Jankūno jaunystės dienas prisiminęs Sireika: „Branginkite laiką“

Martynas Žiūrys
BasketNews žurnalistas
2022-05-30 22:31

Antanas Sireika po trečiųjų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo rungtynių prieš Kauno „Žalgirį“ spaudos konferencijoje susigraudino, bet ne dėl pralaimėjimo (70:85) ar serijos be pergalių (0-3).

„Šiaulių-7bet“ treneriui buvo sunku rinkti žodžius apie buvusį auklėtinį Paulių Jankūną, kuriam tai buvo galimai paskutinės karjeros rungtynės Kaune.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės, skirtos Jankūno pagerbimui, iškart po jos buvo paskelbta apie „Šiaulių-7bet“ ekipos pasitarimą.

Tačiau tuo metu rungtynėse jau buvo viskas aišku, o tokį sprendimą Sireika priėmė norėdamas apsikabinti su buvusiu auklėtiniu ir tarti keletą atsisveikinimo žodžių.

„Labai norėjau savo geram vaikui, kad ir buvusiam, Pauliui Jankūnui, pratęsti sezoną, – spaudos konferencijoje sakė Sireika. – Pratęsti karjerą. Būtų reikėję dar žaisti ir nebūtų reikėję atsisveikinti. Man gaila tokio momento. Matosi, kad komanda gerbia Paulių, jeigu šiandien nusprendė, kad reikia atsisveikinti. Jų gynyba šiandien buvo tokia griežta ir kieta. Sakyčiau, kad kai kurie mūsų žaidėjai nesitikėjo to. Tiesiai šviesiai galiu pasakyti, kad nelabai buvo šansų su dabartinėmis pajėgomis, kokias turime. Taip, kad viskas pelnytai.“

Vis tik mažojo finalo serija dar nėra baigta, mat šiauliečiai laimėję namuose galėtų sugrąžinti Jankūną dar kartą į Kauną.

„Nepraraskite vilties. Gal dar atvažiuosime“, – apie galimas penktąsias serijos rungtynes Kaune sakė treneris.

– Antrasis serijos mačas, atrodo, buvo esminis. Ar stipriai kirto per galvas pralaimėjimas Šiauliuose?
– Manęs asmeniškai negali kirsti, dar ne tiek esu matęs kažkokio to skausmo. Manau, kad žaidėjams tai turėjo neigiamos įtakos. Kaip aš stengiuosi juos paguosti – niekas taip specialiai nedaro. Tas ar tas žaidėjas suklydęs pripažino. Tokia jau situacija, kad tiesiog pritrūko meistriškumo, o pojūtis didžiulis.

– Jankūnas galimai sužaidė paskutinį mačą namuose. Pirmą mačą jis sužaidė prie jūsų Kauno „Žalgiryje“. Kas pirmiausia šauna į galvą, kai pagalvojate apie Jankūno karjerą?
– Namuose būdamas prisiminiau pirmąsias jo rungtynes. Željko Obradovičius priėjo ir paklausė, kas čia per vaikas? Taip ir pasakiau: ai, vaikas, jaunas dar. Vėliau kiek teko susidurti, tai buvo vis dar vaikas, bet rimta vyriška stovėsena. Ką pasakydavai, jis labai rimtai dedasi, darydavo gerai. Pagalvojau, koks gyvenimas yra negailestingas. Viską akyse prisimeni, kai dar jaunas vaikinas buvo. O dabar jau paskutines rungtynes žaidžia. Aišku, kad liūdnas dalykas. Ne visam atsisveikini, bet ir aš dažnai sakau savo žaidėjams, jog reikia branginti gyvenimą.

Išeinate į kiekvienas rungtynes ir galbūt nepagalvojate, kad tai galbūt jūsų paskutinės rungtynės gyvenime. Bet taip išeidami jūs daug geriau sužaisite. Branginkite laiką, nes jis niekada negrįžta atgal. Dar vienam savo žaidėjui pasakiau, kad linkiu taip žaisti karjeroje, kad paskutinėse rungtynėse būtum taip pat išlydėtas. Mačiau, kad žmogus susigraudino. Čia garbingas, bet ne visai linksmas toks dalykas. Atsisveikinti po tiek metų. Man tai jis vaikas. Kartu su Mantu Kalniečiu atėjo į „Žalgirį“. Nesakau, kad kažką įžvelgiau, bet mano būdas pasitikėti. Viskas jam gerai susiklostys, sėkmės jam ir ateityje.

– Ar nėra gaila dėl buvusio vaiko, kai pačios rungtynės neatrodė tokios svarbios, mažai sirgalių?
– Žalgiriečiai kietai dengėsi, turbūt gerbia Jankūną, kad jau šiandien atsisveikinimas, kad nenusitęstu viskas tolyn. Nežinau, ką galima daugiau pridurti. Tas yra neišvengiama. Graudu ir man. Klauskite, ką nors kitą, arba visai neklauskite.

– Ar treneriui lengviau palikti komandą paskutinėse rungtynėse?
– Dar neteko. Nežinau, kaip reikės palikti. Gal bus dar liūdniau, nes daugiau metų išbuvus komandoje negu Paulius.

Rungtynių komentarai:

Rungtynių apžvalga:Rodyti komentarus


Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.