Kairys: „Prieš pasirašant sutartį sakiau Žibėnui: nežinote, ką gausite“

2022-04-27 15:54
Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Praėjo pora mėnesių nuo to laiko, kai Evaldas Kairys sulaukė reikšmingo ir džiugaus skambučio.

Po birželį patirtos Achilo sausgyslės traumos 8 mėnesius aukštaūgis gyveno reabilitacijos ritmu ir nekantravo sugrįžti į krepšinį. Dėmesį jam rodė ir Klaipėdos „Neptūnas“, tačiau galiausiai Kairys pasuko Vilniaus „Ryto“ link.

31 metų 207 cm ūgio centras, bendraudamas su LKL.lt portalu, nusišypso – jis pats absoliučiai nesitikėjo kvietimo iš Čempionų lygos klubo ir priminė Giedriui Žibėnui apie rimtą traumą.

Evaldas Kairys

Evaldas  Kairys
Evaldas  Kairys
MIN: 11.56
PTS: 5.25 (69.05%)
REB: 2.25
AS: 0.13
ST: 0.63
BS: 0.5
TO: 0.75
GM: 8

„Buvau tikrai nustebęs, kad „Rytas“ norėjo pasirašyti sutartį. Sakiau Giedriui pats: jūs nežinote, ką gausite. Nesu žaidęs labai ilgai, kol kas neduosiu tokios naudos, kokią duočiau būdamas sveikas. Treneris atsakė, kad viską žino ir supranta, tad atsakiau, jog gerai, galime pabandyti“, – šyptelėjo Kairys.

Ant „Betsafe-LKL“ parketo ilgametis lygos žaidėjas grįžo kovo 5 dieną, kuomet 8 minutes rungtyniavo prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“. Laikas po truputį auga ir pastaruoju metu Kairys žaidžia po maždaug 13–15 minučių. Kartu su juo auga ir pasitikėjimas savimi.

„Emocijos sugrįžus buvo labai geros – puikus jausmas. Dar trūksta žaidybinio ritmo, tad bandau jo kaip įmanoma daugiau pasisemti kitam sezonui.

Manau, kad dabar esu gal 80 proc. tikrojo savęs. Kol kas sunku ir dėl fizinės būklės, ir dėl baimės, ir krepšinio pojūčio trūkumo – viskas susidėjo į vieną“, – sakė Kairys.

Jo statistika „Betsafe-LKL“ per 12 minučių siekia 5,3 taško, 2,3 atkovoto kamuolio bei 5,5 naudingumo balo.

Nepaisant to, kad rungtyniauja jis jau porą mėnesių, aukštaūgis baimės jausmo atsikrato tik palengva.

„Džiaugsmas buvo grįžti į treniruočių ir rungtynių ritmą, nes 8 mėnesius gyvenau vien reabilitacijos režimu.

Prieš sugrįžtant jaučiausi kaip ir pasiruošęs, bet pradėjus sportuoti 5 prieš 5 pasikeitė judesių amplitudė ir atsirado baimė, o kas, jei vėl kažkas? Toje lengvoje baimėje esu ir dabar. Bet, manau, čia laiko klausimas, kada tai išnyks ir viskas grįš į savo vėžes.

Būna, kojos lyg nori iššokti, bet galva sako: palauk, dar truputį anksti. Kartais dar reikia save pristabdyti ir kontroliuoti“, – pasakoja Kairys.

Traumą aukštaūgis buvo patyręs po puikaus sezono Afjonkarahisaro „HDI Sigorta“ klube. Birželis – tas laikas, kai pradeda kilti komandų dėmesys, kurio Kairys sulaukti išties tikėjosi. Tačiau visi karjeros planai griuvo staiga.

Apmaudu – anksčiau apie tai sakęs yra aukštaūgis. Vis tik laikui bėgant nuoskaudos blanksta.

„Sudėtingiausia buvo iškart susižeidus, kai, atrodo, gali pradėti kalbėti su komandomis, yra vasara, bet bam – viskas apsiverčia. Bet nuoskaudų nėra, gyvenu toliau, taip susidėliojo gyvenimas, žiūriu į šį ir kitą sezoną, tikiuosi likti sveikas ir žaisti taip, kaip anksčiau“, – optimistiškas yra jis.

„Rytas“ buvo labai gerai pažįstama organizacija Kairiui. Jis yra atstovavęs sostinės dubleriams ir ketvirtus metus vilki pagrindinės ekipos marškinėlius „Betsafe-LKL“ čempionate.

Kol kas šie metai „Rytui“ klostosi solidžiai – Žibėno auklėtiniai užsitikrino pirmą vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone, ko nėra buvę nuo 2014-ųjų.

„Labai smagu. Šioje komandoje esu buvęs ne vienerius metus ir per tą laiką tokių dalykų nėra buvę. Dabar galiu tik pasidžiaugti, kad klubui taip sekasi.

Tik manau, kad tai nieko stipriai nekeičia, tik suteikia namų pranašumą. Gerai, smagu, esi pirmas, bet atkrintamosiose reikia parodyti, ko esi vertas. Tai – trumpalaikis džiaugsmas“, – džiūgauti neskuba Kairys.

Savo karjeroje Kairys iš arti matė įvairius „Ryto“ etapus, iš toliau – Kauno „Žalgirį“. Kas leido būtent šiemet aplenkti Kauno ekipą?

„Esu čia tik kelis mėnesius, tad sunku pasakyti, bet vyrai dirba sunkiai, trenerių štabas – taip pat. O ir „Žalgiris“ šiemet nėra toks, kaip anksčiau – tai prisideda irgi“, – mano Kairys.

Mano auklėtiniai nusipelnė daugiau pagarbos – tokias ir panašias frazes spaudos konferencijose galima neretai išgirsti iš Žibėno. „Ryto“ nariai į tokį stratego palaikymą reaguoja labai palankiai.

„Malonu, kai treneris palaiko, tai ir patiems duoda pasitikėjimo. Jis yra ne tik treneris, bet ir draugas – retas atvejis, kad taip būtų“, – akcentuoja aukštaūgis.

O kas yra komandos vedlys rūbinėje, ypač sunkesniais momentais, kurių sostinės ekipa taip pat turėjo? Kairys nedvejodamas išskiria „Ryto“ kapitoną.

„Arnas yra tas, kuris pasako žodį tada, kada sunku, kada to reikia, kada reikia nosį nuleisti ant žemės. Jis kaip kapitonas pasireiškia, kai tik mato, jog tai reikalinga“, – teigė Kairys.

„Rytas“ jau žino savo varžovę „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalyje – ja tapo Alytaus „Dzūkija“. Nepaisant to, ne visos ekipos jau žino, su kuo teks susikauti, nes intriga tvyro iki pat reguliaraus sezono finišo.

„Įdomu labai. Šiemet turnyrinė lentelė labai nenuspėjama, įdomu stebėti kiekvienas rungtynes, nes visos jos kažką reiškia“, – apie stebimas lygos aktualijas sako Kairys.

Tuo tarpu „Rytas“ toli į priekį nesidairo. „Dabar žiūrime į dzūkus, o vėliau matysime, kas bus toliau. Dabar jau reiktų tik fantazuoti, kas bus, jei bus“, – šyptelėjo Kairys.  

„Betsafe-LKL“ atkrintamosioms startas bus duotas gegužės 1 dieną.Rodyti komentarus

Sudaužė Adomaičio širdį dėl pinigų.
2022-04-27
+1
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.