Šalia NBA legendų atsidūręs Dončičius išplėšė lemiamas serijos rungtynes

2022-05-13 07:14
Nuotr.: Reuters-Scanpix

Luka Dončičius žaidė fenomenaliai ir pratęsė sezoną mažiausiai dar vienerioms rungtynėms. Jo atstovaujama Dalaso „Mavericks“ išplėšė lemiamą NBA Vakarų konferencijos pusfinalio serijos mačą.

Teksaso klubas pradėjo dominuoti nuo antrojo kėlinio ir savo aikštėje 113:86 (28:25, 32:20, 34:27, 19:14) susitvarkė su Finikso „Suns“.

Dabar serijos iki keturių pergalių rezultatas lygus – 3-3. Lemiamas mačas bus žaidžiamas Finikse sekmadienį, o jo tikslus laikas paaiškės artimiausiu metu.

Rezultatyvūs perdavimai 8

Dončičiaus tempiami šeimininkai antrojo kėlinio pabaigoje spurtavo 19:4 ir įgijo rekordinę persvarą (60:43), o slovėnas vien per du ketvirčius surinko 18 taškų.

Apsukų Dončičius nemažino ir po pertraukos – per pusę trečiojo kėlinio pridėjo dar 10 taškų, o „Mavericks“ toliau tvirtai žingsniavo link pergalės – 77:57.

NBA reguliarųjį sezoną laimėję „Suns“ krepšininkai taip ir nerado priešnuodžių varžovams, išvykoje patirdami sutriuškinimą.

Dončičius nugalėtojams per 35 minutes pelnė 33 taškus (9/18 dvitaškiai, 2/8 tritaškiai, 9/14 baudų metimai), atkovojo 11 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Slovėnas tapo trečiu žaidėju NBA istorijoje greičiausiai atkrintamosiose pasiekusiu 700 pelnytų taškų ribą. Jam tai padaryti prireikė 22 mačų, tiek pat rungtynių užtruko Bobas McAdoo.

Greičiausiai 700 taškų NBA atkrintamosiose pelnę žaidėjai – Michaelas Jordanas ir Wiltas Chamberlainas. Jiems prireikė 20 rungtynių.

„Tai buvo visos komandos laimėjimas, kiekvienas kovėsi ir atidavė visą save, – po mačo kalbėjo Dončičius. – Labai didžiuojuosi komanda, tokio pasirodymo reikės ir lemiamose rungtynėse. Apgynėme namų sienas, bet Finikse bus labai sunku. Ten sudėtinga žaisti su labai triukšmingais fanais, bet mes tikėsime savimi iki pat pabaigos.“

Dončičius pirmauja lygos istorijoje pagal pelnomų taškų vidurkį, kuomet susiduria su iškritimo galimybe atkrintamosiose. Tokiose rungtynėse slovėno taškų vidurkis siekia 39.

Finikso ekipos gretose išsiskyrė Deandre Aytonas, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 21 taškas (10/16 dvitaškiai, 1/4 baudų metimai) ir 11 atkovotų kamuolių.

Vėl Dalase vargo turėjo „Suns“ variklis Chrisas Paulas. Gynėjas per 36 minutes įmetė 13 taškų (1/2 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus suklydo ir tiek pat kartų prasižengė.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (9/18 dvit., 2/8 trit., 9/14 baud., 11 atk. kam., 8 rez. perd., 4 per. kam., 31 naud.), Reggie Bullockas 19 (5/11 trit., 7 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 18 (6/11 dvit., 6/6 baud., 3 per. kam.), Spenceris Dinwiddie 15 (5/7 trit.), Maximilianas Kleberas 9 (3/5 trit.), Dwightas Powellas 8 (2 blok.).

„Suns“: Deandre Aytonas 21 (10/16 dvit., 11 atk. kam.), Devinas Bookeris 19 (6/13 dvit., 7/7 baud., 8 atk. kam., 8 kld.), Chrisas Paulas 13 (3/5 trit., 4 rez. perd., 5 kld.), Jae Crowderis 9, Mikalas Bridgesas 7 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

D_K
Neveltui Clippers praeitus du sezonus sveiki su Kawhiu, irgi tik 4:3 laimėjo prieš Mavsus. Mavsai labai kovingi, Suns gali pradėt kinkos drebėt 7 mače, o Pauliukui nuovargis rodytis.
2022-05-13
3/3
Tai bent Runktyniu serija
2022-05-13
+1
Lietkabelis
Čia Paul'ui jau amžius daro savo ar Mavs gerai prieš jį gynybą sustato?
2022-05-13
Asas
galetu Cubanas suorganizuoti pora allstaru ir mavs pasiimti ziedus . Koki Goberta ir gera snaiperi .
2022-05-13
-2
Koks dar A D
Koks dar A Davis? Jis lūžta ir lūžta. Kiek jis sužaistų per sezoną 25% rungtynių? Jis kaip ir Lebronas iš Lakers skris.