Kodėl šis „Lietkabelis“ – geriausias istorijoje

Lukas Katilius
BasketNews žurnalistas
2022-06-08 18:59
Nuotr.: Lietkabelis Facebook
Nuotr. Lietkabelis Facebook

Panevėžio „Lietkabelis“ nepasinaudojo istorine galimybe „Betsafe-LKL“ finale. Tačiau pergalės kartais matuojamos ne titulais.

„Lietkabelis“ po antro pralaimėto „Betsafe-LKL“ finalo klubo istorijoje dvi valandas autobuse turėjo laiko įvairiausioms mintims. Bet viską išsklaidė nuostabus pasitikimas prie „Cido“ arenos.

Panevėžiečiai sulaukė naktį atvykusios komandos, skyrė jai fejerverkus, plojo ir apdovanojo šilčiausiomis skanduotėmis. Žaidėjų veidai pasakė, koks svarbus jiems buvo šis momentas: liūdesį keitė šypsenos, mintis apie paleistą šansą vijo nuolatiniai rankų paspaudimai ir „ačiū, ačiū“.

Ypatingas vakaras buvo ir jaunam „Lietkabelio“ fanui, kuris gavo žaidybinius Nikola Radičevičiaus sportbačius. Galbūt prieš pusę metų jis net nežinojo pusės komandos žaidėjų, bet dabar apsikabinęs batus buvo neapsakomai laimingas.

Aukštaitija po penkerių metų pertraukos vėl tapo krepšinio traukos centru ir tai yra didžiausia šio sezono „Lietkabelio“ pergalė. Jau nekalbant apie tai, kad rezultatai apibendrina – Panevėžio klubas sužaidė geriausią sezoną per klubo istoriją.

Jei prieš sezoną kažkas būtų pasakęs, kad žaisime dviejuose finaluose ir Europos taurėje pralaimėsime būsimam čempionui – būtume pasirašę tokiam scenarijui, – po rungtynių pozityvą matė „Lietkabelio“ centras Gabrielius Maldūnas. – Tokiam klubui, kaip mūsų, kurio biudžetas yra „Betsafe-LKL“ apie vidurį, tai yra labai puikus pasiekimas.

2016-17 m. atrodė, kad „Lietkabelis“ pasiekė savo piką, kai pusfinalyje išmetė Vilniaus „Lietuvos rytą“, Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) nukeliavo į finalą bei pateko į Europos taurės „Top 16“. Vertinant be konteksto, pasiekimai yra identiški šio sezono rezultatams.

Vis tik prieš penkerius metus „Lietkabelis“ Europos taurėje laimėjo 5 mačus iš 16, KMT pusfinalyje nesusidūrė nei su „Lietuvos rytu“, nei su „Žalgiriu“, o „Betsafe-LKL“ pusfinalyje perlipo legionierių kaprizais perpintus vilniečius.

Nenadas Čanakas ir jo suburta kompanija autoritetu gal neprilygsta Lavrinovičiams, Mindaugui Lukauskiui, bet rezultatai kalba patys už save: 9 pergalės iš 19 galimų Europos taurėje, KMT pusfinalyje nugalėtas šeimininkas „Rytas“, o „Betsafe-LKL“ pusfinalyje pirmąsyk istorijoje nukautas pats Kauno „Žalgiris“.

Kartais sakoma, jog tokius rezultatus fanai pradeda įvertinti tik po kurio laiko. Tačiau jau dabar laikas pasveikinti „Lietkabelį“, kad per penkerius metus nebuvo stipriai nukrypta nuo kurso ir perprasti esminiai dalykai, buriantys tikrą komandą.

Nuotr. Lietkabelis Facebook

„Esu labai laimingas, kad galėjau juos (aut. past. „Lietkabelio“ žaidėjus) treniruoti, – įprastą sau rimtį nutraukė Čanakas. – Šis sezonas yra kažkas fantastiško tiek per mano 20 metų žaidėjo, tiek per trenerio karjerą. Šis sezonas yra geriausias mano gyvenime.

Kalbu ne apie rezultatus. Laimėjau trofėjus su „Partizan“ ir ALBA. Tačiau dirbti su tokia komanda yra fantastika. Dėl to galiu sakyti, kad tai – geriausias sezonas mano gyvenime.“

O nukrypti nuo pergalingo kurso po svaiginančio 2016-17 m. sezono buvo labai lengva. Jau kitą sezoną nebeliko vedlio Kazio Maksvyčio, broliai Lavrinovičiai paseno dar metais, išgraibstyti dauguma lyderių.

Teigiamų emocijų nepridėjo ir klausimų kėlę vadovybės sprendimai. Įsibėgėjus 2017-18 m. sezonui panevėžiečiai nepateko į Europos taurės „Top 16“ ir iš vyr. trenerio pozicijos buvo patrauktas Artūrs Štalbergs. Jį pakeitęs Ramūnas Butautas turėjo tenkintis 3 vieta KMT, 4 – „Betsafe-LKL“.

2018-19 m. taip pat prasidėjo be didesnių vilčių, jog kažkas keisis. Gintarui Kadžiuliui greitai reikėjo ieškoti pamainos vyr. trenerio poste, o visišką permainų uraganą sukėlė naujasis sporto direktorius Jonas Vainauskas. Taip Panevėžyje atsirado Žiga Dimecas, Marko Čakarevičius ar Stefanas Sinovecas.

Tarp šių abejotinos kokybės žaidėjų buvo labai svarbi detalė – Vainauskas į Panevėžį atgabeno buvusį Belgrado „Partizan“ trenerį Čanaką. Visa kita – istorija.

Čanakas 2018-19 m. sezone kalnų nenuvertė: iškritimas Čempionų lygos grupės etape, 3 vieta KMT ir 4 „Betsafe-LKL“. 2019-20 m. serbas užkopė laipteliu aukščiau „Betsafe-LKL“ bei pateko į Čempionų lygos aštuntfinalį. Pernai „Lietkabelis“ vietiniame fronte vėl buvo trečias, bet KMT iškovojo sidabrą bei sugrįžo į Europos taurę.

Nuotr. Lietkabelis Facebook

Šiemet matome dar geresnį rezultatą ir puikų įrodymą, kad organizacijoms visada svarbu atsižvelgti į tęstinumą, nepaisant momentinės sėkmės ar vienetinių pralaimėjimų.

Jei Čanako ir neliks kitą sezoną, Lietuva gali būti dėkinga bent už kelių vietinių žaidėjų prikeltas karjeras. Pavyzdžiui, beveik nurašytų Tomo Dimšos ir Margirio Normanto ar Gedimino Oreliko ir Kristupo Žemačio.

Nuostabus treneris, – Čanaką gyrė trejus metus kartu dirbantis Maldūnas. – Vien tik geriausi komentarai apie jį. Kaip matome, treneris kiekvienais metais tobulėja. Jo pirmi metai buvo 3 vieta KMT, 4 – „Betsafe-LKL“. Po to buvo 3 ir 3, vėliau 2 ir 3, o dabar – 2 ir 2. Jei liks dar vieniems metams – matome tendenciją.

Pastarąjį mėnesį krepšiniu pulsavęs Panevėžys galop įrodė, kad meilė vietinei komandai per penkerius metus neataušo.

Tuomet Maksvyčio komanda mačuose su „Rytu“ ir „Žalgiriu“ pasiekė įspūdingus skaičius – ketvirtąsias pusfinalio serijos rungtynes su „Rytu“ stebėjo 6,369 žmonės, antrąsias finalo – 6,969.

Šiemet „Cido“ arenai atkrintamosiose trumpai galėjo prilygti nebent Šiaulių publika, tačiau vidurkiuose – „Lietkabelio“ pergalė.

Panevėžio komanda per 6 atkrintamųjų namų mačus į areną vidutiniškai pritraukė po 4,112 fanų. Antri liko „Šiauliai-7bet“ (3,894), trečias – „Rytas“ (2,546).

Taip pat „Cido“ arenai priklauso trys geriausi šių atkrintamųjų lankomumo rezultatai. Lemiamą pusfinalio mačą su „Žalgiriu“ stebėjo 6,480 žmonių, o finalo rungtynes su „Rytu“ – 6,180 ir 6,130 žiūrovų. Arti šių rezultatų yra tik „Rytas“, kuris pirmajame finalo mače į ASG areną pritraukė 6,016 aistruolių.

Panevėžiečiai galbūt neturi gero organizuoto palaikymo ar įsimintinų skanduočių, bet užkūrė tikrą finalo atmosferą. Vietiniai atsistoję plojimais lydėdavo Čanaką ir žaidėjus, pridėjo ir savų prieskonių garsiajame konflikte, kai po „Cido“ areną nešiojo plakatą su Giedriaus Žibėno oskaru.

Kai atvykau į Panevėžį, negalėjau įsivaizduoti, kad vieną dieną arena bus pilna, – pasidžiaugė Čanakas. – Tačiau tai pasiekėme. Tai dar viena priežastis, kodėl didžiuojuosi.

Tikrai pirmas kartas tokioje atmosferoje. Nėra gražu, neetiška iš mano pusės buvo keletas epizodų, – finalo karštį prisiminė savo tėtį Vilniuje turėjęs ginti Maldūnas. – Tačiau tai padaro krepšinį saldesnį ir lygai nuo to tik geriau. Kartais mes pasigailime, ką padarome, bet visiems smagu.

Dabar į darbus kimba direktorius Martynas Purlys ir prezidentas Alvydas Bieliauskas. Šiems vyrams reikia sugalvoti, kaip užsikabinti už puikaus sezono ir rugpjūtį pasitikti su ne mažesnėmis ambicijomis. Vis tik reikia pripažinti, kad daug svertų „Lietkabelis“ neturi.

Nuotr. Lietkabelis Facebook

Vienas komandos lyderių Panagiotis Kalaitzakis yra stipriai viliojamas į Graikijos Eurolygos komandas, dėmesio turėtų sulaukti ir kiti vedliai: Džordže Gagičius ir Orelikas, jau nekalbant apie trenerį Čanaką, kuriuo domisi naujai kuriamas Gedimino Žiemelio klubas.

Iš dabartinės sudėties nė vienas žaidėjas neturi garantuotos sutarties kitam sezonui. Mažiau abejoti galima tik dėl Žemaičio ir Karolio Giedraičio išlaikymo galimybių, bet Kalaitzakio pliuso, greičiausiai, išnaudoti nepavyks.

Į laisvųjų agentų rinką žengia net 9 žaidėjai ir treneris. Dėl naujų sutarčių reikės derėtis ir su komandos branduolio žaidėjais Vyteniu Lipkevičiumi ir Maldūnu.

Šio sezono modelis, buriant lygiavertę sudėtį su ilgesniu suolu, labai pasiteisino. Išsaugoti bent kertines komandos dalis yra būtina. Vis tik esminiu klausimu išlieka, ar „Lietkabelis“ turės vietą kito sezono Europos taurėje. Jei taip nutiks, komandos vadovai nuo savo braižo nenukryps.

Kaip ir kiekvienais metais, oficialumas bus birželio antroje pusėje-pabaigoje, – prieš finalą BasketNews sakė Purlys. – Kol kas oficialių naujienų neturime ir jų negali būti. Nors aš esu pakankamai optimistiškas dėl kitų metų.

„Lietkabelis“ sezoną baigė it išspausta citrina, bet aukštyn nosis. Negali žinoti, ar apskritai pavyks dar kartą suburti tokį kolektyvą.

Visa organizacija po penkerių metų pertraukos prisibeldė į kiekvieno panevėžiečio širdį, bene geriausiai reprezentavo Lietuvą tarptautiniame fronte, savo žaidimu tildė kritikus ir „Betsafe-LKL“ pusfinalyje pateikė didžiausią sensaciją per visą istoriją. Panevėžio krepšinio metai baigėsi karčia nata, bet šis žygis yra lygiavertis trofėjui.

„Lietkabelio“ triumfas pusfinalyje:

„Ryto“ triumfas su fanais:

Butkevičiaus komentaras:

Žibėno komentaras:Rodyti komentarus

savas
Puikus rašinėlis apie Lietkabelį, paglostantis kiekvieno šios komandos gerbėjų širdį. Tikrai buvo neeilinis sezonas, padovanojęs visą krūvą puikių ir džiugių akimirkų. Aišku, kai pasieki tokias aukštumas, kai netoli buvo dar ir titulai, tai ir norisi jų, bet reikia būti realistais - viskas šiemet buvo OK. Manau, kad kitų metų siekemybė būtų prizinės vietos Lietuvoje, nors kaip bus, šiandien labai sudėtinga prognozuoti. Dar kartą bravo mano komandai - LIETKABELIUI !!! O berašantiems purvinus atsiliepimus - jūs bereikšmiai, rašinėkite apie savo komandas ir nelįskite į šią mūsų šventę, kur jūs eilinį kartą nepageidaujami ...
2022-06-09
+2
Atsakyti
rūbinės kapitonas
Čanakas šypsosi ? nematytas dalykas :D
2022-06-09
+2
Atsakyti
Anonimas
na suprantu zurnalistam reikia kepti tuos straipsnius nes kazkas va pasikeite Lietuvos krepsinjyje grazios istorijos ir t.t. bet reikia islikt ant zemes ir pasakyti,kad: 1 Lietkabelio sezonas visiskai blogas, turetas istorinis sansas ir juo visiskai nepasinaudota (kada panevezys eis i finalo serija ir dar bus vadinamas kone favoritu) 2 Ryto sezonas jokio stebuklo uztenka i cl ir kmt paziuret jei zali butu bent padoriai pasikomplektave ju sezonas niekuo nesiskirtu nuo pries tai buvusiu o jei pusfinalyje butu su Lietkabeliu susitike tas sezonas galnnet visai nevykes butu( galimai ) 3 apie zaliu sezona nera ka kalbet 4 Klaipedoje tikimes kad kada vel pavyks i pusfinalius grist, aisku ateinant Ziemeliui tu vilciu daug kol kas nera. na o dabar minusai:D
2022-06-09
+8
Atsakyti
Anonimas
apie ka mes gincijames?ar cia taip nori atsakyt kazka gudraus? taip Saras genijalus ne sta sezona labai gerai pataike su sudetim kuri buvo geriausia Zalgirio nei sezona pries nei sezona po ji jau nebuvo tokia gera( nors i atkrintamasias pateko, todel nezinau ar jis genijalus , pazesim ar gianelus Zibenas pateks kitais metais i lkl finala) , ta sudetis viska laimejo Lietuvoje ir t.t. rytas jei tai ne zalgirio o ju paciu nuopelnas tada kodel kmt i final net neisejo kodel cl i f4nepateko? dar karta sakau ir tai faktas rytas nera stipresnis nei pernai buvo nei uzpernai nei t.t tiesiog Zalgiris susifeilono ta visi supranta ir jokios cia jegu pusiausvyros nepasimeite ir pan kitais metais viskas gris i savo vezes nu nebent ziemelio dzukija kortas pamaisys
2022-06-09
+2
Atsakyti
nu taip, tokio lygio komandoms jau ir zaidimas finale yra laimejimas. sirdziu cempionai tikri:))) gaila tik skundziasi del visko ir verkia ir skaiciuoja pinigus kazkokius lempinius, tfu
2022-06-09
-6
Atsakyti
Vau
jo idomu ar buvo pasitikime red cardinal legion su savo garsiosiomis skanduotemis: 1. Eina eina eina! 2. Gabai Gabai! 3. Pakartot pakartot!
2022-06-09
-7
Atsakyti
Acb
Labai skauda kad Vilniuj arenos neuzpildo? :D Apart titulo graudus vaizdas
2022-06-09
+3
Atsakyti
Bbs
lietkabels neturi jokiu fanu, ka jus cia pezat? trys diedai musa bugna, visas rungtynes eina eina, ir tai cia svarbiausiose rungtynese, visa sezona 1000 zmoniu arenoj nebuvo, fanai bl straipsnius raso apie juos😀😀
2022-06-09
-3
Atsakyti
x
o vilnius tai turi fanus 2600 salė ir pusmilijoniniui miestui sulyginai . pačiam nejuokinga.
2022-06-09
+7
Atsakyti
Nes
tikrasis finalas buvo pusfinalyje Žalgiris vs. Lietkabelis ,o tie teisėjų mylimi šampinijonai tegul pasidžiaugia, juk šitiek metų įpratę sėdėt su baronka.
2022-06-09
Atsakyti
Anonimas
12metu garantavo taip kad prociantaliai ziurint garantuos:) isimtis is taisykles ir tiek
2022-06-09
Atsakyti
Kazio
Lietkabelis LKL zaidede finale su zalgiriu kuris buvo jaskos ir zaide FINAL 4 ir buvo trecias klubas pagal stipruma eurolygije. O siuometynis zalgiris visu laiku dugnas eurolygoje antirekordas totalus, taip kad cia dar klausimu klausimas.
2022-06-08
+5
Atsakyti
A.
faina, kad žurnalistai rašo. ir be jų indėlio nebūtų tokios Panevėžio komandos. bent man - simpatiskiausia sio sezono JKL komanda. norisi tiketis, kad Panevesio miestas ras būdų kaip islaikyti ir oratesti sukurtą rysi su ziurovais.
2022-06-08
+11
Atsakyti
Cepkelis
treneris tikrai vertas savo, bet nesupykciau kad ir koks adomaitis ar sernius ji pakeistu. uzaugo treneris laikas paleisti ir stebeti kaip kils toliau jo karjera. kaip speju cia daug dar ir purlys prisidejo. o del zaideju tai visados bus kas nores uz siek tiek mazesne rinkos kaina pasidaryt sau karjerą. kazkaip noretusi kokio minioto tarolio velickos valinsko . na reikia tiketis kad ne viena perliuka istrauks ir i aukstesni lygi pramus
2022-06-08
+6
Atsakyti
Cepkelis
sernius pernai buvo vou ka is komandos padare. na aisq buvo ir zaaidejai kurie prazuydo riskiausiom spalvom. klausimas ar cia patys atsiskleide ar sernius juos tinkamiai paruose . o del siemet tai su skucu ir berucka kalnu nenuversi. o del valinsko tai ju kaina lietkabeli buvo panasi. tik tiek kad valinskas buvo tas pagrindinis ir turejo daug i medi lipt ir pan. nuemus nasta nuo jo tikrai geresnis nei giedraitis siuo metu bent jau man.
2022-06-09
Atsakyti
x
lietkabelis per pusfinalį ir finalus gerokai uždirbo plius piniginiai prizai, plius salė pereina į savivaldos rankas ir reikia tikėtis , kad miestas skirs bent jau tiek pat kiek šiaulių savivalda skiria. Čianaką reikia išlaikyti ir duoti tiek kiek jis vertas, manau jo vardas pritrauks alkanus jaunus žaidėjus. jei nelieka šių metų Žvaigždučių Kalaidzakio ir Giedraičio reikia imti Varną , Jogėlą taip pat, manau jų išpirkos nebus didelės. dar būtų smagu, kad liktų Lipkė , Maldūnas manau realūs variantai. įdomu kiek kila Oreliko kaina.
2022-06-08
+10
Atsakyti
Acb
Kada ziedu iteikimas?
2022-06-08
-6
Atsakyti
Acb
aciu
2022-06-08
+1
Atsakyti
.
❤❤❤
2022-06-08
+4
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.