Sunkus Curry vakaras nesutrukdė: „Warriors“ – per pergalę nuo NBA titulo

2022-06-14 06:51
Nuotr.: Reuters-Scanpix

Stephenas Curry buvo toli nuo savo vidutinio pasirodymo, tačiau „Golden State Warriors“ vis tiek sugebėjo iškovoti pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finale.

San Fransisko klubas savo aikštėje 104:94 (27:16, 24:23, 24:35, 29:20) įveikė Bostono „Celtics“ ir atsidūrė per laimėjimą nuo NBA titulo – 3-2.

Dabar serija grįžta į Bostoną, kur vietos „Celtics“ penktadienio naktį sieks išlyginti rezultatą ir išplėšti lemiamas finalo rungtynes.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Šeimininkų gretose spindėjo Andrew Wigginso žvaigždė. Kanadietis per 42 minutes pelnė 26 taškus (12/17 dvit., 0/6 trit., 2/3 baud.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Wigginsui tai buvo antros rezultatyviausios rungtynės atkrintamosiose per jo karjerą.

„Apie tai būtent svajodavau – būti lygoje ir varžytis aukščiausiame taške. Negali būti nieko daugiau nei tai“, – džiaugėsi Wigginsas.

Mačą „Warriors“ iškart pradėjo sėkmingiau ir po dviejų kėlinių užtikrintai pirmavo (51:39), tačiau „Celtics“ trečiąjį ketvirtį pradėjo atkarpa 22:6 ir perėmė iniciatyvą – 61:57.

Trečiąjį kėlinį Jordanas Poole'as užbaigė tolimu metimu (75:74) ir įkvėpė „Warriors“ kertiniam spurtui – „Celtics“ beveik 4 minutes negalėjo pelnyti taškų ir šeimininkai pabėgo – 85:74.

Atgal nebesižvalgiusių „Warriors“ nesustabdė ir juodas Curry vakaras. Šeimininkų lyderis prametė daug metimų iš patogių padėčių ir pirmą kartą atkrintamosiose liko be tikslaus tritaškio – prametė visus 9 tolimus metimus.

34-erių Curry iki šiol buvo pataikęs bent vieną tritaškį visose atkrintamųjų rungtynėse 132 kartus paeiliui.

Iš viso Curry per 37 minutes pelnė 16 taškų (7/13 dvit., 0/9 trit., 2/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir sykį suklydo.

Dėl prasto žaidimo finale kritikuojamas Draymondas Greenas šį kartą per 35 minutes pelnė 8 taškus (3/4 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau jau trečią kartą serijoje nebaigė mačo dėl išnaudoto pražangų limito.

Bostono ekipos gretose išsiskyrė Jaysonas Tatumas, kurio sąskaitoje per 44 minutes buvo 27 taškai (5/11 dvit., 5/9 trit., 2/6 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 4 klaidos.

„Celtics“ trūko atsarginių žaidėjų indėlio. Jai ne starto penketo žaidėjai pelnė 10 taškų, kai „Warriors“ – 31.

„Kuomet žaidžiame geriausią savo krepšinį ir judiname kamuolį, viskas yra paprasta ir tai geriausiai parodė trečiasis kėlinys, – sakė „Celtics“ strategas Ime Udoka. – Įsiveržimai, nusimetimai... Viskas veikė, bet to neišlaikėme.“

„Warriors“: Andrew Wigginsas 26 (12/17 dvit., 0/6 trit., 13 atk. kam., 30 naud.), Klay Thompsonas 21 (5/11 trit.), Stephenas Curry 16 (7/13 dvit., 0/9 trit., 8 rez. perd.), Gary Paytonas 15 (5/5 dvit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), Jordanas Poole'as 14 (3/6 trit.), Draymondas Greenas 8 (8 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 27 (5/11 dvit., 5/9 trit., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Marcusas Smartas 20 (4/9 dvit., 3/6 trit., 4 kld.), Jaylenas Brownas 18 (5/13 dvit., 0/5 trit., 8/10 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), Robertas Williamsas 10 (4/5 dvit., 8 atk. kam.), Alas Horfordas 9 (2/3 trit., 9 atk. kam.).