Čanako išsaugojimas – su nemaloniu serbų žiniasklaidos akcentu: „Jis buvo tikrai sutrikęs“

Lukas Katilius
BasketNews žurnalistas
2022-06-30 20:00
Nuotr.: BNS/BasketNews koliažas
Nuotr. BNS/BasketNews koliažas

Panevėžio „Lietkabelio“ direktorius Martynas Purlys birželio pabaigoje gali simboliškai atšvęsti – jis padarė svarbiausią vasaros darbą.

Aukštaitijos klubas antradienį oficialiai pranešė, kad dar vieneriems metams įsipareigojo su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku.

Čanakas „Lietkabelį“ treniruoja nuo 2018 metų lapkričio mėnesio. Tai bus jau penktasis Čanako sezonas Lietuvoje.

Šį sezoną metami dvitaškiai

51%
16,6
Pataiko: 16,6
Taiklumas: 51,1%
Vieta lygoje: 20
Geriausias pasiekimas: 23
Blogiausias pasiekimas: 10
Daugiausia pataiko: Djordje Gagic

Treneris kasmet įrodinėjo, ko yra vertas, o darbo rezultatai ryškiausiai pasimatė praėjusiame sezone, kai panevėžiečiai Europos taurėje pasiekė 9 pergales iš 19 galimų bei susižėrė „Betsafe-LKL“ ir KMT sidabrus.

„Visas mūsų gyvenimas suksis aplink Nenadą“, – trenerio svarbą klubui BasketNews reziumavo Purlys.

Prieš kelias savaites mažai kas galėjo pagalvoti, kad vertę pasikėlęs serbas liks komandoje. Juolab, kad ir serbų žiniasklaidoje pasirodžiusios Čanako mintys netiesiogiai signalizavo apie nepriimtiną politinę situaciją Lietuvoje.

„Lietuvoje egzistuoja didžiulė antirusiška isterija ir fobija, – birželio viduryje buvo cituojamas Čanakas. – Ar tam yra priežasčių, ne mums spręsti – jie žino kodėl.“

Bet ar galima pasitikėti serbiška žiniasklaida, kai šalis viešai komunikuoja palaikymą Rusijai, kuri vykdo žiaurumus Ukrainoje?

Pasak Purlio, patys serbai perfrazavo Čanako mintis, o į Lietuvos žiniasklaidą atkeliavę žodžiai nebeatspindėjo realybės.

„Jis buvo tikrai sutrikęs, kaip neteisingai jo žodžiai buvo išversti pačioje Serbijoje“, – trenerio savijautą atskleidė Purlys.

Išsaugojus trenerį, prasideda ir komplektacijos klausimai.

Kol kas tikrai yra žinoma, kad kitą sezoną Panevėžyje nematysime vieno žaidėjo – Nikola Radičevičiaus. Gynėjas pasirinko išvykti į Bilbao „Surne“.

Labai realu, kad „Lietkabelyje“ nematysime ir Panagiočio Kalaitzakio, kuris, pasak 15min žurnalisto Roko Pakėno, su Atėnų „Panathinaikos“ baigia susitarti dėl aštuoniskart didesnio atlyginimo nei Lietuvoje.

„Jeigu atsitiktų taip, kad tos sumos yra teisingos – neturime nė menkiausio šanso konkuruoti“, – pripažino Purlys.

„Lietkabelio“ ekipa negali kontroliuoti ir Dovydo Giedraičio situacijos. Madrido „Estudiantes“ priklausantis 21-erių gynėjas vis dar turi sutartį su ispanais.

Tačiau „Estudiantes“ nepavyko iškovoti bilieto į aukščiausią Ispanijos divizioną, o puikų sezoną Europos taurėje ir „Betsafe-LKL“ turėjusiam Giedraičiui gali būti nepakeliui žaisti žemesniame lygyje.

„Mes labai norėtume turėti Dovydą kitam sezonui, bet šiuo atveju tai nepriklauso nuo mūsų, – pasakojo Purlys. – Ne tik dėl to, kad jie nepateko į ACB, bet ir yra tam tikrų žinių, jog gali keistis „Estudiantes“ savininkai ar vadovybė. Jie turi viduje nuspręsti, ką nori daryti su pačiu Dovydu.“

Purlys BasketNews papasakojo apie derybas su Čanaku, neteisingai serbų žiniasklaidos suformuotas mintis, aktualiausius komplektacijos klausimus, Europos taurės burtų krepšelį bei turnyro pajėgumą.

– Kiek jums pačiam nukrito akmuo nuo širdies suderėjus dėl kontrakto?
– Aišku, buvo pagrindinis dalykas – trenerio klausimas. Esame patenkinti, kad pavyko išspręsti šį klausimą ir Nenadas dar metus bus su mumis.

– Kuo tai buvo skirtingos derybos su Čanaku nei praeitomis vasaromis?
– Davėme šiek tiek laiko treneriui pagalvoti, susitarėme, kad jis sugrįš namo į Serbiją, pasižiūrės ramiai į situaciją, pasižiūrės kokius kitus pasiūlymus turi ir apsispręs. Buvo šiek tiek kitaip nei praeituose sezonuose, kai praktiškai iškart po sezono būdavome jau apsitarę ir susitarę dėl kitų metų kontrakto pratęsimo. Šiuo atveju tai užtruko šiek tiek ilgiau.

– Kokius norus per derybas gavote iš trenerio?
– Nieko ypatingo. Finansinės sąlygos pasilieka tarp mūsų. Aišku, kaip ir kiekvienam treneriui, kaip ir kiekvienais metais, buvo panašūs klausimai: kokio lygio turėsime komandą, kalbėjome apie žaidėjus, kas gali likti, ko negali pasilikti ir kaip jis įsivaizduoja. Aišku, ir Europos taurės klausimas buvo aktualus, bet mes jau turėjome šį atsakymą. Nieko ypatingo, praktiškai kaip ir kiekvienais metais.

– Kiek Čanako apsisprendimą lėmė oficialumas dėl dalyvavimo Europos taurėje?
– Manau, kad tai yra vienas iš pagrindinių faktorių, nes tai kardinaliai keičia visą klubo tiek trenerių, tiek žaidėjų situaciją. Jei komanda žaidžia Europos taurėje, tada žymiai didesnė motyvacija ir noras ateiti žaidėjams ir treneriams. Manau, kad labai svarbus dalykas.

– Čanakas serbų žiniasklaidoje buvo užsiminęs apie egzistuojančią rusofobiją Lietuvoje. Ar derybose lėmė kažką Rusijos-Ukrainos klausimas?
– Nenorėčiau kalbėti už Nenadą, bet jis buvo tikrai sutrikęs, kaip neteisingai jo žodžiai buvo išversti pačioje Serbijoje. Visų pirma, jis dalyvavo podkaste, kuriame cituoju: jis labai atsargiai rinko žodžius, sako aš žinau, kaip tai yra jautru, labai atsargiai dėliojau mintis.

Vėliau iš to podkasto buvo išėjęs serbų kalba straipsnis, kuriame buvo šiek tiek pakeistos jo mintys. Tada Lietuvos žiniasklaida pasiėmė straipsnį ir dar šiek tiek pakoregavo kaip kas norėjo. Gavosi tokia situacija, kad per kelis žmones, kai išeina informacija, ji visiškai pasikeičia. Bet aš manau, kad Nenadas tą paaiškins pats.

– Po praėjusio sezono turbūt drąsiai galima sakyti, kad didžiausia komandos žvaigždė bus treneris. Ar tai tapatinasi su jūsų komandos vizija?
– Pagrindinis žmogus yra treneris. Kaip ir buvo, taip ir liks. Toliau kas bus, kokie žaidėjai ir kokio lygio jie bus, šiai dienai aš negaliu atsakyti. Aišku, kad visas mūsų gyvenimas suksis aplink Nenadą.

– Išlaikius Čanaką, prasideda ir komplektacijos dėlionė?
– Taip, kaip ir minėjau, pirmas žingsnis yra sutartis su treneriu, o vėliau kartu žiūrime į žaidėjus.

– Prisiminus praėjusio sezono komplektacijos idėją, vizija nesikeis ir šiemet?
– Bandysime puoselėti idėją ir šiemet, bet žiūrėsime, kaip gausis.

– Radičevičius jau išvyko, bet rinkoje lieka Džordže Gagičius. Kaip vertinate galimybes išsaugoti jį?
– Mes norėtume pasilikti beveik visus žaidėjus iš praėjusio sezono, bet vėl gi, mes nežinome galimybių. Tai yra tik komplektacijos pradžia, vasaros pradžia, prasideda darbas. Norėtume ir Gagičių pasilikti, vyksta derybos. Kiek ilgai jos užtruks, ar jos bus sėkmingos? Negalėčiau to pasakyti.

– Kalaitzakis baigia susitarti su „Panathinaikos“. Ar dar yra galimybių konkuruoti su graikų pinigais?
– Aišku, mes neturime oficialumo, bet jeigu atsitiktų taip, kad tos sumos yra teisingos – neturime nė menkiausio šanso konkuruoti. Jei ta suma, kuri buvo pažymėta, yra pirmiems metams, tai automatiškai antriems ir tretiems metams tos sumos kyla. Įsivaizduokite, kokie pinigai, tad nėra jokių šansų.

– Kokia yra Kalaitzakio išpirka? Kiek ženkli ši suma bus komplektuojant sudėtį?
– Negalėčiau atskleisti, nes tai yra kontrakto detalės, kurios yra konfidencialios. Išpirkos suma būtų paspirtis, be abejo. Kiek ji rimta? Nenorėčiau leistis į detales. Aišku, kiekvienas tūkstantis ar dešimtys tūkstančių eurų yra paspirtis klubui.

Kristupas Žemaitis turi pliusą sutartyje. Ar turėjote užklausų šią vasarą dėl jo?
– Neturėjome nieko. Norime jį pasilikti, manau, kad ir iš Kriso pusės yra toks noras, ypač kai lieka Nenadas. Manau, kad ir Krisui bus naudinga žaisti Europos taurėje su didesniu vaidmeniu.

– Kiek pasistūmėję į priekį esate kalbantis su branduolio žaidėjais Vyteniu Lipkevičiumi ir Gabrieliumi Maldūnu?
– Kalbamės. Manau, kad viskas bus tvarkoje, susitarsime. Žmonės paatostogavo, grįžo. Derybos vyksta.

– Dovydo Giedraičio klubas nesugrįžo į ACB lygą. Kaip tai keičia jo situaciją rinkoje?
– Mes labai norėtume turėti Dovydą kitam sezonui, bet šiuo atveju tai nepriklauso nuo mūsų. Ne tik dėl to, kad jie nepateko į ACB, bet ir yra tam tikrų žinių, jog gali keistis „Estudiantes“ savininkai ar vadovybė. Jie turi viduje nuspręsti, ką nori daryti su pačiu Dovydu.

Ar jie nori laikytis tos didelės išpirkos, kas yra kontrakte? Ar jie nori turėti pas save jį žemesnėje lygoje? Nežinau, ar tai gali įvykti. Ar susimažinti kontraktą ir parduoti su mažesne išpirka? Visų pirma, „Estudiantes“ turi nuspręsti, kokia yra jų pozicija dėl Dovydo kitam sezonui.

– Europos taurėje „Lietkabelis“ gavo penktąjį krepšelį. Ar esate patenkinti?
– Visą laiką norėtųsi gauti kuo aukštesnį krepšelį, bet praėjusiais metais buvome penkti ir dabar penkti. Labai sunku spręsti. Mes nežinome jokių sudėčių nei pirmo, antro ar penkto krepšelio.

Pirmajame krepšelyje yra Tel Avivo „Hapoel“, bet mes nežinome, kokio jie pajėgumo. Apskritai nežinome, kokio pajėgumo bus komandos. Net kai bus ištraukti burtai, nebus galima spręsti daug ko, nes nežinosime komandų sudėčių.

Tai yra toks pirmas žingsnis, gerai, nebūsime su Ankara, bet spėlioti dar per anksti.

– Turnyre neliko „Valencia“, „Virtus“ ir „Partizan“. Kiek per šią vasarą jūsų manymu pasikeitė Europos taurės pajėgumas?
– Aš manau, kad ir Eurolyga gali susilpnėti, jei išėjo trys Rusijos klubai. Automatiškai, jei Eurolyga susilpnėjo, tai keli klubai perėjo iš Europos taurės. Manau, kad galimai susilpnėjo, bet vėl gi – sunku spręsti. Palaukime komplektacijų pabaigos, sezono pradžios ir bus galima sakyti, kaip atrodo viena ar kita komanda.

– Tačiau „Lietkabelis“ kurso nekeičia – nesižvalgote į Čempionų lygą ir koncentruojatės į Europos taurę?
– Taip.

 

Panevėžio „Lietkabelis“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Kristupas Žemaitis (pliusas) 25 192
SG Karolis Giedraitis (pliusas) 24 194
SF Panagiotis Kalaitzakis (pliusas) 23 200
Treneris Nenadas Čanakas (naujiena)
Sutartys
baigėsi:
Nikola Radičevičius (negrįš), Dovydas Giedraitis, Vytenis Lipkevičius, Tadas Vaičiūnas, Gediminas Orelikas, Grantas Vasiliauskas, Gabrielius Maldūnas, Džordže Gagičius, Kaspars Berzinš
Domina: Gabrielius Maldūnas, Vytenis Lipkevičius, Dovydas Giedraitis, Džordže Gagičius

„BasketNews.lt podkastas“:Komentarai:


labai gerai pastebeta, nuline parama ukrainai, bijant savo serbukus uzrustint, gedinga
2022-07-01
-3
Atsakyti
Anonimas
o lietkabelis kaip bors per visa buo karo pradzios isreisme kaip klubas kokia parama ukrainai??? arsedejo tyliai prisike is baimes neizeisti savo Balvonu serbu???
2022-07-01
-7
Atsakyti
pats esi naudingo padaręs ukrainiečiams? Lojimas nesiskaito.
2022-07-01
+5
Atsakyti
Linas
Pažiūrėsim kaip vartysis iš gaidžio putlerčiulpys. Toks pats kaip ir visi serbo-rusofašistai.
2022-07-01
-5
Atsakyti
geda kad sitas ruskiu draugelis toliau kaip niekur nieko Lietuvoj gales babkes kalt
2022-07-01
-12
Atsakyti
Teisingai pasakė Čanakas. Isterija pilnu etatu.
2022-07-01
+5
Atsakyti
Anonimas
Serbija yra fasistine provoslavu salis, bet as nesuprantu kiek gali sitas portalas muilinti ta serbijos tema. Jums ant tiek nesiseka perziuru surinkt i diena? Labai rodo piguma sito portalo
2022-06-30
-6
Atsakyti
x
Kabeliui reikia bandyti perpirkti Jogėlą. įdomu kaip atrodytų evaldas Šeškus, Griciūnas bet jei liks Gagičius per daug panašaus plano žaidėjų . Marius Valinskas atrodo patobulėjęs. Gal net Murauską pasiskolinti iš žalių . Sargiūnas kurį visi reklamuoja man toks begalvis nr. 2 Valinskas viresnysis
2022-06-30
-3
Atsakyti
Kokosas
tu blyn galva isitrink.kas cia per meslinis komentatas??
2022-07-01
-1
Atsakyti
da best
tai kad giedraitis viena koja žalgiryje skelbiama kad jau baigia nutraukti sutarti
2022-06-30
+2
Atsakyti
Anonimas
Kalta aplinka?
2022-06-30
-8
Atsakyti
Anonimas
Von is Lietuvos visus sudserbius, o jeigu savo noru neisvyks - deportuot tiesiai i kacapyna. 💩💩💩
2022-06-30
-37
Atsakyti
Anonimas
Rytfani prasmirdea nesineevink garantuitai pats lenkas esi tad pričiaupk snuki
2022-06-30
+2
Atsakyti
Rusofasizmui - ne
Lai valina nahui sita serbiska padla 💩. Ir visai nesvarbu ka jis sake ir ko nesake. Visi serbai defacto yra vatnykai putlerio subynlaiziai. Ir apskritai ka galvoja kabelio savininkai pasirasydami sutartis su tokiom padugnem 🤔. Lkl'as tuetu isikisti ir duot bana visiem zaidejam /treneriam is tu saliu kurios palaiko kara.
2022-06-30
-40
Atsakyti
Tukanas
nustok kliedeti žmogeli mielas ir pasimk pora knygu paskaityti, tau bus i nauda ir nebekvaksesi, kad tik pakvakseti! Ar supranti kad mes ta treneri papigiai turim, ir jis Lietuvos komandai daug daugiau naudos duoda negu gauna iš mūsų. Žmogus nepalaiko karo ir yra prieš jį, jei butu priesingai, jis cia nezaistu
2022-06-30
+25
Atsakyti
Panevėžys kacapų sostinė
2022-06-30
-31
Atsakyti
Ar
ne laikas pas daktarus?
2022-07-01
+6
Atsakyti
Gales ramiai perimt Zalgirio vaira, nes labai tiketina, kad vieta kita vasara bus laisva.
2022-06-30
+8
Atsakyti
Rusafobas
o ka cianakas turi aiskintis del zodziu?pas mus nerusofobija🙂
2022-06-30
+4
Atsakyti
Anonimas
pasmus durniufobija o ne rusofobija
2022-06-30
+24
Atsakyti
auriuks
visas musu gyvenimas suksis apie canaka???cia purlys sako,kad kai savo boba vanos,ar krepsininkai ku.rwytes tratins,tures paskambinti canakui kad jis ateitu ir ziuretu?
2022-06-30
-25
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Prenumeruoti   Iš viso komentarų: 22

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.