Kertinius taškus rinkęs Brazdeikis ištraukė rinktinę Bulgarijoje

2022-07-01 18:00

Igno Brazdeikio svarbiausiu metu traukta Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (5-0) išlieka nepralaimėjusi atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 72:70 (16:22, 18:8, 17:25, 21:15) nugalėjo Bulgariją (1-4).

Atrankoje nė vieno pralaimėjimo nėra patyrusios 2 rinktinės: Lietuva ir Ispanija. Mūsiškiams lieka paskutinis pirmojo etapo mačas su Čekija liepos 4 d. Klaipėdoje.

Atsipalaiduoti negalima, nes iškovotos pergalės persikelia į antrąjį etapą, kuriame F grupėje esanti Lietuva poruosis su trimis geriausiomis E grupės komandomis – Prancūzija, Juodkalnija ir Vengrija.

„Laimėtas taškas, sunkiai laimėtas taškas, – po rungtynių sakė Maksvytis. – Jeigu pirmoje pusėje gana neblogai gynėmės, galėjome kažkiek pridėti puolime ir gana spontaniškai vykdėme savo atakas, tai antroje pusėje, ypatingai trečiąjį kėlinį, pradėjome labai blogai gynyboje, be fiziškumo. Varžovai kažkiek keitė gynybos sistemas, kažkiek ir neįžaidėme kamuolio. Bet geras dalykas, kad komanda nesustojo žaisti, kovojo iki galo, sugrįžo į rungtynes, o rungtynių galą norėjosi lengviau išspręsti, bet pasiėmėme tašką, niekas iš mūsų to taško neatims ir laukiame kitų rungtynių.“

Likus 7 minutėms lietuviai turėjo 10 taškų deficitą (51:61), bet kilo į šturmą – Brazdeikio dvitaškis vainikavo spurtą 12:2 (63:63). Likus 2 minutėms Dee Bostas tritaškiu buvo sugrąžinęs bulgarams, bet Brazdeikis atsakė taškais (67:66).

Vėliau Birutis dar padidino lietuvių atotrūkį (69:66), bet varžovai smeigė tritaškį (69:69). Likus pusantros minutės labai svarbų dvitaškį įrideno Brazdeikis (71:69). Bulgarai turėjo progą išlyginti rezultatą, bet Saša Vezenkovas pataikė tik vieną baudą (70:71).

Chaotiškoje pabaigoje bulgarai nesugebėjo pataikyti, o kamuolį atkovojo Brazdeikis. Pastarasis likus 3 sekundėms buvo sustabdytas pražanga, bet varžovai turėjo 4 komandines ir nenusiuntė lietuvio prie baudų metimo linijos. Galop baudas metė Eigirdas Žukauskas ir įmetęs baudą garantavo pergalę.

Brazdeikiui tai buvo pirmas oficialus mačas su Lietuvos rinktinės apranga. Per 23 minutes jis buvo rezultatyviausias svečių žaidėjas – 13 taškų (5/9 dvit., 0/6 trit., 3/3 baudų), 6 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 9 naudingumo balai.

„Man svarbiausia, kad treneriai ir komandos draugai patiki kamuolį tokiais momentais, – iniciatyvą komentavo Brazdeikis. – Visuomet pasitikiu savo galimybėmis imtis iniciatyvos. Noriu laimėti kiekvienas rungtynes ir toks yra tikslas, to mes siekiame visi kartu.“

Marius Grigonis per 29 minutes pridėjo 12 taškų (1/5 dvit., 3/5 trit., 1/2 baudų), 6 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 12 naudingumo balų.

Lietuviai geriau pradėjo rungtynes – Tadas Sedekerskis ir Laurynas Birutis įmetė po 4 taškus ir pranašumas išaugo iki 6 taškų (11:5). Varžovų žaidimą pagyvino nuo suolo į aikštę žengęs Dee Bostas, kuris įsmeigė du tritaškius ir leido bulgarams įgyti pranašumą (20:16).

Kurį laiką lietuviai strigo ir antrajame ketvirtyje, bet ženkliau neatsiliko dėl geros gynybos. Daugiausiai deficitas buvo išaugęs iki 6 taškų (22:28), bet Tomas Dimša pelnė dvitaškį, Grigonis pridėjo dvitaškį, o Brazdeikio taškai su pražanga vainikavo spurtą 8:2 (30:30). Iki pertraukos lietuviai susigrąžino iniciatyvą (34:30).

Trečiajame kėlinyje nuo grandinės nutrūko bulgarų lyderis Saša Vezenkovas. Per 10 minučių atkarpą jis surinko 14 taškų ir grąžino šeimininkams nežymų pranašumą (55:51).

Iš viso Vezenkovas per 38 minutes suvertė 29 taškus (8/14 dvit., 3/9 trit., 4/5 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 28 naudingumo balus.

Bulgarija: Saša Vezenkovas 29 (8/14 dvit., 11 atk. kam.), Dee Bostas (5 atk. kam., 3 rez. perd.), Dimitaras Dimitrovas ir Yordanas Minchevas po 9.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 13 (6 atk. kam.), Marius Grigonis 12 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), Laurynas Birutis 10, Tomas Dimša ir Eigirdas Žukauskas po 8, Gytis Radzevičius 6, Gytis Masiulis ir Tadas Sedekerskis po 4.