Tarp rinktinės darbų – Maksvyčio išvyka į intrigomis apipintą Eurolygos būstinę

Lukas Malinauskas
BasketNews iš Samokovo (Bulgarija)
2022-07-01 12:00
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr. zalgiris.lt

Vasaros ciklą rinktinėje pradėjęs Kazys Maksvytis per laisvą nuo rungtynių atkarpą apsilankė Eurolygos būstinėje Barselonoje. 

Kauno „Žalgirio“ strategas dalyvavo kasmet lygos treneriams rengiamame susitikime, kurį nustelbė intrigos organizacijoje. Konkrečiai – dėl ilgamečio vadovo Jordi Bertomeu pasitraukimo.

Trenerių seminaras kartu su teisėjais šią savaitę buvo rengtas antradienį ir trečiadienį. Tuo metu ketvirtadienį klubų vadovai jungėsi į nuotolinį posėdį tvirtinti nuo 2000 m. dirbančio Bertomeu likimo. 

Graikijos žiniasklaidos kanalas „TotalBasket.gr“ skelbė, jog susirinkime buvo nuspręsta keisti kataloną. Už tai vienuolikos akcininkų susirinkime pasisakė šešios komandos. 

Ispanijos ir Turkijos klubai užstojo Bertomeu bei reiškė poziciją išlaikyti vadovą pagrindinėse valdymo pareigose.

Eurolygoje verda intriga dėl Jordi Bertomeu nuvertimo
Eurolygoje verda intriga dėl Jordi Bertomeu nuvertimo
Nuotr. Imago Images – Scanpix

Akivaizdus susiskaldymas atsispindėjo komandų atstovavime trenerių seminare. 

„Trenerių elitas susirinko ne visas. Kaip žinote, Eurolygoje vyksta kėdžių perstatymas, – tinklalapiui BasketNews pažymėjo Maksvytis. – Buvo smagu susipažinti su kai kuriais kolegomis. Gaila, kad ne visi buvo.“

Eurolyga kol kas oficialiai neskelbia apie permainas. Pagrindiniu kandidatu pakeisti Bertomeu buvo įvardijama Serbijos legenda Dejanas Bodiroga.

Nepriklausomai nuo pozicijos Bertomeu atžvilgiu, tinklalapio BasketNews žiniomis, seminare apsilankė vos keturių klubų specialistai: Maksvytis („Žalgiris“), Joanas Penarroya (Vitorijos „Baskonia“), Israelis Gonzalezas (Berlyno ALBA) ir Alexas Mumbru („Valencia“).

„Šarūnas (Jasikevičius) ir kiti elitiniai nedalyvavo, bet čia jau gal atskira tema, kodėl jie nedalyvavo“, – komentavo Lietuvos rinktinės specialistas.

„Žalgirio“ vairą perėmusiam Maksvyčiui tai – sugrįžimas į Eurolygą nuo 2014 metų, kai debiutavo vadovaudamas Klaipėdos „Neptūnui“. 

Tuo pačiu ir krikštas 2016 m. performuotame elitiniame Senojo žemyno turnyre. Eurolygoje dirbančių strategų ratas – naujas žalgiriečių vairininkui.

„Pažinčių sumažėjo, pernai jų buvo daugiau, – sakė Maksvytis. – Nedalyvauja Rusijos klubai, su kurių treneriais bendrauju. Taip pat Atėnų „Panathinaikos“ atleido trenerį (iki balandžio vidurio dirbo Dimitris Priftis, kurį keitė Georgios Vovoras – aut. past). Pažinčių per daug nėra, bet bus įdomu varžytis su geriausiais.“

Nenadas Čanakas dalyvavo Europos taurės trenerių seminare
Nenadas Čanakas dalyvavo Europos taurės trenerių seminare
Nuotr. BC Lietkabelis

Eurolygoje šiuo metu vyr. trenerio neturi vienintelė Belgrado „Crvena Zvezda“. Komandai vadovavęs Dejanas Radonjičius nepriėmė pasiūlymo tęsti darbus klube ir pasuko į Atėnų „Panathinaikos“.

Paraleliai vyko ir Europos taurės trenerių bei arbitrų seminaras. Bendras abiejų lygų specialistų susitikimo tikslas – tobulinti rungtynių vedimą ir gilintis į taisyklių traktavimą.

„Viskas buvo labiau apie taisykles ir jų interpretavimą, kažkokie minimalūs pakeitimai ir teisėjavimo tendencijos“, – kalbėjo Maksvytis.

Prie Europos taurės specialistų stalo susirinkusių būrys buvo gausesnis, dalyvavo ir Panevėžio „Lietkabelyje“ likęs Nenadas Čanakas.

Maksvytis ketvirtadienį su rinktine atvyko į Bulgariją, kur mūsiškiai penktadienį nuo 19 val. Samokovo mieste stos į pasaulio čempionato atrankos rungtynes su šeimininkais.

Maksvyčio komentaras prieš rungtynes su Bulgarija:Rodyti komentarus


Komentuoti

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.