceris Dinwiddie (2/5 trit.) po 9, Dwightas Powellas 8 (4/4 dvit.).

„Jazz“: Jordanas Clarksonas 20 (9/11 dvit.), Rudy Gobertas 17 (6/7 dvit., 5/7 baud., 11 atk. kam.), Donovanas Mitchellas 9 (4/8 dvit., 0/7 trit., 4 kld.), Danuelis House'as 8.