Finalo žaidėjų įvertinimai: „Ryto“ X faktorius, Butkevičiaus dominavimas ir Oreliko bėdos

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas
2022-05-29 22:11

Vilniaus „Rytas“ nuostabiai atsitiesė po kirčio Betsafe-LKL finalo serijos starte ir Panevėžyje dominavo – 88:66.

Vilniečiai nuostabiai atakavo krepšį iš toli, pataikę 15 tritaškių iš 24.

Puikiai „Ryte“ žaidė Lukas Uleckas ir Arnas Butkevičius, atitinkamai surinkę 30 ir 26 naudingumo balus.

Fotogalerija

Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino komandų žaidėjų individualų pasirodymą Panevėžyje.

„Lietkabelis“

Vytenis Lipkevičius – 8 balai
24 min., 5 tšk. (0/1 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 10 atk. kam., 2 rez. perd., 4 per. kam., 5 išpr. praž., 22 naud. balai.

Nuotr. BNS

Fantastika, kai su 5 taškais tavo kapitonas surenka 22 naudingumo balus. Lipkevičius vėl darė savo dalykus, o labiausiai įstrigo porą sykių įžūliai apvogtas Normantas. Vis dėlto šį kartą, kad ir kiek gerų darbų darė Vytenis, trūko jo indėlio puolime. Jis vis bandė provokuoti pražangas metimo metu, tačiau daug iniciatyvos nesiėmė.

Gabrielius Maldūnas – 8 balai
21 min., 14 tšk. (6/7 dvit., 2/4 baud.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Pilkasis Panevėžio kardinolas. Maldūnas ir vėl buvo puikus. Kartais sunku paaiškinti, kaip Gabrieliui pavyksta pelnyti taškus, nes žaidimo technika ne visada atrodo logiškai, tačiau svarbiausia, jog viskas baigiasi efektyviai. Williamsas turbūt dar ir dabar nesupranta, kaip prarado tą kamuolį po savuoju krepšiu.

Dovydas Giedraitis – 6,5 balo
21 min., 10 tšk. (2/4 dvit., 0/1 trit., 6/6 baud.), 2 rez. perd., 2 kld., 8 naud. balai.

Nuotr. BNS

Dovydas trumpam buvo išgąsdinęs komandos sirgalius, kuomet susižeidė, bet vėliau grįžo ant parketo. Jau įprasta, kad Giedraitis atlieka labai solidų darbą gynyboje ir Smithas vėl buvo uždarytas. Vis dėlto, nors ir pelnė 10 taškų, puolime jam rungtynės nebuvo sėkmingos ir jis dažnai perlaikydavo kamuolį bei priimdavo blogus sprendimus.

Nikola Radičevičius – 6 balai
26 min., 12 tšk. (4/7 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 1 kld., 6 naud. balai.

Nuotr. LKL

Serbas rungtynes pradėjo starto penkete ir porą kartų sėkmingai prasiveržė į dešinę pusę, o po to ir pataikė tritaškį iš aikštės krašto. Visgi vėliau jam pulti sekėsi nebe taip sėkmingai, o žaidimo organizavimas irgi nesiklijavo. Gynyboje prieš aukštesnius ir fiziškai stipresnius varžovų perimetro krepšininkus Radičevičius dažnai turėjo problemų, ypatingai closeout situacijose.

Kristupas Žemaitis – 4,5 balo
20 min., 3 tšk. (1/3 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 1 kld., 4 naud. balai.

Nuotr. LKL

Žemaičiui taip pat buvo sunkios rungtynės, bet lengvos serijos tikėtis neverta – priešais jį visada gynyboje stovi aukštesnis bei fiziškesnis varžovas. Visgi vieną įsimintiną epizodą Kristupas sukūrė, kuomet kėlinio pabaigoje praėjo per visą aikštę ir pelnė taškus su pražanga. Gynyboje įžaidėjui nebuvo lengva su aukštesniu Kariniausku.

Džordže Gagičius – 4,5 balo
23 min., 6 tšk. (2/6 dvit., 2/2 baud.), 1 atk. kam., 2 kld., 5 išpr. praž., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

„Lietkabelis“ ir vėl daug bandė žaisti per Gagičių, tačiau šį kartą tai nebuvo efektyvu. Iki serbo sunkiai nueidavo kamuolys, o kai ir jis atsidurdavo Džordže rankose, jis neužbaigdavo atakų iš gerų padėčių arba tiesiog paskęsdavo tarp kelių varžovų. Atrodo, kad Gagičius šiame mače buvo sunku fiziškai, tad įdomu, ar jis spės atsistatyti iki trečiadienio.

Panagiotis Kalaitzakis – 4 balai
20 min., 4 tšk. (1/1 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), 2 rez. perd., 2 kld., 2 per. kam., 2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Vėl nuo suolo rungtynes pradėjęs Kalaitzakis tik žengęs ant parketo gražiu reidu per visą aikštę atsidarė sunkiais taškais per Radzevičių, tačiau greitai graikas buvo užgesintas. Jei pirmajame mače Panagiotis buvo kertinis žaidėjas, tai dabar priminė tik savo paties šešėlį. „Rytas“ šį sezoną yra labai neparankus puolėjui.

Gediminas Orelikas – 3 balai
24 min., 4 tšk. (2/4 dvit., 0/2 trit.), 1 atk. kam., 3 rez. perd., 1 kld., 5 naud. balai.

Nuotr. LKL

„Lietkabelio“ lyderis toliau tyli. Jam pavyko greitai atsidaryti po pirmųjų tuščių finalo rungtynių, tačiau vėliau vėl matėme panašų vaizdą kaip ir Vilniuje – vėlavimai gynyboje, lipimas į medį, pramesti geri metimai. Su tokiu Oreliku panevėžiečiai neturi jokių šansų laimėti Betsafe-LKL – jiems reikalingas tas Gediminas, koks buvo visą sezoną iki šiol.

Karolis Giedraitis – 3 balai
13 min., 3 tšk. (1/2 trit.), 2 kld., 4 praž., -2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Čanakas ieško rezervų ant suolelio ir vėl Karolį leido į starto penketą, bet kol kas jis apčiuopiamos naudos neduoda. Giedraitis greitai susirinko tris asmenines pražangas, o vienintelius taškus rungtynėse pelnė rungtynių pabaigoje, kai laimėtojas jau buvo aiškus.

„Rytas“

Arnas Butkevičius – 10 balų
29 min., 17 tšk. (5/7 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), 8 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 5 išpr. praž., 26 naud. balai.

Nuotr. LKL

Panevėžyje Butkevičius greitai neprisirinko pražangų ir pamatėme, kokia jėga jis gali būti šioje serijoje. Apie Arno gynybą net nereikia kartoti gerų žodžių, o puolime „Lietkabelis“ jam leido bėgti į priekį ir atviroje aikštėje jis buvo nesustabdomas. Taip pat porą tritaškių varžovai puolėjui leido išsimesti iš statinių, gerų padėčių, ir jie skrodė tinklelį.

Lukas Uleckas – 10 balų
20 min., 24 tšk. (1/1 dvit., 6/7 trit., 4/4 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 3 per. kam., 30 naud. balų.

Nuotr. LKL

Karjeros rungtynės ir įspūdingas „Ryto“ X faktorius Panevėžyje. Mačą Uleckas pradėjo sudėtingu tritaškiu, o po to taip užsikūrė, kad taškus rinko greičiau nei leido minutes ant parketo. Jei Luko metimo potencialą seniai žinome, tai rungtynėse matėme ir daugiau pozityvo – geras reidas link krepšio ir kamuolio nusimetimas, taip pat techniška verpstė bei atakos užbaigimas kaire ranka. Bravo!

Margiris Normantas – 8,5 balo
19 min., 14 tšk. (3/5 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 2 kld., 5 išpr. praž., 16 naud. balų.

Nuotr. LKL

Normantas vėl buvo puikus ir rungtynes pradėjo aštuoniais taškais, o jo neišmušė ir greitai gautos dvi pražangos. Margiris vėl nuostabiai nardė į „Lietkabelio“ baudos aikštelę ir jam rungtynės būtų praktiškai idealios, jei ne tos dvi klaidos prieš Lipkevičių.

Tanneris Leissneris – 7,5 balo
21 min., 8 tšk. (1/3 dvit., 2/3 trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 9 naud. balai.

Nuotr. LKL

Žymiai smagesnės rungtynės Leissneriui po dvikovos Vilniuje. Starto penkete mačą pradėjęs amerikietis iškart smeigė tritaškį, vėliau matėme ir dar vieną. „Lietkabelis“ stengėsi atakuoti Tannerį ir nors kelis kartus jiems tai padaryti pavyko, po pertraukos puolėjas jau žaidė solidžiai ir prie savojo krepšio.

Gytis Radzevičius – 7 balai
25 min., 10 tšk. (2/4 dvit., 2/2 trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 12 naud. balų.

Nuotr. BNS

Radzevičius vėl patikimai prižiūrėjo varžovų perimetro žaidėjus, tačiau sykį grubiai suklydo, kuomet į dešinę pusę nuo tritaškio linijos įsileido Maldūną. Taip pat buvo sunkumų ir puolime, kuomet ranka Gytis nusistūmė Kalaitzakį, vėliau suklydo ir perduodant kamuolį. Vis dėlto jis prisidėjo prie „Ryto“ tikslių tritaškių ir bendrai jam tai buvo geros rungtynės.

Vaidas Kariniauskas – 7 balai
20 min., 9 tšk. (2/4 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 3 rez. perd., 3 kld., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Rungtynes Kariniauskas pradėjo užtikrintu tritaškiu ir buvo labai aktyvus mačo pradžioje. Jis šiandien buvo numeris vienas „Ryto“ įžaidėjas ir naudojosi savo ūgio pranašumu baudos aikštelėje. Akivaizdu, kad jam patogiau yra išnaudoti savo stiprybes puolime, kai aikštėje nėra baudos aikštelę užkemšančio Ivano Buvos. Daugiau bėdų Vaidas turėjo gynyboje – grubiai praleistas Žemaitis bei porą sykių arčiau krepšio nesusiginta su Maldūnu.

Evaldas Kairys – 6 balai
11 min., 1 tšk. (0/1 dvit., 1/4 baud.), 1 atk. kam., 3 rez. perd., 4 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Evaldo statistika atrodo prastai, bet pasirodymas buvo geresnis nei skaičiai protokole. Kairys puikiai tiko keitimosi gynyboje ir varžovų perimetro krepšininkai nuolat prieš jį strigdavo. Puolime jis stipriai prisidėjo prie gero kamuolio judėjimo. Centro problema išlieka greitai susirenkamos pražangos ir prametamos baudos.

Jarvisas Williamsas – 5,5 balo
16 min., 4 tšk. (2/3 dvit., 0/2 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 5 naud. balai.

Nuotr. LKL

Šiandien „Rytas“ mažai žaidė per baudos aikštelę ir puolime Jarvisas didelio indėlio neįdėjo. Gynyboje buvo gerų epizodų, bet buvo ir tokių klaidų, kurias galima aiškinti išsiblaškymu. Pavyzdžiui, prarastas kamuolys Maldūnui arba per gilus nuėjimas į pagalbą nuo Lipkevičiaus.

Kennethas Smithas – 4,5 balo
25 min., 1 tšk. (0/2 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), 6 rez. perd., 2 kld., 6 naud. balai.

Nuotr. LKL

Smithas nepelnė nė vieno taško iš žaidimo, o vienintelė bauda buvo po Čanako techninės pražangos. Speedy serija taip pat sunki, jam nesuteikiama jokia erdvė siautėjimui, bet kai komanda šiandien taip pataikė, amerikiečio sunkumus galima praleisti pro akis. Juolab, įžaidėjas puikiai skirstė perdavimus komandos draugams ir neskubino įvykių puolime.

Mindaugas Girdžiūnas – 2 balai
12 min., 0 tšk. (0/0 met.), 2 rez. perd., 1 naud. balas.

Nuotr. LKL

Girdžiūnas aikštėje praleido beveik 12 minučių, bet jo praktiškai nesimatė. Jis neišmetė nė vieno metimo ir savo minutes tiesiog pralakstė, nors puolime vilniečių didžiausias akcentas ir buvo perimetre.

Orelikas stebina kaip ir Smith ir Girdžiūnai nesavi
2022-05-30
+2
Eggspertas
2022-05-30
-2
Pats Ceponis sake - Geriausias Ule yra Uleckas :)
2022-05-30
+26
A.
ir kas tas Čeponis? mužikiškos charizmos komentatorius truputį suvokiantis krepšinį.
2022-05-30
-19
Valdovas
Puikus straipsnis ir objektyvus reitingai. Dar pridėčiau apie Ulecka, gynyboje aukoja save, sugeba prieš ketvirtą nr astovet. Arba laiku atsistojo ir išprovokavo pražanga puolime. Manau turi didelį potencialą šis vyrukas