Savo sprendimu užtikrintas Maksvytis: „Žalgiris“ serga ir nepavyksta pagydyti“

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas
2022-05-21 20:01

Kauno „Žalgiris“ nugrimzdo LKL atkrintamosiose ir pirmąkart per lygos istoriją nežais finale.

Šviežiai Kaune besidarbuojančiam Kaziui Maksvyčiui ir auklėtiniams pusfinalyje 1-3 teko pripažinti Panevėžio „Lietkabelio“ pranašumą.

Specialistas spaudos konferencijoje sveikino savo buvusią komandą, bet dar negalėjo susitaikyti su ką tik praleistu smūgiu.

Fotogalerija

„Sveikinu „Lietkabelį“ su patekimu į kitą etapą. Nors nesinori sutikti, kad jie stipresni, bet skaičiai rodo kitaip: laimėjo seriją 3-1, laimėjo paskutines trejas rungtynes iš eilės. Manau, kad nespėjome surasti gero ritmo, kol komanda su manimi. Nepadėjo, kad buvo iškritę žaidėjai, Edgaras Ulanovas. Gaila, bet tenka pripažinti pralaimėjimą“, – komentavo Maksvytis.

„Prieš tai sakiau, jog komanda serga ir nepavyksta jos pagydyti, – po lemiamo pralaimėjimo Panevėžyje 75:86 tęsė Maksvytis. – Pralaimėjimai taip pat nestiprina to viso. Visi stebisi, kodėl „Žalgiris“ šiemet pralaimi. „Žalgiris“ šiemet turi problemų.“

Kauniečiai kovoje dėl bronzos iki keturių pergalių žais su „Šiauliais-7bet“. Serijos startas – trečiadienį „Žalgirio“ arenoje.

– Į komandą atėjote balandį, kai buvo itin sudėtingas momentas. Ar nesigailite priėmęs tokį sprendimą ir nepalaukęs vasaros? – žurnalistai paklausė Maksvyčio.
– Nesigailiu. Ne vienas man yra sakęs, kad patogiau būtų ateiti nuo rugsėjo, turėti pasiruošimą, pasirinkti daugiau savo žaidėjų. Visą karjerą taip dariau, kad kai gauni „Žalgirio“ pasiūlymą čia ir dabar, eini į bet kokią situaciją. Atėjau galvodamas, kad susitvarkysiu jau šį sezoną. Mintis buvo, kad pasiruoštume ir kitam sezonui. Taip, kad nesigailiu. Karjeroje ėjau sunkiais keliais ir nesirinkau, kur lengviau, kur patogiau.

– Komanda pirmąkart nepateko į finalą. Kaip priimate šią nesėkmę?
– Liūdnai. Nesu tas, kuris pradėtų apeliuoti ar į žaidėjus, ar į laiko stoką. Prisiimu kaltę, laiko buvo pakankamai. Nepavyko nuteikti, nepavyko iškovoti pergalės.

– Minėjote, jog komanda nerado ritmo, bet kiek jūs buvote pagavęs jį, ar nesijautėte sutrikęs tokioje situacijoje ieškodamas išeičių?
– Ieškojome išeičių, reagavome. Jeigu „Lietkabelis“ žaidė su ta pačia sistema, su tais pačiais žaidėjais vien tik starto penkete, mes vis bandėme ieškoti, kuris iš mūsų žaidėjų šį kartą gali būti geresnis, ieškojome varianto asmeninėms dvikovoms. Reikia pripažinti, kad „Lietkabelis“ buvo labiau susižaidęs.

– Koks požiūris į kovą dėl trečiosios vietos?
– Dar nebuvo galvota apie tai. Mintyse buvo galvota, jog šiandien laimėsime ir turėsime šansus kovoti dėl finalo. Dėl trečios... Nežinau, duokite pagalvoti. Aišku, reikia kovoti. Medalis yra medalis, bet, be abejo, „Žalgiriui“ trečia vieta, dėl kurios dar reikės pakovoti, yra ne rodiklis.

– Kokia yra Edgaro Ulanovo savijauta? Kiek buvo forsuotas jos sugrįžimas?
– Medikas kalbėjo apie tris savaites. Galėjo būti daugiau, galėjo būti mažiau. Jis grįžo po gerų dviejų savaičių, po 16-17 dienų. Šiandien žaidė gal kažkiek per daug, bet neturėjome, kur trauktis. Įtraukėme į startinį penketą, gavo nemažai minučių, bet, ačiū Dievui, kad neatsinaujino trauma.

– Antrojo kėlinio pabaigoje buvo iškalbingas momentas, kai Joshas Nebo akimis palydėjo kamuolį į užribį, o jūs šalia būdamas apeliavote į jo kovingumą. Vidurio puolėjas po ilgosios pertraukos išvis nebepasirodė aikštėje. Kaip jūs jaučiate, kiek jis dar tebėra komandoje ir kiek jau mintimis išvykęs?
– Joshas Nebo praeitose rungtynėse gavo lengvą nokdauną, kelioms sekundėms buvo praradęs sąmonę. Ačiū Dievui, kad jis apskritai žaidė, bet matėte, kaip žaidė. Nusprendėme antroje pusėje nebesikliauti juo, nes jis buvo netoks.

Nenado Čanako komentaras:

Šarūno Jasikevičiaus komentaras iš Belgrado apie „Žalgirio“ padėtį LKL:Komentarai:

Būtų geriausia, jei Kazys susitelktų rinktinei, o šitą pelkę paliktų kitiems treneriams.
2022-05-23
Atsakyti
Manau Rytas finalo serija laimės sausai 4:0. Tiesiog Rytas yra alkanas ir supranta kad tai yra paskutinis finalas Ryto klubo istorijoje tad žais susikaupę pasitikintys, žais greitai, Rytas uždusins nuvargusi išsekusi Lietkabelį plius Rytas turi namų pranašumą, visi žaidėjai sveiki, Rytas praeitame sezone pusfinalyje Lietkabelį nuputė 3:0 tada Žibėnas aplošė Čanaka i vienus vartus ir Rytas neturi Lietkabelio psichologinio diskomforto kaip žaidžiant su Žalgiriu, tad čempionu taps Vilniaus Rytas paskutinį kartą savo klubo istorijoje, atėjus Žiemelio turtingesniam grandui, vidutiniokas Rytas nebus pajėgus patekti į finala ateityje, nebent atsitiktinai kartą per 10 metų.
2022-05-22
-8
Atsakyti
LKL lygio komanda,LKL lygio treneris.Už Sereiką treneris ne pranašesnis,žaidėjai šiek tiek.3 vieta tai daug Žalgiriui būtų
2022-05-21
+6
Atsakyti
Šiaip tai daug kalbame apie Maksvytį, bet gal ir Motiejūnui būtų laikas trauktis. Šiemet nė vieno protingo sprendimo, o tik teisminiai ginčai su nelaiku ir gan negarbingai atleistais treneriais ir visiškas biudžeto iššvaistymas permokant žaidėjams, kurie netraukia pasirodo ir LKL lygio...
2022-05-21
+29
Atsakyti
Motiejus įklimpo į aferas,draugystės ryšius.O Krapikas gali tik pribaigti šitą kompaniją
2022-05-21
+19
Atsakyti
šancas pakovoti dėl pirmos istorinės bronzos .. nežinia kada tokia proga dar pasitaikys
2022-05-21
+30
Atsakyti
butu cia normalus sportas, tai dabar jau Lietkabelis arba Rytas zaistu auksciausioj lygoj, o Zalgiris turetu ikalbinet remejus, trenerius, zaidejus ir ziurovus kad eitu..
2022-05-21
+3
Atsakyti
Maskytis visai netempia eurolygos lygio. Su rinktine bus tas pats. LKL bus 3-4 kol nesuras normalaus trenerio siekenčio eurolygos lygį ir Motiejūnas nesikiš į komplektaciją.
2022-05-21
+6
Atsakyti
Zdovcas dabar atrodo kaip žvaigždė,lyginant su Maskvyčiu
2022-05-21
+12
Atsakyti
Kai komandos vadovas nutaria komandos komplektavimo metu pataupyti pinigėlius, atsisakydamas pabandyti įsigyti normalaus lygio įžaidėją, vien dėlto, kad sezono pabaigoje pasigirtų visos Lietuvos krepšinio bendruomeniai, kad už kelis milijonus nupirko akcijas iš A.Sabonio, ir dabar matot Jis vienintelis ir pagrindinis. Nepavydžiu. Bet ar ne per didelė kaina iškelti savo asmenines užgaidas, aukščiau už komandos, kurios dėka su žiniasklaidos pagalba, pavyko sukurti mitą, apie save ir savo genialumą. Sėkmės Žalgiriukui mažajame LKL finale.
2022-05-21
+6
Atsakyti
BurtMacklin  ⭐ 
pakalbins dabar motieju bus kaltas zdovcas kad cbet pralaimejo ir isleido pirma vieta reguliariam sezone. butu per fuksa prasmuke gal i finala.
2022-05-21
+6
Atsakyti
Neramu, kad toks kaip Maksvytis, kuris Zalgiryje dirba tik part time, nes turi darba Lietuvos rinktineje, kita sezona formuos komanda... Eilini karta padaryta esmine klaida - taupoma ant trenerio.
2022-05-21
+19
Atsakyti
Kazi tu sergi :D ir netempi sito lygio cia nera jokios abejones
2022-05-21
+11
Atsakyti
O serga kodėl? Nes GM laiko savę svarbiausiu viską žinančių geriausiai. 7 mln biudžetas o tokia sudėtis čia reikėtų destyt kaip suvelti nes visus kozirius turėjo Žalgiris. Ką Jasikevičius sukūrė žaibiškai viskas buvo sugriauta ir vėl Žalgiris pajuokos objektas
2022-05-21
+25
Atsakyti
ar kartais ne 8.5-9mln eur biudzetas?
2022-05-22
Atsakyti
"Kauniečiai kovoje dėl bronzos iki KETURIU pergalių žais su „Šiauliais-7bet“." - walk of shame😄
2022-05-21
+27
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.