Uždarė: Butleris ištempė „Heat“ į Rytų konferencijos finalą

2022-05-13 06:43
Nuotr.: Reuters-Scanpix

Jimmy Butleris vėl buvo ryškiausias žaidėjas ant parketo Filadelfijoje, o jo tempiama Majamio „Heat“ žengė į NBA Rytų konferencijos finalą.

Floridos klubas išvykoje 99:90 (28:25, 21:23, 25:15, 25:27) įveikė Filadelfijos „76ers“ ir užbaigė seriją, laimėdami ją 4-2.

Konferencijos finale „Heat“ susitiks su Milvokio „Bucks“ ir Bostono „Celtics“ poros laimėtoju.

Rezultatyvūs perdavimai 4

Nugalėtojams Butleris per 42 minutes pelnė 32 taškus (11/23 dvit., 2/6 trit., 4/6 baud.). Jo sąskaitoje dar buvo 8 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 2 blokai.

32-ejų Butleris pats atstovavo „76ers“ prieš pat persikeliant į „Heat“ 2018-2019 metų sezone. Po rungtynių jis iškart priėjo prie varžovų lyderio Joelio Embiido ir atidavė pagarbą, o po to pradėjo galvoti apie dar vieną konferencijos finalą. Jis „Heat“ čia atvedė antrą kartą per tris sezonus.

„Dabar esu čia, kur priklausau, – užtikrintai kalbėjo Butleris. – Spėju, kad čia turėjau būti jau prieš daug metų. O nugalėti buvusią komandą visada yra ypatinga. Su daug vyrukų žaidžiau kartu ir juos myliu.“

„Galvoju, kad jis yra didžiausias kovotojas šioje profesijoje, – auklėtinį gyrė Erikas Spoelstra. – Jis buvo fantastiškas visą seriją. Iššūkiai tik didėjo, bet jis nenorėjo visko perkelti į septintąsias rungtynes.“

Iniciatyvą „Heat“ perėmė trečiajame kėlinyje, per kurį Butleris pelnė 14 taškų, o svečių spurtas 19:4 sukūrė kertinį pranašumą – 68:52.

Nuo to laiko „Heat“ įvykius aikštėje kontroliavo iki pat mačo pabaigos ir tik paskutinę minutę šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio.

Šeimininkams Embiidas, kuris po rungtynių negalėjo patikėti, jog 2019-aisiais klubas paleido Butlerį, pelnė 20 taškų (5/16 dvit., 2/8 trit., 4/4 baud.) ir atkovojo 12 kamuolių per aikštėje praleistas 44 minutes.

Sezono metu į Filadelfiją atvykęs ir čempioniškas viltis pažadinęs Jamesas Hardenas vėl buvo savo paties šešėlis. Jis visus savo 11 pelnytų taškų (1/2 dvit., 3/7 trit.) pelnė pirmoje mačo pusėje.

Per 43 minutes jis dar atkovojo 4 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei 4 sykius suklydo, o po mačo Embiidas atskleidė, jog aplink Hardeną buvo per dideli lūkesčiai.

„Kuomet jis atvyko pas mus, kiekvienas tikėjosi Hjustono „Rockets“ Hardeno. Bet jis nebėra toks“, – sakė Embiidas.

Hardenas kontrakte gali aktyvuoti pliusą kitam sezonui, per kurį uždirbtų 47,4 mln. JAV dolerių. Pats Hardenas po mačo prasitarė, jog ketina pratęsti kontraktą ir grįžti į Filadelfiją kitame sezone.

„76ers“: Tyrese'as Maxey (8/15 dvit., 1/7 trit., 4 rez. perd., 4 kld.) ir Joelis Embiidas (5/16 dvit., 2/8 trit., 12 atk. kam.) po 20, Shake'as Miltonas 15 (3/4 trit.), Tobiasas Harrisas 14 (4/8 dvit., 2/5 trit., 8 atk. kam., 2 blok.), Jamesas Hardenas 11 (3/7 trit., 9 rez. perd., 4 kld.).

„Heat“: Jimmy Butleris 32 (11/23 dvit., 2/6 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok., 27 naud.), Maxas Strusas 20 (4/10 trit., 11 atk. kam., 5 rez. perd.), P.J. Tuckeris 12 (6/7 dvit., 9 atk. kam., 2 blok.), Bamas Adebayo (5/5 dvit., 8 atk. kam.) ir Tyleris Herro (5/10 dvit.) po 10, Gabe'as Vincentas 7 (6 rez. perd., 4 kld.).

Klasikinis rivers. Jei ne raptors traumos jie butu eliminave sixerius per 7 rungtynes. Cia yra baisiai nekompetetinga komanda sukisusi belekiek pinigu. Realiai jei paimtum lakers su pasveikusiu AD ir Bron... Tai net jie su tuo jovalu buti iveike sixerius.
2022-05-14
D_K
Hardenas supranti, kad chokeris yra, kai 4 kėliny nei dvitaškio, nei tritaškio neįmetė :D Priminė Lebrono finalus 2011, kai choke'ino prieš Mavsus. tada Lebornas 4 kėliniuose pelnė - 1 mače - 5 taškus, 2 mače - 2 taškus, 3 mače - 2 taškus, 4 mače - 0 taškų , 5 mače - 2 taškus :D Bet nors jis nedrėbėdavo kituose playoffų rungtynėse, ir dar vieną kitą finalą sulošė gerai, o Hardenui tiesiog tik Playoffai prasideda ir dingsta visas jo žaidimas :D Realiai jis turėtų būt toks koks buvo Thunderiuose, 6 žaidėjas nuo suolo ir su kitos komandos atsaraginiais draskytis, tada iš jo gautųs nauda dar kažkokia :D :D :D
2022-05-13
+1
siaip as idomumo delei,visados pasiziuriu,koks rezultatas butu,jei zaistu ne po 48 minutes,o kaip europoja po 40 min....tai po 40 minuciu rezultatas buvo 84-68
2022-05-13
+3
kai 2020 burbule Heat su jaunimeliu nuejo iki finalo ir ten garbingai pasipriesino, atrode lyg kokia staigmena, ypac kai kitais metais krito jau pirmam etape, bet va po metu ir vel stebina su tikrai neispudinga sudetim. ir jei yra nemazai nuomoniu, kad Bucks vs Celtics sprendziasi rytu nugaletojas, as taip nesakyciau.
2022-05-13
+1
Idomu
Kazkada pajuokos objektu buves treneris Spo vel irode, kad yra geriausias NBA. Komanda, kurios startiniam zaide (ir beje puikiai pasirode) Sprus, Tucker ir Vincent, zais finale, pridusinus zvaigzdziu pilna 76rs