Fantastišką mačą sužaidęs Rubštavičius ištempė Lietuvos rinktinę į pusfinalį

2022-07-21 18:45
Nuotr.: LTU BASKETBALL

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė prašoko ketvirtfinalio barjerą bei žengė į Europos čempionato pusfinalį.

Manto Rubštavičiaus vedama Lietuvos rinktinė 89:79 (28:13, 20:17, 15:26, 26:23) nukovė Prancūziją.

Šeštadienį lietuviai pusfinalyje susitiks su Juodkalnijos rinktine, kuri palaužė kroatus.

Įspūdingą pasirodymą surengęs Rubštavičius per 30 minučių pelnė 38 taškus (8/10 dvit., 5/8 trit., 7/7 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius bei surinko 40 naudingumo balų.

Europos čempionate Lietuvos rinktinės lyderis fiksuoja 21 taško ir 17 naudingumo balų statistiką.

Itin solidžiai rungtynes pradėjusi Lietuvos rinktinė po Dominyko Stenionio tritaškio susikrovė 19 taškų persvarą (28:9), o į ilgąją pertrauką išsinešė beveik visą susikrautą pranašumą (48:30).

Visgi antros rungtynių pusės pradžioje vaizdas aikštėje pasikeitė, nes įsisiautėjo Prancūzijos rinktinės lyderis Matthew Strazelis. Spurtavę prancūzai trečiajame kėlinyje sudegino deficitą iki 4 taškų (49:53).

Tačiau per lemiamą kėlinį vėl prabilęs Rubštavičius sugrąžino lietuviams dviženklę persvarą (72:62), o galiausiai Lietuvos rinktinei įteikė ir pergalę bei bilietą į Europos čempionato pusfinalį.

Mūsiškiams daugiausiai problemų sukėlęs Strazelis per 34 minutes atseikėjo 25 taškus (2/6 dvit., 2/3 trit., 15/17 baud.), sugriebė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

Lietuvių gretose taip pat išsiskyrė Jokūbas Rubinas (2/4 dvit., 2/6 trit., 1/2 baud.) ir Dominykas Stenionis (1/5 dvit., 3/9 trit.), pelnę po 11 taškų.

Lietuviai aštuntfinalyje 75:70 nugalėjo Vokietiją, o prancūzai 54:41 pranoko Portugaliją.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 38 (8/10 dvit., 5/8 trit., 7/7 baud., 40 naud. bal.), Jokūbas Rubinas (2/4 dvit., 2/6 trit.) ir Dominykas Stenionis (1/5 dvit., 3/9 trit.) po 11, Augustinas Kiudulas (3/4 dvit.) ir Augustas Marčiulionis (5 rez. perd.) po 9.

Prancūzija: Matthew Strazelis 25 (15/17 baud., 22 naud. bal.), Iliasas Kamardine'as 15 (4/5 dvit., 2/7 trit.), Adama Balas 10 (3/6 trit.).

-2
Tai gal ne vieni ispanai moka skaiciuoti🤣Saunuoliai vyrai laukiam sidabro minimum is jusu🙂
2022-07-21
+11
Žiūrėjau truputį vakar 8-finalį FRA-PORtugalija, tai prancūzai vakar lošė tarsi į treniruotę susirinkę. Nu nes jie šūstri, atletiški, taiklūs ten ir visa kita... Šiandien LTU nusiteikimas buvo tiesiog čempioniškas. Nors po tų dviejų Marčiulionio "pražangų puolime" tai norėjosi rimtai sušert teisėjui, kuris tarsi patempt prancūzą vardan intrigos sugalvojo... Žiauriai norėjosi šitos pergalės. Sveikinimai ir sėkmės!
2022-07-21
+43
super vyrukai. pusfinaly pergalyte ir kersysim ispanam uz grupes etapa;)
2022-07-21
+18
Jau pusfinalyje dar vieną pergalę ir medaliai
2022-07-21
+13
Stebina šita rinktinė.Labai sunkus startas,du iš eilės pralaimėjimai,daug kritikos.O tada staigus šuolis į viršų bei nuostabus atgimimas.Ir pagaliau įveikti prancūzai,su kuriais mūsų visoms rinktinėms nesiseka žaisti.Dar viena jaunimo rinktinė,kuri kovos dėl medalių ir šį kartą tikėkimės juos ir pasiims,šaunuoliai.