„Kaunas Triobet“ startavo pergale (komentarai)

2008-09-27 19:19
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp.
Naujausiai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) narei nereikėjo daug laiko, kad apšiltų kojas. Debiutinėse savo LKL rungtynėse Kauno „Kaunas Triobet“ 86:74 (23:19, 22:18, 24:20, 17:17) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir įsirašė pirmąją pergalę per savo klubo istoriją.

Kauniečiai dar prieš ilgąją pertrauką įgijo 9 taškų persvarą, o vos prasidėjus trečiajam kėliniui padidino savo pranašumą iki 57:45.

Vienuolika taškų per trečią kėlinį pelnęs Marius Valukonis padėjo savo komandai priartėti iki 54:59, bet Kauno krepšininkai netrukus susiėmė. Dvi greitas atakas lengvais taškais užbaigęs Vytenis Jasikevičius padidino pranašumą iki dviženklio, o po Artūro Milaknio dėjimo paskutinę kėlinio sekundę rezultatas buvo 69:57.

Milaknis dar kartą įkrovė iš viršaus ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes, skirtumas tapo 78:59 ir „Sūduvos“ treneris Linas Šalkus paprašė minutės pertraukėlės. Po jos skirtumas kiek sumažėjo, o likus žaisti 3 minutes „Sūduvos“ deficitas tapo vos 8 taškai. Tačiau labiau priartėti nebepavyko ir „Kaunas Triobet“ šventė pirmąją pergalę.

„Kaunas Triobet“: Artūras Milaknis 23 (5/7 dvitaškių, 4/6 tritaškių), Povilas Butkevičius 18 (8/12 dvit.), Vytenis Jasikevičius 17 (6/9 dvit.), Juozas Ramanauskas 16 (6/7 dvit.), Šarūnas Vasiliauskas 8 (11 rez. perd.).

„Sūduva“: Marius Runkauskas 17 (5/8 dvit., 2/6 trit.), Marius Valukonis 16 (7/12 dvit.), Mindaugas Kalvelis 12, Tomas Černeckis 10.

Rimvydas Samulėnas („Kaunas Triobet“ vyr. treneris): „Aišku, esame labai patenkinti šia pergale ir džiaugiamės ja. Aš visada sakau, kad ir man kaip treneriui labai svarbios pirmos rungtynės. Pirmos rungtynės suteikia tokio pasitikėjimo ir pamatai, kas ką gali. Poziciniame žaidime, žaidybinėje drausmėje turėjome pranašumą. Jų priekinė linija yra geresnė, bet mūsų vyrai apsigynė. Antroje pusėje Milaknis ir Jasikevičus žaidė be kaitimų, bet, be abejo, jie neatlaikys tokių krūvių ilgai. Adas Juškevičius buvo labai susijaudinęs, todėl mažai gavo žaisti, bet ateityje reikės duoti pailsėti lyderiams. Ateityje tikrai naudosimės visais žaidėjais. Čia buvo pirmos rungtynės, labai svarbios, todėl statėme  žaidimą ant tų žaidėjų, kurie yra labiau patyrę. Matyti, kad nei varžovai dar neįgiję formos, nei mes nežaidžiame tobulai, todėl daug ši pergalė neparodo“.

Vytenis Jasikevičius („Kaunas Triobet“ kapitonas): „Nėra malonu žaisti prieš buvusią komandą, bet šios rungtynės buvo svarbios ne dėl to, kad žaidžiau prieš buvusius komandos draugus, o dėl to, kad tai buvo pirmoji dvikova. Vis tiek, pirmos rungtynės yra pačios sunkiausios, labiausiai jaudiniesi. Nors žaidėme varžovų salėje, bet gerai pataikėme, gal iš pradžių net labiau buvome užsivedę nei varžovai. Rungtynių pabaigoje „sėdau“, kojytės jautė nuovargį, bet įsivažiuosime“.