Greeno išvarymu pažymėtame mače Memfyje – „Warriors“ triumfas po Thompsono tritaškio

2022-05-02 07:01
Nuotr.: AP-Scanpix

Memfyje startavo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos pusfinalis, kurį dramatiška pergale pradėjo „Golden State Warriors“.

San Fransisko klubas išvykoje 117:116 (24:32, 31:29, 36:29, 26:26) įveikė Memfio „Grizzlies“ krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį – 1-0.

Nuo rungtynių pradžios vyko kova taškas į tašką, bet ketvirtąjį kėlinį „Warriors“ pradėjo spurtu 12:3 ir įgijo dviženklį pranašumą – 103:93.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Vis dėlto Jareno Jacksono ir Ja Moranto vedami šeimininkai trauktis neketino ir likus daugiau nei 2 minutėms išsiveržė į priekį (112:110), o tokią persvarą išsaugojo ir prieš paskutinę minutę – 116:114.

Lemiamu metu savo klasę pademonstravo Klay Thomsponas, pergudravęs oponentą ir likus 36 sekundėms tritaškiu išvedęs savo komandą į priekį – 117:116.

Kaip paaiškėjo vėliau, Thompsono tritaškis buvo paskutiniai rungtynių taškai. Stephenas Curry iš pradžių blokavo Moranto metimą ir nors vėliau Thompsonas prametė abi baudas, lemiamas Moranto išpuolis baigėsi pramestu dvitaškiu paskutinę sekundę.

„Ja atliko paskutinį metimą ir viskas atrodė gerai, tiesiog šį kartą neįkrito“, – paskutine ataka buvo patenkintas „Grizzlies“ vairininkas Tayloras Jenkinsas.

San Fransisko ekipos gretose išsiskyrė Jordanas Poole'as, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 31 taškas (7/10 dvit., 5/10 trit., 2/2 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai bei 4 klaidos. Jis sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes atkrintamosiose.

Dar pirmoje rungtynių pusėje svečiai prarado Draymondą Greeną, kuris grubiai sustabdė Brandoną Clarke'ą ir buvo išvarytas iš aikštės. Tokiu teisėjų sprendimu negalėjęs patikėti Greenas prieš palikdamas aikštę pradėjo bėgioti ant parketo, provokuodamas šeimininkų sirgalius.

„Buvome šokiruoti tokio sprendimo, bet toliau pasitikėjome savimi ir vyrukai išliko kartu iki pat mačo pabaigos“, – situaciją komentavo „Warriors“ strategas Steve'as Kerras.

Greenas per 17 minučių spėjo pelnyti 6 taškus (2/3 dvit., 2/3 baud.), atkovoti 4 ir perimti 3 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Curry po pertraukos pelnė 16 taškų, o mačą baigė su 24 (3/8 dvit., 5/12 trit., 3/4 baud.). Jis per 37 minutes dar atkovojo 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Šitas branduolys turi čempionų DNR ir norime tuo naudotis, – kalbėjo Curry. – Šioje sezono stadijoje tai yra svarbiausia. Niekada negali leisti galvoti, jog viskas baigta. Puiki mūsų pergalė.“

Memfio komandai Morantas per 38 minutes pelnė 34 taškus (10/20 dvit., 4/11 trit., 2/3 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Morantui puikiai talkino Jacksonas, kuris surinko 33 taškus (4/9 dvit., 6/9 trit., 7/9 baud.) ir 10 atkovotų kamuolių.

„Grizzlies“: Ja Morantas 34 (10/20 dvit., 4/11 trit., 9 atk. kam., 10 rez. perd., 3 per. kam., 32 naud.), Jarenas Jacksonas 33 (4/9 dvit., 6/9 trit., 7/9 baud., 10 atk. kam., 29 naud.), De'Anthony Meltonas 14 (3/6 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), Brandonas Clarke'as 12 (4/6 dvit., 9 atk. kam., 2 blok., 4 kld.), Desmondas Bane'as 9 (1/5 trit.), Dillonas Brooksas 8 (2/8 trit.).

„Warriors“: Jordanas Poole'as 31 (7/10 dvit., 5/10 trit., 8 atk. kam., 9 rez. perd., 2 blok., 4 kld., 35 naud.), Stephenas Curry 24 (3/8 dvit., 5/12 trit., 4 rez. perd.), Andrew Wigginsas 17 (5/9 dvit., 1/5 trit., 8 atk. kam.), Klay Thompsonas 15 (3/9 dvit., 3/10 trit.), Gary Paytonas (4/5 dvit., 6 atk. kam.) ir Kevonas Looney (4/5 dvit., 6 atk. kam.) po 8.

pagal antraste galima butu suprast, kad Klay imete game winneri, bet is tiesu tai jis vos nepalaidojo pergales pramesdamas abu baudos metimus. kol kas Klay tikrai nera tas monstras is priestrauminiu laiku. Curry irgi kol kas stebuklu nerodo. jei ne Poolo gera forma, GS splash bros biski buksuotu.