Langus kritikavęs Maksvytis: apie rinktinės ateitį, nepasirinktą Sirvydį ir pokalbį su Motiejūnu

Gustavas Klikna
BasketNews žurnalistas
2022-07-04 23:32

Lietuvos rinktinė užbaigė pirmąjį atrankos į pasaulio čempionatą etapą. Nors mūsiškiai pralaimėjo čekams (72:83), tačiau tai buvo vienintelis šaukštas deguto medaus statinėje. Lietuviai iš 6 galimų iškovojo 5 pergales bei toliau žengė su solidžiu pergalių kraičiu ir iš pirmosios vietos F grupėje.

„Manau, kad šiandien čekai labiau nusipelnė laimėti, - po mačo kalbėjo vyr. treneris Kazys Maksvytis. - Jie buvo fiziškesni, labiau įsitraukė į rungtynes. Bandėme daryti viską, ką galime, gerai sugrįžome į mačą, bet dienos pabaigoje turėjome planą B – nepralaimėti daugiau nei 8 taškais, bet mes to nerealizavome. Atsiprašau už šias rungtynes, bet mes visgi mūsų rezultatas vis dar 5-1. Kitame lange būsime geresni.“

Tai buvo debiutinis Maskvyčio etapas rinktinėje. Rugsėjį perėmęs vadeles iš Dariaus Maskoliūno, Kazys sugebėjo nukreipti Lietuvos rinktinės laivą tinkama kryptimi ir laimėti beveik viską net ir be pagrindinių krepšininkų, rungtyniaujančių NBA ar Eurolygoje.

Fotogalerija

„Galiu pasakyti atvirai, kad sunkūs langai. Mes praktiškai visus tris langus dirbome su skirtingomis komandomis, – apie pirmąjį etapą rinktinės vyr. trenerio kėdėje kalbėjo Maksvytis. – Kadangi dar neturėjau patirties dirbti vasarą, kaip vyr. treneris, kiekvienas langas, skirtingi žaidėjai. Vėl iš naujo įeidinėti į sistemą, nauji žaidėjai, daug pasiteikimų, toks labai įdomus formatas, kuriame nebuvo lengva dirbti man, kaip vyr. treneriui.“

– Minėjote, kad čekai labiau buvo įsitraukę į rungtynes. Ar tai reiškia, jog nepakankamai rimtai pasižiūrėjote į šį mačą?
– Nesakyčiau, kad pasižiūrėjome nerimtai. Jie buvo šviežesni, greitesni vienu žingsniu. Jiems tai buvo mirk arba gyvenk rungtynės. Ėjo kalba apie jų išėjimą į kitą etapą arba ne. Mes kažkiek nesilaikėme rungtynių plano, kažkiek trūko šviežumo. Negaliu pasakyti, kad į šias rungtynes mes pažiūrėjome blogai ar neatsakingai.

– Kiek šiame cikle pritrūko tikro įžaidėjo?
– Pritrūko. Vakar kaip tik iškrito Vytenis Čižauskas, kuris turėjo kojos traumą. Kaip sakoma, likome su dviem tikrais įžaidėjais, kurie išvis galėjo atvykti į šį langą iš visų lietuvių. Kažkiek trūko. Čekai žaidė fiziškai, išstūminėjo mus iš savo pozicijų. Tiek Tomas, tiek Marius turėjo imtis įžaidėjo vaidmens. Galbūt nukentėjo jų rezultatyvumas. Ką mums pavyko surinkti per šį langą. Čekai atvažiavo be vienintelio Vesely, o mes atvažiavome su žymiai silpnesne komanda. Sunku palyginti, ar mes turėjome stipresnę rinktinę sezono viduryje, ar vasarą. Atrodo, kad turėtume turėti geriausius žaidėjus, bet sistema nėra dėkinga. Nėra lengva surinkti po sezono visus geriausius žaidėjus.

– Minėjote, kad komanda sunkiai laikėsi plano. Kiek išmušė iš vėžių sunki pradžia ir Igno Brazdeikio dvi greitos pražangos?
– Tai, ką žinojome, tas ir įvyko. Kuomet čekai pradeda rungtynes, pats pirmasis kėlinys būna geriausias, o blogiausias – trečias. Tas ir įvyko. Nors ypatingai pirmajame kėlinyje akcentavome žaidėjams, kad reikia telkti didesnes pajėgas gynyboje, bet anksti prisirinkome baudų. Ignas šiame lange – tiek draugiškose rungtynėse, tiek oficialiose, buvo vienas lyderių. Be jo, kai strigome puolime, pralaimėjome fizinę kovą, buvo dar kažkiek sunkiau, nes jis yra vienas iš atletiškesnių žaidėjų.

– Daug emocijų rungtynių pabaigoje. Ar tai buvo dėl skirtingo teisėjų situacijų traktavimo?
– Planas B buvo sumažinti skirtumą iki 8 taškų arba mažiau. Buvo kelios abejotinos situacijos, kurios naudingos priešininkams. Vėliau pabaigoje gavau techninę pražangą už tai, kad paprašiau vaizdo peržiūros. Pagal taisykles treneris to gali paprašyti, ar tai buvo nesportinė, ar paprasta. Negaliu kalbėti apie teisėjavimą ir to nedarysiu, bet buvo daug abejotinų dalykų. Aš teisėjus mačiau pirmą kartą, ne dėl jų pralaimėjome, bet rungtynių pabaigoje Dimšą kabino. Būtų metęs tris baudas, galbūt būtume pralaimėję tik 8 taškais. Mano nuomone, iš jų pusės nebuvo geros kontrolės ir jūs tai matėte.

– Trečiajame kėlinyje sugrįžote į rungtynes ir buvote sumažinę deficitą iki minimumo, tačiau čekai vėl pabėgo. Ar galima sakyti, kad šiam šturmui buvo išeikvota per daug jėgų?
– Na taip, buvo likę ir du taškai, ir vienas. Dar dabar akyse stovi tas neatkovotas kamuolys, kurio nepaėmėme esant vieno taško deficitui. Buvo sunkus surasti žaidėjus, kurie gerai žaistų. Kai kas pavargęs po kelionės, kai kas išsimušę, kai kam toks debiutas labai sunkus šiose „Švyturio“ arenoje. Antroje rungtynių pusėje siaurinome rotaciją ir bandėme atrasti tuos žaidėjus, kurie žaidžia. Na, kažkiek nuo suolo pridėjo Brazdeikis ir Lukošiūnas, bet kai pasodinome pagrindinį penketą, toks jausmas, kad pritrūko jėgų, o juos keitę žaidėjai nebuvo tokie šviežūs.

– Grįžtant prie mačo detalių. Tomašas Kyzlinkas tarsi neturėjo būti staigmena, bet šiandien surinko 18 taškų. Kodėl nepavyko jo sustabdyti?
– Tomašas Satoransky nėra pats geriausias metikas, dažniausiai atakuoja iš toli vieną arba du kartus, geresnis yra prasiveržimuose. Panašaus tipo yra ir Kyzlinkas ir prieš rungtynes buvo toks planas neleisti jam įsiveržti į baudos aikštelę, išlaikyti prieš save. Plano nesilaikėme, Kyzlinkas įmetė 8 iš 8 dvitaškių, ardė mūsų gynybą. Kai žaidėjas tiek veržiasi, negalime jam duoti tiek mesti, reikia išlaikyti didesnį atstumą ir pristabdyti jo prasiveržimą.

– Šis langas buvo skirtas ir tam, kad duotų atsakymų prieš Europos čempionatą. Gal kažkokių atsakymų galite įvardyti?
– Turbūt geriausia žinia, kad turėsime dar vieną iš rinktinės lyderių arba stiprų rotacijos žaidėją – Igną Brazdeikį, kuris pateisino viltis, nes kartais žaidėjai, atvažiavę iš JAV, G lygos, ne visuomet lengvai prisitaiko europiniame krepšinyje. Tai yra gera žinia. Kiekvienas langas yra skirtingas ir patikėkite, mums, treneriams, buvo sunku ruoštis vėl su skirtingais žaidėjais, iš naujo viską įvedinėti, bandyti ieškoti optimalaus penketo.

– Treneri, pasibaigus langui galbūt galima pakalbėti ir apie žaidėjus, kurie nebuvo pasirinkti. Kodėl į sąrašą nusprendėte neįtraukti Deivido Sirvydžio?
– Antroje pozicijoje turėjome Dimša ir Grigonį. Nusprendėme, kad labiau reikia ballhandlerių, kurie labiau įžaidžia kamuolį. Taip, kad Deivido Sirvydžio neįtraukėme. Čia buvo labiau mūsų sprendimas.

– Ar nemanote, kad galbūt rinktinėje trūko daugiau labiau išreikštų metikų?
– Nemanau. Deividas yra jaunas žaidėjas, jam viskas prieš akis, bet manau, kad jis dar turi parodyti, kad yra vertas rinktinės. Labai išgirtas. Aišku, negavo šanso, aš nesuteikiau jam šanso. Manau, kad su prognozėmis reikėtų atsargiai. Arnoldas Kulboka taip pat atvažiavo.

– Kiek rimtai svarstėte Deivido kandidatūrą?
– Nebuvo labai daug svarstoma, nes nuo pat pradžių žinojau, kad bus Dimša, bus Grigonis, bandysime Brazdeikį, bus Radzevičius, Žukauskas. Paprasčiausiai galvojau, kad šioje pozicijoje turėjome pakankamai žaidėjų. Labiausiai skaudėjo galvą dėl pirmos ir penktos pozicijos krepšininkų. Geras ar blogas, bet mes atlikome tokį sprendimą.

– Kuo buvo pranašesni kiti žaidėjai už Deividą?
– Kaip ir sakiau, kūrėjai. Buvo ir metikai – Radzevičius, Lukošiūnas, o labiau norėjome kamuolį besivarančių žaidėjų, kurių ir taip trūko.

– Kalbant apie Europos čempionatą, ar yra kitų atsisakiusių žaidėjų, kurie nežais?
– Gudaitis sakė, nori grįžti į formą, nori pailsėti, nori išsigydyti traumas. Daugiau – Bendžius. Aišku, dar klausimas, turbūt būtų turėjęs didesnę konkurenciją prieš patekimą (į Europos čempionato dvyliktuką – aut. past.). Bendžius sakė, kad ateina nauja karta, paprašė šią vasarą skirti poilsiui.

– Donatas Motiejūnas labai vėlai baigė sezoną. Ar jis davė kažkokį atsakymą, ar matote jį, kaip kandidatą, tolesniuose languose ar Europos čempionate?
– Turiu turėti su juo pokalbį ir jis įvyks artimiausiomis dienomis. Sukontaktavome, kad po lango susitiksime ir aptarsime jo dalyvavimą. Sakėme, kad pakalbėsime po sezono. Jis baigėsi, taigi, turėsime pokalbį.

– Antrasis pasaulio čempionato atrankos etapas prasidės rugpjūčio pradžioje. Ar ten galime tikėtis tiek Valančiūno, tiek Sabonio?
– Jie turi NBA taisykles, kad be klubo gali sportuoti tik 28 dienas. Grubiai tariant, jūs patys galite pasiskaičiuoti nuo rugsėjo pirmosios dienos tas dienas atgal. Tai jie turėtų tokiu laikotarpiu (rugpjūčio pirmąją savaitę – aut. past.) prisijungti prie rinktinės. Kiek žinau, kitos komandos kažką iš NBA žaidėjų išnaudoja dabar, kiti prisijungs prie antrojo lango, tretiems žaidėjams buvo leista dalyvauti tik dviejuose segmentuose – arba dviejuose languose, arba viename lange ir Europos čempionate. Yra visokių variantų, bet mūsiškiai prisijungs likus 28 dienoms iki rugsėjo 1-osios ir bus tiek atrankoje, tiek čempionate.

– Turėsite tris laisvas savaites. Koks bus jūsų paties planas, turbūt pasinersite į „Žalgirio“ sudėties komplektavimą. Anksčiau būdavo praktika „Žalgirio“ atstovams vykti į NBA vasaros lygą. Koks dabar jūsų planas?
– Pats pirmasis planas bus pasiruošti sudėtį kitam langui. Kaip ir prasitariau puse žodžio, kito lango pradžioje, kuris prasidės liepos 25-ąją, negalės dalyvauti mūsų lyderiai. Reikės galbūt didesnį skaičių parinkti kandidatų, kad vyktų geras procesas. Be abejo, kažkiek bus dirbama su „Žalgirio“ komplektacijos darbais ir atostogos. Savaitę planuoju išvažiuoti į užsienį atostogų, jog pailsėčiau prieš lemiamas kovas.

– Kas iš šios rinktinės gali patekti į kitą stovyklą? Kiek žaidėjų iš šio sąrašo galėtų būti?
– Pavardžių nenorėčiau įvardinti, kol nėra oficialu, bet manau, kad nemažai. Pusė galbūt nepateks, bet galbūt 6-7 žaidėjai bus ne tik lange, bet ir galutinėje sudėtyje.

– Kalbant apie Tadą Sedekerskį. Atrodo, kad visiškai nežaidė antroje pusėje tiek Bulgarijoje, tiek šiandien. Ar galite paaiškinti, kodėl taip nusprendėte?
– Šiose rungtynėse turėjome problemų užpuolant krepšį. Tadas yra labiau gynybinis žaidėjas. Taip, kad nusprendėme labiau kliautis puolimo krepšininkais. Tai buvo Gytis Masiulis, kuris gali labiau išplėsti aikštelę su savo tritaškiais. Po to Eigirdas. Taip, kad viskas buvo dėl puolimo.

– Minėjote, kad galbūt sezono viduryje sezono rinktinės sudėtis buvo stipresnė. Kaip manote, kodėl nepavyko jos pastiprinti. Ar tai atsisakę žaidėjai, ar sistema?
– Aš tikrai nesiruošiu sakyti kažko žaidėjams. Džiaugiuosi, kad jie visi atvažiavo. Dar kartą jiems padėkojau. Čia yra kitoks formatas - rinktinė. Jie aukoja savo atostogas, žaidėjai negauna nė cento, žaisdami už rinktinę, parsiveža dar ir traumas. Kalta pati sistema. Mes būtume surinkę geriausius žaidėjus, visus 12 geriausių. Jiems būtų reikėję dukart šią vasarą įeidinėti į formą. Iškart po sezono eina langas. Kažkas pasiilgęs atostogų. Nepavyko surinkti žaidėjų ir tokiai rinktinei, kaip Lietuvos, nėra naudinga žaisti iškart po sezono. Ta pati sistema, galima ginčytis dėl jos naudos. Čekai šiandien žaidė be Vesely ir be Blake'o Schilbo, kuris jau baigė karjerą. Skaičiuokite, kiek neturime mes žaidėjų. Čekai atvažiavo vos ne stipriausios sudėties, mes žaidžiame su kokiais 3-4 žaidėjais iš pagrindinės rinktinės. Nėra labai teisinga, kai šitaip susirenka komandos.Rodyti komentarus

Na bet ir daug varymo ant trenerio,net šlykštu skaityti.Man yra keista,kiek daug žmonių pas mus su logika yra susipykę.Ar jūs matote rezultatą,kuris yra 5:1?Ar matėte,kokie žaidėjai languose žaidė?!Tai Maksvyčiui tik dėkoti reikia,jog turim tokį rezultatą,o ne pvz.3:3.Šitam lange išvis galima sakyti įžaidėjų neturėjo treneris,tai or sukosi iš situacijos,kaip tik galėjo.Ir dar visai neblogai išsisuko.Jezus,kaip nervuoja durneliai,kurie apie krepšinį nieko neraukia ir ateina rašinėt savo durnus komentarus.Ne ant Maksvyčio stūmkit,o ant savęs pačių,kad su logika nedraugaujat ir kad proto neturit.
2022-07-05
+4
Atsakyti
Tik pastebėjimas. Abi rungtynės, tiek pirmosios su latviais, tiek dabar su čekais, buvo praloštos kai nežaidė visų labai išpeiktas Čižauskas 🙂
2022-07-05
+3
Atsakyti
Gal Kazys geriau save pakritikuoja nusileisk ant žemės
2022-07-05
-2
Atsakyti
Kiek maciau Sirvydzio rungtyniu uz Atlanto tai jis ten lengvo krasto puolejo pozicijoje zaidzia. Turim asila treneri, kuris nestebi savo zaideju
2022-07-05
-1
Atsakyti
nini
Man irgi kazkaip nesidelioja logika - izaideju neima, kviecia izaidzianciuosius SG, zaideju pozicijas maiso. Leidzia i aikste "atakuojancius kurejus" kaip Lukosiunas, Masiulis ir Birutis, kuriuos vienas cekas viena ranka vienu kartu visus tris gali pastumt.
2022-07-05
-2
Atsakyti
man asmeniškai šitame atrankos lange etape pasijautė tas jausmas, kad kažkaip rinktinės žaidimas ne toks įdomus buvo, kiek labai sekiau Igno Brazdeikio žaidimą. Sekiau kiekvieną jo judesį, tad tai tik parodo, kad kai LT ne stipriausios sudėties tai ir numuša atrankos įdomumą. Aišku karts nuo karto įdomu pamatyti naujokus, kurie dar nebuvo žaidę, bet vis tiek tai ne tas pats, kai žaidžia patys geriausi, kai išgyveni dėl momentų ur euforijos kyla įmetus taškus
2022-07-05
+1
Atsakyti
Anonimas
maskvyčiau graužk dešra
2022-07-05
-7
Atsakyti
Kazys
kritikuojat LKF prezidentą dėl Kazio pavardės, o patys rašot Maskvytis. nu gėda.
2022-07-05
Atsakyti
ekspertas
Na normalios rinktines startinis bus toks: Sabas, Jonas, Brazdeikis, Grigonis ir Jokubaitis. Gana solidu, galima dėl medalių kovot. Svarbu, kad Grigonis kažkiek atsigautų, Jokubaitis, kad nesijaustų, kad yra dievas ir reiktų viską daryti per NBA žvaigždes. Europoje nėra jėgos, kas galėtų sustabdyti Joną ir Sabą. Na gal prancūzai, daugiau kitiems be šancų. Na ir dar svarbu neduot žaist visokiem Dimšom, Sedekerskiam, Butkevičiui ir pan. Labai gerai kad plytninkas Ulanovas nežais, nes tada daužytų savo plytom lanką vietoje to, kad normalūs mėtytų į kašę. Na ir linkiu maskvyčiui taip pat nusileisti ant žemės, nes kažkaip jam USA krepšinis ne prie širdies. Sirvydžio net nesvarstė, nes matai Dimša jau yra jo vietoje. O brazdeikis ir per mažai naudojamas manau buvo. Šitoje rezervinėje rinktinėje jis ir Grigonis turėjo mėtyti po 20 metimų, kiti tik kamuolius jiems padavinėti
2022-07-05
+4
Atsakyti
viensdu
Ar tu skaityt moki ? Gi aiskiai pasake, kad esme ballhandlerius, nes normalus izaidejai atsisake atvaziuot. Sabeckis, Velicka ir Cizauskas netempia tokio lygio ir tas aiskiai pasimate pries cekus. Kai Dimsa sesdavo ant suolo, zaidimas sustodavo, nes ileisdavo Sabecki arba Velicka. Aisku norejosi pamatyt kiek patobulejes Sirvydis, bet siai dienai esant tokiai situacijai su izaidejais imciau Dimsa. Kitas dalykas. Manau tiek Sedekerskis tiek Ulanovas butu naudingi atkarpom pagrindinej rinktinej. Nes kaip ir sake yra gynybiniai zaidejai, o kadangi taskus bus kam daryt, tai jie manau tiktu trumpesnem atkarpom kada reiketu gynybos. Zalgiryje Ulanovas vienas pagrindiniu zaideju, todel ir puolime turi nest didele nasta, nors yra i gynyba akcentuotas zaidejas.
2022-07-05
+5
Atsakyti
Abs
Ko jūs čia verkiat dėl tų žaidėjų? Tokia sistema dabar ir viskas, tad dalyvauji arba, kaip Karbauskis primyži batan ir tepi slides. Pralaimėjo, tai pralaimėjo, bet nėr ko kaltint žaidėjų, kad matai Sabonis geresnis.
2022-07-05
-1
Atsakyti
is sitos sudeties tik brazdeikis turi garantuota vieta, o stai kapitonas deja tik tuscias burbulas kolkas
2022-07-05
+10
Atsakyti
Ciongas
Lkl vidutiniokai negali aplošti rimtos komandos.Gynėjai prasti, be Jokubaičio ir Lekevičiaus nieko nėra, gal dar Žemaitis su Giedraičiu padėtų, nes visa kita pasitikėjimo nekelia.
2022-07-05
+9
Atsakyti
Anonimas
Viskas buvo gerai su rinktiniu cempionatu formatu. Bet tada fiba nusprende kad reikia nusiristi iki treciarusiu cempionatu lygio. Kol neiskris kokie Ispanai ar Prancuzai tai tol nieks nekels surmulio del sito debilformato.
2022-07-05
+5
Atsakyti
Vienintelis pozityvas
kad Kazys nepaverke kaip butu paverkes Maskokiumas / Adomaitis su ex LKF valdzia kad ziurekit tokios krepsinio salys kaip kroatija, serbija pralose tai mum pralost irgi negeda nes dabar visi moka zaisti su sviediniu
2022-07-05
-8
Atsakyti
Na o bet taciau
dabar laikas padiskutuoti ar Sedekerskis butu uzdenges Donciciu pernai?
2022-07-05
+1
Atsakyti
Jonas
Na kai kėlinio pabaigoje išleido Lukošiūną apsiginti tai kažkaip suabejojau ar atsitiktinumas ir tik žaidėjai kalti, kad pusfinalyje žali neturėjo šansų...Kuo toliau, tuo panašiau, kad makaluotojo lygio trenerį turime
2022-07-05
+8
Atsakyti
Seniai tas aišku
net ne makaluotojo lygio, o tiesiog makaluotoją
2022-07-05
-2
Atsakyti
Kardas
Neskaiciau, maksvytis lauk kol dar nepradejo, zalgiriui hana, dimsai kontraktas vairuotojo zalgiris autobuse..
2022-07-05
-4
Atsakyti
ateis jokubaitis, valančiūnas, sabonis, giedraitis, realiai tik valančiūnas gali pridėti, gal jokūbaitis geriau kamuolį varosi, sabas ir giedraitis labai blankūs rinktinėje
2022-07-05
-6
Atsakyti
Žalgirio fanas
Apie kurį tu čia Giedraitį kalbi, o nepamiršai kad yra Giedraitis kuris žaidžiai Baschonijoję.
2022-07-05
-1
Atsakyti
praeivis
Koks ten teliukas vaikišku balseliu apie Sirvydį klausinėjo?
2022-07-04
Atsakyti
Ar ne per daug klausimu apie zaideja kuris... ?
2022-07-05
+4
Atsakyti
PG
Na kas pasiseke, tai kad kita langa zaisim isvyko pries Vengrus ir namie pries Juodkalnija, turesim europos cempionato sudeti ir nereiks zaisti pries stipriausios sudeties prancuzus.
2022-07-04
+1
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 27

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.