Namų koziris – perimtas: LKL finalo starte „Lietkabelis“ patiesė „Rytą“

2022-05-26 17:50

Panevėžio „Lietkabelis“ pavogė namų pranašumą jau pirmajame Lietuvos krepšinio lygos finalo mače.

Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 77:68 (17:26, 19:10, 27:17, 14:15) įveikė Vilniaus „Ryto“ krepšininkus ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis mačas sekmadienį įvyks Panevėžyje.

Fotogalerija

Į pirmąsias finalo rungtynes „Avia Solutions Group“ susirinko 6,016 žiūrovų. Tai – antras geriausias „Ryto“ sezono rezultatas.

Rekordas vis dar priklauso „Ryto“ ir „Žalgirio“ reguliariojo sezono mačui, kai susirinko 9,006 žmonės. Vilniečiai rungtynes pralaimėjo 67:72.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo vilniečiai, kurie smogė atkarpa 19:4 ir po Ivano Buvos baudų metimų pirmajame kėlinyje įgijo 15 taškų pranašumą (19:4).

Spaudos konferencija po rungtynių:

Tačiau panevėžiečiai nepasidavė: Čanako auklėtiniai pradėjo atakuoti „Rytą“ po krepšiu, atsakė galingu spurtu 32:17, o Nikola Radičevičius baudos metimu prieš pertrauką išlygino rezultatą (36:36).

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ tęsė pradėtus darbus: svečiai per paskutines tris trečiojo kėlinio minutes spurtavo 13:3, o su ketvirčio sirena tritaškį įsmeigęs Kristupas Žemaitis sukrovė „Lietkabeliui“ dviženklį pranašumą (63:53).

Tuomet „Rytą“ timptelėjo Speedy Smithas, kuris įsmeigė du tritaškius ir vilniečių deficitas likus 7 minutėms sumenko iki 4 taškų (59:63). Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti sostinės klubui. „Lietkabelis“ šaltakraujiškai atkarpa 12:5 uždarė rungtynes, o likus minutei pergalę baudomis įtvirtino Kalaitzakis (75:64).

„Žinoma, svarbi pergalė, bet dabar – tik 1-0, – spaudos konferenciją pradėjo Čanakas. – Turime galvoti, kaip galime būti geresni sekmadienį.

Rungtynes pradėjome sumišę, bet esu patenkintas mūsų komandine dvasia – sugrįžome iš 12:0 ir 19:4. Nenustojome žaisti, nekaltinome vieni kitų ir neturėjome blogų emocijų. Galiausiai buvome kietesni ir nusipelnėme pergalės.“

„Pagrindinis skirtumas šiose rungtynėse buvo kova, – spaudos konferencijoje kalbėjo Žibėnas. – Vėl tie kamuoliai 50 ant 50. Mums vienuolika kartų tiesiog išplėšė kamuolį iš rankų. Legaliai, vienuolika kartų. Ir tai yra finalas, kuriame viskas ir yra apie tai – kas kam išplėš kamuolį iš rankų. „Lietkabelio“ vyrai buvo stipresni šiose smulkmenose.“

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Džordže Gagičius, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 15 taškų (5/5 dvit., 5/6 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 25 naudingumo balai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Panagiotis Kalaitzakis, per 23 minutes pelnęs 16 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 6/8 baud,). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

Vilniaus komandai Gytis Radzevičius per 28 minutes pelnė 7 taškus (1/2 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

„Reikia pasidžiaugti, jog esant tokiam rezultatui nepradėjome vieni į kitus pirštais rodyti, kas čia kaltas, kas čia ką padarė, – po pergalės sakė Vytenis Lipkevičius. – Žingsnelis po žingsnelio, sukandę dantis lipome, grįžome į rungtynes ir vėliau matėsi, jog „Rytas“ pradėjo jausti įtampėlę. Džiaugiuosi, kad laimėjome. Mes čia nieko per daug nepadarėme, nebent vieną žingsnelį savo tikslo link.“

„Rytas“: Margiris Normantas 11 (5/6 baud.), Speedy Smithas 10 (3/8 trit., 4 rez. perd.), Ivanas Buva 9 (5/8 baud.), Gytis Radzevičius (11 atk. kam.), Arnas Butkevičius (1/5 trit.) ir Lukas Uleckas po 7.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16 (5/7 dvit., 6/8 baud.), Džordže Gagičius 15 (5/5 dvit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 25 naud.), Vytenis Lipkevičius 11 (6/6 baud., 5 atk. kam., 4 per. kam.), Kristupas Žemaitis (2/5 trit.) ir Gabrielius Maldūnas (5/8 dvit., 7 atk. kam., 4 per. kam.) po 10, Nikola Radičevičius 8 (1/5 trit.).

Įdomiausi komentarai po „Ryto“ ir „Lietkabelio“ rungtynių:

Garastas
Abiejose komandose trūksta eurolygos lygio startinių žaidėjų, vienintelis Kalaitzakis arti eurolygos lygio, kiti netraukia lygio, net eurocupo lygio nebent roliniai iki 10min, tokie kaip Buva, Williams, Butkevičius, Radzevičius, Speedis su tokiu metimu išvis ant suolo sedėtu ar kur belgijoje ar rumunijoje žaistu ir tai rolinis būtu, Lietkabelyje Orelikas, Maldūnas, Lipkevičius, Radiševičius, Gagič, jie tik roliniai žaidėjai nuo suolo kiltu ir žaistu Iki 10min. manau tai ir parodo komandų lygį kaip tik vienas Kalaitzakis atitinka eurolygos lygį.
2022-05-27
Panasu,kad kita sez.kaune vel bus atidarytas spa centras invalidams :)
2022-05-27
+1
Madridista
Lietkabelis visai kito lygio ir kitos lentynos komanda, Rytui nera jokiu sansu serija laimeti, geriausiu atveju 1 pergale gal ir paims, bet siaip nuo A iki Z visur Lietkabelio pranasumas o ir treneriai akivaizdziai skirtingo kalibro, daug dar Ryto fizrukui pamoku pravest liko iki kol gales bent kazkiek taktiskai bandyt ikast Canakui. Grazu ziuret i Lietkabeli, visas mechanizmas veikia kaip Sveicariskas laikrodis. Verti buti LKL cempionai siemet!
2022-05-27
+6
Vilnietis
Varžybose pasimatė, kad Rytas yra plytų mėtytojai ir nesugeba ramiai sužaisti... Pirmas kelinys buvo geras, nes vyko judėjimas aikštelėje, o vėliau pavieniai veiksmai ir visiškas chaosas... Žibėnas realiai pralaimės serija tik dėl to, nes žaidimo braižas labai primityvus.
2022-05-27
+5
pg
Rytas žaidžia be tikro įžaidėjo, Speedis labiau scoreris atsarginis, o Kariniauskas Nevėžio lygio.
As
Kaip užtikrinai žaidžia Lietkabelis, imkit pavyzdį visi, koks turi būti GM koks turi būt treneris ir kokia atmosfera. Aš apakęs 💪
2022-05-27
+7
x
jei domiesi krepšiniu, žinai , kad kabelis jau kokia 5 metai yra prizininkas LKL, išlaikius Čianaką tokiu ir pasiliks.
2022-05-27
+1
IGNASIO
Lietkabelis jei ne ta pradžia, būtų nuvažiavęs 20+. Aukščiau visa galva.
Lietkabelistas
Pagarba komandai. Raudonqrwiai taip zvenge is prognoziu, dziaugesi puikia rungtyniu pradzia, bet gavo pliucha. Sekmadieni dar karta gausite.
2022-05-26
+13
Pakėnas
Kiek yra žinoma Rytas po rungtynių suspendavo Buva nes tas skraido kosmose yra nebesuvaldomas, panašiai kaip Vinales Lietkabelyje praeitam sezone su Rytu.
2022-05-26
+5
Ka cia kliedi is savo paralelinio pasaulio?
2022-05-26
+2
Grand final
Finale susitiko du LKL vidutiniokai, krepšinis buvo gan nuobodus ir primityvus, Ryto komandoje vien plytų mėtytojai ir slunkius sraigius, Lietkabelyje invalidai ir mėgėjai. Pagal žaidimo lygi atrodė kad žiūri rungtynės dėl trečios vietos o ne finala, įdomu o kur eurolygos komanda Žalgiris? bliet jei kiekvieną sezona finale žaistu tokios silpnos komandos kaip Rytas, Lietkabelis, Neptūnas, Šiauliai, tai nx net neįdomu būtu žiūrėti tokio žemo lygio rungtynes, gerai kad kitamet finale jau žais dvi eurolygos lygio komandos Žalgiris ir Wolves, bent jau lygis bus arti eurolygos.
2022-05-26
-45
x
tu gal apsirūkęs visą mėnesį buvai. tavo eurolygos komanda tyliai verkia kamputyje. iš tų vidutiniokų kitą sezona trys keturi žais eurolygoj. ekspertas s****
2022-05-26
-7
LIETKABELIS
Visa Lietuva uz jus, na o zinoma portugalai palaiko savus.
2022-05-26
+21
To pauris
tokius vadina koloborantais ir ukrainoje ant kuolu mauna
2022-05-27
hmmm
juokinga, knet paskaiciau rungtyniu pradzioje komentarus, kad jau baigtos rungtynes, kad Lietkabelis luzeriai ir t.t. Praejo valanda ir jau kita dudele groja. Saunuoliai Lietkabelis, tikiuosi toliau taip zygiuos ir nuzygiuos 4:0. Arenose nesilankau, nes per TV patogiau sekti zaidima, bet jei bus 3:0 butinai atvyksiu i Cido
2022-05-26
+22
Tai
nepezek kad atvyksi paziuret.apsiejo kabelis iki siol be taves apsieis ir toliau.niekam cia neidomu kur tu zesi tas varzybas
2022-05-26
+2
Pirmas blynas prisvilo
2022-05-26
-5
To Aaaaaaas
jus taip pat gavot i skudurus, tik ne finale o dar pries ji, taip, kad tu tylek cia juokdary
2022-05-26
-3
Tu bent komentuodamas suvoki, kad ne apie Putina cia kalba?
2022-05-26
-2
tai batka yra putkos suo ir loja lygiai ta pati.