Dončičius triumfuoja: idealios progos neišnaudojusi „Jazz“ dramatiškai baigė sezoną

2022-04-29 07:46
Nuotr.: AP-Scanpix

Bojanas Bogdanovičius paskutinę sekundę galėjo išplėšti lemiamas serijos rungtynes, tačiau laisvas prametė iš toli ir į Vakarų konferencijos pusfinalį vietą užleido Dalaso „Mavericks“ klubui.

Po pertraukos spurtavęs Teksaso klubas išvykoje 98:96 (15:21, 26:32, 36:19, 21:24) dramatiškai pranoko Jutos „Jazz“.

„Mavs“ seriją laimėjo 4-2 ir Vakarų konferencijos pusfinalyje kausis su Finikso „Suns“.

Rezultatyvūs perdavimai 8

Paskutinei atakai šeimininkai turėjo daugiau nei 4 sekundes ir „Jazz“ vairininkas Quinas Snyderis nubraižė idealų derinį, tačiau snaiperio savybėmis garsėjantis Bogdanovičius prametė iš toli būdamas laisvas.

„Bogdanovičius daug tokių metimų neprimeta, mano širdis buvo sustojusi, – po rungtynių sakė Luka Dončičius. – Atrodė, jog kamuolys skriejo 15 sekundžių ore.“

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai turėjo 12 taškų persvarą (57:45), bet tritaškių lietų surengusi „Mavericks“ laimėjo atkarpą 27:13 ir išsiveržė į priekį – 72:70.

Likus žaisti pustrečios minutės Bogdanovičius tritaškiu išlygino rezultatą (94:94), bet iškart tuo pačiu atsakė Jalenas Brunsonas (97:94). Iki paskutinės atakos Rudy Gobertas pridėjo dvitaškį (96:97), o tas pats Brunsonas pataikė tik vieną baudą – 98:96.

„Žaidžiant su Luka pastaruosius du sezonus, visada turiu tikėtis kamuolio, kai jo nesitikiu. Kamuolys surado mane“, – apie kertinį tritaškį kalbėjo Brunsonas.

Dalaso ekipos gretose išsiskyrė Luka Dončičius, kurio sąskaitoje per 42 minutes buvo 24 taškai (4/11 dvit., 4/10 trit., 4/4 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Brunsonas nugalėtojams taip pat pelnė 24 taškus (7/13 dvit., 2/4 trit., 4/6 baud.). Jis dar atkovojo 3 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Dalaso klubas pirmą kartą laimėjo atkrintamųjų seriją nuo 2011-ųjų, kuomet Dirko Nowitzki vedamas iškovojo NBA titulą.

Šeimininkų komandai Donovanas Mitchellas per 38 minutes pelnė 23 taškus (7/10 dvit., 2/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei suklydo 5 kartus.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 23 (7/10 dvit., 2/7 trit., 8 atk. kam., 9 rez. perd., 5 kld., 25 naud.), Bojanas Bogdanovičius 19 (4/9 dvit., 3/6 trit.), Jordanas Clarksonas 15 (3/9 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.), Mike'as Conley 11 (1/6 trit., 8 rez. perd.), Rudy Gobertas 10 (12 atk. kam.), Royce'as O'Neale'as 8 (4/4 dvit., 0/5 trit., 6 atk. kam.).

„Mavericks“: Jalenas Brunsonas (7/13 dvit., 2/4 trit.) ir Luka Dončičius (4/11 dvit., 4/10 trit., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 2 blok., 26 naud.) po 24, Spenceris Dinwiddie 19 (4/7 trit.), Dorianas Finney-Smithas 18 (4/9 trit., 10 atk. kam., 5 rez. perd.), Maximilianas Kleberas 7 (1/5 trit., 6 atk. kam.).

aaa
Tai kad paskutineje jazz atakoje mav gynejas buvo totaliai nustumtas tam kad atlaisvinti Bogdanoviciu niekas neuzfiksavo. :) Eile metu top teisejavimas NBA. :)