Trečias bandymas – sėkmingas: U20 merginos EČ grupės etapą baigė pergale

2022-07-10 17:56
Nuotr.: FIBA

Lietuvos jaunimo U20 merginų rinktinė (1-2) pasiekė pirmąją pergalę Europos čempionate.

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės Vengrijoje 72:52 (11:19, 20:14, 18:5, 23:14) nugalėjo Bulgariją (0-3).

Į aštuntfinalį keliauja visos 16 čempionato komandų, tačiau žemesnes vietas grupėse užėmusių ekipų laukia potencialiai pajėgesni varžovai.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Lietuvės C grupėje finišavo trečios. Pirmąją vietą užėmė Ispanija (3-0), antrąją – Lenkija (2-1), ketvirtąją – Bulgarija (0-3).

Aštuntfinalyje mūsiškių lauks antrąją vietą D grupėje užėmusi komanda. Ja gali tapti Serbija, Portugalija arba Latvija. Atkrintamosios prasidės liepos 12 d.

Prieš tai lietuvės 40:80 nusileido ispanėms ir 34:66 lenkėms.

Lietuvos rinktinę į pergalę vedė Gedvilė Savostaitė, kuri per 28,5 minutės surinko 17 taškų (5/6 dvit., 2/4 trit., 1/2 baudų), 6 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą ir 17 naudingumo balų.

Bulgarės kur kas sėkmingiau pradėjo rungtynes ir įgijo dviženklį pranašumą (15:4). Varžovių pranašumas išliko panašus ir antrajame ketvirtyje (31:21), bet iki pertraukos pavyko apkarpyti deficitą (31:33).

Antrąją pusę lietuvės atidarė spurtu 11:0. Tai leido po trečiojo kėlinio įgauti dviženklį pranašumą (49:38). Lemiamame ketvirtyje mūsiškės laimėjo dar vieną atkarpą – 8:0 – ir nužygiavo pirmosios pergalės link.

Bulgarija: Iliyana Georgieva 16, Zlatka Madankova 13.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė ir Gedvilė Savostaitė po 17, Audronė Zdanevičiūtė 13 (5 rez. perd.), Justina Oficerovaitė 12 (4/11 trit.), Urtė Čižauskaitė 7 (8 atk. kam.), Elzė Motekaitytė 6.