„Ryto“ sudėties dėlionė: Žibėno padėtis ir sutartys su keturiais žaidėjais

BasketNews žurnalistas
2022-05-31 12:45
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Betsafe-LKL čempiono titulo siekiančio Vilniaus „Ryto“ vasarą laukia intensyvūs darbai plušant prie sudėties projektavimo.

Garantuotos sutartys su klubu sieja keturis krepšininkus, tarp kurių vienintelis legionierius yra Jarvisas Williamsas.

„Rytui“ pagal kontraktą taip pat priklauso sprendimo teisė dėl bendradarbiavimo su Giedriumi Žibėnu.

Daugiausia pataiko: Ivan Buva

Tinklalapis BasketNews apžvelgia „Ryto“ sudėties gaires.

Galiojančios sutartys

Gytis Radzevičius Vilniuje žaidžia antrus metus
Nuotr. LKL

Mindaugas Girdžiūnas, Margiris Normantas ir Gytis Radzevičius turi dar metus galiosiančias sutartis.

33-ejų Girdžiūnas kartu su kapitonu Arnu Butkevičiumi „Rytui“ atstovauja penktą sezoną – dar nuo 2018 m. gruodžio, kai persikėlė iš Klaipėdos „Neptūno“.

Gynėjas šiemet LKL vidutiniškai žaidžia po 20,5 minutės, įmeta po 8,6 taško (51,9 proc. dvit., 34,6 proc. trit.), atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus ir atkovoja po 1 kamuolį.

FIBA Čempionų lygoje jo rodikliai skyrėsi ženkliai: vid. po 4,7 taško (47,4 proc. dvit., 23,3 proc. trit.) ir 1,6 rezultatyvaus perdavimo per 18 žaidimo minučių.

Normantas į gimtąjį Vilnių sugrįžo pernai vasarą, kai padėjo parašą ant dvejų metų kontrakto.

25-erių krepšininkas LKL fiksuoja 9,3 taško (52,9 proc. dvit., 32,9 proc. trit.), 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir 2,5 atkovoto kamuolio rodiklius per 21 žaidimo minutę.

Tarptautinėje arenoje Normantas vidutiniškai per tokį pat laiką ant parketo įsirašė po 8,8 taško (46,5 proc. dvit., 34 proc. trit.), 1,7 rezultatyvaus perdavimo ir 1,4 atkovoto kamuolio.

Margiris Normantas ir Jarvisas Williamsas turi sutartis su „Rytu“
Nuotr. BNS

Tuo metu Radzevičius rungtyniauja pagal 2020 m. tarpsezonį pasirašytą sutartį trims sezonams.

„Ryto“ ramsčiu tapęs puolėjas antraisiais metais gauna daugiau laiko pasireikšti – žaidimo laikas Čempionų lygoje pakilo nuo 16 iki 28 minučių. Šoktelėjo ir statistiniai rodikliai: rezultatyvumas nuo 4,8 iki 9,2 taško, atkovoti kamuoliai – nuo 4,8 iki 6,4, o naudingumas – nuo 7,3 iki 11,3 balo.

26-erių vilnietis LKL vidutiniškai įmeta po 8,5 taško (58,6 proc. dvit., 39,8 proc. trit.), atkovoja po 6,6 kamuolio, atlieka po 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 13,2 naudingumo balo.

Radzevičius per „Ryto“ sezoną praleido vos vienas rungtynes (iš 56), o Normantas – tik dvejas (iš 56).

Williamso ir „Ryto“ sutartyje numatyta sąlyga klubui spręsti dėl bendradarbiavimo 2022-2023 m. sezone. Amerikiečio startą komandoje dar ikisezoniniame turnyre Lenkijoje sujaukė Achilo sausgyslės trauma.

29-erių amerikietis sugrįžo į rikiuotę vasario pradžioje, o pagreitį įgavo kovą pratęsus sezoną po FIBA rinktinių lango. Atletiškasis puolėjas LKL vidutiniškai žaidžia po 20 minučių, įmeta po 9,7 taško, atkovoja po 5,1 kamuolio ir renka po 12 naudingumo balų.

Pliusas įtrauktas ir sutartyje su vyr. treneriu Giedriumi Žibėnu, kuris „Ryto“ vairą perėmė pernai sausį. Vadovaujant šiam specialistui komanda abukart pasiekė LKL finalą, o šiemet FIBA Čempionų lygoje sustojo „Top 16“ etape.

Tinklalapio BasketNews žiniomis, „Rytas“ reiškia pasitikėjimą augančiu treneriu.

Vilniaus komandai taip pat teks spręsti Arno Adomavičiaus, Ado Šimonio ir Roko Jociaus klausimus. Jie pasirodo „Ryte“ tik epizodiškai.

Besibaigiančios sutartys

Arnas Butkevičius tapo Vilniaus „Ryto“ veidu
Nuotr. LKL

Kontraktai baigiasi su septyniais krepšininkais, tarp jų ir „Ryto“ veidu tapęs Arnas Butkevičius. Puspenktų metų Vilniuje leidžiantis kapitonas – brangiausias sostinės klubo krepšininkas.

Komandos vedlys šį sezoną praleido tik dvejas rungtynes. 29-erių klaipėdietis LKL vidutiniškai žaidžia po 24 minutes, įmeta po 8,4 taško, atkovoja po 4,8 kamuolio, atlieka po 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir fiksuoja po 12,8 naudingumo balo.

Puolėjas tritaškius meta geriausiu procentu per karjerą – 40,4 proc. (38 iš 94), dvitaškių pataikymas siekia 59,6 proc. (68 iš 114).

Čempionų lygoje krepšininkas per 28 žaidimo minutes vidutiniškai pelnė po 7,4 taško, sugriebė po 5 kamuolius, atliko po 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir fiksavo po 8,7 naudingumo balo.

LKL MVP tapęs Ivanas Buva – antras brangiausias „Ryto“ žaidėjas. 31-erių kroatas dar metams Vilniuje liko po praėjusio sezono.

Šiemet LKL jis vidutiniškai per 21 žaidimo minutę renka po 16,8 taško, 5,7 atkovoto kamuolio ir 18,2 naudingumo balo. Aukštaūgis lygoje fiksuoja 44 proc. pataikymą iš toli (22 iš 50).

Lukas Uleckas žaidžia „Ryte“ antrą sezoną paeiliui, per kurį krepšininko vaidmuo nepakito. Savąsias progas medžiojantis 22-ejų marijampolietis šiemet žiba skirtingomis atkarpomis.

LKL finalo antrose rungtynėse puolėjas surengė karjeros pasirodymą, kai į Panevėžio „Lietkabelio“ krepšį sumetė 6 iš 7 tritaškių, pelnė 24 taškus ir surinko 30 naudingumo balų.

Bendra jo LKL sezono statistika – 6,9 taško (41 proc. trit.), 2,1 atkovoto kamuolio ir 1,1 rezultatyvaus perdavimo per 16 žaidimo minučių.

Vaidas Kariniauskas pernai atvyko į Vilniaus „Rytą“
Nuotr. BNS

Vaidas Kariniauskas pernai su „Rytu“ pasirašė metų sutartį. 199 cm ūgio atakų organizatorių šį sezoną stabdė sveikatos problemos.

Alytiškis LKL vidutiniškai žaidžia po 18 minučių, pelno po 7,9 taško (57,3 proc. dvit., 39,4 proc. trit.), atlieka po 3,5 rezultatyvaus perdavimo ir atkovoja po 1,6 kamuolio.

Speedy Smithas – antras rezultatyviausias „Ryto“ krepšininkas, LKL vidutiniškai pelnantis po 10,8 taško. Gynėjas per 25 minutes vidutiniškai išdalina po 5,6 rezultatyvaus perdavimo, atkovoja po 2,5 kamuolio ir fiksuoja 11,9 balo naudingumą.

Amerikietis tritaškius realizuoja 40,4 proc. taiklumu (69 iš 171).

Tanneris Leissneris per sezoną Vilniuje pernelyg neišsiskyrė. 26-erių amerikiečio vidurkiai LKL siekia 8,5 taško (61,8 proc. dvit., 36,8 proc. trit.), 3,7 atkovoto kamuolio ir 9,4 naudingumo balo.

Evaldas Kairys vasario pabaigoje grįžo į „Rytą“ užkamšyti spragos priekinėje linijoje. 31-erių centro rodikliai LKL siekia 4,1 taško ir 1,7 atkovoto kamuolio per 10 žaidimo minučių.

Tinklalapio BasketNews žiniomis, „Ryto“ vadovybė pradėjo braižyti kito sezono sudėties kontūrus, kurių pagrindą gali sudaryti esamas komandos branduolys.

„Ryto“ žaidėjų situacija:

Garantuotos sutartys
Pozicija Krepšininkas Trukmė
SG/PG Mindaugas Girdžiūnas iki 2023 m.
PG Margiris Normantas iki 2023 m.
SF Gytis Radzevičius iki 2023 m.
PF/C Jarvisas Williamsas +1 (iki 2023 m.)
Vyr. treneris Giedrius Žibėnas +1 (iki 2023 m.)