LKL pusfinalio starte – „Ryto“ tritaškių lavina ir sutriuškinti šiauliečiai

2022-05-13 17:50

Vilniaus „Rytas“ vienu žingsneliu arčiau „Betsafe-LKL“ finalo – sostinės klubas pergale pradėjo pusfinalio etapą.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 97:75 (16:14, 25:20, 33:18, 23:23) nugalėjo „Šiaulius-7bet“.

Serijoje iki trijų pergalių vilniečiai išsiveržė į priekį 1-0. Kitas mačas sekmadienį vyks Šiauliuose.

„Šiauliai-7bet“ šį sezoną išlieka nelaimėję prieš „Rytą“. Be šios nesėkmės Saulės miesto ekipa dar triskart pralaimėjo LKL reguliariajame sezone ir sykį KMT mažajame finale.

Dar neprasidėjus rungtynėms „Ryto“ fanai užkūrė savo komandą. „Jeep“ arenoje pasklido konfeti, o dėl to teisėjai negalėjo skelbti mačo pradžios bent dešimčiai minučių. Pagelbėti personalui ėmėsi ir šluotą stvėręs Ivanas Buva.

Vilniečiai pataikė 16 tritaškių iš 38 (42 proc.). Sostinės ekipa išmetė 8 tritaškiais daugiau nei dvitaškių (17 iš 30, 57 proc.).

„Pirmoje mačo pusėje galbūt ne viskuo buvau patenkintas, bet šiaip apskritai rungtynėmis esame patenkinti, labai norėjome sau ir varžovams duoti žinutę, – mačą apibendrino Žibėnas. – Ne man spręsti, ar mes ją davėme, bet iš savo pusės galiu pasakyti, kad tikrai kontroliavome rungtynes. Buvo labai sąžiningai iš žaidėjų pusės pasižiūrėta į žaidėjų analizę. Mes išėmėme jų pagrindinius lyderius.“

Pirmajame kėlinyje vilniečiai graibstė vieną po kito kamuolius puolime, bet stokojo taiklumo. „Šiauliai-7bet“ per kėlinį pelnė 14 taškų, kurių autoriais buvo Issufas Sanonas (8) ir Giedrius Staniulis (6). To pakako išlikti arti šeimininkų (14:16).

Iki pertraukos „Rytas“ buvo įgavęs dviženklį pranašumą (40:30), tačiau šiauliečiai, vedami Sanono, vėl demonstravo atkaklumą (34:41).

Šiauliečiai iš rūbinės grįžo su panašia kovine dvasia (41:48), tačiau greitai ją nubraukė Margiris Normantas. „Ryto“ sistemos auklėtinis įsūdė du tritaškius paeiliui (54:41), o sparnus užsiauginę šeimininkai netrukus dar padidino atotrūkį (65:45).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Rytas“ turėjo išlaikęs solidų pranašumą, o Luko Ulecko ir Jarviso Williamso taškai įtvirtino pergalę (78:54).

Vilniaus komandai Uleckas per 20 minučių pelnė 14 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit., 1/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 16 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Margiris Normantas, per 16 minučių pelnęs 16 taškų (3/3 dvit., 3/8 trit., 1/1 baudų). Jis taip pat , atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 15 naudingumo balų.

Šiaulių ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Sanonas, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 20 taškų (2/3 dvit., 3/6 trit., 7/8 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 24 naudingumo balai.

„Rytas“: Margiris Normantas 16 (3/8 trit.), Lukas Uleckas 14 (3/5 trit.), Vaidas Kariniauskas 11 (3/4 trit., 5 rez. perd.), Ivanas Buva (4/9 dvit., 6 atk. kam.) ir Mindaugas Girdžiūnas (2/6 trit., 4 kld.) po 9, Arnas Butkevičius 8, Gytis Radzevičius (9 atk. kam.), Kennethas Smithas (2/5 trit., 6 rez. perd.) ir Tanneris Leissneris po 7.

„Šiauliai-7bet“: Issufas Sanonas 20 (3/6 trit., 7/8 baud.), Giedrius Staniulis 18 (7/10 dvit.), Arminas Urbutis 17 (5/7 dvit.), Martynas Varnas 9 (4 rez. perd.).