Finalo žaidėjų įvertinimai: rungtynes pakeitęs graikas ir Gagičiaus pamokos MVP

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas
2022-05-27 01:02

Panevėžio „Lietkabelis“ pergale 77:68 pradėjo „Betsafe-LKL“ finalo seriją ir jau pirmosiose rungtynėse perėmė namų aikštelės pranašumą iš Vilniaus „Ryto“.

„Lietkabeliui“ nesutrukdė laimėti ir tai, jog abu pagrindiniai įžaidėjai neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo, o lyderis Gediminas Orelikas liko be taškų.

Tuo metu nuostabiai rungtynes pradėjęs „Rytas“ po pirmojo kėlinio sustojo ir per kitas 30 minučių surinko vos 42 taškus.

Fotogalerija

Naudingiausias su 25 efektyvumo balais nugalėtojų gretose buvo Džordže Gagičius, vilniečiams 17 surinko Gytis Radzevičius.

BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek vilniečių, tiek panevėžiečių pasirodymus pirmosiose finalo serijos rungtynėse.

„Rytas“

Gytis Radzevičius – 8 balai
28 min., 5 tšk. (1/2 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 11 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 17 naud. balų.

Nuotr. LKL

Rungtynėse nepamatėme viso „Ryto“ potencialo dėl Butkevičiaus susirinktų pražangų, bet kuomet jis su Radzevičiumi yra ant parketo, vilniečiai absoliučiai kontroliuoja kamuolius. Gyčio universalumas ne kartą šį sezoną vedė „Rytą“ į pergales ir šį vakarą didžiausia bėda buvo, kad puolėjas per mažai ėmėsi iniciatyvos puolime. Vos su penkiais išmestais metimais Radzevičius buvo naudingiausias komandoje ir turėjo geriausią +/- rodiklį (+7).

Margiris Normantas – 7,5 balo
28 min., 11 tšk. (3/4 dvit., 0/3 trit., 5/6 baud.), 3 atk. kam., 2 kld., 4 praž., 5 išpr. praž., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

Margiris buvo geriausias „Ryto“ žaidėjas pirmoje rungtynių pusėje. Jis puikiai verždavosi į baudos aikštelę ir atakuodavo tiek varžovų išsikeitimus, tiek stepoutus. Didesnio Normanto indėlio norėjosi po pertraukos, kai komanda sustojo, bet tuomet ir jis nebebuvo toks pavojingas. Kaip bebūtų, prieš buvusią komandą žaidęs Margo vis tiek buvo geriausias „Ryto“ perimetro linijos žaidėjas.

Evaldas Kairys – 7,5 balo
16 min., 4 tšk. (2/3 dvit., 0/1 baud.), 2 atk. kam., 2 per. kam., 4 blok., 10 naud. balų.

Nuotr. BNS

Jei Normantas buvo geriausias „Ryto“ perimetro linijos krepšininkas, tai Kairys – priekinės linijos. Starto penkete mačą pradėjęs Evaldas įnešė daug energijos ir, svarbiausia, neleido Gagičiui pajusti žaidimo ritmo. Jau vėliau jam buvo sunku tvarkytis su serbų bokštu arčiau krepšio, tačiau jo mobilumas išmušė iš vėžių „Lietkabelio“ gynėjus. 4 blokai ir 2 perimti kamuoliai per 16 minučių yra fantastinis rezultatas, o puolime jis yra priklausomas nuo komandos draugų.

Kennethas Smithas – 6,5 balo
32 min., 10 tšk. (0/1 dvit., 3/8 trit., 1/2 baud.), 4 rez. perd., 3 kld., 6 naud. balai.

Nuotr. LKL

Smithas yra pavojingiausias „Ryto“ perimetro žaidėjas ir „Lietkabelis“ tai puikiai žino. Amerikietis tolimais metimais bandė traukti komandą, bet šalia jo nuolat buvęs Giedraitis ar Kalaitzakis maksimaliai apsunkino jo gyvenimą ir Speedy sužaidė prasčiausias sezono rungtynes prieš panevėžiečius. Nesukrito ir keli metimai, kokius antroje sezono pusėje Smithas nuolat pataiko. Bus labai įdomu pažiūrėti, koks įžaidėjas bus Panevėžyje, nes be jo siautulio „Rytas“ puolime sunkiai gali pralaužti „Lietkabelio“ gynybą.

Arnas Butkevičius – 6 balai
17 min., 7 tšk. (2/3 dvit., 1/5 trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 5 praž., 4 naud. balai.

Nuotr. LKL

Butkevičiaus įvertinimas neabejotinai būtų aukštesnis, bet jis save iš rungtynių greitai eliminavo labai ilgam laikui. Kapitonas ketvirtąją pražangą užsidirbo dar antrajame kėlinyje ir tai buvo vienas esminių rungtynių momentų. Arnas maksimaliai gynyboje apsunkino varžovų perimetro linijos darbą, o pats gerai jautėsi atviroje aikštėje. Vis dėlto tokiu gėriu „Rytas“ galėjo mėgautis per trumpai, kas stipriai prisidėjo prie neigiamo galutinio rezultato.

Ivanas Buva – 5,5 balo
15 min., 9 tšk. (2/4 dvit., 0/2 trit., 5/8 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 5 išpr. praž., 7 naud. balai.

Nuotr. LKL

Reguliariojo sezono MVP rungtyniavo sąlyginai trumpai, o tai galėjo būti susiję su jo bloga energija ir kūno kalba. Mačą kroatas pradėjo gerai – sužaidė nugara į krepšį, gerai įvertino stepouto situaciją, įmetė iš vidutinio nuotolio, tačiau vėliau „Lietkabelio“ gynyba sureagavo ir prasidėjo problemos. Prie Ivano buvo rizikuojama perimetre, jis laisvas nenubaudė, o baudos aikštelę varžovai užkamšė. Kuomet Buva nėra efektyvus puolime, jį laikyti dėl prastos gynybos aikštėje yra pernelyg didelė prabanga.

Jarvisas Williamsas – 5,5 balo
19 min., 6 tšk. (3/4 dvit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 6 naud. balai.

Nuotr. LKL

Žibėnas bandos varžovus pralaužti fiziškumu ir vienas pagrindinių akcentų – Jarvisas ketvirtoje pozicijoje, bet bent jau pirmajame mače dėl to kentėjo puolimas. Taip, rungtynių pradžioje aukštaūgiui pavyko užatakuoti sutrikusį Grantą Vasiliauską, tačiau daugiau kažką sukurti nelabai sekėsi. „Lietkabelio“ gynybą palengvina tai, kad Williamsas neturi gero metimo iš distancijos ir „Ryto“ puolimas automatiškai pasunkėja. Penktoje pozicijoje jis yra tiesiog bejėgis arčiau krepšio su Gagičiumi.

Lukas Uleckas – 5 balai
11 min., 7 tšk. (3/5 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 4 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. LKL

Butkevičiui greitai susirinkus pražangas, Uleckas tapo svarbiu rotacijos žaidėju ir neblogai išnaudojo minutes. Lukas atakavo puolime Oreliką, kuriam jį gaudyti buvo sunku. Jo pasirodymą apkartino taip pat greitai susirinktos pražangos ir dalis jų buvo tikrai ne protingiausiose vietose.

Mindaugas Girdžiūnas – 3 balai
13 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/1 trit.), 1 rez. perd., 0 naud. balų.

Nuotr. LKL

Be pataikyto tritaškio iš aikštės krašto greitajame puolime Girdžiūno pasirodymas kažko labai neįsiminė. Nematėme jo žaidžiančio izoliacijoje ir jo pasirodymas tikrai buvo blankus.

Vaidas Kariniauskas – 3 balai
12 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/1 trit.), 1 rez. perd., 2 kld., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Kitas „Ryto“ gynėjas, taip pat žaidęs toli nuo savo geriausio žaidimo. Tik įėjęs ant parketo Kariniauskas ne protingai prasižengė prieš Kalaitzakį, po to pats gerai įėjęs į kairę pusę prametė iš po krepšio. Taip pat nematėme Vaido bandymų centruoti prieš žemesnį oponentą.

Tanneris Leissneris – 2 balai
9 min., 2 tšk. (1/1 dvit., 0/2 trit.), 2 atk. kam., 2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Leissneris į „Rytą“ atvyko kaip aikštę plečiantis aukštaūgis, bet ir vėl jo tritaškiai skriejo pro šalį ir šioje sezono stadijoje sunku pasakyti, ką jis gali duoti komandai. Amerikietis iš konteksto krito pusfinalio serijoje su „Šiauliais-7bet“, atrodo, jog finale jis svarbaus vaidmens taip pat nevaidins.

„Lietkabelis“

Panagiotis Kalaitzakis – 10 balų
23 min., 16 tšk. (5/7 dvit., 0/2 trit., 6/8 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 6 išpr. praž., 23 naud. balai.

Nuotr. LKL

Kalaitzakis rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio ir tai galbūt buvo Čanako klaida, bet graikas tik žengęs ant parketo pakeitė mačo eigą. Panagiotis į aikštę žengė su milžiniška energija, kovingumu, „Lietkabelio“ žaidime atsirado daugiau prasiveržimų. Iki šiol mačai su „Rytu“ šį sezoną Kalaitzakiui nesisekė, bet būtent finalo starte jis buvo pagrindinis žmogus, nors šeimininkai jam ir neleido lengvai kvėpuoti perimetre.

Džordže Gagičius – 9 balai
23 min., 15 tšk. (5/5 dvit., 5/6 baud.), 5 atk. kam., 3 kld., 7 išpr. praž., 25 naud. balų.

Nuotr. BNS

Jei kitoje pusėje yra faktinis reguliariojo sezono MVP, tai Gagičius tiesiog demonstruoja, kaip turi atrodyti MVP žaidimas atkrintamosiose. Serbas nestabdė iki finalo, nestabdo ir dabar. „Rytui“ pirmajame kėlinyje pavyko eliminuoti Džordže, iki jo sunkiai nueidavo kamuolys, bet po to centras pradėjo smagintis. Gagičius taškus rinko įvairiais stiliais ir neatrodo, kad kažkuris „Ryto“ aukštaūgis be pagalbos galėtų jį sustabdyti arčiau krepšio.

Vytenis Lipkevičius – 9 balai
27 min., 11 tšk. (1/1 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.), 5 atk. kam., 4 per. kam., 5 išpr. praž., 20 naud. balų.

Nuotr. LKL

Kaip ir visa komanda, Lipkevičius sunkiai pradėjo rungtynes, o dar viską labiau pablogino greitai užsidirbtos trys pražangos. Vis dėlto Čanakas rizikavo ir ta rizika pasiteisino – kapitonas atsitiesė dar pirmoje mačo pusėje, o jo kamuolio išmušimai gynyboje ar oponento atsitvėrimai tiesiog yra aukso vertės. Jei Vytenis dar sugeba surinkti dviženklį skaičių taškų, jo rungtynės automatiškai tampa labai geromis.

Gabrielius Maldūnas – 8 balai
20 min., 10 tšk. (5/8 dvit.), 7 atk. kam., 4 per. kam., 3 kld., 5 praž., 10 naud. balų.

Nuotr. LKL

Rungtynės Maldūnui prasidėjo sunkiai – iš pradžių nesusitvarkė su nugara žaidžiančiu Buva, o vėliau bonuse pažeidė taisykles kovoje dėl kamuolio. Vis dėlto vėliau Gabrielius įsivažiavo ir pradėjo daryti savo dalykus – gerai išeita iš priekio, nubėgta į puolimą ir pelnyti taškai, tradiciniai floateriai... Šiandien Gabas buvo puikus ir stipriai prisidėjo, jog išretėjusi „Lietkabelio“ priekinė linija atsilaikytų.

Kristupas Žemaitis – 6,5 balo
27 min., 10 tšk. (2/3 dvit., 2/5 trit.), 3 atk. kam., 0 rez. perd., 2 kld., 7 naud. balai.

Nuotr. LKL

Nelengvos rungtynės Žemaičiui – jį nuolat gynyboje prižiūrėjo aukštesni oponentai – ar tai Butkevičius, ar Radzevičius, kurie maksimaliai apsunkino jo kūrybą. Itin retas atvejis, kad Kristupas mačą baigtų su 0 rezultatyvių perdavimų, bet, nepaisant to, savo žodį jis sugebėjo tarti. Du įžaidėjo tritaškiai trečiojo kėlinio pabaigoje buvo vienas kertinių mačo momentų ir ketvirtajame ketvirtyje „Lietkabelis“ jau kontroliavo įvykius aikštėje.

Dovydas Giedraitis – 5,5 balo
25 min., 5 tšk. (1/5 dvit., 1/4 trit.), 2 rez. perd., -2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Puolime Giedraičiui metimai nekrito, bet būtent mačo pradžioje vienintelis jo pataikytas tritaškis pradėjo judinti strigusių svečių atakas. Vis dėlto net ir su labai prastu pataikymu ir minusiniu naudingumo balų skaičiumi Dovis buvo svarbus. Jam buvo patikėta Smitho priežiūra ir momentais buvo sunku nesižavėti, kaip šis jaunuolis sugebėjo apriboti varžovų lyderio veiksmus.

Nikola Radičevičius – 5 balai
20 min., 8 tšk. (1/4 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud.), 2 atk. kam., 0 rez. perd., 0 kld., 4 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Antras „Lietkabelio“ įžaidėjas ir antras su 0 rezultatyvių perdavimų, bet komanda vis tiek sugeba laimėti. Neįtikėtina! Jau tapo įprasta Radičevičių matyti šlubčiojantį, tačiau kovos ir užsivedimo iš jo neatimsi. Taip pat įprasta – tikslūs serbo sudėtingi metimai bei laisvų tritaškių prametimas.

Gediminas Orelikas – 1 balas
26 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/3 trit.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld., -3 naud. balai.

Nuotr. LKL

Įžaidėjų 0 rezultatyvių perdavimų skambėjo įspūdingai, tačiau net tai nėra didžiausias „Lietkabelio“ rezervas. Komandos puolimo lyderis Orelikas aikštę paliko be taškų! Reikia pagirti „Ryto“ gynybą, bet ir pats Gediminas buvo nepanašus į save, atliko sau nebūdingai prastus sprendimus. Gynyboje vilniečiai taip pat atakavo puolėją ir Orelikas tikrai turėjo daug problemų. Nėra abejonių, jog patyręs žaidėjas Panevėžyje parodys visai kitą savo veidą.

Bandė Čanakas rungtynių pradžioje į rotaciją įtraukti Karolį Giedraitį ir Grantą Vasiliauską, tačiau su pirmuoju itin strigo puolimas, o su antruoju – gynyba. Akivaizdu, jog Kasparo Berzinio sugrįžimas yra labai svarbus visam „Lietkabeliui“, nes resursų šioje vietoje daug nėra.

Eggspertas. labai besina per podcastus kaip susikrato kai pasako kazka "protingo"
2022-05-27
-1
Na
Ponas Lekšai, kas liečia darbinę pusę, tai viskas ok. Na bet negi jums tikrai nieks dar nesakė jog ta klouniškai "profesoriška" pozyva su šleikutėm bei lazdele atima norą bent kiek atidžiau skaityt tamstos straipsnius. Susiimk Jonai, kuo mažiau pižoniškumo, tuo geriau!