Motiejūnas – apie viltį dėl Grigonio, „Žalgirio“ kandidatus Las Vegase ir pyktį ant Eurolygos

Donatas Urbonas
BasketNews žurnalistas iš Las Vegaso
2022-07-12 20:04
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Paulius Motiejūnas vartė NBA vasaros lygos programą su visų komandų sudėtimis, žaidėjų amžiumi, ūgiu ir jų priešistore.

Vis ją atsiversdavo, pasitikrindavo, užversdavo, ir vėl įdelbęs akis į aikštę stebėdavo veiksmą ant „Cox Pavilion“ parketo.

O ten galėjai rasti visko.

Nuo Denverio „Nuggets“ marškinėlius vilkinčio „Žalgirio“ naujoko Kevarriuso Hayeso. Pirmųjų NBA naujokų biržos šaukimų Paolo Banchero, Cheto Holmgreno ar Jabari Smitho. Ar keturiskart NBA trigubą dublį jau pasiekusį australą Joshą Giddey.

Iki pasireikšti negaunančio Deivido Sirvydžio. Su Klivlando „Cavaliers“ apranga spindinčio Amaro Syllos, kuris, anot BasketNews šaltinių, greičiausiai gaus dvišalį kontraktą. Ar tokių krepšininkų, kurie dar nebūtų pasiruošę žaisti LKL.

Šioje mėsmalėje žaidėjus į ateitį projektuoja ir Kauno „Žalgiris“.

NBA vasaros lygos rungtynių vaizdą užstojo per turėklą į akredituotų renginio svečių tribūną įlipęs vyrukas su ryškiais šortais. Tai Eurolygos legenda Jonas Robertas Holdenas, dabar užimantis žaidėjų personalo vadovo pareigas Bruklino „Nets“ klube.

Pasimetęs vietos užkimštose tribūnose ieškojo kitas kažkur matytas vyrukas su NBA akreditacija. Pasirodo, tai prieš porą dešimtmečių „Žalgiryje“ žaidęs Mitchellas Butleris, kadaise prašęs minutės pertraukėlės, kai vos neiškrito iš aikštelės į užribį.

Už nugaros – vyrukas su „Grateful Dead“ marškinėliais. Tai NBA žurnalistas, sekantis „Nuggets“.

NBA vasaros lyga sujungia visą margą krepšinio pasaulį. 

„Labiausiai patinka, kiek krepšinio žmonių čia yra vienoje vietoje. Juos pamatyti, pakalbėti, ypač su NBA dirbančiais lietuviais, yra labai smagu. Ir labai smagu, kad čia yra daug krepšinio, kurio gali prisižiūrėti per abi sales po vienu stogu“, – BasketNews Las Vegase pasakojo Motiejūnas.

„Thomas & Mack Center“ koridoriuose bei Las Vegaso viešbučiuose Motiejūnas tikisi uždaryti ir du didžiausius likusius „Žalgirio“ komplektacijos klaustukus. Čia zuja ir pagrindinių žalgiriečių taikinių rinkoje agentai.

Vienas klaustukų vis dar kabo ore virš Mariaus Grigonio.

Graikijos žiniasklaidos per anksti Atėnų „Panathinaikos“ marškinėliais apvilktas lietuvis vis dar nėra įsipareigojęs jokiai komandai.

BasketNews pokalbis su Motiejūnu – apie viltį dėl Grigonio susigrąžinimo, didžiausią atgarsį sukėlusius pirkinius, pyktį dėl situacijos Eurolygoje ir vieno blogiausių sezonų „Žalgirio“ istorijoje.

– Kiek vasaros lygoje žaidžia kandidatų į „Žalgirį“?
– Per daugiau nei septynerius metus mes čia turbūt nenupirkome nė vieno.

Tai daugiau dėl žaidėjų stebėjimo. Kažką jau matei pernai, žiūri, kaip patobulėjo. Gyvai aikštėje pamatyti yra visai kitaip nei per televizorių.

Kandidatų yra kelios pavardės. Bet šiemet iš čia kažką atsivežti į klubą – praktiškai be šansų. Gal po 2-3 metų kažkas iš tų, kuriuos matėme, bus.

Bet vasaros lygoje dabar daug kas pasikeitė, nes pasikeitė ir NBA. Anksčiau NBA imdavo universitetą pabaigusius žaidėjus ir mes jau matydavome vyresnius žaidėjus. Bet dabar NBA ima visus 20-22 metų krepšininkus.

Mes jau nebematome daugiau 24-25 metų krepšininkų, kurie galėtų būti arčiau Europos. Anksčiau matydavai vyresnius, pabuvusius ten ir ten, o dabar ateina jauni, kuriems būtų labai sunku iškart įeiti į Europą.

– „Žalgirio“ sudėties dėlionėje dabar trūksta dviejų žmonių?
– Dviejų arba trijų, priklausys nuo to, kaip susidėlios kortos.

– Nuo ko tai priklauso?
– Mes šiemet turbūt bandysime pradėti su mažesniu žaidėjų skaičiumi, bet pasilikti galimybę sezono viduryje įsivertinti, kad jei kažkurioje pozicijoje kažko trūksta, turėtume atrištas rankas tiek finansiškai, tiek su legionierių limitu.

– Senokai „Žalgiris“ kažką pirko pasilikęs rezervą sezono viduryje... Turbūt taip buvo dar prieš Šaro erą?
– Šaras sakydavo, kad reikia laiko visiems apsitrinti. Nors mes atsivežėme ir Beno Udrihą, ir Derricką Waltoną, bet visada dėliodavome komandą visam sezonui.

Dabar daug kam reikia duoti šansą, ypač, kai daug lietuvių. Todėl norime neužsikišti, o pasižiūrėti, kur labiausiai trūksta.

– Jeigu į starto penketą dar ieškote dviejų gynėjų, kur numatote tą ekstra papildymą sezono metu?
– Man įdomiausia, kad formuojant komandą, esi stiprus tiek, kiek tavo silpniausia grandis. Jei labai sustiprini mažiukus, silpniausia grandis gali būti dideli. Pastiprini ten, ir žiūri, kad pasilpnėjo kitoje pusėje. Nėra vienos formulės.

Matysime, kaip įsilies legionieriai. Yra traumų tikimybė. Iš tų mažų niuansų viskas ir susideda.

– Kalbant apie formulę formuojant Eurolygos komandą, kaip bandėte tą daryti pernai ir kaip dabar keičiate komplektacijos pjūvį?
– Vienos formulės nėra. Bet labiausiai matau, kad grįžtame prie lietuviško pagrindo.

Lietuviškas trenerių štabas, treneriams patinka lietuviai žaidėjai, todėl daug jų ir bus. Lauryno sugrįžimas, Arno prisijungimas, Tomas Dimša, išsaugoti Ulė su Luku, Mantas. 

Daug lietuvių ir nemažai stuburą sudarančių žaidėjų. Lukas ir Ulė yra kertiniai žmonės, kuriuos džiaugiamės išsaugoję. O rolės žaidėjai kaip Arnas su savo energija, Tomas su energija, patirties įgavęs Lauris... 

Ir matome, kad dabar visi daug jaunesni. Pernai ėjome su labiau patyrusiais, kai buvo Jankis, Milas, Strelnieks. Dabar esame jaunesni.

Norime eiti kautis. Gal nebūsime tokie geri ir žaidę superklubuose, bet eisime ir dantimis graušime tą parketą.

– Kalbant apie Artūrą Milaknį, rinkotės tarp jo ir Karolio Lukošiūno?
– Realiai, situacija tokia. Įsivaizduoju, kad kai esi patyręs žaidėjas, sėdėti ant suolo nėra noro, ypač kai karjera artėja prie pabaigos.

Artūro situacija tokia, kad jis tikrai gaus kontraktą. Gal jam net geriau turėti vienas rungtynes per savaitę silpnesnėje komandoje, bet geroje šalyje. Bet tu žaisi ir būsi svarbesnė komandos dalis.

Tokių metų žaidėjui būti tik tuo, kas žaidžia nedaug, nėra malonu. Manau, tas nežaidimas labai slegia.

– Ar buvo kalbėta su Artūru dėl galimybės užbaigti karjerą „Žalgiryje“ ir jungtis prie trenerių štabo?
– Tai tas žmogus, kurį visada norisi turėti komandoje. Bet reikia derintis prie trenerio.

Tokią galimybę aptarėme ir kaip treneris jis tikrai laukiamas. Bet su tais baigiančiais karjerą... Pasakai „paskutiniai metai“, bet tie metai tampa dvejais ar trejais (šypsosi.).

Ir broliai tik šiemet baigė karjerą, tas pats Javtokas ir Jankūnas – daug pavyzdžių, kur niekada negali pasakyti, kada jie norės baigti. Ir negali už juos nuspręsti, kai jie tiek daug davę klubui.

Artūro atveju, ar tai paskutinis, ar ne paskutinis sezonas – pasakyti sunku.

Bet kaip treneriui, ta tranzicija tikrai bus. Ar nuo dublerių, ar nuo pirmos komandos – jei tik Artūras norės būti treneriu, mes pasiruošę jam duoti šansą, auginti ir kreipti į savo sistemą.

Nuotr. BNS

– Be dviejų likusių žaidėjų, ar esate patenkintas tuo, kaip pavyko sudėlioti „Žalgirio“ sudėtį?
– Ne viskas pavyko, ne visur pasirašėme pirmus pasirinkimus, bet aš visada sakau, kad tai, ką turime, norėjome ir esame patenkinti.

Nė vienam nedavėm kontrakto sukandę dantis. Matome, kad ta puzlė dėliojasi, kaip norime. Tikrai ne pirmos opcijos, bet džiaugiamės, ką turėsime.

– Ar nustebote, kokį atgarsį sukėlė Rolando Šmito pasirašymas?
– Mes labai jo norėjome ir labai džiaugiamės, kad jis prie mūsų prisijungė. O reakciją pamatysime, kai žmogus pradės žaisti.

Tai tas žaidėjas, kurio labai norėjome dėl jo savybių, darbo etikos, energijos. Jis mums puikiai tinka į lietuvišką mentalitetą ir tai, ką norime turėti. Be to, tai dar jaunas ir perspektyvų turintis žaidėjas. 

– Ką žmonės pramiega su Rolandu Šmitu?
– Nenoriu prisikalbėti, reikia, kad jis pradėtų žaisti. Bet jei gausime tą kovingumą ir aukštesnį vaidmenį, būsime laimingi. Galbūt žmonės dabar to nemato.

– Kaip bandėte prognozuoti ir išsidiskutuoti klubo viduje, kad iš rolinio vaidmens Barselonoje išėjęs Šmitas gali tapti vienu kertinių žaidėjų „Žalgiryje“?
– Visada žiūri, ką žaidėjas gali duoti. Taip pat turime TC (Tylerį Cavanaugh), kuris grįžta po pirmo sezono ir tikrai neblogai tvarkėsi. Dabar ateina dar vienas žaidėjas ir jų tandemas atrodo tikrai neblogai.

Abu gali mesti tritaškius. Galbūt TC gynyboje sunkiau, bet Rolands gali duoti tą kovą, taip pat žaisti penktoje pozicijoje. Gauname universalumo, energijos.

Barselonoje Rolands negalėjo gauti stabilių minučių, nes priekyje turėjo Mirotičių. 

Nežinau, kaip pavyks. Bet galvojame, kad pavyks gerai. Nes čia nebus tokio spaudimo, kad jei tau visai nesiseks, išeis daug prastesnis žaidėjas. Bet turime TC. Tikimės, kad tą spaudimą nuims, o šansą pasirodyti tikrai duosime.

– Kiek šiame sprendime buvo reikšmingas faktorius, kad Šmits yra latvis ir potencialiai gali pritraukti į areną žiūrovų iš Latvijos? Gal buvo galima skaičiuoti latvių skaičių „Žalgirio“ arenoje augimą dėl Janio Strelnieko?
– Nelabai kreipiame dėmesio į tuos dalykus – daugiau žiūrime į tai, kas yra aikštelėje.

– Kokia buvo idėja dėl vidurio puolėjų grandies?
– Norėjome vieno aukštesnio centro (Birutis). Kitose komandose tokias funkcijas užima Pleissas, Tavaresas. Vienas aukštas žaidėjas, kuris gali centruoti ir gintis.

O šalia jo norėjome mobilesnio žaidėjo, kuris galėtų bėgti, gerai gintis, spaust, keistis dengiamaisiais (Hayesas).

– Dabartiniai „Žalgirio“ aukštaūgiai yra labiau rolinio plano krepšininkai. Ar priekinėje linijoje netrūksta techniškesnio ir taškus individualiai galinčio rinkti žaidėjo? 
– Pernai mums trūko mažiukų, kurie galėtų sukurti. Norime, kad šiemet jų netrūktų.

Šiemet labiau einame į mažiukus, o jie kažką sukurtų dideliems. Norisi, jog aukštaūgiai padėtų, o mes priklausytume nuo mažiukų.

– Koks buvo lemiamas faktorius, nusvėręs Biručio sugrąžinimą ir Mareko išvykimą?
– Marekui reikia žaisti. Per dvejus metus keitėsi daug trenerių. Bet čia gauti stabilumo bei didelę atsakomybę ir kilti, jis neturi šansą.

Po dvejų metų užsienyje matosi, kad Laurynas gali būti tos rolės žaidėjas. O statyti Mareką kaip antru pagrindiniu centru matėme didesnę riziką.

Jis išvažiuoja į komandą, kurioje gaus daugiau atsakomybės, prie jos pripras ir tvarkysis. Pas mus to nebuvo. Bet aš labai tikiuosi, kad Marekas pas mus grįš.

Užaugęs, pamatęs daugiau, subrendęs kaip žaidėjas, pamatęs kitą aplinką bei pripratęs prie atsakomybės, jis galės grįžti į „Žalgirį“.

– Kaip analizuojate Mareko projektą ir kodėl jis nepasiteisino „Žalgiryje“?
– Manau, kad jis būtų visai kitaip atrodęs prie Šaro. Jis buvo įsigytas su Šaru.

Manėme, kad jis bus komandoje. O jam reikia griežto trenerio, bet tokio vėliau neturėjome. Ir mes nesukūrėme to, ką planavome, bet kartu ir žaidėjas turi prisitaikyti prie visko.

Tačiau jis jaunas ir jam dar tikrai viskas prieš akis.

Nuotr. D.Lukšta, D.Repečka | BasketNews iliustracija/A.Zaikauskas

– Kuo Arno Butkevičiaus, jau šešto buvusio „Ryto“ krepšininko perėjimas tiesiai į „Žalgirį“, buvo kitoks nei kiti?
– Esame Lietuvos komanda ir norime žaisti Eurolygoje. Koncentruojamės į konkurenciją Eurolygoje, o ne ten, kas iš kur atėjo.

Gerbiame visas komandas. Tai daugiau fanų priešprieša dėl tokių perėjimų. Bet mums tiesiog reikia imti geriausius lietuvius.

Arnas mums tinka savo gynybinėmis savybėmis. Mums reikia žmogaus, kuris galėtų dengti geriausius varžovų žaidėjus. Norime iš jo energijos, gynybos, bėgimo į greitą puolimą. 

Mes žiūrime į tai, o ne tai, kad jis rungtyniavo Vilniuje, ar tai „Wolves“. Aš labai nenoriu, kad Lietuvoje įsiveltume į tokią konkurenciją.

– Ar derybos su „Ryto“ žaidėju būna kažkuo specifinės?
– Stengiuosi į emocijas nelįsti, nes tai tik emocijos. Žiūri žaidėjas geras ar blogas ir imi jį kaip žaidėją. O ne pagal tai, kad jis rungtyniavo vienoje ar kitoje komandoje. Krepšininkai yra profesionalai ir žiūri į tai kaip į darbinę situaciją.

Manau, kad tai daug priklauso ir nuo to, kaip tai pateikiama žiniasklaidoje. Jei būtumėte akcentavę, kad išeina kapitonas, pripūtę tų burbulų, tai būtų visai kitaip.

Iš pragmatinės pusės, žaidėjas yra geras, ateina į Eurolygos komandą. Ir jam tai gerai, nes laimėjęs titulą ir pasiekęs savo paauga. Kaip sudėliojate, taip ir atrodo.

– Koks dabar agentų ir Eurolygos žaidėjų požiūris į „Žalgirį“ po praėjusio sezono?
– Ta paskutinė vieta labai kenkia. Daug kas akcentuoja, kad nori žaisti konkurencingoje komandoje, o mes iš naujo turėsime įrodinėti, kad galime būti konkurencingi.

– Taip lengva Eurolygoje prarasti įdirbį?
– Taip. Tie, kurie stebi ir turi daug žaidėjų Europoje, žino istoriją ir supranta. Bet amerikiečiai, kurie nelabai susidūrę ir atvažiavę pirmus metus, pasižiūri į paskutinę vietą ir viskas baigiasi.

Iš mūsų pusės, tada reikia daugiau komunikacijos, aiškinimo, įtraukimo žaidėjų, kurie čia buvę, trenerių. Tada reikia įdėti daugiau pastangų įrodyti, kas mes per organizacija, kokių privalų turime prieš kitas komandas.

Bet šiemet labai sunku. Ir dėl finansų labai sunku, nes kainos labai išpūstos. Nedaug tų žaidėjų. Komandos ima žaidėjus, kurių, atrodo, neturėtų imti.

Labai nedaug žaidėjų, kurie nori ateiti įrodyti, jog gali ateiti daryti kitą žingsnį. Daug ką lemia pinigai. Daug niuansų.

– Buvo prognozuojama, kad Rusijos klubams pasitraukus iš Eurolygos, žaidėjų kainos gali šiek tiek kristi. Kas išpūtė kainas?
– Dabar ir tie patys rusai moka didelius pinigus vien kad prisitrauktų žaidėjus į VTB lygą. Kosminius pinigus... Tas pats „Zenit“. Kai pasižiūri, tai net baisu.

Turkijos klubai – „Fenerbahče“, vėl nori kilti į viršų. Monakas moka labai didelius pinigus. Prasidėjo konkurencija tarp dviejų turtingų savininkų Milane ir Bolonijoje.

Futbolo klubai... Ir „Barcelona“ kalba, kad neturi pinigų, Madridas sako, jog mažins biudžetą. Bet biudžetai nemažėja. 

– Kaip mažo biudžeto Eurolygos komandos vadovas jaučiasi girdėdamas „Barceloną“ besiskundžiančią dėl pinigų, bet perkančią Vesely, Satoransky ir Kaliničių?
– Kaip sakoma, kito problemos neįdomu. Bet aš tą patį girdžiu, kad Milanas neturi pinigų... Man pikta.

Apie tai, ką kalbėjome, Eurolygos viziją, kad čia bus kaip NBA, su „fair play“, algų kepurėmis, kažkokiais ribojimais, tai mes tik dar labiau nuo to tolstame.

Yra kaip yra, bet gaila, kad ta lyga nesidaro tokia konkurencinga, kokia norėtųsi. Kad nepriklausytų daugiausia nuo to, kiek iš kišenės traukia vienas žmogus ar kiek tempia futbolo klubai, bet labiau padirbėtų sporto direktoriai, vadovai.

Matome, kad vokiečiai taip dirba su puikiais specialistais. Vitorija turbūt irgi yra ta komanda. Bet, pavyzdžiui, ateina „Valencia“ ir meta tokius pinigus, kad su jais neprikonkuruosi.

– Arba Vilerbano ASVEL su Nando De Colo.
– Taip. Nes reikia konkuruoti su Monaku. 

– Kokią konkurenciją Lietuvoje sudaro „Wolves“ projektas? Kaip jie keičia Lietuvos rinką?
– Lietuvoje sugadino labai.

Lietuvoje žaidėjų yra tiek, kiek yra. Įsivaizduoju, kad ir „Lietkabeliui“ daug sunkiau, ir Utenai daug sunkiau, „Šiauliams“. Nekalbu apie Jonavą ar kitus klubus, kur visi nori paimti lietuvius ir bent po vieną lyderį.

O kai atsiranda komanda, kuri paima 3-4, o gal net 5, kurie bet kurioje kitoje Lietuvos komandoje galėtų būti lyderiais, toms žemesnėms komandoms tikrai sunku. Jie duoda daugiau pinigų, užkelia kainas, o tų lietuvių nėra tiek daug.

– O „Žalgiris“ kaip nors pajuto „Wolves“ įėjimą į rinką?
– Turbūt ne, nes kol kas, su visa pagarba jiems, jie žais žemesnėje lygoje. Mes turime didelį privalumą, jog žaidžiame Eurolygoje, turime licenciją, žaidžiame didelėje arenoje. Tai privalumas ne tiek Lietuvoje, bet visoje Europoje.

Manau, žaidėjų prioritetas išlieka ateiti pas mus ir nebūtinai viską lemia finansai. Gal jie gali kai kuriems mokėti daugiau, bet Eurolyga kol kas tai nusveria.

– Chriso Joneso pavyzdys buvo geriausias. „Žalgiris“ jo labai norėjo, bet gynėjas neskubėjo, laukė kitų variantų ir pasirinko „Valencia“, kuri galėjo duoti ir daugiau pinigų, ir stipriausią lygą, ir gerą orą. Žinant, kad „Žalgiris“ negalės sumokėti daugiausiai ir neturi saulės, su kokiu argumentu einate į derybas su tokiais žaidėjais?
– Manau, kiekvienam žaidėjui yra malonu vadovauti komandai ir būti svarbiausiam.

Mūsų argumentas ir yra, kad ieškome to, kuris valdytų komandą, gautų daug minučių. Čia galėtų atsiskleisti ir vėliau gautų tuos milijoninius kontraktus.

Tai nepasikeitė. Tik pasikeitė tai, jog rinkoje mažiau žaidėjų ir daug daugiau klubų avansu duoda milijonus. Anksčiau taip nebūdavo.

– Ar galima teigti, kad dabar Grigonis yra pagrindinis taikinys į atakuojančio gynėjo poziciją? Ar viltis jį prisivilioti dar gyva?
– Nuo pradžių sakėme, kad Marius yra tai, ko norime. Tačiau suprantame savo finansines galimybes, kurias kartais sunku suprasti žaidėjams.

Buvo keleri metai, kai uždirbome daugiau pinigų nei anksčiau. Kai turėjome didesnius nei planavome pardavimus. Bet šiemet situacija yra kita. Turime paskolą, griežtai laikomės finansų ir neaišku, kokie bus kiti metai.

Žiūrint iš finansinės pusės, visi kalba apie krizę. Neaišku, kaip bus su lankomumu po koronaviruso. Yra daug klaustukų komandai ir visai „Žalgirio“ organizacijai. Turime šiek tiek susispausti, bet žaidėjams sunku tai priimti.

Mariaus klausimu lygiai tas pats. Negalime visko mesti ir sakyti, jog duodame, kiek nori. Mes jo norime, bet norisi, jog kiti jo nenorėtų ir jis ateitų. Bet gali atsirasti kitų komandą. 

Visi rašo apie Atėnus. Jiems mokėti keliais šimtais tūkstančių daugiau nei mes yra vidurkis. Mums tai yra neįsivaizduojama suma.

– Kokioje pozicijoje dabar yra „Žalgiris“ laimėti kovą dėl Grigonio parašą?
– Sakyčiau, 50 prie 50. Mes tikrai būtume gera vieta jam tobulėti, būti namie ir turėti svarbų vaidmenį.

Nuotr. BNS

– Kaip auginti žemesnio biudžeto klubą tokioje Eurolygoje prie tokios nežinomybės?
– Dabar labai sunku. Eurolygoje mes nebekalbame apie pačią lygą. Mes turime praeiti tą sunkų etapą su neaiškia vadovybe, konfliktais tarp klubų, asmeninėmis ambicijomis.

Pamiršome, kokį gerą produktą turime. Pamiršome, kad norime būti antra lyga po NBA su finansiniu stabilumu, konkurencija G lygai ar dvišaliams kontraktams.

Mes nuo to tolstame. Dabar reikia susipurtyti ir grįžti atgal, kad siektume to tikslo.

– Kokie procesai gali keisti dabartinę situaciją?
– Viskas priklauso nuo mūsų klubų. Turime sėsti kartu ir kalbėti apie tai, kaip gerinti lygą, o ne kiekvienas žiūrėti savęs ir konkuruoti tarpusavyje, ginti asmeninius interesus, kas, mano nuomone, dabar ir vyksta.

– Matant klubų susiskaldymą ir girdint gandus apie Jordi Bertomeu, kiek šansų, kad jis liks vadovauti Eurolygai?
– Keista kalbėti, kad jis gali likti, kai pusė komandų nori pasikeitimo. Bet kurioje įmonėje vadovas, CEO ar prezidentas turi turėti akcininkų pasitikėjimą. Jeigu jo nėra, tai sunku įsivaizduoti sėkmingą įmonės darbą. Čia verslo logika.

Nuotr. Imago Images – Scanpix

– Jeigu Grigonis negrįžta į „Žalgirį“, kokios galimybės pabandyti prisikviesti Igną Brazdeikį, pavyzdžiui, surizikuojant ir bandant susukti jam galvą ilgalaikiu pelningu kontraktu su NBA išėjimais?
– NBA jam dabar susukusi galvą nei mes galime susukti (šypsosi).

Kalbėjomės su agentais. Puikus žaidėjas. Bet jo prioritetas yra NBA. Turime išlaukti ir žiūrėti, kaip viskas susidėlios.

– Kiek laiko jis dar ketina vaikytis NBA svajonės?
– Nenoriu prikalbėti už kitus žmones, šito reikėtų klausti paties Igno.

– Kaip dabar matote tobulą gynėjų liniją „Žalgiriui“?
– Pernai trūko žmonių, kurie galėtų žaisti su kamuoliu, prasiveržti. Buvo Lukas, o kiti buvo sunkiai apžaidžiantys vienas prieš vieną ar sunkiai bėgantys į greitą puolimą. Į tokius žaidėjus dabar ir orientuojamės.

– „Žalgiris“ yra tokioje situacijoje, kuris pinigais pakonkuruoti negali ir turi galvoti kitaip nei kiti. Ar įsivertinate netikėtus scenarijus? Pavyzdžiui, Nickas Calathes derasi dėl išėjimo iš Barselonos. Ar „Žalgiris“ ateina pas jį su pasiūlymu? Gal „Žalgiris“ bandė kalbėtis su Xavi Pascualiu, kai prasidėjo karas Ukrainoje?
– Žinau, kad Calathesas gauna tokius pasiūlymus, kurie visai ne mūsų kalibro. Normalu, kad tu tokio nepaimsi.

Tikrai yra agentų, kurie sako, kad jų žaidėjui reikia gauti progą atsiskleisti ir įsivažiuoti.

Bet Calathesas dar tikrai ne tas žaidėjas, kuriam reikėtų atsigauti.

– Kuo šiemet skiriasi komplektacijos darbas su nauja komanda – nauju vyr. treneriu, skautu, dar vienu vadovu?
– Galbūt skiriasi tuo, kad visi labai įsitraukę. Tiek visi asistentai, ir skautas, ir tas pats Jankūnas.

Norime sudaryti aiškią grupę, kur niekas nebijotų sakyti savo nuomonės, diskutuoti, rinkti informaciją ir ja dalintis.

Šiemet galbūt visi daugiau reiškia savo nuomonę ir požiūrį.

– O kaip geriau – kai nuomonių mažiau ar daugiau?
– Geriausia, kai laimime (šypsosi.). O kokiu būdu tos pergalės ateina – tikrai nesvarbu.

– Ar pasimatė Kazio Maksvyčio braižas ir vizija?
– Dabar prioritetas buvo lietuviai, kas Kaziui labai tinka. Smagu, kad rinkoje jų buvo. Toks braižas mums irgi tinka. Bet viskas pasimatys, kai pradėsime žaisti.

– Jankūnas startuos „Žalgirio“ direktoriaus pavaduotojo pozicijoje, vykdančiojo direktoriaus pareigose startavo Jonas Lukošius, o visų šitų pokyčių idėja buvo ir jums grįžti arčiau sportinės pusės. Kaip dabar atrodo tas jūsų įsitraukimas?
– Anksčiau viskas buvo kitaip. Atrodė, išeisi iš sporto ir eisi į verslo dalykus.

Buvo ir Francois Lamy, Roberto Javtoko variantas, kad, atrodė, galėtum perduoti ir neužsiimti komandos komplektacija. Rūpintis finansų tvarumu ir patikėti komplektaciją treneriams, skautui bei sporto direktoriui.

Bet Robertas norėjo eiti į LKF, su Francois išėjo, kaip išėjo. Dabar nesinori jauniems specialistams – Erikui ar Pauliui, tam pačiam Kaziui, iškart visko suversti.

Įsitraukimas yra toks, kad visi kartu galėtume išdiskutuoti, augti ir priėmę sprendimus eiti į priekį. Tikslas užauginti žmones, kurie galėtų perimti sportinę pusę.

– Kiek skaudu buvo stebėti Jankūną baigiantį karjerą rungtynėmis dėl trečios vietos? Kokią savianalizę pats pasidarėte po praėjusio sezono?
– Po šio sezono man labai daug pykčio.

Tikrai daug kas neišėjo. Nors teoriškai atrodo, kad sustatai viską, kaip yra, bet neišeina. O kodėl kažkas neišėjo, pradedi analizuoti.

Bet nebūtinai tai, ką matai, jog galėtum padaryti kitaip, užtikrina, kad tikrai pavyks.

Man motyvacijos niekada netrūko. Mes nesame ten, kur turėtume būti. Mano noras įrodyti, jog mes nesugriuvome, kaip visi galvoja ir rodo sportiniai rezultatai.

Norisi kuo greičiau įrodyti, kad galime kovoti Eurolygoje su bet kokia komanda ir kad turime būti pirmi Lietuvoje. Kad čia buvo tik paslydimas ir n metų tai nepasikartos.

Nėra taip, kad guli ir dejuoji, kaip viskas blogai. Norisi kuo greičiau startuoti ir sakyti – mes paslydome, bet esame pasiruošę grįžti, kautis ir įrodyti.

– Kaip atrodo ir reaguoja piktas Paulius Motiejūnas?
– Reaguoju pasikeitimais. Dabar komanda keičiasi iš esmės.

Kai laimi, dar gali galvoti ir duoti kažkam šansą. O dabar supranti, jog nebegali galvoti, jog galbūt jam dar suteiksi šansą. Turi galvoti „viskas, kitas sezonas yra tas, kur turime keistis iš esmės.“

Ir turi keisti mentalitetą. Užtenka lepinti ar žiūrėti, kad jei laimėjome, tai galima kažkur užmerkti akis.

Nėra užmerktų akių. Kiekviename etape žiūri taip, kad maksimaliai kiekvienas turi padaryti ir jausti atsakomybę nuo pat pradžių.Rodyti komentarus

Anonimas
jeigu tam klipatai gali pasiulyt 700k+, tai sitiek pasiule homesley ar thompsonui tikrai permustu kitu klubu pasiulymus
2022-07-14
+2
Atsakyti
Anonimas
maskvycio braizas jau pasimate su neptunu ir lietkabeliu.
2022-07-14
+2
Atsakyti
Lieka Kalnietis? Tomas Dimša ateina? Gerai, reikės tikrai Žalgiris Insider atsisakyt pagaliau.
2022-07-13
Atsakyti
white mamba
tegu nebesvaigsta apie maza biudzeta 10 milijonu turi ,10 kart daugiau negu kitos lkl komandos,o eurolygoi nuo barsos gal tik 3 kartais atsilieka tikrai niekas neddisponuoja 100 milijonu toi el net cska max 30 turedavo
2022-07-13
-2
Atsakyti
Anonimas
Busiu nepopuliarus bet grigonio as nenoreciau.Tos sypseneles amzinai nepatenkintas, kaina.Prisiminkim kaip jis zaide zalgiryje kai pasirase kontrakta su cask.Neatletiskas tik prisiliecia kas nors is karto griuna.
2022-07-13
+8
Atsakyti
Geras interviu, Motiejūnas daug ką paaiškino, nes buvo belenkiek klaustukų dėl žaidėjų. O šiaip nieko rimto kitam sezonui nėra ką tikėtis, max 10 - 12 vietą įmanoma su tokiom klubo galimybėm.
2022-07-13
Atsakyti
It
tokiu treneriu
2022-07-13
Atsakyti
Bet šiaip nebloga ta sudėtis, subalansuota bent jau, kas tikrai yra gerai. Jei dar bus vienas stiprus gynėjas, tai bus labai gerai. Bet kaip ir sako PMO, reik pamatyt kaip žais. Centrai gal silpnesni, bet jų realiai funkcija turi būt tik gynyba ir off rebai.
2022-07-13
+1
Atsakyti
motiejau neimk Grigonio, už tokią kainą galima paimti 2 tokio lygio legionierius, grigas overated!
2022-07-13
+8
Atsakyti
Gal cia K.T raso tuos komentarus debiliskus pas ji ten intelekto nera ?
2022-07-13
Atsakyti
Anonimas
oj motiejau tai kodel tu negali deti pinigu ant stalo kaip klubo savininkas ir kaip ta daro visi kiti europoje? o negal nes netuti ir labiau suki galva kaip kuo daugiau issicashinti sau i kisene uz nemokamai gautas Z akcijas
2022-07-13
-2
Atsakyti
vos pamacius sita morda bronzine norisi atpylt iskart...
2022-07-13
-1
Atsakyti
tai gal negerk daugiau...
2022-07-13
+4
Atsakyti
Brad Wanameker 💚⚪ SG
2022-07-13
-7
Atsakyti
seip klausimas nebandet po sezono sisisiekti J.zdovcu, paklausti kaip jauciasi, ka galvoja apie motiejuna
2022-07-13
+11
Atsakyti
Kaip uzbaige Jankunas taip ir uzbaigs Kalnietis
2022-07-13
-2
Atsakyti
Dugnas EL ir 3 vieta LKL?
2022-07-13
-3
Atsakyti
Instagram parasykit Wanameikeris Zalgiris
2022-07-13
-6
Atsakyti
Dimsa Kalnietis pats nusprende kad dar gali zaisti po operacijos jei bus pilnai atsigaves 💯 Galbut Kalnieciui bus geresnis sezonas Juk dimsos negalejo jau atsisakyt o Cia dauguma piktynas
2022-07-13
-2
Atsakyti
Motiejunas viska gerai pasake Ten apatiniai komentarai grybai labai nusimantis Ekspertai
2022-07-13
+1
Atsakyti
Motiejūnas
Tai zalgiris iseina prades su 11zaideju ar 12 Jei sako bandysime pradeti su Mažesniu zaideju skaiciumi bet pasilikti galimybę sezono viduryje isivertinti kad jei kazkurioje pozicijoje kazko truksta turetume atristas rankas tiek finansiskai tiek su Legionieriu limitu
2022-07-13
Atsakyti
Tai pas Zalgiri iprasta kad sezono metu eigoi pasipildo zaideju ieskant pastiprinimo negali zinot ir traumu tikimybe
2022-07-13
+2
Atsakyti

Komentuoti

Vardas:      
  Iš viso komentarų: 108

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.