Išretėję šiauliečiai neįkando: „Rytas“ – arčiau LKL finalo

2022-05-18 17:50

Be trijų žaidėjų atvykusius šiauliečius išvydęs Vilniaus „Rytas“ dar labiau priartėjo prie „Betsafe-LKL“ finalo.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 94:79 (28:27, 19:11, 26:18, 19:23) nugalėjo „Šiaulius-7bet“.

Pusfinalio serijoje iki trijų pergalių vilniečiai pirmauja 2-1. Kitas mačas penktadienį vyks Šiauliuose.

Šiaulių ekipa į Vilnių atvyko stipriai nukraujavusi. Antrajame mače čiurnos traumą patyrė Paulius Danusevičius, o prieš pat trečiąjį mačą paaiškėjo, kad tokį patį sužeidimą turi ir Martynas Varnas. Šioje serijoje komandai negali padėti ir Nemanja Bezbradica.

Iš septynių šio sezono tarpusavio akistatų vilniečiai laimėjo šešias ir namuose nesuklupo nė karto.

Vilniaus komandai Kennethas Smithas per 25 minutes pelnė 17 taškų (0/1 dvit., 4/7 trit., 5/7 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

Amerikietis pakartojo savo šio sezono naudingumo rekordą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Gytis Radzevičius, per 25 minutes pelnęs 17 taškų (2/3 dvit., 4/5 trit.). Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 19 naudingumo balų.

„Ryto“ atstovai Giedrius Žibėnas ir Gytis Radzevičius po rungtynių sukritikavo šiauliečius už kalbas aikštelėje.

„Iš jų („Šiaulių“ – aut. past.) pusės buvo negražių dalykų, – televiziniame interviu pakomentavo Gytis Radzevičius. – Galvoju, esame tokia komanda, kuri nedarome tokių dalykų. Kažkiek įpūtė papildomos motyvacijos ir tiek. Sanonas turi savo būdų, gal neatskleisiu.“

„Sužinojome, kad jis (Sanonas – aut. past.) daug šneka. Ir truputį per daug prisišnekėjo. Žaidėjai pasiėmė tai asmeniškai“, – po pergalingų trečiųjų rungtynių televiziniame interviu komentavo Žibėnas.

Šiaulių ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Isaiah Armwoodas, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 23 taškai (5/8 dvit., 1/1 trit., 10/11 baudų), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 27 naudingumo balai.

Prastai mačas susiklostė šiauliečių lyderiui Giedriui Staniuliui. Centras per 19 minučių prametė 6 dvitaškius ir užfiksavo -3 naudingumo balus. Iki šiol Staniulis šį sezoną mažiausiai buvo surinkęs 2 taškus.

„Rytas“ rungtynes pradėjo ant sparnų – greitas puolimas leido sumesti 4 tritaškius iš 4 bandymų (12:3). Šiauliečiai neketino pasiduoti ir iki kėlinio galo aplygino situaciją (27:28).

Iki pertraukos „Rytas“ buvo įstrigęs dar labiau – Donatas Sabeckis suteikė pranašumą svečiams (30:33). Vis tik iniciatyvos ėmęsis Kennethas Smithas užbaigė ketvirtį septyniais taškais paeiliui ir vilniečiai įgijo solidesnę persvarą (47:38).

Trečiajame kėlinyje vilniečius į priekį patraukė Gyčio Radzevičiaus dėjimas ir tritaškis (58:43). Išsekę šiauliečiai neberado jėgų kabintis į rungtynes – Ivano Buvos dvitaškis pranašumą padidino dar labiau, o „Rytas“ nužygiavo į pergalę (71:50).

„Rytas“: Gytis Radzevičius (4/5 trit., 5 atk. kam.) ir Kennethas Smithas (4/7 trit., 5/7 baud., 5 atk. kam., 8 rez. perd., 28 naud.) po 17, Ivanas Buva 15 (5/11 dvit., 5/5 baud.), Margiris Normantas 13 (3/6 trit.), Arnas Butkevičius 9 (6 atk. kam.).

„Šiauliai-7bet“: Isaiah Armwoodas 23 (5/8 dvit., 10/11 baud., 5 atk. kam., 27 naud.), Donatas Sabeckis (2/4 trit., 8 atk. kam.) ir Jonas Elmore'as (4/7 trit., 5 rez. perd., 7 kld.) po 14, Eimantas Stankevičius 10, Issufas Sanonas 9.

Trenerių komentarai:

Teisėjai palaiko kitą komandą patys žinot kurią Šiauliai žaidė neblogai bet Rytas stipresnis