Kariniauskas – apie ambicingą pokalbį su „Rytu“ ir dėl traumos prarastą stiprybę

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas
2022-06-09 14:05
Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

„Jeep“ arenoje šalia konfeti nusėtos aikštės prisėdęs Vaidas Kariniauskas prisiminė dabar jau auksiniu tapusį perėjimo į Vilniaus „Rytą“ momentą.

Vyr. treneris Giedrius Žibėnas ir sporto direktorius Donatas Zavackas pernai vasarą susitiko su norimu įžaidėju, kuris LKL fiksavo karjeros atkarpą.

Finalinius susitarimo pokalbius tvirtino ambicingas abipusis siekis – laimėti LKL. Kariniauskas tryško ambicija, kuriai pritarė ir „Rytas“.

„Kalbėjomės apie tikslus, apie viską. Jiems sakiau, jeigu ateinu pas jus, nematau kito tikslo, kaip tik laimėti LKL. Nesvarbu, kokia kaina, – bendraudamas su tinklalapiu BasketNews sakė Kariniauskas. – Treneris Žibėnas taip pat man sakė, kad tikslas – laimėti LKL. Jautė ir jis turbūt, ir aš, kad Kauno „Žalgiris“ truputėlį nėra toks, koks buvo prie Šarūno Jasikevičiaus, dar metus po jo. Jausmas neįtikėtinas, pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą.“

Praėjus vienuolikai mėnesių nuo oficialaus Kariniausko prisijungimo – „Rytas“ LKL čempionas pirmąkart nuo 2010 metų. Šeštą sykį klubo istorijoje. 

„Ryto“ rūbinė vėl skendo šampano pursluose ir cigarų dūmuose.

„Neįtikėtina, neįtikėtina… – emocijomis spirgėjo „Ryto“ gynėjas. – Sezono pradžioje tikėjausi, bet niekada nekalbėjau, nes žinojau, kad žaidžiant „Ryte“ negali pasakyti nė vieno žodžio. Chebra iš karto suės (nusijuokia), dvylika metų buvo nelaimėta.“

„Sunkiau dėl spaudimo turbūt užsieniečiams, nes jie atvažiuoja į bet kokį LKL klubą ir sako, kad laimės lyga, – juokdamasis mintį pratęsė Kariniauskas. – Mes, lietuviai, žinome, kad būnant „Ryte“ negali kalbėti, nes iš karto tau bus dideli banai. Dėl blogesnių tavo rungtynių, nesėkmingo tavo momento susilauksi 10 kartų daugiau blogų komentarų nei jų iš tikrųjų reiktų.“

„Ryto“ rūbinėje liejosi šampanas
„Ryto“ rūbinėje liejosi šampanas
Nuotr. LKL

„Rytas“ fantastiškoje finalo serijoje 4-1 palaužė Panevėžio „Lietkabelį“. Buvusią Kariniausko komandą, kuriai jis trumpai atstovavo 2018-2019 m. sezone. 

Krepšininkas svarstė, jog tiesioginis Kauno „Žalgirio“ nuvertimas iš LKL čempiono sosto būtų dar skambesnis. Daugkartinius LKL laimėtojus eliminavo „Lietkabelis“, šį sezoną kėlęs susižavėjimą ir pačiam Kariniauskui.

„Tikėjausi, kad žaisime su „Žalgiriu“, bet „Lietkabelis“ turėjo tikrai neįtikėtiną sezoną, nukeliame kepurę prieš juos, – pasakojo alytiškis. – Ką jie šiemet išdarinėjo Europos taurėje… Aišku, gal būtų kiek saldžiau laimėti prieš „Žalgirį“, bet „Lietkabelis“ šiemet buvo neįtikėtinas ir jie tikrai nusipelnė finalo. Tikrai tikėjomės nežmoniškos kovos, kaip jie ginasi, koks jų agresyvumas, bet, ačiū Dievui, išsikrapštėme (šypteli). Gaila kažkiek dėl KMT, bet sugriuvome dėl ligų, traumų. Džiaugiuosi, kad sezoną užbaigėme gerai ir turėsime smagią vasarą.“

„Rytas“ išsvajoto tikslo siekė palaipsniui: LKL fiksavo 13 ir 11 pergalių serijas bei tapo reguliariojo sezono nugalėtoju. Paskutinį kartą tokį rezultatą buvo pasiekę 2013-2014 m. sezone. „Žalgiris“ po to susigrąžino šią poziciją ir nebuvo apleidęs jos iki šio sezono.

Nors demonstruoti rezultatai galėjo tvirtinti vilniečių čempioniškas ambicijas, visgi klubo viduje virusios emocijos ir besireiškę žaidėjų ego nešė sumaištį galvoje. Apie tai, kas dėjosi „Ryte“, po finalo atsivėrė kapitonas Arnas Butkevičius ir Kariniauskas.

„Mūsų žaidžiančių buvo 10-11 žaidėjų, kurie kažkur buvo lyderiais, ir visi nori būti pagrindiniais, – tinklalapiui BasketNews komentavo Kariniauskas. – Kol mes nesupratome, kai kurie iš mūsų, kad reikia žaisti komandai, tol mes nežaidėme gerai. Mes žaidžiame labai gerai ir tada labai blogai, ir taip banguojame. Kada supratome, jog turime komandai daryti viską, ką galime geriausiai rungtynėse, tada pradėjome žaisti kaip čempionai.“

Kariniauskas į „Rytą“ atvyko dominavęs LKL 2020-2021 m. sezone. Atakų organizatorius žaidė Kėdainių „Nevėžio“ ir Utenos „Juventus“ komandose, o bendra jo statistika siekė 16,6 taško, 6,1 rezultatyvaus perdavimo ir 17,5 naudingumo balo per 28 žaidimo minutes.

„Pernai LKL buvau pirmas pagal taškus ir daug mesdavau jų. Iki kažkurio momento nesupratau, kiek turiu atsiduoti komandai ne tik pelnant taškus, vadovaujant kitiems savo patirtimi, – kalbėjo Kariniauskas. – Vis tiek iškovoti Rumunijos du titulai, kurie, patikėkite manimi, tikrai nebuvo lengvi. Rio de Žaneiro olimpiada, tad kažkokia patirtis visgi yra. Norėjau padėti patarimais, kaip tik įmanoma, nes… Nenoriu skųstis, bet turėjau problemų su kojomis. Praradau savo kairį prasiveržimą, negalėdavau prasiveržti, pradėjau mėtyti tritaškius.

Nežinau, gal ateityje man padės tai, dabar geriau pataikau (šypsosi). Koja neleido žaisti įprastai, turėjau padėti kitais būdais. Taip ir atsiranda čempionai. Turi ieškoti būdų kiekvieną dieną. Jeigu negali kažko daryti, negali nuleisti rankų. Turi eiti ir padėti, kuo gali.“

Kariniauską kojos problemos stabdė dar nuo rudens. 28-erių krepšininkas FIBA Čempionų lygos mače su Stambulo „Bešiktaš“ nesėkmingai nusileido ant parketo ir susižeidė čiurną. Skausmo pakirstas žaidėjas rėkė iš skausmo, jam buvo diagnozuota raiščių trauma. 

Vėliau ji atsinaujino po kontakto treniruotėje. 

„Stambule nusiplėšiau visus įmanomus raiščius, – atsiduso Kariniauskas. – Pavyzdžiui, Sankt Peterburgo „Zenit“ žaidėjas Shabazzas Napieras gavo tokią pat traumą ir nežaidė tris mėnesius, o aš po mėnesio forsavau pats save, norėjau grįžti kuo greičiau, nes buvo svarbios rungtynės, ir nepadariau geros reabilitacijos. Sugijo koja ir iš karto ėjau bėgti, šlubas žaisti (juokiasi).

O po to rungtynės po rungtynių, nėra, kaip nusiimti. Savaitės ar dviejų neužteks, reikia mažiausiai penkių savaičių, o išsiimti savęs negali, turi kontraktą, turi atstovauti komandai ir ieškoti būdų, kaip padėti kitaip. Jeigu kaip aš, negali veržtis į kairę… (juokiasi). Prieš mėnesį Tanneris Leissneris per treniruotę užkrito ant tos kojos, dar išsisukau, nežaidžiau savaitę. Taip ir stūmiau, stūmiau sezoną, bet, ačiū Dievui, pristūmiau.“

Iškovotas LKL čempionų titulas – antrasis Kariniausko karjeroje. 2015 m. jis kartu su Kauno „Žalgiriu“ toje pačioje „Jeep“ arenoje triumfavo 4-0 prieš tuometinį Vilniaus „Lietuvos rytą“, bet Kariniauskas beveik nežaidė – 61 sekundę per dvejas rungtynes.

Pergalė su „Rytu“ saldesnė ir dėl asmeninio indėlio, ir dėl statuso, kuriuo buvo žengta į sezoną.

„Pirmas titulas buvo tikrai smagus, laimėjome 4-0, bet prieš sezoną būnant „Žalgiryje“ žinai, kad nėra jokio kito kelio kaip tik laimėti LKL, KMT, tada dar Eurolygoje išeiti į „Top 16“, – tinklalapiui BasketNews komentavo Kariniauskas. – Atėjęs į Vilnių prieš sezoną esi underdogas ir tikslas yra patekti į finalą, o tada jame pasirodyti, kaip tik įmanoma geriau. Mes tikslą įvykdėme, patekome į finalą, o viso sezono eiga rodė, kad galime žaisti prieš visus – „Žalgirį“ nugalėjome dukart (per trejas rungtynes – aut. past.), taip pat nugalėjome ir „Lietkabelį“.

Nuo 2015 m. iki 2021 m. Kariniauskas tik pernai liko be čempiono titulo.

2015 m. LKL čempionas su „Žalgiriu“, 2016 m. Rumunijos čempionas su Klužo Napokos „U-Banca Transilvania“, 2017 m. Rumunijos čempionas su Oradėjos CSM, 2019 m. Graikijos antros lygos čempionas su Kimio „Kymis“, 2020 m. Bosnijos ir Hercegovinos lygos čempionas po sezono nutraukimo dėl COVID-19.

2015 metais Vaidas Kariniauskas su Kauno „Žalgiriu“ pirmąkart tapo LKL čempionu
2015 metais Vaidas Kariniauskas su Kauno „Žalgiriu“ pirmąkart tapo LKL čempionu
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas

2020-2021 m. sezone su Utenos „Juventus“ kovoje dėl LKL bronzos 2-3 nusileista Panevėžio „Lietkabeliui“, o KMT turnyre iškovota trečioji vieta.

Sveikatos problemų kamuoto Kariniausko statistiniai rodikliai, lyginant su karjeros metais praėjusiame sezone, pakrito iki 7,7 taško, 3,4 rezultatyvaus perdavimo ir 1,6 atkovoto kamuolio. 

Tiesa, tritaškius LKL realizavo net 40,6 proc. taiklumu (28 iš 69).

Kariniausko metų kontraktas su „Rytu“ baigia galioti. Krepšininkas vasarą ketina skirti visavertei čiurnos reabilitacijai, o sprendimą dėl ateities diktuos rinka.

„Mano visos mintys – apie vasarą. Dabar pailsėsiu kokias penkias dienas ir tada turėsiu labai sunkią vasarą. Šita trauma nutolino mane nuo tos formos, kuri buvo prieš tai. Turėsiu atgauti ją arba pasiekti dar geresnę, – tinklalapiui BasketNews pabrėžė Kariniauskas. – Žiūrėsiu, kokius turėsiu pasiūlymus. Tikrai beprotiškai patiko žaisti Vilniuje prie šitų fanų, bet nenoriu spekuliuoti dėl ateities. Kai viskas truputį aprims, susėsime su agentu ir žiūrėsime.“

„BasketNews.lt podkastas“:Rodyti komentarus

A
visumoje, labai nuviliantis sezonas iš Karinisusko . Nebuvo nei greičio, nei stabilumo. Traumų šleifas, jau ne pirmą sezoną, velkasi paskui. Kad ir vietinis žaidėjas, kažin, ar verta pasilikti jį kitam sezonui.
2022-06-10
+2
Atsakyti
Sultonas
Suprantu ,kad cigaras yra pergales ženklas ir t.t Visgi gal galima tas foto palikti asmeniniui albumui. Vaikai žiūri ir jiems tai asociacijos su laiminčiais ir tikslus pasiekiančiais žaidėjais. Nesinorėtu tapatinti rukimą, pergales ir gera žaidimą.
2022-06-09
+2
Atsakyti
Žiemelis Co
Alytaus Vilniaus Dzukija team Žiemelio komandą papildys - Arnas Butkevičius, Lukas Uleckas, Dovydas Giedraitis, Laurynas Birutis, Kyle Allman, Kasey Shepherd, Brekkott Chapman, Maurice Ndour, Donatas Tarolis, Paulius Danusevičius, Kamaras Baldwinas, Martynas Varnas. Treneris - Rimas Kurtinaitis. Žiemelis viską darys kad nukonkuruoti Žalgiri ir Rytą.
2022-06-09
-24
Atsakyti
x
kogero šioje komandoje ilgalaikėje perspektyvoje vertingiausias yra Uleckas. Normantas, radzevičius, Willjamsas taip o Girdžiūnas nebent 11 žaidėju. Butkevičių kažin ar išlaikys, Kariniauską , Speedy manau žinai ko tikėtis verta pasilikt. Kairys matyt tik dėl to kad lietuvis. beje butke ir speedy kainas pasikėlė. pažiūrėsim kaip išnaudos pusė milijono papildomų lėšų .
2022-06-09
+2
Atsakyti
Seip
530k is fiba (per pus daugiau nei pernai), 110k is lkl (~70k daugiau nei pernai), isaugo savivaldybes parama nuo 1.2 - 1.4mln ir dar kaip suprantu pakeisti "svyturi" reikes, gal pavyks ka solidziai pasirasyti. isvada kad extra pinigu tikrai bus. idomu ir man kaip isnaudos :)
2022-06-09
+1
Atsakyti
alioalio
Juokinga skaityti visa sita euforija dabar kai dar praeitame sezone jis vadino raudona p.dla.
2022-06-09
-12
Atsakyti
Paleiskite ji , tegul grizta i tevyne dzukija pas zemeli , bus ten super zviozda .
2022-06-09
-6
Atsakyti
Na man tai kariniauskas tragiskas zaidejas...nieko isvis neturi,kad zaistu aukstam lygi...o kas tas foto kaireja?
2022-06-09
-12
Atsakyti
Darko
tavo rašyba baisesnė. traumos visus paliečia, ne išimtis ir Kariniauskas.
2022-06-09
+7
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.