Tarp perspektyviausių šalies 16-mečių – Šiškausko sūnus, išeivijos talentas ir „Barcos“ lietuvis

Jonas Lekšas
BasketNews žurnalistas
2022-07-11 15:13
Nuotr.: Barcelona | BasketNews iliustracija/A.Zaikauskas
Nuotr. Barcelona | BasketNews iliustracija/A.Zaikauskas

Tinklalapis BasketNews aštuntus metus paeiliui apžvelgia perspektyviausius šalies talentus, o šiemet pirmiausia aptarsime 2006-aisiais gimusių vaikinų kartą (U16).

Šią vasarą Tomo Purlio vadovaujama Lietuvos šešiolikmečių rinktinė dalyvaus Europos čempionate, kuris rugpjūčio mėnesį vyks Šiaurės Makedonijoje.

Perspektyviausių šalies jaunuolių reitingą BasketNews tradiciškai sudaro konsultuojantis su jaunimo treneriais, gerai susipažinusiais su Lietuvos talentų galimybėmis. Pažymėtina, jog reitingas sudarytas atsižvelgiant ne į šių dienų rezultatus, o į krepšininkų perspektyvą ateityje.

Apklausti buvo šeši specialistai, o tarp apklaustųjų dešimtuko iš viso buvo paminėta 18 krepšininkų. Arčiausiai dešimtuko buvo Vilniaus KM auklėtiniai – Džiugas Remeikis ir Gabrielius Jokubauskas.

Taip pat reikia pažymėti, jog šiame reitinge nebuvo įtrauktas Dovydas Buika, kuris dominuoja tarp vyresnių krepšininkų, bet yra 2007 m. gimimo.

10.

Jokūbas Rudaitis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-05-03 Kaunas  188 Gynėjas KM Žalgiris

Vėlyvo brendimo gynėjas, kuris ateityje matomas kaip žaidėjas, galintis rungtyniauti per visas perimetro linijos pozicijas.

KM „Žalgirio“ II ekipai tarp bendraamžių atstovaujantis Rudaitis yra komandos lyderis, tačiau antroji žalgiriečių komanda nėra vedanti MKL pirmenybėse – finišavo 8-oje vietoje.

188 cm ūgio gynėjas tarp bendraamžių fiksavo universalią statistiką – vid. 16,1 taško, 8 atkovoti kamuoliai, 5,2 rezultatyvaus perdavimo ir 19,5 naudingumo balo.

Tarp metais vyresnių krepšininkų Rudaitis nepradingo bronzininkų komandoje ir rinkdavo vid. 7,6 taško, 3,9 atkovoto kamuolio, 2,5 rezultatyvaus perdavimo ir 5,9 naudingumo balo statistiką.

Kairiarankis gynėjas yra giriamas dėl prasiveržimo į stipriąją pusę, lyderio savybių bei universalumo. Jo perspektyvas ateityje iššauti dar stipriau didina ne tik vėlyvas brendimas, bet ir ilgos galūnės.

Kauniečiui dar reikia įgyti stabilumą atakuojant iš toli, taip pat gerinti žaidimą silpnąja ranka bei pridėti atletiškumo.

Nuotr. Facebook

9.

Matas Buteliauskas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-08-08 Vilnius  195 Puolėjas Sostinės KM

Antras pagal rezultatyvumą MKL čempionų žaidėjas, tarp bendraamžių išsiskiriantis savo fizine jėga.

Sostinės KM puolėjas MKL U16 pirmenybėse vidutiniškai pelnė po 20,1 taško, atkovojo po 6,3 kamuolio, atliko po 4,1 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 22,1 naudingumo balo.

Metais vyresnių grupėje Buteliauskas irgi buvo solidus – vid. 10,9 taško, 5,4 atkovoto kamuolio, 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir 12,3 naudingumo balo statistika.

Vilnietis yra vadinamas tikru krepšinio fanatu, kurį kartais treneriams net reikia stabdyti. Daugiausiai ketvirtoje pozicijoje rungtyniaujantis krepšininkas sėkmingai žaidžia tiek veidu, tiek nugara į krepšį.

Tarp bendraamžių krepšininkas savo silpnybes dar paslepia fizine jėga, tačiau ateityje Buteliauskas privalo gerinti žaidimą į silpnąją ranką bei krepšinio IQ, kadangi tai lemia jo lėtus sprendimus aikštėje.

Pastaraisiais metais Buteliauskas pagerino metimą iš distancijos, bet ties tuo taip pat toliau reikia dirbti. Klausimas, ar Buteliauskas ateityje bus projektuojamas daugiau trečioje ar ketvirtoje pozicijoje, bet žaisti perimetre jam trukdo greičio stygius.

Nuotr. Facebook

8.

Matas Šiškauskas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-05-05 Vilnius  193 Puolėjas Vilniaus KM

Ramūno Šiškausko sūnus, kurio lubas labai sunku prognozuoti, tačiau genai yra genai ir potencialas yra matomas, nepaisant dar kuklių rezultatų tarp bendraamžių.

Vyresnysis Ramūno Šiškausko sūnus yra vėlyvo brendimo ir Vilniaus KM kol kas yra tik daugiau užtvarų statytojas, tačiau medžiagos šauti į viršų – per akis.

MKL bronzininkų komandoje vis dar bręstantis Šiškauskas fiksavo 7,5 taško, 6 atkovotų kamuolių ir 11,2 naudingumo balo statistiką.

16-metis išsiskiria aukštu krepšinio IQ, o savo ramybe aikštėje primena tėtį. Nepaisant ramaus būdo, Matas yra tvirto charakterio ir pasižymi puikia darbo etika.

Šiškauskas gerai žaidžia tiek veidu, tiek nugara į krepšį, tačiau kol kas trūksta stabilesnio metimo iš distancijos, nors tam įgūdžiai yra, bei greitesnių kojų ir gebėjimo žaisti kontakte.

Ateityje vilnietis yra matomas žaidžiantis perimetre, tačiau kol kas Vilniaus KM jis žaidžia priekinėje linijoje, kas, daugelio apklaustųjų nuomone, stabdo Lietuvos krepšinio legendos sūnaus tobulėjimą.

Taip pat jam trūksta stabilumo, o taip pat jo prasiveržimai yra nuspėjami, dažniausiai einantys tik į kairę pusę.

Nors keli treneriai net neįtraukė Šiškausko į perspektyviausių dešimtuko, tačiau vienas jam skyrė pirmąją vietą.

7.

Nedas Raupelis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-11-15 Vilnius  204 Puolėjas

Sostinės KM

Dar vienas MKL čempionų komandos narys, buvęs itin svarbia figūra kelyje link titulo.

Sezone Raupelis rinko 9,8 taško, 8 atkovotų kamuolių, 3,3 rezultatyvių perdavimų, 2,6 bloko ir 18,3 naudingumo balo statistiką, o ryškiausiai jo žvaigždė sužibo lemiamu metu – finalo ketverte.

Finalo ketverte universalumu spindėjęs 15-metis fiksavo 9 taškų, 13 atkovotų kamuolių, 5,5 rezultatyvaus perdavimo, 5 blokų ir 25 naudingumo balų vidurkius.

204 cm ūgio Raupelis vis dar auga ir jam yra prognozuojamas 210-213 cm ūgis. Dabar dar sunku prognozuoti jo poziciją vyrų krepšinyje, kadangi jis žaisdamas priekinėje linijoje išsiskiria ir žaidimu veidu į krepšį, ir aikštės matymu.

Prie savojo krepšio jis yra tikra gynybinė siena, turintis puikų blokų pojūtį ir be reikalo nešokinėjantis baudos aikštelėje.

Puolime Raupelis privalo pagerinti metimą iš distancijos, ypatingai baudų metimų procentus, taip pat reikia stiprinti kūną bei plėsti klaidinamų judesių arsenalą.

Teigiama, jog pati Raupelio asmenybė dar nėra susiformavusi ir tai kiša koją jo tobulėjime. Vienas iš apklaustųjų, neabejojantis vilniečio talentu, skyrė jam pirmą vietą, tikindamas, jog jo duomenys yra verti NBA, tačiau pridėjo, kad būtent požiūris į darbą trukdo įvairiapusiškai atsiskleisti.

Nuotr. facebook

6.

Rokas Kreišmontas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-01-23 Plungė  193 Gynėjas Plungė SRC

Rezultatyviausias ir naudingiausias MKL žaidėjas savo amžiaus grupėje, tačiau jo atstovaujama Plungė SRC šiemet iškrito į žemesnį divizioną.

Didžiausias savo gimtojo miesto talentas MKL fiksavo sunkiai protu suvokiamus rodiklius ir tik kartą per 21 rungtynes surinko mažiau nei 28 taškus.

Kreišmonto statistika MKL U16 čempionate siekė 36,5 taško, 13,1 atkovoto kamuolio, 5,9 rezultatyvaus perdavimo ir 39 naudingumo balus. Jis per mačą vidutiniškai išmesdavo net po 15,1 baudos metimo.

Atakuojančio gynėjo pozicijoje geriausiai besijaučiantis plungiškis buvo naudingiausias Plungės SRC žaidėjas ir U17 pirmenybėse, o čia jo komanda nužygiavo iki pat finalo ketverto.

Į rotaciją 16-metis pateko ir pajėgioje Plungės „Olimpo“ komandoje ir RKL pirmenybėse rinko 3,8 taško ir 4,1 naudingumo balo statistiką.

Kreišmontas išsiskiria klaidinamų judesių arsenalu ir fizine jėga, kas jį tarp bendraamžių daro geriausiu žaidėjų izoliacijoje, fiziniai duomenys leidžia dominuoti atviroje aikštėje.

Gerą metimą po driblingo ir elitinį prasiveržimą į dešinę pusę turintis gynėjas privalo gerinti pataikymą iš toli ir būtent tai gali būti esminis momentas, siekiant aukštumų vyrų krepšinyje.

Kreišmontas yra vienintelis šio sąrašo žaidėjas atstovaujantis ne didžiojo miesto sporto mokyklai ir tai žaidėjui gali daryti meškos paslaugą. Šiuo metu gynėjas tiesiog nežino, ką reiškia žaisti be kamuolio, todėl bus įdomu, kaip jam ateityje seksis taikytis prie besikeičiančių vaidmenų.

Taip pat krepšininko kūnas praktiškai jau yra pilnai subrendęs, tad neaišku, kaip jam seksis toliau varžytis prieš vis fiziškai stiprėjančius oponentus.

5.

Kristupas Grybas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

  

2006-05-30

Klaipėda

 202

Puolėjas

V. Knašiaus KM

Išskirtinių fizinių duomenų žaidėjas, kuriam šiai dienai dar trūksta platesnio įgūdžių bagažo.

Dvimetrinis 16-metis žaidžia trečioje ir ketvirtoje pozicijoje, o didžioji problema yra metimas. Tarp bendraamžių Grybas jų vidutiniškai išmesdavo beveik po 6, tačiau pataikymo procentas siekė vos 30,3.

U16 pirmenybėse klaipėdietis rinko vid. po 17,2 taško, 6,7 atkovoto kamuolio, 4 rezultatyvių perdavimų ir 18,3 naudingumo balo vidurkius, tarp metais vyresnių varžovų – 7,7 taško ir 10,6 naudingumo balo.

Atletiškumu ir ilgomis galūnėmis išsiskiriantis Grybas geriausiai jaučiasi atviroje aikštėje, taip pat dėl aukšto krepšinio IQ geba kurti žaidimą iš puolėjo pozicijos.

Dėl fizinių duomenų Grybui persiorientuoti į vyrų krepšinį neturėtų kilti problemų, tačiau prieš tai jis privalo pagerinti visus individualius įgūdžius puolime, o taip pat ir asmeninę gynybą.

Taip pat kietesnio charakterio trūkumas būna trikdis atskirose rungtynėse, kas lemia jo išnykimą svarbiais momentais.

Šiemet Grybas turėjo epizodinį vaidmenį RKL B diviziono pirmenybėse, kas turėjo parodyti žaidėjui, kad link profesionalo karjeros dar reikės labai daug padirbėti.

Nuotr. Instagram

4.

Nojus Indrušaitis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-04-25 Čikaga  195 Gynėjas St. Rita

Neabejotinai didžiausia šio sąrašo mįslė. Indrušaitis Lietuvos treneriams yra mažiau pažįstamas, tačiau apie jo potencialą kalba didžiuosius JAV žaidžiančius talentus stebintys skautai.

Veikiausiai Indrušaitis šiame sąraše būtų aukščiau, o gal net ir pačioje viršūnėje, jei reitingą sudarinėtume vasaros pabaigoje, kadangi, BasketNews žiniomis, gynėjas atvyks į 16-mečių rinktinę, ir tik dėl to, kad Lietuvos treneriai nėra visiškai susipažinę su JAV augančio talento galimybėmis, jis buvo vertinamas atsargiai.

Čikagos priemiestyje gimusio ir visą gyvenimą JAV augusio talento potencialo lubos įvardinamos aukščiausiai iš viso šio sąrašo, o tarp visų Lietuvos talentų priekyje Indrušaičio minimas tik kitas išeivijos lietuvis Matas Buzelis.

Per antrą ir trečią poziciją žaidžiantis Lietuvos talentas turi nuostabų kūną, kurį tik padeda išryškinti nušlifuoti įgūdžiai puolime.

Plastiškai aikštėje judantis Indrušaitis Lietuvos mastais yra elitinis atletas, aikštėje galintis pasiūlyti praktiškai viską – susikuriamos progos metimams sau, skirstomi perdavimai komandos draugams, puikus judėjimas be kamuolio, vienodai geras žaidimas į abi puses.

Įspūdį Indrušaičio žaidime daro tai, jog kiekvieną menkiausią atsiradusią progą jis nori užbaigti dėjimu iš viršaus, o jo kūnas leidžia būti ir solidžiu gynyboje.

Lietuviui netrūksta palyginimų su garsiais NBA krepšininkais, o vienas tokių – Manu Ginobili, kurį Indrušaitis gali priminti dėl savo plastikos ir žaidimo skaitymo.

JAV mokyklų krepšinyje nėra vedama tiksli statistika, tad skaičiai nėra pateikiami, tačiau „Lemont“ atstovavęs dvigubą pilietybę turintis lietuvis buvo išrinktas metų naujoku.

Žinoma, viena yra dominuoti mokyklų krepšinyje JAV, kita – atvykti į FIBA aplinką ir žaisti su geriausiais bendraamžiais Europoje.

Klausimas, kiek laiko užtruks prisitaikyti Indrušaičiui prie naujos aplinkos, o daugiausiai bėdų gali kilti komandinėje gynyboje, taip pat siauresnėje aikštelėje, nes būtent tranzicijoje gynėjas yra sunkiausiai stabdomas.

Vis dėlto į „St. Rita“ mokyklą perėjęs 16-metis jau dabar yra garsių JAV universitetų dėmesio centre ir tai nemažai pasako apie jo potencialą. Belieka sulaukti išeivijos talento 16-mečių rinktinėje, kurioje galėsime iš arti susipažinti su JAV jaunuolių kontekste aukštai vertinamu gynėju.

3.

Kristupas Smirnovas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-03-25 Klaipėda  194 Gynėjas Vilniaus KM

Turbūt labiausiai subrendęs ir išvystytas (kartu su Kreišmontu) kūnas šioje amžiaus grupėje, tad nenuostabu, jog būtent jis po plungiškio buvo antras pagal rezultatyvumą pirmenybėse.

Krepšininkas iš Klaipėdos persikėlė į Vilniaus KM, tačiau sostinėje nepasimetė ir iškart tapo gerokai stipresnės komandos lyderis, išlaikydamas panašius rodiklius – vid. po 30,4 taško, 11,9 atkovoto kamuolio, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 31,3 naudingumo balo.

Smirnovas buvo pripažintas geriausiu RKL jaunuoju žaidėju, B divizione fiksuodamas solidžią statistiką – viid. 16,8 taško, 6,6 atkovoto kamuolio ir 18,8 naudingumo balo.

Ankstyvo brendimo krepšininkas tarp bendraamžių išsiskiria kovotojo charakteriu, būdamas antru numeriu lipa ant lentos ir ima kamuolius per galvas.

Apklaustieji dar išskyrė puikų kūno valdymą, gerą žaidimą kontakte, įeinant į baudos aikštelę po klaidinamų judesių. Lyderio savybės yra tai, ko lengvai neišugdysi, o būtent jomis Smirnovas pasižymi nuo mažų dienų.

Nors Smirnovas greitai integravosi žaisti tarp vyrų, jo žaidime dar yra per daug pasikliaunama fizine jėga, reikia būtinai pagerinti metimą iš toli, taip pat išmokti žaisti be kamuolio, kadangi dabar dažnai jo veiksmuose galima pastebėti savanaudiškų veiksmų.

Nuotr. Facebook

2.

Mantas Laurenčikas

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-05-16 Kaunas  190 Gynėjas KM Perkūnas

Praėjusią savaitę ateitį su Kauno „Žalgiriu“ susiejęs įžaidėjas išsiskiria įžaidėjams reikalingomis savybėmis.

Laurenčiko ūgis yra idealus pirmai pozicijai, o jo situacijų skaitymas ir gudrumas ant parketo jau dabar yra elitinio lygio.

„Perkūnui“ MKL atstovaujantis kaunietis tarp bendraamžių buvo vienas labiausiai dominuojančių krepšininkų – vid. po 22,7 taško, 8,1 atkovoto kamuolio, 5,6 rezultatyvaus perdavimo ir 27,4 naudingumo balo.

Platų klaidinamų judesių arsenalą turintis ir lyderio savybėmis išsiskiriantis Laurenčikas buvo pastebimas ir Eurolygos jaunimo turnyre, kur varžėsi su dvejais metais vyresniais varžovais.

RKL B divizione „Žalgirio-3“ komandai atstovavęs Laurenčikas per 13 minučių fiksavo 4,4 taško, 1,9 rezultatyvaus perdavimo ir 4,7 naudingumo balo vidurkius.

Laurenčikas yra komandinio stiliaus įžaidėjas, žinantis, kaip išnaudoti savo fizines stiprybes, gebantis sužaisti ne tik veidu, bet ir arčiau krepšio, o taip pat turi patikimą metimą po driblingo.

Didžiausia Laurenčiko silpnybė – metimai iš distancijos. Šiais laikais, kad ir koks geras būtumei situacijų skaitytojas, pasiekti elitinio įžaidėjo lygį be stabilaus metimo yra be galo sunku. Vis dėlto šią savo silpnybę Laurenčikas puikiai supranta ir metimo gerinimui skiria daugiausiai laiko.

Nors Laurenčikui ir trūksta atletiškumo bei greičio, jis tai kompensuoja geru pirmu žingsniu, o minėtų savybių trūkumas nublanksta prieš jo kitas stiprybes gynyboje. Juodo darbo nebijantis krepšininkas MKL perimdavo net po 3,5 kamuolio.

Nuotr. Barcelona

1.

Kasparas Jakučionis

Gimimo data

Gimimo vieta

Ūgis

Pozicija

Mokykla

   2006-05-29 Vilnius  192 Gynėjas Barcelona

Praėjusią vasarą iš Vilniaus į Barseloną persikėlęs gynėjas išrinktas talentingiausiu savo kartos krepšininku Lietuvoje, o prie tokių jis yra laikomas ir visoje Europoje. Jaunųjų žaidėjų potencialą vertinantis „eurohopes.com“ pernai Jakučioniui skyrė penktąją vietą visame Senajame žemyne.

Vis dėlto „Barcelonoje“ jaunojo talento tobulėjimas pristojo ir tai susiję ne dėl persikėlimo į kitą aplinką, o dėl neaiškios nugaros traumos, kurios priežastis iki šiol nėra iki galo išaiškinta.

Praktiškai pusę sezono dėl nugaros skausmų praleidusio „Barcelonos“ jaunimo akademijos nario išsami statistika Ispanijoje nėra pateikiama, tačiau įžaidėjo talentą žinantys Lietuvos treneriai puikiai pamena, ką krepšininkas išdarinėjo MKL.

Iki praėjusių metų finalo ketverto, kurio pradžioje gynėjas patyrė traumą, tuomet Sostinės KM auklėtinis fiksavo trigubo dublio vidurkius – 26,4 taško, 16,1 atkovoto kamuolio, 10,6 rezultatyvaus perdavimo ir 42,3 naudingumo balo.

Tarp metais vyresnių varžovų Jakučionis taip pat buvo ryškus – 12 taškų, 4,9 atkovoto kamuolio, 4,3 rezultatyvaus perdavimo ir 18,1 naudingumo balo rodikliai.

Įžaidėjas yra itin vertinamas dėl savo įvairiapusiškumo ir lyderio savybių. Jis pasižymi aukštu krepšinio IQ, tinkamu dydžiu savo pozicijai, elitiniu aikštės matymu, žaismingumu aikštėje bei atakų užbaigimu prasiveržimais, nebijant kontakto.

Jakučionis taip pat yra labai solidus gynyboje, turi ilgas rankas, tad jei ne neaiški nugaros trauma, treneriai neabejotų jo galimybėmis pasiekti aukščiausią lygį.

Žinoma, taisytinų dalykų yra, o prie tokių labiausiai išskiriami metimas iš distancijos bei prasiveržimas į kairę pusę. Vis dėlto Jakučionis išsiskiria nepriekaištinga darbo etika ir šiuos trūkumus yra pajėgus ištaisyti.

Talentingų gynėjų gausioje kartoje išsiskiriantis Jakučionis, anot apklaustųjų, per penkerius/šešerius metus turėtų prisijungti prie Roko Jokubaičio Lietuvos rinktinėje, jei tik pavyks išspręsti sveikatos problemas.

Labai bus įdomu vilnietį pamatyti U16 rinktinėje, kur Lietuvos treneriai iš arti galės įvertinti Katalonijoje metus praleidusio įžaidėjo progresą.Rodyti komentarus

Malonu kad daug gynėjų. Pastovus deficitas. Bet blyn būtų žiauriai lėva, jei Kasparui su ta nugara porimtis reikalas. Laidoj "Nauja diena" viena ausim vakar girdėjau kaip gydytoja iš Santaros giriasi kad ten tipo gerai stuburus tiesina. Kažkokia metodika (nesigilinau) kaip tik efektyviausia 16-20 metų žmonėms...
2022-07-13
+1
Atsakyti
Dėl 16-20 prikūriau :) , nes kuo anksčiau tuo geriau. Nu žodžiu, jei kam įdomu youtubėj 2022-07-12 "Nauja diena" apie skoliozę ir panašiai...
2022-07-13
Atsakyti
Juokingas reitingas. Siskauskas, visu treneriu net nepaminetas, kazkokio (gali buti tevo draugelio) gavo 1 vieta ir vsio, PR'as padarytas. Mano nuomone. tokie net neturetu buti minimi, su visa pagarba tevui.
2022-07-12
+3
Atsakyti
Kazin
Kiek is ju zais nba? 🤔
2022-07-12
-1
Atsakyti
daug tiesos kad mūsų treneriai kaip iškasenos atgyvenusios, viskas statoma ant komandinės bazės, individualumo pamokos nebent kieme su draugais.
2022-07-12
+2
Atsakyti
Anonimas
kur justas stonkus?
2022-07-12
-4
Atsakyti
Anonimas
kad ne tų metų jis
2022-07-12
+1
Atsakyti
Kencet
Kur juozas virkutis?!?
2022-07-11
+2
Atsakyti
Anonimas
Zavackai, miegi ir vėl - turbut už Perlą vėl žais TALENTINGI 20-22 metų žaidėjai? Jakučioni jau paleido į Ispaniją, Buika į Kauną, bet ir likę jaunesni jaunuoliai turbūt trinsis RKL B divizione??? 🤡
2022-07-11
+9
Atsakyti
jonas
įdomiai čia mąsto orakulai tiesiog kai kurie dabar su savo amžiaus grupem nieko nenuveikia bet ateity bus talentai
2022-07-11
+7
Atsakyti
Anonimas
Gudaitis tokio amziaus Knasio 2oje komadoje zaide
2022-07-12
+3
Atsakyti
Dažnai pas mus sakoma,jog trūksta talentingų gynėjų,tai prašau,čia net pirmas dvi vietas užima labai talentingi jaunuoliai.Tik dėl Indrušaičio man vėl įdomiai viskas skamba,panašiai,kaip su Buzeliu pernai reitinge.Amerikiečiai juos laiko vienais talentingiausių net visoje JAV,bet pas mus net į trejetuką nepatenka.Ir viskas til dėl to,jog neaišku,kaip jie atrodys europinio krepšinio kontekste.Paprastą pavyzdį pasakysiu-amerikiečiai dominuoja pasaulyje,tai ten užaugę mūsiškiai taip pat dominuos mūsų rinktinėje,net neabejoju.Nes tobulinasi geriausioje pasaulyje krepšinio šalyje,tarp talentingiausių pasaulio jaunuolių.Todėl net abejonių neturėtų kilti juos reitinguoti į pirmas vietas pas mus.Tačiau pernai Buzelis buvo vos penktas,dabar Indrušaitis tik ketvirtas.Mistika kažkokia.
2022-07-11
+24
Atsakyti
Anonimas
Ju darbas lietuvius treniruoti o ne amerikiecius
2022-07-12
+1
Atsakyti
Ekspertas is kauno
jus gal nejuokaukite su tokiu 10tuku... pirmas penketas kaip ir ok, kiti is oro istraukti zaidejai pamirstant kur kas geresnius bent jau zvelgiant i statistika.
2022-07-11
+8
Atsakyti
jonas
turbut tie geresni be perspektyvos 😀
2022-07-11
+1
Atsakyti
"Amžinai talentingų" sąrašas. Jei nors vienas iš jų pateisins viltis, bus labai gerai.
2022-07-11
-3
Atsakyti
Jis
kas cia zino gal ir bus tas Siskauskas geras bet dabar jis i top 30 nepatenka tikrai!
2022-07-11
+3
Atsakyti
l0l
"viena yra dominuoti mokyklų krepšinyje JAV, kita – atvykti į FIBA aplinką ir žaisti su geriausiais bendraamžiais Europoje" - ta prasme mes mateme pries pora dienu kaip zaidzia JAV mokyklu krepsinije dominuojantys krepsininkai ir ka jie dare su Europos bendraamziais
2022-07-11
+29
Atsakyti
gal pritruko specams informacijos
kur P Narvilas.nieko .jis apie save vel greit specams primins ,kai eilini karta aukso medali mkl ims .apie ka desimtukui tik pasvajoti.
2022-07-11
+3
Atsakyti
jonas
kurie čia tie ateities ''busimi eurolygos zaidejai''.
2022-07-11
-4
Atsakyti
RJ
Busimieji Kedainiu Nevezio all starsai
2022-07-11
+5
Atsakyti
Kindziulis
Vienas iš tavo pašiepiamų Kėdainių all starsų šiais metais pasirašė kontraktą su Panatinaikos 😛
2022-07-13
+1
Atsakyti
Utke
pasigedau Mindaugo Kuzminsko.....
2022-07-11
+13
Atsakyti
Anonimas
kur Titas Didžgalvis?
2022-07-11
+2
Atsakyti
Geras
Teko matyt jį žaidžiantį, tikrai geras ir perspektyvus žaidėjas, puikus metimas, geras aikštės matymas, buvo gera žiūrėti kaip jis prieš Kreišmontą žaidė, ir Utena aplošė Plungę bei pateko į pirmą divizioną.
2022-07-12
Atsakyti
Čia juk vaikai dar kam kelt hype. Pas mus brendimas vyksta iki 27 va tuomet ir parašykite tokį straipsnį. Jau po kelerių metų apie šiuos vaikus visi bus pamiršti kaip nepateisinę lūkesčių
2022-07-11
-5
Atsakyti
Beje
idomu, butu paziuret, pries 7 metus buve aprasyti perspektyviausi 16-meciai ka jie dabar veikia ir kiek is ju desimties dar zaidzia krepsi
2022-07-11
+14
Atsakyti
Nu jo matom kaip jie atrodo :D
2022-07-12
Atsakyti
Jurgis
kazkaip puolejai su 10 tsk 8 kamuoliu vidurkiais tarp bendraamziu labai dideli klausima kelia. speju, kad Indrusaitis jeigu atvaziuos i u16, tai ir bus lyderis
2022-07-11
+9
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 44

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.