Finalo žaidėjų įvertinimai: kosminis Speedy, pagaliau atsiradęs Orelikas ir neapdainuotas herojus

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas
2022-06-05 02:06

Vilniaus „Rytas“ dramatiškai išvykoje 78:77 palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir atsidūrė per pergalę nuo Betsafe-LKL titulo – 3-1.

Per paskutines dvi minutes vilniečiai panaikino 7 taškų deficitą ir privertė už galvų griebtis sausakimšai „Cido“ areną užpildžiusius „Lietkabelio“ fanus.

Pergalingą dėjimą atlikęs Arnas Butkevičius surinko 20 naudingumo balų, o už jį naudingesnis buvo tik nuo vienos kojos tritaškį įmetęs Speedy Smithas. Amerikietis surinko 23 naudingumo balus.

Fotogalerija

Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žaidėjų pasirodymą ketvirtosiose finalo serijos rungtynėse.

„Lietkabelis“

Nikola Radičevičius – 8,5 balo
26 min., 7 tšk. (2/3 dvit., 1/3 trit.), 3 atk. kam., 6 rez. perd., 0 kld., 16 naud. balų.

Nuotr. BNS

Serbas labai gerai kontroliavo žaidimą ir spinduliavo užtikrintumu, kurį atspindėjo nuolatinė šypsena veide. Radičevičius net užbaigė floaterį dešine ranka, o vienas užkliuvęs neigiamas dalykas – ketvirtajame kėlinyje prarastas driblingas ir atliktas nelogiškas metimas. Kaip bebūtų, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 0 klaidų – labai solidu.

Kristupas Žemaitis – 8 balai
17 min., 11 tšk. (1/3 dvit., 3/4 trit.), 3 atk. kam., 1 rez. perd., 1 kld., 3 per. kam., 14 naud. balų.

Nuotr. LKL

Šįkart Žemaičio laikas aikštėje buvo ribotas, tačiau tai – geriausios jo rungtynės finalo serijoje. Vienas iš Kristupo tritaškių per Kariniauską galėjo būti kertinis dvikovoje, o rungtynių pabaigoje norėjosi, jog būtent įžaidėjui būtų patikėtas kamuolys. Gynėjas gerai įeidinėdavo į laisvas erdves ir jo išradingumas priminė visą sezoną demonstruotą lygį.

Gediminas Orelikas – 8 balai
28 min., 17 tšk. (3/3 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 16 naud. balų.

Nuotr. LKL

Pagaliau Gediminas buvo arti to Gedimino, kuris sezone priminė apie save didiesiems Europos klubams. Orelikas apačioje dažnai buvo dvigubinamas, bet sugebėdavo rasti tarpų, o taip pat gerai nusimetinėjo kamuolį. 10 taškų per du kėlinius įmetęs lietuvis per save suko kamuolį paskutinėmis atakomis, bet galiausiai viskas baigėsi pergalę kainavusia klaida, su kuria Orelikas nenorėjo sutikti.

Panagiotis Kalaitzakis – 7,5 balo
31 min., 17 tšk. (4/12 dvit., 1/4 trit., 6/10 baud.), 6 atk. kam., 7 išpr. praž., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Rungtynės graikui prasidėjo tragiškai ir po dviejų kėlinių jis savo sąskaitoje turėjo -3 naudingumo balus, bet būtent su jo energija po pertraukos „Lietkabelis“ pradėjo lipti iš bedugnės. Graikas užsikūrė ir buvo arti, kad ištrauktų savo komandą, bet jo žaidime vis dar yra per daug nestabilumo. Kalaitzakis labai prastai realizavo metimus, o situacijos nepagerino ir baudų metimai.

Džordže Gagičius – 5,5 balo
19 min., 9 tšk. (3/6 dvit., 3/6 baud.), 3 atk. kam., 2 per. kam., 4 praž.,  4 išpr. praž., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

Pirmoje rungtynių pusėje serbas buvo labai aktyvus ir taranavo varžovus, bet po pertraukos viskas apsivertė. „Lietkabelis“ įjungė kitą energiją ir tokiame žaidime Gagičius nebepritapo, o jo pramestas šimtaprocentinis dvitaškis iš po krepšio galutinai kirto per galvą centrui. Jis galėjo tapti mačo herojumi, bet paskutinį metimą atliko labai neužtikrintai.

Dovydas Giedraitis – 5 balai
26 min., 8 tšk. (1/2 dvit., 2/3 trit.), 4 rez. perd., 1 kld., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Rungtynes Giedraitis pradėjo tritaškiu, tačiau tai nereiškė, jog laukia geras mačas. Visų rungtynių metu Dovis turėjo didelių problemų gynyboje su Smithu ir neatrodė judantis pagal savo galimybes. Nors suklydo tik kartą, gynėjas tai padarė paskutinę rungtynių minutę, kas vėliau prisidėjo prie pralaimėjimo, kurio „Lietkabelis“ būtų išvengęs, jei Giedraitis būtų pataikęs laisvas iš toli.

Vytenis Lipkevičius – 4,5 balo
28 min., 6 tšk. (0/2 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.), 2 atk. kam., 3 kld., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kapitonas buvo toli nuo savo geriausio žaidimo ir energija neprilygo iki tol buvusiai finalo serijoje. Taip, buvo gerų momentų, kaip pavyzdžiui išplėštas kamuolys iš Speedy ar pabaigoje atkovotas kamuolys puolime, bet tai yra per mažai pagal Vytenio standartus. Jei Lipkevičius būtų sužaidęs pagal savo galimybes, neabejotinai serijos rezultatas būtų lygus.

Gabrielius Maldūnas – 4 balai
20 min., 2 tšk. (1/3 dvit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam., 4 praž., 4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Stabiliai finalo serijoje žaidęs Maldūnas sužaidė blogiausias rungtynes ir būtent jo bei Lipkevičiaus indėlio labiausiai trūko. Jei puolime Gabrieliaus taškai būna laikomi bonusu, tai gynyboje jis savo darbą dažniausiai nudirba, bet šį vakarą taip nebuvo. Gabas išsikeisdavęs nesusigindavo ir arba praleisdavo oponentą, arba prasižengdavo. Skaudžiausiai Maldūno pasimetimas kainavo rungtynių pabaigoje, kai jis nepribėgo prie Ulecko ir gavo tolimą metimą.

Čanakas rungtynėse sumažino rotaciją ir be išvardintų krepšininkų epizodiškai ant parketo pasirodė dar tik Kaspars Berzinš, kuris atrodo fiziškai nėra pasiruošęs kautis šioje serijoje.

„Rytas“

Kennethas Smithas – 9 balai
33 min., 18 tšk. (4/6 dvit., 2/6 trit., 4/4 baud.), 5 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kld., 2 per. kam., 23 naud. balai.

Nuotr. BNS

Su Speedy tu gyveni arba miršti. Tai jau girdėjome ne kartą šį sezoną ir grynai taip buvo šeštadienį. Ketvirtajame kėlinyje Smithas metimais nuo vienos kojos buvo sugrąžinęs „Rytą“ į kovą, bet po to jo dvi klaidos paeiliui vos nepražudė komandos. Vis dėlto tai buvo kosminis gynėjo pasirodymas, matant jo skaičius ir kokią gynybą jis turėjo įveikti. Speedy yra sunkiausiai prognozuojamas žaidėjas finalo serijoje, kuris atrodo gali tik pats save pristabdyti.

Arnas Butkevičius – 8,5 balo
30 min., 12 tšk. (5/5 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 5 atk. kam., 5 rez. perd., 20 naud. balų.

Nuotr. LKL

Kapitonas vėl buvo puikus, o jo dėjimas rungtynių pabaigoje ir nulėmė „Ryto“ pergalę. Butkevičius jau per du kėlinius buvo surinkęs 16 naudingumo balų. Jei nebūdingos Arnui klaidos gynyboje – pražanga prieš iš toli atakuojantį Oreliką bei pabaigoje besiveržiantį Kalaitzakį – puolėjas būtų gavęs dar aukštesnį įvertinimą.

Tanneris Leissneris – 8 balai
21 min., 9 tšk. (2/4 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 4 išpr. praž., 11 naud. balų.

Nuotr. LKL

Leissneris mačą pradėjo labai aktyviai ir greitai susirinko 7 taškus. Nors po to puolime amerikietis nebebuvo toks pastebimas, jis sužaidė dar vienas solidžias rungtynes. Tanneriui svarbiausia, jog būnant penktoje pozicijoje, Gagičius jo neužatakavo, o puolime jis suteikė reikiamo mobilumo.

Margiris Normantas – 7,5 balo
20 min., 13 tšk. (1/1 dvit., 2/5 trit., 5/6 baud.), 2 atk. kam., 1 kld., 4 praž., 5 išpr. praž., 13 naud. balų.

Nuotr. LKL

Tritaškiu atsidaręs Normantas toliau išlieka vienu geriausių „Ryto“ žaidėjų finale. Antras pagal rezultatyvumą komandoje buvęs gynėjas išlaikė savo agresyvumą ir fiziškumą, kuris nėra priimtinas „Lietkabeliui“. Nuo dar didesnių problemų „Lietkabelį“ apsaugojo per didelės Margirio emocijos, kurios privertė jį prasižengti bonuse ir iškart po to gauti ir techninę pražangą.

Lukas Uleckas – 7 balai
18 min., 8 tšk. (0/2 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 11 naud. balų.

Nuotr. LKL

Kalbėdami apie „Ryto“ ištrauktą pergalę beveik niekas nepamini Ulecko, nors šis buvo kertinis žaidėjas mačo pabaigoje. Sunkiai rungtynes pradėjęs puolėjas įsivažiavo ketvirtajame kėlinyje, kai iš pradžių gražiai veidu apėjo Maldūną, o po to gynyboje išprovokavo Lipkevičiaus pražangą puolime. Viską vainikavo tritaškis paskutinę minutę, sumažinęs atsilikimą iki minimumo. Lukas – neapdainuotas rungtynių herojus.

Jarvisas Williamsas – 6 balai
17 min., 8 tšk. (2/2 dvit., 4/4 baud.), 4 atk. kam., 11 naud. balų.

Nuotr. BNS

Vieną gražiausių mačo epizodų sukūręs, kuomet įkrovė kamuolį ore po Kariniausko perdavimo, Williamsas buvo aktyvus. Visgi jam buvo sunku spėti su varžovų mobiliais aukštaūgiais, o Oreliko tritaškis mačo pabaigoje galėjo „Rytui“ ir kainuoti pergalę.

Evaldas Kairys – 5 balai
10 min., 4 tšk. (2/2 dvit.), 2 atk. kam., 3 kld., 3 praž., 0 naud. balų.

Nuotr. Vilniaus Rytas

Iš pradžių Kairys negalėjo susitvarkyti su Gagičiumi, o pats likęs su mažesniu gynėju net nebandydavo žaisti nugara į krepšį. Visgi centro kelios minutės antroje rungtynių pusėje pakėlė jo akcijas, nes varžovų bokštas nebebuvo lengvai prileidžiamas prie krepšio.

Gytis Radzevičius – 5 balai
24 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/1 trit.), 6 atk. kam., 4 kld., 6 naud. balai.

Nuotr. LKL

Tai nebuvo geras mačas Radzevičiui. Jis suklydo 4 kartus, o kai kur tos klaidos buvo elementarios – žingsniai arba pražanga puolime. Gytis, žinoma, ir vėl buvo aktyvus kovoje dėl kamuolių ir „Lietkabelis“ čia turėjo problemų, bet jo per gili pagalba svarbiu momentu leido Lipkevičiui pasižymėti iš toli.

Vaidas Kariniauskas – 3 balai
14 min., 1 tšk. (0/1 dvit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 4 kld., -3 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kaip ir Radzevičius, Kariniauskas klydo elementariose vietose, perduodamas kamuolį. Nepaisant klaidų, alytiškis sugebėjo sukurti vieną gražiausių rungtynių epizodų, kuomet ore pakabino kamuolį Williamsui. Šios rungtynės dar kartą parodė, kokią prabangą turi „Rytas“ – gali nesužaisti kertinis perimetro linijos žaidėjas, bet jie parsiveža pergalę namo.

Mindaugas Girdžiūnas – 2 balai
14 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud.), 2 rez. perd., 0 naud. balai.

Nuotr. BNS

Po sėkmingesnių rungtynių vėl sekė labai blankios. Sykį Girdžiūnas padarė viską idealiai, kuomet izoliacijoje prigavo Berzinį, tačiau prametė abi baudas, kaip ir kitus du metimus iš žaidimo.

Leksai, geriau pareitinguok zaidejus, kuriais domisi Zalgiris. Mums skaitytojams bus idomiau.