Jankūno pagerbimo mače – fanų sugrįžimas ir „Žalgirio“ žingsnis link bronzos

2022-05-30 17:50

Trečiąją pergalę paeiliui Lietuvos krepšinio lygos mažajame finale bei rungtynėse, skirtose Pauliui Jankūnui pagerbti, iškovojo Kauno „Žalgiris“.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 85:70 (24:15, 27:20, 14:18, 20:17) įveikė „Šiaulių-7bet” krepšininkus ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 3-0.

Ketvirtasis mačas bus žaidžiamas Šiauliuose.

Šiose rungtynėse buvo pagerbtas Jankūnas, kuriam tai galimai buvo paskutinės rungtynės „Žalgirio“ arenoje. Kapitonas prieš mačą buvo sutiktas emocingu vaizdo klipu, ant visų žalgiriečių marškinėlių puikavosi Jankūno pavardė, o aikštelės centras buvo pažymėtas 13-uoju numeriu.

Jankūnas per 19 minučių surinko 4 taškus (1/2 dvit., 2/3 baud.), 4 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus ir 12 naudingumo balų.

„Ar reikia to komentaro? Rimtai?“ – tik atėjęs į spaudos konferenciją juokavo Jankūnas. – Daug emocijų, kažkaip atrodo, kad nustūmiau jas į šalį, bet tas filmukas sukėlė emocijas. Visi draugai, pažįstami, vaikai. Tai iš tikrųjų jaudina. Atrodo, kad buvau pasiruošęs. Šnekėjome, kad galbūt paskutinės rungtynės „Žalgirio“ arenoje.“

„Žalgirio“ arenoje didžiąją rungtynių dalį nebuvo ištikimiausių fanų – „Green White Boys“, kurie nutraukė klubo palaikymą. Nors klubo atstovai teigė, jog žaidėjai susitaikė su GWB, tačiau iš pradžių atrodė, jog šie savo organizuoto palaikymo atnaujinti pirmadienį nesiruošė, o į GWB tribūnq stojo būrelis sirgalių.

Tačiau netikėtai ketvirtajame kėlinyje GWB atvyko į areną ir palaikymą pradėjo nuo skanduotės „Paulius Jankūnas“.

Fanai taip pat prašė Mariaus Grigonio sugrįžimo, kuris gyvai stebėjo rungtynes.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie galingai spurtavo 33:15 ir po Josho Nebo dvitaškio su pražanga antrojo kėlinio viduryje įgijo 18 taškų persvarą bei iniciatyvą išlaikė iki ilgosios pertraukos (41:35).

Visgi Antano Sireikos auklėtiniai nepasidavė: šiauliečiai prieš lemiamą ketvirtį spurtavo 9:3 ir sumažino skirtumą iki 12 taškų (65:53).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko padaryti „Šiauliams-7bet”. Ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ atidarė spurtu 12:2 ir likus 6,5 minutėms po Nebo dvitaškio persvara pasiekė 20 taškų (75:55), kurios svečiams ištirpdyti nepavyko.

Rungtynių pabaigoje tiek Maksvytis, tiek Sireika paeiliui paprašė minutės pertraukėlės, tačiau per jas apie taktiką nebuvo kalbama: sirgaliai plojo atsistoję, Jankūnas apsikabino su Maksvyčiu bei komandos draugais, o vėliau su savo pirmuoju treneriu „Žalgiryje“ Sireika.

„Tai vienas iš svarbiausių žmonių mano karjeroje, – apie Sireiką kalbėjo Jankūnas. – Pirmi žingsniai „Žalgiryje“ buvo žengti jo dėka, atėjau su Antano palaiminimu į aikštelę. Gavau visą pasitikėjimą, kurio kitas treneris jaunam žaidėjui galbūt nebūtų suteikęs.

Visą gyvenimą būsiu dėkingas treneriui Antanui, kuris man, jaunam, liaunam, leido žaisti tarp tokių vyrų. Turbūt visi puikiai prisimenate, kokia tuomet buvo aukštaūgių sudėtis „Žalgiryje“, po to ir į vyrų rinktinę pakvietę. Taip, kad jis – vienas svarbiausių žmonių mano karjeroje.“

„Noriu padėkoti fanams, kurie neparodė vaikiškų ambicijų, – spaudos konferencijoje sakė Maksvytis. – Mano žiniomis, konfliktas nebuvo toks, kad praleisti galbūt Pauliaus paskutines rungtynes Kaune, tad noriu padėkoti jiems, jog nustūmė ambicijas ir suteikė prieskonį.

Apie Paulių daug kas kalbėjo, pasikartosiu, ne dažnai tokie žaidėjai pasitaiko, kurie yra iš to pačio miesto, augę toje pačioje sistemoje. Geras sūnus, geras tėvas, geras šeimos žmogus, geras krepšininkas, geras pavyzdys vaikams ir lojalumas vienai komandai. Džiaugiuosi, kad šiandien buvau viso šio proceso dalimi.“

Kauno komandai Nebo per 17 minučių pelnė 11 taškų (5/5 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 16 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Marekas Blaževičius, per 15 minučių pelnęs 15 taškų (7/10 dvit., 1/3 baud.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius bei surinko 11 naudingumo balų.

Šiauliai ekipos gretose išsiskyrė Donatas Sabeckis, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 13 taškų (2/6 dvit., 2/4 trit., 3/7 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 16 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius 15 (7/10 dvit., 5 kld.), Tyleris Cavanaugh 13 (2/3 trit.), Joshas Nebo (5/5 dvit., 6 atk. kam.) ir Regimantas Miniotas (4/4 dvit.) po 11, Mantas Kalnietis 9 (3/3 trit.).

„Šiauliai-7bet“: Donatas Sabeckis 13 (2/4 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.), Martynas Varnas 12 (2/5 trit.), Arminas Urbutis (2/5 trit.) ir Danielis Baslykas po 10, Giedrius Staniulis 9 (3/7 dvit., 5 atk. kam.).

Trenerių bei Pauliaus Jankūno komentaras:

na va, kai gauna zaist tai ir marek, ir miniotas neka prastesni uz legiona.
2022-05-31
+2
D_K
Ne viena ašara paleista! Ačiū kapitone, gavos fantastiškas išlydėjimas, mylim ir mylėsim!
2022-05-30
+2
Tikiuos, kad pries rungtynes buvo pranesta Milakniui, kad sutartis nebus pratesta. Gana sert zaidejus, kurie zaidzia uz varzovu komandas.
2022-05-30
-1
taip tos mergaites saunuoles uzkurinejo arena bravo.sireikai pagarba didziule pajime 2 minutines grizo ir gwb nu saunu tesiok saunu
+7
Na gal del gwš įsikurs Green White Girls, nes šiandien jų palaikymas aiškiausiai girdimas.
2022-05-30
+3
siaip tikrai gan gaila kad fanai neperlipo principu. paskui sakys mes geriausi fanai eurolygoje. deja tik tol kol komanda laimi. kaip visi rode fanus plojant atsistojusius kai komanda prastai zaide saro laikais eurolygoje, kaip palaike prie 9 pralaimejimu serijos. o dabar net neatsisveikina su visa karjera komandai atidavusiu zaideju. siaip net keista stebeti kaip zalgiris nusirito per sezona iki ryto juodziausiu laiku. ne tik pagal komplektacija, viesa klubo skalbiniu plovima bet ir fanus, kurie bando prilygti b tribunos buduliams. zalgirio mitas panasu galutinai subliusko. fanu kultura, pergales, nugaletojo mentalitetas. tai dabar tik seni prisiminimai
2022-05-30
Nu Jankis jopapa kaip vimtelėjo per intervą tarp kėlinių. "ačiū TIKRIEMS Žalgirio fanams kurie atėjo". Bus kitais metais ofise, turi galvoti apie biudžetą iš bilietų ir panašiai jau, o dabar dar labiau gilina konfliktą. Aš garantuoju, kad tie 3 mūsų labiausiai žaliakraujai seni pirdylos ir apsišiko prieš GWB žinodami, kad nebežais čia jau kitą sezoną ir px jiem vapšie
2022-05-30
-3
Jų 90 tėra. Esu įsitikinęs, kad Žalgiris suras tuos 90 žmonių, kurie norės ateiti pažiūrėti rungtynių ir kurie nesikiš į krepšininkų asmeninius gyvenimus.
2022-05-30
+5
jankio paskutines rungtynes arenoi,galvojau kad gwb perlips savo kazkokius neadekvacius principus,ir uzkurs arena gerai atmosferai pasistenks del jankio,bet kuo toliau tuo labiau jie krenta akyse.. o dar stumia ant ryto fanu kiek metu,o patys ne ka geresni,bedarbiai,pasalpiniai, xandziai ,galutinai kritot akyse
2022-05-30
+11
GWB debilai yra.
2022-05-30
+4
Turi savo paaiškinimą dėl esamos situacijos, bet aš stoju į komandos pusę. Mažvaikų cirkas su tais filmavimais ir įsižeidimu. Ten gal penkiolikmečiai tuose GWB pagrinde?
2022-05-30
+3
2022-05-30
+2
bet tai koks cirkas ta del trecios vietos serija ,nu nafik iki tu 4 pergaliu reik lost, nesuvokiama.
2022-05-30
+19
Viskas dėl televizijos. Aiškino Karolis tinklalaidėje. Reguliariam sezone buvo mažiau varžybų, tai televizininkai nori atsigriebti su ilgesniais finalais. Šiaip tiek ketvirtfinaly, tiek pusfinaly užtektų serijos iki dviejų pergalių, gal finale iki trijų jau būtų gerai.