Lietuviai užsienyje: Latvijoje – medaliai, Echodui – paskutinis šansas, Gebenui – sezono pabaiga

2022-05-20 09:12
Nuotr.: IMAGO/Eibner-SCANPIX/LiveMedia/Mattia Radoni/IPA-SCANPIX/Ventspils
Nuotr. IMAGO/Eibner-SCANPIX/LiveMedia/Mattia Radoni/IPA-SCANPIX/Ventspils

Vokietijos pirmenybėse Martinas Gebenas ir Bambergo „Brose“ baigė atkrintamųjų kelionę.

Lietuvio atstovaujamas klubas namuose 70:103 (18:27, 18:34, 18:23, 16:19) patyrė triuškinamą pralaimėjimą prieš Berlyno ALBA ekipą.

ALBA tiesiausiu keliu patenka į pusfinalį – ketvirtfinalyje ji nepatyrė nė vienos nesėkmės (3-0).

GM: 3

Kitame etape Berlyno komanda susitiks su Liudvigsburgo „MHP Riesen“.

Paskutinėse sezono rungtynėse Gebenas per 17 minučių pelnė 9 taškus (3/7 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, dukart suklydo bei surinko 9 naudingumo balus.

Nugalėtojus į pergalę vedė Oscaras Da Silva. Jis per 22 minutes pelnė 14 taškų (4/5 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 4 kamuolius, blokavo metimą bei surinko 17 naudingumo balų.

Italijos čempionato pusfinalyje Martyno Echodo atstovaujama Venecijos „Umana Reyer“ atsidūrė ant prarajos krašto.

Lietuvio komanda svečiuose 63:73 (12:20, 18:16, 18:21, 15:16) nusileido Tortonos „Bertram Derthona“ ekipai, kuri serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Echodas aikštėje nepasirodė.

Lietuvio ekipoje išsiskyrė Jeffas Brooksas. Jis per 33 minutes pelnė 16 taškų (6/9 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, sykį suklydo ir blokavo metimą bei surinko 21 naudingumo balą.

Geriausiai Tortonos gretose žaidė Mike'as Daumas, kuris 25 minutes pelnė 19 taškų (4/7 dvit., 2/2 trit., 5/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 16 naudingumo balų.

Tuo metu Latvijoje rungtyniaujantys lietuviai Denisas Krestininas ir Aurimas Majauskas pasidabino sidabro medaliais.

„Ventspils“ finalo serijos mače 92:93 (18:25, 32:15, 18:27, 24:16) ketvirtą bei lemiamą sykį suklupo prieš Rygos VEF.

Krestininas per 27 minutes atseikėjo 11 taškų (4/4 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, dukart suklydo bei surinko 11 naudingumo balų.

Majauskas žaidė kur kas mažiau – 15 minučių, per kurias spėjo pelnyti 7 taškus (2/5 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį bei surinko 7 naudingumo balus.

Buvęs Palangos „Kuršių“ žaidėjas Jalenas Riley per 19 minučių pelnė 4 taškus (1/8 trit., 1/2 baud.). Lietuvoje jis rungtyniavo 2018-2019 m. sezone.

Rygos ekipoje spindėjo latvis Kristers Zoriks. Jis per 31 minutę pelnė 20 taškų (4/5 dvit., 4/8 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, triskart suklydo bei surinko 24 naudingumo balus.