Finalo serijoje – lygu: po pertraukos liepsnoję „Warriors“ sutriuškino „Celtics“

2022-06-06 06:19
Nuotr.: AP - Scanpix

Galingą atkirtį NBA finale sudavė „Golden State Warriors“.

Steve'o Kerro auklėtiniai savo aikštėje 107:88 (31:30, 21:20, 35:14, 20:24) sutriuškino Bostono „Celtics“ krepšininkus ir išlygino finalo serijos rezultatą 1-1.

Pirmoje mačo pusėje abi komandos žengė koja kojon ir į pertrauką šeimininkai nusinešė trapų 2 taškų pranašumą (52:50), tačiau vėliau užsikūrė kaip reikiant. Trečiajame kėlinyje „Warriors“ surengė įspūdingą spurtą 35:14 ir po Jordano Poole'o tolimo šūvio ketvirčio pabaigoje persvara pasiekė 23 taškus (87:64).

Rezultatyvūs perdavimai 4

Likus 9 minutėms iki mačo pabaigos po Klay Thompsono dvitaškio pranašumas ūgtelėjo iki rekordinio – 29 taškų (95:66), ir likęs laikas tapo formalumu.

„Akivaizdu, jog visi mūsų vyrukai buvo labiau susikaupę, – po mačo sakė Kerras. – Fiziškumo ir jėgos lygis buvo kitas ir turėjo toks būti. Ką Bostono ekipa padarė pirmųjų rungtynių ketvirtajame kėlinyje... Žinojome, kad reikia išeiti su kur kas geresne koncentracija ir agresija. Viskas prasidėjo nuo pradžių ir Draymondas (Greenas) gynyboje atliko puikų darbą.“

„Iš pradžių galėjome veržtis tiek, kiek norime, bet jie pakeitė kelis dalykus ir vėliau mus žudė klaidos. Praradome daug šansų šitiek klysdami“, – po pralaimėjimo sakė „Celtics“ strategas Ime Udoka.

Bostono ekipa šiame mače suklydo 18 sykių, „Warriors“ – 12.

Nugalėtojų gretose sunkiai sulaikomas buvo Stephenas Curry, kuris per 32 minutes pelnė 29 taškus (4/9 dvit., 5/12 trit., 6/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius bei 2 sykius suklydo.

„Man visuomet reikia būti agresyviam, stengtis įžaisti kamuolį, pelnyti taškus, suprasti, kaip varžovai ginsis tiek prieš mane, tiek prieš visą mūsų komandą, bei tam pasiruošti, – kalbėjo Curry. – Anksčiau turėjome gilesnę sudėtį, bet su metais viskas keitėsi ir dabar man reikia būti agresyvesniam, jog pritraukčiau dėmesį, susikurčiau metimus bei atlaikyčiau spaudimą. Pirmieji du mačai susiklostė gerai, bet nežinau, kaip viskas atrodys išvykoje ir visoje serijoje. Svarbiausia būti pasitikinčiu savimi, kuomet turiu kamuolį savo rankose.“

Bostono ekipos gretose išsiskyrė Jaysonas Tatumas, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 28 taškai (2/10 dvit., 6/9 trit., 6/8 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 4 klaidos.

Rungtynės neapsiėjo be žiežirbų tarp žaidėjų. Pirmajame kėlinyje Draymondas Greenas įsivėlė į fizinį konfliktą tiek su Grantu Williamsu, tiek su Tatumu.

Dabar serija keliasi į Bostoną ir kiti du finalo mačai bus sužaisti „Celtics“ tvirtovėje. Trečiosios rungtynės prasidės naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį 04.00 val. Lietuvos laiku.

„Warriors“: Stephenas Curry 29 (4/9 dvit., 5/12 trit., 6/7 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Jordanas Poole'as 17 (5/9 trit.), Kevonas Looney 12 (6/6 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), Klay Thompsonas (3/11 dvit., 1/8 trit.) ir Andrew Wigginsas (2/9 dvit., 2/3 trit., 6 atk. kam.) po 11, Draymondas Greenas 9 (5/7 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Gary Paytonas 7.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 28 (2/10 dvit., 6/9 trit., 6/8 baud., 6 atk. kam., 4 kld.), Jaylenas Brownas 17 (2/8 dvit., 3/9 trit., 6 atk. kam.), Derrickas White'as 12 (2/9 dvit., 2/4 trit., 2 blok.).