NKL pinigai: kaip juos paskaičiuoti ir kodėl tempiasi atsiskaitymas su teisėjais?

Rytis Sabas
BN+ kūrėjas
2022-07-12 15:56
Nuotr.: D. Lukšta
Nuotr. D. Lukšta

Nacionalinės krepšinio lygos piniginiai reikalai nuolat domina su lyga susijusius žmones. Ar tai būtų atlyginimais už rungtynes nepatenkinti teisėjai, ar klubai, besiskundžiantys starto mokesčiais.

Tačiau palyginus su tuo, kas buvo prieš gerą dešimtmetį, NKL žengė ne didelį žingsnį į priekį, bet, sakyčiau, peršoko platų griovį arba, panašiau į, kaip kalba ekonomistai, didžiulę finansinę duobę.

NKL prezidentas Remigijus Štaras, padedamas lygos direktoriaus Giedriaus Grybausko, labai atvirai atsakė į BasketNews klausimus.

Skirtingai nuo LKL ir Moterų krepšinio lygos, NKL vadovai drąsiai vardijo savo skaičius. Siekdamas išlaikyti tikslumą, pateikiu Štaro raštu į mano klausimus atsiųstus atsakymus.

– Koks yra NKL biudžetas ir kaip jis keitėsi per pastaruosius trejus metus?
– 2021-2022 m. sezone NKL biudžetas buvo apie 450 000 eurų, neskaitant finalo ketverto – jam renkame atskirą biudžetą. Kitame NKL sezone planuojame dar daugiau rinkodaros sprendimų ir apie 500 000 eurų biudžetą. Kalbant apie pastarųjų trijų sezonų bangavimą, tai buvo susiję su visais buvusiais pandemijos apribojimais dėl žiūrovų, žaidėjų ir pan. Taigi, pirmą ir vienintelį kartą per 11 mūsų kadencijos metų 2021 m. kovo 13 d. buvome priversti nutraukti sezoną, tačiau jau praėjusį sezoną grįžome prie mums įprasto formato. 

– Kas sudaro NKL pajamas: koks procentas rėmėjų, LKF, klubų, TV teisių?
– 71 proc.  viso biudžeto pajamų sudaro NKL rėmėjų parama, pajamos už reklamą ir už transliacijų teises. Ši dalis neapima pajamos barteriu (kamuoliai, vanduo, ir kitos paslaugos).

23 proc. biudžeto sudaro klubų starto mokesčiai, kurie dengia tik dalį teisėjavimo kaštų. Klubų starto mokestis jau 11 metų siejamas tik su kaštais teisėjams (BasketNews žiniomis, NKL iki šiol yra negavę kai kurių klubų mokesčių, dėl to iki šiol vėluoja atsiskaityti su teisėjais už paskutinį praėjusio sezono mėnesį).

Jei NKL biudžetas ankščiau buvo 250 arba 300 000 eurų, metai iš metų palaipsniui didinome transliacijų skaičių per DELFI TV, vėliau prisijungė ir LNK grupės TV transliacijos, organizuodavome automobilių loterijas. Jau antras sezonas, kai NKL klubams nereikia filmuoti rungtynių – viską daro lyga ir klubams šie ir kiti papildomi rinkodaros dalykai - nieko nekainuoja. Šiomis priemonėmis nuolat auginama pridėtinė vertė - ir lygai, ir klubams.

6 proc. viso NKL biudžeto sudaro LKF dotacija. 

– Gal yra skaičiavimai, kiek NKL kainuoja vienerios rungtynės?
– Tai suskaičiuoti visiškai nėra sunku, tačiau reikia aiškiai pasakyti ir susitarti, ką konkrečiai skaičiuojame ir kokia apimtimi. 

Matote nepilną turinį. Norėdami matyti visą, užsisakykite BN+ prenumeratą.


Rodyti komentarus


Komentuoti

Komentuoti gali tik BN+ prenumeratoriai