Hinesas: „Eurolygos žaidėjų asociacija yra ten, kur NBA buvo prieš 30-40 metų“

2022-05-27 16:46
Nuotr.: ZUMAPRESS.com - Scanpix
Nuotr. ZUMAPRESS.com - Scanpix

Eurolygos žaidėjų asociacija (ELPA) buvo įkurta 2018 m., siekiant aukščiausioje Europos krepšinio lygoje rungtyniaujantiems sportininkams sudaryti kolektyvinę sutartį, tam tikrus standartus ir garantijas, taip pat pareikšti nuomonę dėl jų darbo sąlygų.

Iš esmės tai buvo pirmas kartas, kai tarptautinis turnyras turėjo savo sąjungą, o dienraštis „The Athletic“ pasigilino į ELPA kūrimą ir iškilusias kliūtis.

ELPA viceprezidentas Kyle'as Hinesas sakė, kad sąjunga siekia padėti pamatus žaidėjams, kurie ateinančius metus žais Eurolygoje.

Kyle Hines

Kyle  Hines
Kyle  Hines
MIN: 23.81
PTS: 7.97 (63.77%)
REB: 5.28
AS: 1.75
ST: 0.72
BS: 0.67
TO: 1.22
GM: 36

„Tai darydama, ELPA pažvelgia į NBA ar visas kitas sporto šakas aplinkui. Matai, kokios stiprios yra jų sąjungos ir kokios jos galingos“, – pridūrė Milano „Armani Exchange“ centras.

ELPA siekė sudaryti vienodas darbo sąlygas visose Eurolygos komandose ir padaryti jas saugesnes žaidėjams.

„Iš pradžių turėjome derėtis dėl tokių dalykų, kurie yra baziniai, – sakė ELPA prezidentas Boštjanas Nachbaras. – Žmonėms, ypač NBA žaidėjams, būtų absurdiška net apie tai kalbėti.“

Nuotr. AP - Scanpix

Karštas maistas žaidėjams, vienviečiai kambariai išvykose ir potencialiai pavojingų lipdukų, naudojamų reklamai, pašalinimas aikštėje buvo vienos iš tų temų.

Straipsnyje teigiama, kad Nachbaras, būdamas JAV matė NBA žaidėjų asociacijos (NBPA) darbą ir matė didžiulę jos vertą.

NBPA padėjo ir ELPA kuriant savo organizaciją. Jie lankėsi su tuometine NBPA vykdomąja direktore Michele Roberts ir apžiūrėjo jos skyrius. Ronas Klempneris, NBPA vyresnysis patarėjas, paaiškino, kaip veikė asociacijos.

Tačiau ELPA dar turi tiek daug ką pasivyti, Nachbaras pripažino, kad kitų lygų žaidėjai tikriausiai juoktųsi iš to, ką ji nuveikė.

„Mūsų sąjunga yra ten, kur NBA buvo prieš 30–40 metų“, – pridūrė Hinesas.

Kiti derybų taškai buvo viešbučių standartai ir treniruočių stovyklos trukmė.

Sunkiausia dalis, pasak Nachbaro, buvo gauti visų kitų pritarimą.

„Daugelis žmonių vis dar mano, kad mes čia tik tam, kad viską sujauktume ir bandytume sutrikdyti klubo veiklą.

Tai ne apie tai. Taip, mes norime padėti žaidėjams, bet taip pat norime padėti bendram produktui, nes jei lyga augs, žaidėjų karjera augs.

Manau, kad sunkiausia dalis vis dar yra bandymas užmegzti atvirą ir nuoširdų pasitikėjimą ir dialogą su kai kuriomis Eurolygos komandomis, kurios vis dar yra šiek tiek skeptiškos to, ką darome, ir mato, kad ELPA tik ima, ima, bet negrąžina“, – užbaigė Nachbaras.Komentarai:

Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.