Rekordinį šiauliečių palaikymą užtildęs „Rytas“ žengė į LKL finalą

2022-05-20 17:50

Vilniaus „Rytas“ peršoko LKL pusfinalio barjerą ir žengė į pirmenybių finalą.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai ketvirtajame mače išvykoje 87:77 (17:24, 22:19, 20:13, 28:21) pranoko „Šiaulius-7bet“ ir seriją laimėjo 3-1.

„Rytas“ finale žais ketvirtąkart iš eilės. Jo varžovais taps Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ pusfinalio poros laimėtojai. Serijoje 2-1 pirmauja panevėžiečiai, ketvirtasis mačas šeštadienį vyks „Cido“ arenoje.

Finale ir serijoje dėl bronzos bus žaidžiama iki keturių pergalių. Kova dėl čempionų trofėjaus startuos gegužės 26 dieną, o dėl trečiosios vietos – gegužės 25 d.

Saulės miesto komandą namų rungtynėse palaikė 4,867 sirgaliai. Tai – naujas 2021-2022 m. LKL sezono atkrintamųjų rekordas.

Antanas Sireika bandė remtis serijoje traumų kamuotais krepšininkais: Nemanja Bezbradica per 3 minutes pasižymėjo 2 taškais, o Martynas Varnas per 26 minutes surinko 7 taškus, įmetęs 3 iš 7 metimų. Paulius Danusevičius nerungtyniavo dėl čiurnos sužeidimo.

Likus žaisti apie šešias minutes ranką susižeidė Jonas Elmore'as, kai siekė perimti kamuolį. Pakeistas amerikietis daugiau nebepasirodė ant parketo.

„Rytas“ po pirmųjų dviejų kėlinių atsiliko 39:43, o prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje 59:56.

Žibėno vadovaujama ekipa ketvirtą kėlinį atidarė galingu spurtu 18:2 ir dominavo aikštėje – 77:60.

Speedy Smithas nugalėtojams surinko 21 tašką, pataikęs 6 iš 13 tritaškių. Amerikietis atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus suklydo bei užfiksavo 16 naudingumo balų.

Arnas Butkevičius buvo naudingiausias su 21 balu. Kapitonas įsirašė 12 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), 7 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius bei išdalino 4 rezultatyvius perdavimus.

Lukas Uleckas ir Arnas Adomavičius nepakilo nuo suolo sostinės komandoje.

„Šiauliai“: Issufas Sanonas 16 (3/5 trit., 5 kld.), Donatas Sabeckis 12 (2/5 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Giedrius Staniulis 10 (4/5 dvit., 9 atk. kam.), Isaiah Armwoodas (6 atk. kam., 2 blok.) ir Jon Elmore'as (1/5 trit.) po 9, Eimantas Stankevičius 8 (2/4 trit.), Martynas Varnas 7.

„Rytas“: Speedy Smith 21 (6/13 trit., 6 atk. kam., 3 per. kam., 5 kld.), Arnas Butkevičius (7 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Ivanas Buva (4/8 dvit., 4/8 baud.) po 12, Margiris Normantas (4/5 dvit.), Evaldas Kairys (4/4 dvit., 3 per. kam.) ir Jarvisas Williamsas (5 atk. kam.) po 8, Mindaugas Girdžiūnas 7 (1/6 trit.).