Serijoje lygu: beveik pusšimtį taškų pelnęs Morantas atvedė „Grizzlies“ į pergalę

2022-05-04 07:42
Nuotr.: AP - Scanpix

Nesustabdomai žaidęs Ja Morantas pelnė 47 taškus ir jo traukiamas Memfio „Grizzlies“ antrosiose NBA pusfinalio serijos rungtynėse iškovojo dramatišką pergalę.

Memfio klubas savo aikštėje 106:101 (33:25, 23:26, 21:26, 29:24) per paskutines mačo sekundes palaužė „Golden State Warriors“ ir išlygino Vakarų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą 1-1.

Fantastišką pasirodymą surengęs Morantas atkartojo asmeninį atkrintamųjų rezultatyvumo rekordą. Jis per 40 minučių pelnė 47 taškus (10/19 dvit., 5/12 trit., 12/13 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir dukart suklydo.

Rezultatyvūs perdavimai 8

„Dariau tai, ką man leido jų gynyba. Pirmi pataikyti metimai man suteikė daug pasitikėjimo, – po rungtynių sakė Morantas. – Po praėjusių rungtynių, kai pralaimėjome, labai daug galvojau apie savo paskutinį metimą. Ateidamas šiandien į rungtynes sau pasakiau, kad mums reikia pergalės ir mes šį laimėjimą pasiimsime.“

„Grizzlies“ lyderis tapo trečiuoju NBA žaidėju, kuriam prieš sukankant 23 metams pavyko surengti daugiau nei vieną 45 taškų pasirodymą atkrintamosiose. Be jo šį pasiekimą NBA yra pasiekę LeBronas Jamesas ir Kobe Bryantas.

Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos Morantas užsikūrė – smeigė 7 taškus paeiliui ir persvėrė rezultatą Memfio komandos naudai (98:97). Kitoje aikštės pusėje žodį tarė Stephenas Curry (99:98), tačiau vėliau Morantas surengė dar dvi rezultatyvias atakas (102:99).

Tiksint paskutinėms 40 sekundžių, Draymondas Greenas švelnino deficitą (101:102), bet „Grizzlies“ lyderis dar kartą iššovė (104:101).

Likus 13 sekundžių iki rungtynių pabaigos „Warriors“ specialiai prasižengė, bet Morantas šaltakraujiškai sumetė baudų metimus (106:101). Po minutės pertraukėlės sugrįžę „Warriors“ nesurezgė rezultatyvios atakos – Curry tolimas metimas skriejo pro šalį, o Memfio ekipa šventė pergalę.

Per lemiamą kėlinį Morantas pelnė 18 taškų.

Memfio komandai Ziaire Williamsas pridėjo 14 taškų (1/1 dvit., 4/8 trit.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Pirmajame kėlinyje Gary Paytonas bėgo į greitą puolimą, tačiau Dillonas Brooksas grubiai prasižengė ir sutraumavo puolantį žaidėją. Teisėjai nusprendė Brooksui skirti techninę pražangą ir pašalinti „Grizzlies“ krepšininką iš aikštės.

3 minutes sužaidęs Paytonas pataikė 1 baudos metimą iš 2 ir paliko aikštelę. Po šio incidento vėliau „Warriors“ gynėjas aikštėje nepasirodė.

„Nežinau, ar jis taip tyčia pasielgė, bet pražanga buvo nešvari, – apie Brookso smūgį Paytonui sakė „Warriors“ strategas Steve'as Kerras – Atkrintamosiose krepšinis turėtų būti fiziškas, visi kovoja dėl kiekvieno epizodo, bet lygoje egzistuoja susitarimas, kad negalima kelti pavojaus žaidėjo karjerai.“

„Warriors“ tragiškai metė iš toli – pataikė 7 tritaškius iš 38 bandymų (18 proc. pataikymas). Tai blogiausias klubo atkrintamųjų pasirodymas prie tritaškio linijos, kai ekipa išsimeta daugiau nei 20 tolimų metimų.

San Fransisko ekipos gretose išsiskyrė Curry, kurio sąskaitoje per 39 minutes buvo 27 taškai (8/14 dvit., 3/11 trit., 2/2 baudų), 9 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai, 1 perimtas kamuolys ir 5 klaidos.

Tuo metu Jordanas Poole'as per 33 minutes pelnė 20 taškų (7/10 dvit., 1/6 trit., 3/3 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, bet triskart suklydo.

„Grizzlies“: Ja Morantas 47 (10/19 dvit., 5/12 trit., 12/13 baud., 8 atk. kam., 8 rez. perd., 3 per. kam.,), Ziaire Williamsas 14 (4/8 trit., 5 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 12 (1/7 dvit., 2/7 trit., 7 atk. kam., 2 blok.), Brandonas Clarke'as 10 (4/4 dvit.), Xavieras Tillmanas 7 (6 atk. kam., 3 per. kam.).

„Warriors“: Stephenas Curry 27 (8/14 dvit., 3/11 trit., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kld.), Jordanas Poole'as 20 (7/10 dvit., 1/6 trit., 5 rez. perd.), Andrew Wigginsas 16 (5/9 dvit., 1/7 trit., 9 atk. kam.), Klay Thompsonas 12 (3/7 dvit., 2/12 trit., 3 per. kam.), Jonathanas Kuminga 9 (3/7 dvit., 5 atk. kam.).