2022-05-09 06:51
Nuotr.: USA TODAY Sports-SCANPIX
Nuotr. USA TODAY Sports-SCANPIX

Sugrįžus Joeliui Embiidui, Filadelfijos „76ers“ gaivina viltis NBA atkrintamosiose.

Doco Riverso auklėtiniai savo aikštėje 116:108 (30:28, 34:28, 25:29, 27:23) įveikė Majamio „Heat“.

Rytų konferencijos pusfinalio serijoje iki keturių pergalių rezultatas lygus – 2-2. Kitas mačas naktį iš antradienio į trečiadienį bus žaidžiamas Majamyje.

Rezultatyvūs perdavimai 9

„76ers“ pergalę nukalė komandos lyderių – Joelio Embiido ir Jameso Hardeno – duetas. Pastarieji kartu suvertė 55 iš 116 komandos taškų.

Hardenas per 40 minučių pelnė 31 tašką (2/8 dvit., 6/10 trit., 9/10 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Hardenas per ketvirtąjį kėlinį surinko 16 taškų, pataikydamas 4 tritaškius. Jis 45 kartą per karjerą surinko bent 30 taškų NBA atkrintamosiose, o tokiu įrašu gali didžiuotis dar 11 žaidėjų.

Be to, Hardenas tapo pirmuoju žaidėju „76ers“ istorijoje, kuris atkrintamosiose surinko bent 30 taškų, 5 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 5 tritaškius.

Embiidas per 38 minutes pridėjo 24 taškus (6/10 dvit., 1/3 trit., 9/13 baudų), 11 atkovotų kamuolių ir 2 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“ šioje serijoje kol kas laimėjo tik tada, kai „76ers“ neturėjo Embiido. Kamerūnietis dabar žaidžia dar pilnai neišgijęs po akiduobės skilimo ir nykščio raiščių įplyšimo.

„Jis (Embiidas) tikrai nuramina audras mūsų žaidime ir veda mus į priekį“, – auklėtinio indėliu džiaugėsi Riversas.

Majamio ekipos neišgelbėjo ir puikus Jimmy Butlerio puolimas. Jo sąskaitoje per 41 minutę buvo 40 taškų (11/14 dvit., 2/6 trit., 12/13 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai.

Šeimininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje turėjo 14 taškų pranašumą (101:87), tačiau varžovai nesudėjo ginklų. Po spurto 12:3 „Heat“ priartėjo (99:104), bet tada „76ers“ į priekį stumtelėjo Hardenas (109:101).

Likus mažiau nei 3 minutėms Butleris baudomis dar bandė kurstyti intrigą, bet už minutės tašką padėjo Tobiasas Harrisas (111:103).

„76ers“: Jamesas Hardenas 31 (2/8 dvit., 6/10 trit., 9/10 baud., 7 atk. kam., 9 rez. perd., 6 kld.), Joelis Embiidas 24 (6/10 dvit., 9/13 baud., 11 atk. kam., 4 kld.), Tyrese'as Maxey 18 (2/5 trit., 6/6 baud., 4 rez. perd.), Tobiasas Harrisas 13 (5/6 dvit., 4 rez. perd.), Danny Greenas 11 (3/4 trit.), Georgesas Niangas 10 (2/5 trit.).

„Heat“: Jimmy Butleris 40 (11/14 dvit., 2/6 trit., 12/13 baud., 6 rez. perd., 2 blok.), Bamas Adebayo 21 (9/12 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Victoras Oladipo 15 (1/5 trit., 8/10 baud., 3 per. kam., 2 blok.), Tyleris Herro 11 (3/7 dvit., 1/5 trit., 10 atk. kam.), P.J. Tuckeris 7.