Smūgį sugėręs Žibėnas kėlė klausimus dėl Čanako elgesio

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas
2022-06-01 22:17

Giedrius Žibėnas sugėrė Nenado Čanako smūgį pečiu, tačiau jo vadovaujamas Vilniaus „Rytas“ davė atsaką dar sykį triuškinamai smūgiuodamas Panevėžio „Lietkabeliui“.

Vilniečiai serijoje iki keturių pergalių atitrūko 2-1 ir įpusėjo kelionę LKL čempionų titulo link.

„Ryto“ strategas spaudos konferencijoje tikino dar niekada nepatyręs situacijos, kai treneris praeidamas kliudo priešininkų trenerį.

Fotogalerija

„Jeigu treneris taip su pečiu praeitų pro teisėją? Nuo kada treneris gali šitaip praeidinėti pro trenerį?“ – klausimu į klausimą atsakė Žibėnas.

„Ryto“ specialistas vaizdingai pademonstravo Čanako smūgį, prarado pusiausvyrą ir krito į saviškių rankas. Atsisukęs serbas dar paplojo varžovui, kurio reakciją lygino vaidybai.

„Pas mane nėra tų dalykų, – pabrėžė Žibėnas. – Nežinau, kas kitur yra. Mes laimime antras rungtynes iš eilės. Keistai reaguoja varžovai, bet tikrai nenoriu pakomentuoti apie varžovus. Noriu pakomentuoti apie savo žaidėjus.“

Žibėnas nenorėjo koncentruotis į neeilinį įvykį, kuris vos nevirto ir masiniu apsistumdymu, bet bedė pirštu į situaciją, nuo kurios konfliktas brendo.

„Kiek gali tęstis Kaspars Berzinš ir jo alkūnės? Viskas prasidėjo nuo to, – kalbėjo Žibėnas. – Mes jau netekome vieno žaidėjo ir tos alkūnės tęsiasi toliau. Teisėjų klausiau, ar jie žino, kodėl Tanneris Leissneris dėvi veido apsaugą. Lyg žino. Visi lyg viską žino, bet tai paprasčiausiai tęsiasi. Neturiu, ką komentuoti apie visą kitą.

Norime laimėti garbingai. Pralaimėjome pirmąsias rungtynes ir nedarėme jokių dramų. Tiesiog mes norime laimėti, o ne kalbėti, ir pasiruošti kitoms rungtynėms.“

Dar sykį versdamasis be Ivano Buvos, „Rytas“ trečiąsias finalo serijos rungtynes laimėjo 85:63 ir būtent tai akcentavo vilniečių strategas. 

„Fantastiška atmosfera, – susirinkusių 2614 sirgalių indėlį minėjo Žibėnas. – Girdėjome kiekvieną, kuris buvo arenoje. Energiją, kurią jie davė, tikrai panaudojome aikštelėje. Jautėmės tikrai kaip namie. Gal per daug emocijų rungtynėse, bet tai yra finalas, tai yra normalu. Kas yra pasakyta apie atkrintamąsias, tai – trumpa atmintis. Turime pamiršti tas rungtynes ir ruoštis ketvirtosioms.“

Ketvirtosios rungtynės šeštadienį vyks „Cido“ arenoje.

– Likus maždaug 16 sekundžių „Lietkabelis“ paprašė minutės pertraukėlės, kai užtikrintai pirmavote. Kiek šitos serijos kova persikėlė į emocinę pusę?
– Nežinau, ką varžovai norėjo padaryti tuo. Pasikartosiu, mes žaidžiame garbingai ir mes tęsime tai iki pat finalo serijos pabaigos. Jeigu jie turi tas emocijas… Mes pralaimėjome pirmas rungtynes ir pripažinome varžovų pranašumą.

– Po pergalės „Cido“ arenoje minėjote, jog trečiosios rungtynės bus tarsi lemiamos. Ar turėjote omeny, kad laimėjusi komanda serijoje perims iniciatyvą?
– Manau, kad lemiamos rungtynės bus Panevėžyje, o po Panevėžio bus lemiamos rungtynės Vilniuje. Mes tiesiog taip žiūrime į kiekvienas rungtynes, nes toks tas finalas – kiekvienas žingsnis yra sunkus. Žinau, kad nebus lengva Panevėžyje.

– Kokia yra situacija dėl Ivano Buvos, kuris dėl sveikatos problemų praleido antrąsias rungtynes paeiliui?
– Mūsų medikas kontroliuoja Ivano situaciją. Jis dar nedavė žalios šviesos, todėl vadovaujamės jo rekomendacijomis. 

– Ar gali būti, kad jis žais šeštadienį Panevėžyje?
– Visko gali būti. Ivanas vakar sportavo individualiai, bet vėl kažkas užėjo ir gydytojas neleidžia jam pasirodyti.

– Nenadas Čanakas spaudos konferencijoje minėjo, jog „nėra aktorius“, tarsi sakydamas, jog galbūt toks esate jūs. Kaip jūs reaguojate į oponento pasisakymus?
– Čia yra trenerio nuomonė. Gerbiu kiekvieną nuomonę ir viskas. Tikrai nesivelsiu į žodžių karą. Tai nėra mano darbas kalbėti apie varžovų trenerius. Turiu kalbėti apie savo komandą, žaidėjus ir savo fanus.

– Ar prieš kitas rungtynes paspausite ranką?
– Aš būtinai.

– Ar iki tol esate matęs įsiaudrinusį Čanaką?
– Paprastai vienas ramiausių trenerių, bet finalas yra finalas. Atsiprašau, bet per daug klausimų apie trenerius. Finale yra žaidėjų kova.

– Ar nekilo minčių penktąsias serijos rungtynes žaisti „Jeep“ arenoje (numatyta „Avia Solutions Group“ arenoje)?
– Taip, mes norime žaisti. Tai – bendras komandos noras. Suprantame ir vilniečius, kurie visi nori pamatyti mus gyvai, ir kad ne visi norintys telpa „Jeep“ arenoje. Bet čia yra mūsų namai, mes čia sportuojame. Mes šiemet čia pralaimėjome tik vienas rungtynes spalio pradžioje. Ne man spręsti tokius dalykus, bet žinau poziciją komandos vardu, kad namų rungtynes norime žaisti „Jeep“ arenoje.

Čanako komentaras po rungtynių:Rodyti komentarus

Rytą ir jo trenerį bjauroja žalgiriniai.
2022-06-02
-3
Atsakyti
Paskaitai komentarus, tai 9 iš dešimties varo ant Žibėno, nors viską inicijavo Čanakas... Tuoj atsiras komentarų, kad iš tikro jis kamuolio siekė ir netyčia užkliuvo :) Absoliučiai smerkiu Lietkabelio trenerį dėl jo elgesio, nes jis buvo tyčinis. O kiek ten vaidybos buvo tai tik Žibėnui žinoti. Na o ko ten Gudelis kišosi tai išvis man nesuprasti... :)
2022-06-02
+4
Atsakyti
Tai nejau gi Gudeliui neturi rūpėti tai, jog neteisėtais būdais yra atakuojama jo komanda, svarbiausia neišskiriant net trenerių?
2022-06-02
+3
Atsakyti
D_K
Gėdų gėda Žibėnui , fanams, Gudeliui ir teisėjams! Gėda!
2022-06-02
+1
Atsakyti
Shaquille O'Neal gailo nera jo ir jo laidos padarytu tiek memu is Zibeno net pats nukristu
2022-06-02
+5
Atsakyti
sugėrė smūgį :D
2022-06-02
+11
Atsakyti
Sakykit ar buvo imanoma, kad Rytas taptu dar labiau nekenciama komanda visoje Lietuvoje nei buvo lig siol? Po vakaryksciu rungtyniu butent tai atsitiko 😄
2022-06-02
+20
Atsakyti
Sapalioji - nesustoji. :)
2022-06-02
-4
Atsakyti
Žibėnas stovėjo nugara į praeinantį, todėl Čanakas aiškiai TYČIA užkliudė Žibėną ir čia nebuvo jokios Žibėno vaidybos - Čanako svoris bokse būtų super sunkus, o Žibėno iš lengviausiųjų.
2022-06-02
-7
Atsakyti
Bet kuo kaltas tas mažesnis, jei didelis nesugeba normaliai praeiti pro mažesnį, jo neužkliudydamas? Boksą paminėjau dėl svorio, ką irgi parašiau, nes kai kas paisto, būk, Žibėnas suvaidino. Suvaidinti gali tik žaidėjai, nes jiems tokios situacijos yra kasdienės, o čia - visiškai netikėtas dalykas. Netikėtumams nepasiruoši, o svoris, kaip tik, ir lėmė, kad Žibėnas nulėkė po smūgio taip smarkiai.
2022-06-02
+2
Atsakyti
slikstyne tas zibalas jobanas, bet nieko keisto, juk ryto treneris, slikstyne komanda. ateis diena, sedes mieste kur nors, tikiuosi kad tada pajus ka reiskia buti istikro pastumtam
2022-06-02
Atsakyti
Blogiausia, kad Zibenas Lietuvos rinktines stabo narys. Tai daug pasako ir apie pati Maskvyti.
2022-06-02
-7
Atsakyti
Eina sau tas žibėnas, toks juokingas, kaip jis suvaidino :D :D , neteisinu čanako, bet žibėnas toks labiau apsimes negyvu, nei kovos, kaip vyras :D. Dar tas gudelis, giedot pradėjo, tikrai nepridėjo jam, nei garbės :D :D.
2022-06-01
+13
Atsakyti
Man labiausiai patinka sios naujienos antraste. "Smugi sugeres" Zibenas :D jau tokie pigus bandymai ispusti naujiena. Dar galejote parasyti kad nokdauna nuo canako peties patyres zibenas atsigavo ir isvede savo komanda i pergale.
2022-06-01
+40
Atsakyti
Pats tu smukęs. Nebesapaliok. :)
2022-06-02
-3
Atsakyti
Būtina diskvalifikacija kacapui už provokacijas čia jam ne Serbija
2022-06-01
-19
Atsakyti
Čanakas yra impotentas treneris bejėgis prieš Žibėna praeitam sezone gavo nuo Žibėno sausai, šį sezona vėl gauna, Čanaka treneri į Žalgiri vietoj Maskvyčiaus.
2022-06-01
-20
Atsakyti
Irgi gali būti. Bet gali ir nebūti - nematai, kad Žibėnas iš palaidos balos padarė visai neblogai kovojančią komnandą, kuri net gi be savo didžiausio taškų rinkėjo kuo puikiausiai darbuojasi?
2022-06-02
+1
Atsakyti
artistas sudegusio teatro zibute. pakedens jus kabelis panevezyje jei situs teisejus uzbanins
2022-06-01
+21
Atsakyti
Acb
Ryto zvalgas Lukas ivardija tai kai smugi :DDD
2022-06-01
+12
Atsakyti
Visiskai paprastai viska summarizinant : 1. Zibenas stovi vienoje vietoje 2. Canakas eina tiesia kryptimi, zinodamas kad jo trajektorijoje stovi Zibenas 3. Canakas visiskai nesistengia ramiai apeit Zibeno, o vietoje to, eina tiesiai 4. Kontaktas. Visiskai tas pats kaip ir krepsinio aiksteleje - kas pirmas uzsiema pozicija (Zibenas stovi vienoje vietoje nejudedamas), tas ir teisus. Canakas turejo tiesiog apeit. Amen.
2022-06-01
+31
Atsakyti
apzvelgei teisingai, tik ar smugis buvo toks stiorus kaip zibeno griuvimas yra nepasitenkinimo zibenu esme. Niekas nekaltino, kad jis smugi sukele
2022-06-02
-1
Atsakyti
Zibute neverke spaudos konferencijoi? dar vienas kuris tik loja o padaryti nieko negali
2022-06-01
+4
Atsakyti
Kazkokie treneriu karai. Vieni ant kitu. Tai emocijos cia, tai anksciau serijoj su Neptunu, Maksvytis reikalauja teiseju Adomaiti isvaryti.
2022-06-01
+11
Atsakyti
Na del vaidybos klausimu niekas nekelia bent jau :)
2022-06-01
+25
Atsakyti
Ne Žibėnas, o Bibėnas.
2022-06-01
+19
Atsakyti

Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.