Kova dėl medalių tęsiasi: Rubštavičius išvedė lietuvius į ketvirtfinalį

2022-07-20 18:45
Nuotr.: FIBA

Lietuvos jaunimo dvidešimtmečių rinktinė tęsia kovą dėl Europos čempionato medalių.

Mindaugo Noreikos auklėtiniai Podgoricoje aštuntfinalyje 75:70 (18:25, 17:17, 22:12, 18:16) įveikė Vokietijos krepšininkus ir žengė į ketvirtfinalį, kuriame susikaus su Prancūzijos rinktine.

Lietuviai dėl patekimo į pusfinalį kausis ketvirtadienį.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Į pergalę mūsiškius vedė nesulaikomai žaidęs Rubštavičius, kuris per 32 minutes surinko 24 taškus (3/7 dvit., 4/7 trit., 6/9 baud.), 4 atkovotus bei 3 prarastus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus kamuolius ir 21 naudingumo balą.

Likus 6,5 minutės lietuviai turėjo dviženklį pranašumą (66:56), tačiau pradėjo klysti, o tuo pasinaudoję vokiečiai surengė spurtą bei likus 3 minutėms iki mačo pabaigos po Eliaso Baggette dvitaškio sumažino skirtumą iki 2 taškų (67:69).

Tačiau vokiečių taikiklis užsikirto pačiu netinkamiausiu metu, o tuo metu lietuviai surengė mini spurtą 5:0 bei po Manto Rubštavičiaus dvitaškio likus pusantros minutės persvara šoktelėjo iki 7 taškų (74:67).

Mūsiškiai turėjo gerą šansą uždaryti rungtynes, tačiau Dovydo Butkos bei Rubštavičiaus baudos skriejo pro šalį, o likus 26 sekundėms Sananda Fru dvitaškiu sumažino deficitą iki 4 taškų (70:74).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti vokiečiams: Ugnius Jaruševičius pataikė vieną baudą (75:70), o paskutinis varžovų bandymas vaisių neatnešė bei lietuviai triumfavo.

Dominykas Stenionis pridėjo 13 taškų, Butka – 12.

Rungtynes geriau pradėjo vokiečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė 9 taškų pranašumą (25:16), o antrojo ketvirčio pradžioje jis išaugo iki 11 taškų (29:18).

Visgi mūsiškiai nepasidavė ir, vedami 15 taškų kartu surinkusių Rubštavičiaus bei Stenionio, kuris pataikė fantastišką tritaškį iš 9 metrų, sumažino skirtumą iki 4 taškų (35:39). Tačiau prieš pat pertrauką vokiečiai įsmeigė tritaškį ir atstatė 7 taškų pranašumą (42:35).

Visgi trečiajame ketvirtyje lietuviai perėmė iniciatyvą: smogė galingu spurtu 22:12 ir lemiamas 10 minučių pasitiko turėdami 3 taškų pranašumą (57:54).

Lietuva: Mantas Rubštavičius 24 (4/7 trit.), Dominykas Stenionis 13 (3/7 trit., 5 rez. per.), Dovydas Butka 12, Augustas Marčiulionis 8 (0/5 trit., 7 rez. per.).

Vokietija: Michaelas Ratajas 15 (5 atk. kam., 6 kl.), Eliasas Baggette 14 (5 atk. kam.), Sananda Fru 12 (15 atk. kam.).

Rungtynių įrašas:

Bet kas mes per tauta
pralaimi- blogai, laimi -blogai!!! treneris blogas, marciulionis blogas ir t r jus visi til geri bet nielo daugooau nemokamt
2022-07-21
+8
Čia ne tauta , čia sofos ekspertai , nors Marčiulioniukas Ryte geriau atrodė, negu po žaidimo univere ir Tubelio nėra, o jis iš tos kartos geriausias.
Ayo
Nu tai kaip sakant normatyva ivykde. Nuejo iki top 8-uko, o ten gausim nuo Prancuzu atletisku zaideju ko gero ir vel eis dainele kad musu tik 3 mil or Prancuzu net 67 mil!
2022-07-20
-12
O kas toj dainelėj - netiesa? Kad mūsų 3 mln, ar kad jų -67 mln?
2022-07-20
+4
Jis
stiprus vaikis vienas pats apzaide visa vokieciu dvyliktuka.ir gynesi vienas ?
2022-07-20
+1
x
nebūtų šioj rinktinėje šio vaikio būtų pasikrovę į vienus vartus. niekas nesako gynyba gerai sustatyta.
Agnė
kas čia per klaunas,krepšinio ekspertas septymes klases baigęs.tau iki šitų vaikinų daug žolės reikia abdergti .asiliuk.
2022-07-20
-4
mielas kvailį , eik n....
2022-07-21
-3
Tetytes sūnelis pupūliukas
Vau, tas Auglys Marselionis tikrai Marse ... Metimų pataikė 2 iš 11(nors prieštai būdavo pataiko 5 iš 15 ar 4 ir 18 metimų),klaidos pylėsi vien po kitos(5 asistai it 4 klaidos),gynyboje kiauras kaip rėtis ir per jį visi vokiečiai taškus pelnė - tokį negabų sunku būtų rasti ant Lietuvos... Ot gėda laikoma aikštelėje 36 minutes - pykina nuo tetytės nupirktos vietos... Galima jį vadinti rinktinės sėdimąja , be konkurencijos.
2022-07-20
-11
rr
Bet mūsų prieki tai katastrofa. Kartais atrodo, kad kai kurie žaidėjai išvis kamuolį ką tik į rankas paėmė.
2022-07-20
+5
Vyras
logiška pasekmė fizrukų treniravimo. aš pats vkm lankiau prieš 12 metų, tai kaip pf/centrą aprėkdavo pusprotis treneris, pagal kurį tokio ūgio ne tavo užduotis kamuolį varytis. Tik perpasuot, pikenrolint, po kaše stumdytis ir mest kai laisvas. taip tokius plūgus ir užauginam
2022-07-20
+18
Gerą agresyvumą parodė gynėjai, davė fizinį kontaktą. Klaikiai nekrito tritaškiai, nors antroj pusėj įkrito svarbiausiu momentu po nusimetimo iš baudos aikštelės. Chaosėlio buvo pas abi komandas toks, run and gun krepšinis
2022-07-20
+4
Portugalija
Portugalija butu palankiau Su Prancuzais but sunkiau jei jau 17 meciai nieko nepadare nors ir lygiai skiriasi
2022-07-20
-2
Marciulionio sunus tai medis kaip reta
2022-07-20
+13
kabelis gera grajoka pasieme, prie canako tikrai gali turet ne prastesni sezona nei giedraitis, aisku role turbut bus kita bet su tokiu zaidimu tikrai ras vieta